Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Daca nu ne vedem la Seth atunci musai sa vi sa imi faci o vizita. Berea e din partea casei!

 

Multumesc frumos pentru invitatie!

Sigur te vizitez.

La Cluj o sa vina si Eliza asa ca o sa venim impreuna. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc frumos pentru invitatie!

Sigur te vizitez.

La Cluj o sa vina si Eliza asa ca o sa venim impreuna. ;)

 

Numa bine are cine sa iti arate unde stau. Eliza stie deja drumu' . Daca veniti cu disponibilitate mai mare de timp si nu tineti musai sa socializati cu poporu motociclist la intrunire all day putem incropi o ardere de gaz in grup vreo 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de ajutor!

Acum am vitezometru :agree:

Berea la Cluj la SETH on FIRE!

;)

Mesaj completat

Si totusi, cine vine la CLUJ!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu parere de rau dar ma simt nevoit sa ies din acest club select ai posesorilor de freewind......

o motocicleta foarte buna......m-a plimbat prin multe locuri.....

am vandut-o unui baiat din brasov... sper sa se bucure de ea mai mult ca mine...

am trecut la sport!!. va salut si sper sa auzim numai de bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic viata merge mai departe si cei care au avut XF raman de bicei alaturi de noi.

Eu vin la Cluj dar dupa gala K1 de la Bucuresti, concursul enduro de la Bacau si intrunirea de la Tulcea :moron:

Ca sa am si o scuza ca nu prea dau pe aici o sa pun si poze cu locul unde am stat departe de civilizatie...

 

 

PS: am un prieten bun care vinde o fata de XF modelul de dupa 2000 la spectaculosul pret de 100 de euro si contine carene far, far, bord electronic si semnalizari fata. Eu sper ca sa nu fie niciodata cazu sa il inlocuim dar nu se stie niciodata, parca unii din noi vroiau sa isi tuneze modelele mai vechi cu far de la cel noi. Omul e super serios daca vreti ma ocup chiar eu de livrare si uite va las si un numar unde sa il contactati 0765 314 814 Mitica. :peace:

post-13245-1273985861_thumb.jpg

post-13245-1273985870_thumb.jpg

post-13245-1273985877_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic viata merge mai departe si cei care au avut XF raman de bicei alaturi de noi.

Eu vin la Cluj dar dupa gala K1 de la Bucuresti, concursul enduro de la Bacau si intrunirea de la Tulcea :)

Ca sa am si o scuza ca nu prea dau pe aici o sa pun si poze cu locul unde am stat departe de civilizatie...

 

 

PS: am un prieten bun care vinde o fata de XF modelul de dupa 2000 la spectaculosul pret de 100 de euro si contine carene far, far, bord electronic si semnalizari fata. Eu sper ca sa nu fie niciodata cazu sa il inlocuim dar nu se stie niciodata, parca unii din noi vroiau sa isi tuneze modelele mai vechi cu far de la cel noi. Omul e super serios daca vreti ma ocup chiar eu de livrare si uite va las si un numar unde sa il contactati 0765 314 814 Mitica. :moron:

 

Neata. Fain tare tre' sa fie la Soveja acum ca a dat coltu ierbii. Te invidiez :D Daca vi la Cluj sa imi zici sa dam o tura cu vanturile libere :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca vin la Cluj dar mai intai vreau sa ii spun LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!! lui Alex deabea astept sa iti iei iarasi motr si sa ni te alturi. Sa fii sanatos si voios :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....o fata de XF modelul de dupa 2000 la spectaculosul pret de 100 de euro si contine carene far, far, bord electronic si semnalizari fata...

acu ma oftic c-am dat banii pe parbriz turing pt trotinetul soatei(ante 2000)...

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost sa vad si eu bordul si vreeau sa imi cer scuze pentru greseala, modelul e cel pana in 2000 dar proprietarul nu a stiut si a grezut ca daca e bord electronic e sigur modelul nou. Am facut si poze ca sa va faceti o imagine mai clara. Anuntul ramane valabil la pretul de 100 de euro nr de contact 0765 314 814 Mitica.

 

 

PS: Inca o data scuze pentru greseala.

post-13245-1274105359_thumb.jpg

post-13245-1274105389_thumb.jpg

post-13245-1274105405_thumb.jpg

post-13245-1274105412_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca vin la Cluj dar mai intai vreau sa ii spun LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!! lui Alex deabea astept sa iti iei iarasi motr si sa ni te alturi. Sa fii sanatos si voios :)

 

 

Eliza, dragostea mea :D :moron:

 

:peace:

 

 

PS - tu mi-ai dat ieri SMS de la AC/DC ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, dragostea mea :) :)

 

:moron:

 

 

PS - tu mi-ai dat ieri SMS de la AC/DC ?

 

:D :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult si.... cateva poze cu Serghei:

/index.php?...p;#entry2441962

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine la CLuj!? (cu exceptia lui Ruler si a lui Gabi care sunt din Cluj.)

Pentru mine este cel mai frumos festival la care particip. Am fost si anul trecut si a fost superb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza si Serghei o sa fie si ei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza si Serghei o sa fie si ei :wave:

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. :lol:

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

Mesaj completat

Eliza si Serghei o sa fie si ei :kiss:

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. ;)

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. :lol:

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

Mesaj completat

 

Stiam eu ca nu o să lipsesti!

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit la Bucuresti, cand ai venit.

