Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

Capacul monopost e pus pentru ca majoritatea buselor care circula au unul...si...market reaserch-ul celor de la suzuki a aratat ca oamenii asta vor.Motocicleta este un Sport-tourer.Nu au pretins niciodata cei de la Suzuki ca ar fi un super-sport.Au spus doar ca e cea mai rapida...la vremea cand chiar era.Acum, cu 200 de caluti cred ca va face fata cu usurinta "concurentei".

Este exact ce au dorit cei de la Suzi....un tourer cu valente sportive excelente.

Sa nu uitam totusi ca cele mai importante modificari nu se vad....daca oamenii nu au modificat foarte mult carenajul, este pentru ca are rezultate excelente in tunelul de vant.In schimb, tehnic, motocicleta este 70% noua....citeste specificatiile si iti vei da seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de ce intotdeauna motociclistii din bucale sunt mai motociclisti decat restul????????????

pentru ca ei stau in bucale ,iar noi stam in "provincie"???????

 

Nu cred ca e o regula. Pe de alta parte nu mai faceti pe victimele, ca nu aveti de ce. Maine as pleca din orasul acesta daca as avea cum :moto:

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu serios...a gresit categoria!?...atunci de ce in toate pozele de prezentare este cu capac monopost!?!?!? :drink:

Cred ca sa faca evidenta tenta Touring... :lol:

Este clar ca busa se vrea o mare sportiva , dar greutatea si gabaritu nu-i permite...asa ca au zis: "hai s-o punem la sport-touring" ... o rezolvare simpla si la obiect...:drink:

parerea mea... :wink:

 

:lol: :D :lol:

 

:rock: De cand s-a creat Hayabusa a fost sport-touring .. nu trebuie sa o punem noi acolo .. la 175 de cai, 2.8 s la 100km/h si 350 km/h top speed este o mare sportiva (niciuna nu a doborat inca acest record) :rock: .. iar gabaritul imens, stabilitatea maxima si pozitia confortabila o fac ideala pt touring :wink: .. sorry (ask first , shoot later) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e o regula. Pe de alta parte nu mai faceti pe victimele, ca nu aveti de ce. Maine as pleca din orasul acesta daca as avea cum :moto:

 

A

 

 

:lol: :D :lol:

 

:lol: Hai la noi .. noi te primim .. :wink: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti ca nu au duso la 200 de cai .in revista ,,in moto,, {italiana}scrie ca au facut doar modificari estetice.deci prin 2010 cred ca au sa sparga kawa.

singura de peste 200 cai reali e,, duca,, ,ala de 55000 euroi{replica moto gp loris capirosi}

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce au facut ei e foarte frumos la noul model hayabusa... nu au schimbat-o ceea ce e foarte important .. motorul arata altfel si totusi e la fel .. spatele e mult mai diferit decat la precedentul model .. .cei iubitori de hayabusa stiu despre ce e vorba.Hayabusa are un look unik, multi o considera urata, iar altii nu :lol: :D .Motocicleta o sa aibe 200 de cai cu Ram air in functiune, deci cand prinde 200 de mile atunci o sa aibe 200 de cai pentru ca atunci intra aer in "nari" cu putere.

Iar fara nici o suparare eu am lasat lupta dintre suzi si kawa pt copii de la bloc, pentru ca e un lucru evident de simplu , cui ii place hayabusa ii place hayabusa .. si cui kawa ii place kawa.. fiecare isi ia ce ii place, asa ca sa nu ne tot certam pe tema cine are mai mare penis, sa ne bucuram si sa asteptam sa o vedem la pe piata :moto: ca pe sosele mai greu ... nu de alta dar nu apuci sa o vezi :rock:

asfalt uscat :wink:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

remodelarea fina a vacii. Fulga reloaded.

Spunea cineva mai sus ca e sportiva ca baga nu situ cat si are nu stiu cati 2oo de cai. Ma rog.. depinde ce intelegi tu prin a fi sport.. prin a fi sport ma gandesc la manevrabilitate si apoi power..:moto:

Cat despre aparut pe sosele, o sa apara si la noi curand.. sunt baieti cu bani, am vazut de exemplu kawa 1400 dupa o luna. asadar..estem.. potential.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai...chiar nu a spus nimeni ca ar fi sport....si are 200 de cai cu RAM....deci...intelegeti odata...asta e.

