Sari la conținut

Accident La Pta Alba Iulia - Bucuresti - 19.06.2007


Taw
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

M-a sunat un prieten si mi-a zis ca e un bandit intins pe jos in rond la alba iulia, nr B-??-BIM(am uitat eu cifrele).Bikerul a fost dus de un taximetrist la spital.

 

Stie cineva detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush nimik dar poate obs ceva cand plec acas de la munca...si eu era sa ma intind pe jos acolo ,e decopertat asfaltul in ambele sensuri :D atentie mare. la mine era noapte si tocmai decopertasera,rondul era neiluminat iar eu eram inclinat si faza scurta batea la mama dracu...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am trecut pe-acolo e vorba de un bandit cred...model mai nou...dupa urmele de ulei de pe jos parea ca s-a tarat destul de mult cred ca avea ceva viteza...acum motorul sta atarnat pe pe scuarul din mijloc are capacul spart de la motor in partea stanga si s-a scurs mult ulei din el...si comenzile de pe stanga atarna dar in rest fierul pare ok nu e infipt doar tarsait

 

nu se vedeau pe jos urme de sange din ce am oservat eu...un baiat care era acolo cand s-a intamplat zicea ca l-a luat un taxi sa il duca la spital...si ca nu se putea tine prea bine pe picioare...dar era constient...cam atat stiu...motorul statea cam aiurea unde era dar nu ne-am bagat sa il mutam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 50 BIM , unsuzuki nou. A luat gaurile facute de astia si s-a tavalit. Martori mi-au spus ca s-a ridicat dar nu putea sa meraga, probabil lovit la picioare. A fost luat de un taxi imediat dupa accident si dus la spital. Eu am stat acolo pana a ramas cineva cu motorul si s-a sunat la politie.

 

Sanatate multa biker-ului

 

 

 

 

 

LE: Ideea era daca il stie cineva pe baiat sa vada cum se simte si saaiba grija de motorul lui.

Editat de iacomia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca locurile decopertate nu au fost semnalizate corespunzator, baiatul poate da in judecata cu succes pe concesionarul lucrarii pt a obtine daune.

 

conform noului cod rutier, responsabilii lucrarii risca si inchisoarea in cazul in care nu au luat toate masurile pentru a a face cunoscuta participantilor la trafic ca portiunea se afla in lucrari, mai ales ca s-a lasat cu accident si vatamare corporala.

toate cele bune si insanatoshire grabnica rider-ului!

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca locurile decopertate nu au fost semnalizate corespunzator, baiatul poate da in judecata cu succes pe concesionarul lucrarii pt a obtine daune.

 

conform noului cod rutier, responsabilii lucrarii risca si inchisoarea in cazul in care nu au luat toate masurile pentru a a face cunoscuta participantilor la trafic ca portiunea se afla in lucrari, mai ales ca s-a lasat cu accident si vatamare corporala.

toate cele bune si insanatoshire grabnica rider-ului!

 

da...asa e...

daca are nevoie de martori eu ma ofer...lucrarea nu era semnalizata.

i-am mutat motorul in interiorul scuarului. Cheia de la motor este la taximetrist, la fel si echipamentul baiatului ( casca..manusi..). El are telefonul taximetristului si taximetristul pe al lui. cand am plecat eu de acolo, erau 2 fete care ramasesera de la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...asa e...

daca are nevoie de martori eu ma ofer...lucrarea nu era semnalizata.

i-am mutat motorul in interiorul scuarului. Cheia de la motor este la taximetrist, la fel si echipamentul baiatului ( casca..manusi..). El are telefonul taximetristului si taximetristul pe al lui. cand am plecat eu de acolo, erau 2 fete care ramasesera de la inceput.

 

dacă e vorba de martori ... mă bag Âşi eu Âşi mailul trimis catre politia romana pe tema asta, pe 14 iunie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca fetele alea au stat ceva, Au fost de fata cand s-a intamplat si au zis ca nu pleaca de langa motor pana nu se intoarce riderul.

 

Stie cineva ceva de starea riderului ??

 

Sanatate multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt gropi lasate asa in nesimtire, firma care lucreaza trebuie sa platesca. Pana cand iresponsabilitatea asta ? E clar ca firmele care participa la lucrarile de asfaltare sunt mana in mana cu autoritatile si din cauza asta ii doare in fund de cei care sunt in trafic.

E incredibila nepasarea asta fata de omul de rand. Si ce e culmea: o sa zica ca de vina e participantul la trafic pentru ca nu a adaptat viteza la conditiile de drum.

Specific romanica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand , in astfel de cazuri politia este cea care trebuie sa se autosesizeze, de vreme ce are instrumentele legale la indemana.

asa cum tablagii stiu pe de rost la ce articol si aliniat exista o contraventie, in care incadreaza rapid un participant la trafic, tot asha ar trebui sa stie si sa aplice si articolele care privesc obligatiile si sanctionarea administratorilor sau concesionarilor unui drum public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce pastele mamii lor le-a trebuit sa faca gaurile alea nu stiu.

 

Eu stau in zona si in prima zi dupa decopertare era sa mi-o iau. La fel si prietena, si un coleg de serviciu, in alte zile. :D

 

Erau la inceput de cate 1x2 m, dar multe, pe urma au decopertat o treime de rond. COMPLET nesemnalizate, nimic nu te punea in garda ca urmeaza o groapa. Mai ales ca aveau striatiile alea care-ti conduc roata cum vor ele daca nu esti atent.

 

Foarte aiurea, tipic romanesc. O mare :welcome: pentru primarie si politie. Sunteti degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...