Ruler zicea sa mergem in cele doua zile pe undeva prin Apuseni.

Eu vin cu baiatul meu care vrea sa stea la Festival asa ca ne vom vedea cu Ruler decat vineri seara.

Nu te pup ca stiu ce o sa-mi raspunzi. ;)

 

P.S. S-ar putea sa vina si Bunaciunea... stii tu!

 

Deci sa inteleg ca va sethuiti la maxim si nu vreti plimbare ? Si io care deja am copt ceva ture faine :wave:

Editat de ruler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca va sethuiti la maxim si nu vreti plimbare ? Si io care deja am copt ceva ture faine :lol:

 

Sincer, imi pare rau dar baiatul meu vrea sa stea la Festival. E cam nasol si cu vremea din ce vad pe net.

Banuiesc ca vineri seara veniti si voi la SETH sa bem un suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, imi pare rau dar baiatul meu vrea sa stea la Festival. E cam nasol si cu vremea din ce vad pe net.

Banuiesc ca vineri seara veniti si voi la SETH sa bem un suc.

Clar venim, ne auzim la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite ca a trecut si SETH ON FIRE!

Am reusit sa ne intalnim si sa stam putin de vorba.

Inca odata, imi pare rau ca nu am mers in plimbarea stabilita de Cristi, dar consider ca nu au intrat zilele in sac.

Eliza a lipsit :(

A fost frumos la festival, dar mai frumos a fost traseul de 1334 km pe care l-am facut duminica si luni impreuna cu un prieten.

Deci, duminica Cluj cu plecare la ora 10.30-Apahida-Reghin-Toplita-Borsec-Cetatea Neamtului-Bicaz (unde am ramas sa dormim in jur de ora 21.45);

luni ora 10.05. plecare>Bicaz-Cheile Bicazului- Lacul Rosu-Gheorghieni-Miercurea Ciuc-Lacul Sfanta-Ana-Sfantu Gheorghe-Brasov-Rasnov-Bran-Rucar-Campulung-Pitesti-Slatina-Craiova unde am ajuns la ora 23.45.

Tot ce pot sa va spun, este ca l-am convins pe baiatul meu, ca e mai frumos sa te plimbi prin tara noastra deosebit de frumoasa, decat stai la un festival.

Iar freewindul a tinut cu succes pasul cu BMW 1150 GS.

Poze nu am pentru ca a avut "grija" baiatul meu de aparat.

Mesaj completat

Cu parere de rau si mare durere in suflet, va anunt ca am pierdut un posesor de freewind.

Multi dintre voi l-ati cunoscut sau l-ati vazut.

Eu l-am cunoscut si pot sa va spun ca era un INGER pe pamant!

http://www.youtube.com/watch?v=nVMDChgXjSg...eos=_sseGduF-vQ

 

Mesaj completat

El a fost NICK Lombardia!

post-44316-1275732545_thumb.jpg

Mesaj completat

Se pare ca vremea nu va mai lasa sa intrati pe aici!

O amintire cu Nick de anul trecut de la SETH ON FIRE:post-44316-1275928229_thumb.jpg

Mesaj completat

Si totusi nu mai intra nimeni pe aici!? :cheers:

post-44316-1275732449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

quote name='shooty13cris' post='2482064' date='Jun 20 2010, 11:16 PM']Salutare ! Urmaresc de ceva vreme topicul acesta dar acum pot sa spun ca sunt de-al vostru :) . Mi-am dat CBR-ul si am trecut la Freewind din 98. Motorul merge excelent !

 

Felicitari si bine ai venit în randul nostru!

Sunt convins ca te vei indragosti de acest motor dupa ce vei merge cu el pe drumuri pe care cu CBR-ul nu ai fi visat!

Pentru orice problema nu ezita sa ma contactezi pe PM.

Respect!

cativa posesori de freewindpost-44316-1277220806_thumb.jpgpost-44316-1277220591_thumb.jpg

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive obiective, imi pun freewindul la vanzare. Soo: xf 650 adus din Germania la 29k km (cu carte de service) din 97. Are crash bar, parbriz turing MRA (mai inalt decat originalul), suporti genti latarale (monokey, givi). Se vinde cu topcase, 3 genti textile motodetail (side + top, total 80 l), tank bag. Motocicleta a fost servisata total in acest sezon: ulei Motorex (are cam 1000 km), filtru ulei, bujii noi, revizie furca completa(ulei + semeringuri), placute de frana noi, lichid de frana inlocuit, curatat carburatoare + reglat, rulemnti jug noi. Motocicleta functioneaza impecabil si se vinde cu toate accesoriile. In plus mai dau o baterie cu gel in cutie, sigilata, mentenance free si un filtru de aer rezerva. Pretul cu toate accesoriile este 1850 EUR fix sau 1900 si mai dau si o perina cu gel pt. sa luata de pe louis (a costat 60 EUR). Motocicleta echipata complet de touring, in stare impecabila.

tel: 0746162295, email:ruletistul2000@yahoo.com.

post-38741-1277226765_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive obiective, imi pun freewindul la vanzare.

 

Motivul il reprezinta viitoarea aparitie a bebelusului, banuiesc. :D

Nu banuiesti bine :). Oricum nu mi musai 100 % sa o vand, daca nu imi convin ofertele nu o dau, iar daca o dau la anu rezolv problema si ma intorc iara calare :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...