In ce priveste comparatia cu Kawa...imi place mai mult cum arata Busa...sincer, la puterile si performantele de care vorbim...nu cred ca este vreunul dintre cei care am discutat la acest topic capabil sa foloseasca vreuna dintre mobre la capacitatile reale.

Ca o concluzie...fratilor...am vazut ce poate o busa in mainile unui profesionist.Sta pe curbe de parca e lipita.(evident, daca este setata corect pt rider).

 

Mie imi place noua Busa....cui nu, treaba lui...crepati voi de invidie peste vreo 5 ani cand mi-o iau eu second :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti ca nu au duso la 200 de cai .in revista ,,in moto,, {italiana}scrie ca au facut doar modificari estetice.deci prin 2010 cred ca au sa sparga kawa.

singura de peste 200 cai reali e,, duca,, ,ala de 55000 euroi{replica moto gp loris capirosi}

 

:rock: Italiano .. no vero :wink: .. chiar are 200 de cai .. vezi si tu siteuri serioase .. no italia :moto: .. ia de aici .. :lol:

post-14559-1183110647_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor,opriti-va...ati deviat de la acest topic cu aceste discutii;

in curand declansati un razboi PROVINCIE-Capitala(BUCURESTI) :lol: :D :lol: :drink: :wink: :rock: :moto: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu imi place hayabusa :rock: :wink: se vede tatuaju bine??? si eu si ea avem acelasi tatuaj ...oare de unde o fi :moto:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

remodelarea fina a vacii. Fulga reloaded.

Spunea cineva mai sus ca e sportiva ca baga nu situ cat si are nu stiu cati 2oo de cai. Ma rog.. depinde ce intelegi tu prin a fi sport.. prin a fi sport ma gandesc la manevrabilitate si apoi power..:drink:

Cat despre aparut pe sosele, o sa apara si la noi curand.. sunt baieti cu bani, am vazut de exemplu kawa 1400 dupa o luna. asadar..estem.. potential.

 

 

 

:wink: Ai calarit o hayabusa pe pista ? :moto: .. nu ? .. atunci de ce vb despre manevrabilitatea ei ? .. invatati-va odata si pentru totdeauna sa nu mai vorbiti depre ce nu stiti sau nu ati facut :D .. eu chiar am o busa si am fost pe pista .. am zgariat scaritele la inclinare si sta lipita de asfalt :lol: .. am facut drifting en-gross pe valea muresului si sta perfect pe sosea :lol: .. este foarte stabila si extrem de manevrabila :drink: .. colegii mei , care au busa de cand a aparut, au spus ca este "mecerdesul" motoarelor :rock: .. intrebatii pe cei care au hayabusa .. dar pana la urma totul depinde de rider .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: :drink: :rock: si io trebuia sa ma oftic la aparitia topicului asta!

sorry dar ma kak pe mine de ras cat de stupizi puteti fi!

:wink: :blbl: :blbl:

 

:moto: Noi inca nu am folosit cuvinte indecente :lol: .. sau jigniri :lol: .. tu de ce o faci ? :D .. as dovedesti ca nu esti "stupid" (sorry, no offense) ? :rock: :wink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capitala ROMANIEI este bucurestiul,io traiesc in romania deci...

 

:rock: :wink: :lol:

 

:moto: Tzacanele .. era o metafora .. multi dintre noi chiar nu ne-am dorit ca Bucurestiul sa ne fie capitala si sa ne conduca tara in halul asta :drink: .. dar asta e :wink: .. acceptam dar nu agream :rock: .. pt intelesul tau : metafora este o figură de stil rezultată dintr-o comparație subînțeleasă prin substituirea cuvântului obiect de comparație cu cuvântul-imagine :drink: .. asa de la noi , astia mai "stupizi" .. :D :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

busa are deja un brand in domeniu ... ca si R1 ... si cred ca prin acest model ... reuseste sa mentina legenda ... sa tio cumperi si sa faceti impreuna turul lumii :moto:

 

PS - ref la capitala ... cam ai dreptate ... nui vo jmekerie bucurestiul asta ... nu mai avem loc de ardeleni aici :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai un FZ 6 ??? Bine ca ne-ai atentionat, ca noi astia din provicie nu ne daduseram seama, nu suntem atat de perspicace ca si domnia ta nascut "la capitala".

Bravo, sa-l stapinesti sanatos.

Zici ca se potriveste nevoilor tale ???

Foarte bine.

Altora, pasionati mai mult decat tine de motociclism, li se potrivesc alte tipuri de motore: Buse, ZXR-uri, BMW-uri, Suzi, etc.

 

Stii de ce nu ti-a luat zzr1400 NEW ??? Pentru ca NU TI SE POTRIVESTE !!! ( pentru ca tu ai facut cea mai inteligenta alegere pentru tine si ti-ai luat un FZ 6, motocicleta care ti se potiveste).

Stii de ce nu o sa-ti iei NICIODATA Desmosedici RR ??? Din acelasi motiv, pentru ca nu ti se potriveste !!! Repet , ti se potriveste FZ 6-le, tu ai spus-o.

 

Indraznesc sa merg mai departe si sa te intreb : cu ce drept iti permiti sa faci afirmatii de genul "Spre deosebire de voi puteam sa iau zzr 1400 NEW" ??? De unde stii tu ca noi astia din provincie nu ne putem permite ???

Mai bine stai acolo ("in BUCURESTI care este si capitala tarii") in banca ta, cu buzunarele tale pline de bani, vezi-ti de treburile tale, si nu indrazni sa-i judeci si sa-i jignesti pe altii care au alte gusturi decat ale tale ( si poate au si ceva bani sa-si permita aproape orice tip de motor vor muschii lor).

Gandeste-te la toate astea inainte sa debitezi tot felul de afirmatii.

Asfalt uscat si tot respectul pentru "provincialii" mei.

 

 

Desi am zis ca nu are vreun sens sa iti raspund , totusi o sa-mi calc pe inima si o sa o fac .

 

Altii mai pasionati de VITEZA nu de motociclism au 1000 RR si R1 si Gsxr1000 da ?

 

Nu am luat Desmosedici RR ca NU am nevoie de asa ceva . De ce trebuie sa arunc 55 000 euro daca eu merg mult in orash cu 50km/h ? MUlti cumpara motorete dupa cum arata si nu pentru ce au nevoie . NU este cazul tau .

 

Referitor faptul ca "astia din provincie nu isi permit" afla prietene ca ai o problema .. Daca erai mai atent inainte de a scrie asta erau si 2 citate adica vorbeam si eu cu 2 persoane . Daca tu interpretezi gresit si generalizezi eu nu am cu ce sa te mai ajut !

 

Referitor la "capitala tarii" afla ca era o figura de stil ca doar nu eram (cuvant urat) sa cred ca nu stii care e capitala tarii in care locuiesti . Figura de stil era folosita cu nobilul scop de a sugera TRAFICUL INFECT in care tu cu greu vei face fata .. Am mers destul de des in Arad si zici ca sunt pe Magheru la 3 noaptea .. LIBER !!!! CIVILIZAT !!! Ca voi ardelenii asa sunteti civilizati . In capitala tarii tale sunt foarte multi INFECTI care nu au nici o treaba cu traficul .

 

Referitor la "buzunarele pline de $ " nu are rost sa comentez ..

 

Referitor la Capitala afla ca fac pisu pe ea cu bolta si cu jet . Daca tu crezi ca sunt fericit ca locuiesc aici inseamna ca ai vazut Bucuresti'ul numai in poze . Trebuie sa nu fii sanatos sa iti placa orasul asta .. mai ales ca motociclist .

 

Va pup si asfalt uscat !!!

 

ps: ma scuzati ca nu am observat ca topicul e trecut la comunitati - Arad , in general dai la new posts si am vazut asta cu noua busa si adio kawa .. M-a luat valul si am intrat peste voi . Sorry :moto:

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :moto: ...io cred ca v-ati dilit...sau a-ti tras ceva?... :wink:...oricum acum ca v-ait mai domolit sa stiti ca fiecare are dreptate in felul lui!!...tre sa-i intelegem si pe bucuresteni ca nici pt ei nu-i usor sa locuiasca in ruina aia de oras dar si ei tre sa inteleaga ca de acolo doar se da ora exacta nu se dirijeaza o tara si asta nu-i face cu 2 perechi de OO...

...parerea mea!..hic!... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...