Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

ieri, in jurul amiezii a fost un accident in satul Brateiu, chopper vs bmw!

este o curba nasoala acolo, drumul era ud....nu stiu cine a fost vinovat!

bmw-ul se deplasa dinspre sb spre sighisoara, chopperu invers!

partea stanga a masinii era julita, roata lovita, cauciuc spart iar motorul era in sant, nu parea sifonat prea tare! motociclistii ok, erau in picioare langa motor, se pare ca n-a fost ceva grav!

 

oricum grija mare ca-s multi prosti pe sosele!!!

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie motociclisti !

Se pare ca am incercat in zadar (pana acum) sa sensibilizam ceilalti participanti in trafic.

Morala 1?

Ieri, 20 Iulie a.c., un ''sofer'' de scoala veche (~30ani de experienta), sau mai bine zis un Dorel sofer de raba dar mai in varsta, se trezeste pe Alba Iulia sa deschida portiera in timp ce era oprit in trafic, zice el sa-si inchida hayonul la Fordul lui Focus argintiu SB-08-MWH. Banda 2 se elibereaza si bineinteles incerc sa ma mut acolo. GHINION. Dorel al nostru nu are oglinzi retrovizoare, se plimba probabil cu submarinul. C'est la vie. Am imbratisat portiera argintie.

Daune le el: indoitura rezolvabila din ciocan (de mester).

Daune la mine: ~ 400 euro la prima vedere. Un deget de la mana rablagit, un umar sifonat, un picior zgariat, si sperietura.

Intrebari catre Dumnezeu: daca se misca coloana de pe banda 2 in timp ce eu eram culcat sub motor? Daca nu eram singur?

Raspuns: se pare ca am pile. :angryfire:

Faza cea mai tare e ca un manelist din spate zice: Asa va trebuie ba ! (noroc ca eram prea ocupat sa opresc motoru').

Din nefericire pentru mine am ridicat animalu' de 350 kile singur, ca de, daca am fost zicase smecher, sa ma descurc.

Morala 2?

HAI SA NE LUAM TANCURI ! Oare cum o fi ? Sa-i vezi pe manelisti din turisme cu oglinzi de Raba? Cred ca fain.

Morala 3?

Doamne fereste de mai rau.

 

AVETI GRIJA !!!!!!!!!!!!!!

 

P.S. - Sa traiasca nea militianu' ca a avut rabdare 2 ore sa-i explice lui ''Dorel'' ca e vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de mult am intrebat care vinde tancuri sau are un sniper pe imprumut sa mai sortam din looseri astia!!!....dar batman, batman.... :angryfire:

 

ideea e ca treaba cu "sensibilizatu" e.....egala cu zero!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Sambata seara a avut loc un accident moto mortal in apropiere de Apold ... motociclist tanar, experienta putina, motor mare...asta e RIP :makeout: :wink:

 

acum am vorbit cu "the jack" si mi-a spus de accident....nu avea permis si s-a lovit frontal de un tir.....

ce mai e de zis?....RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Azi pe la 22.00 a avut loc un accident moto, la Cedonia, nu am aflat nimic de starea de sanatate a motociclistului, am vazut doar motocicleta care era sifonata destul de tare, si numarul de inmatriculare era ceva cu SB 36 ZZR(cred ca era 36).Multa sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la 22.00 a avut loc un accident moto, la Cedonia, nu am aflat nimic de starea de sanatate a motociclistului, am vazut doar motocicleta care era sifonata destul de tare, si numarul de inmatriculare era ceva cu SB 36 ZZR(cred ca era 36).Multa sanatate motociclistului.

ieri pe strada luptei am vazut motorul intr-o dacie papuc, o vitezana cu nr. de inmatriculare SB 76 ZZR. Poate il cunoaste cineva.

INSANATOSIRE GRABNICA!

Editat de kia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu pot sa nu ma declar oarecum surprins neplacut de atitudinea voastra.

Daca a facut accident sub influenta alcoolului nu va mai intereseaza nimic altceva decat ca ne face "comunitatea" de rusine?

In fine, am mai gasit ceva: http://www.oradesibiu.ro/2009/10/22/motoci...nt-la-cristian/

iar orgoliul vostru poate sta linistit, e vorba de un scuterist. Poza aia e de oriunde numai nu din Cristian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu ma declar oarecum surprins neplacut de atitudinea voastra.

Daca a facut accident sub influenta alcoolului nu va mai intereseaza nimic altceva decat ca ne face "comunitatea" de rusine?

In fine, am mai gasit ceva: http://www.oradesibiu.ro/2009/10/22/motoci...nt-la-cristian/

iar orgoliul vostru poate sta linistit, e vorba de un scuterist. Poza aia e de oriunde numai nu din Cristian.

se cheama tentativa de suicid ... eventual ... accident genetic :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva ceva despre accidentul de ieri?Nelu "Renegade"?

 

Ceau Cristi,

stiu doar ca unul de Dolj ia taiat calea dar ala nu recunoaste, Renegade era singur pe motor nu era cu Lili dar am inteles ca il dureau rau picioarele si motorul destul de varza. mai multe poate aflu astazi si transmit.

multa sanatate lui Renegade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

va rog sa nu mai puneti la accidente chestii ditr-astea, ca mi-a crescut naibii pulsul cand am vazut accdent in ianuarie.

referiti-va strict la accidente , nu mai creati emotii aiurea.

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am vazut azi dimineata la stiri ca a avut un motociclist accident. Motocicleta din imagini e a lui VonGal.

I-a intors o tanti masina in fata pe Constitutiei. Se pare ca voia sa intre pe strada care e vis-a-vis de Polisano. Din cate stiu eu acolo nu ai voie sa virezi stanga.

Ai voie numai venind dinspre sensul giratoriu sa intri la Polisano. Daca vii dinspre gara nu ai voie sa virezi stanga.

Uitati aici stirea: http://www.antena1sibiu.ro/stiri/soferita-...enta_26911.html

 

Stie cineva mai multe? In ce stare e VonGal?

O sa incerc si eu sa il sun mai tarziu si o sa va tin la curent.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la sfarsit proasta spune "daca motociclstii nu purtau casca de protectie, urmarile ar fi fost mult mai grave"... :lol: De ce ? nu a spus asa "din pacate accidentul s-a soldat fara morti " adica fara rating ... esti frumoasa dar esti proasta!!! :) ... ca si aia de la volan

Am vazut ca pe inserate ridicau homditza in remorca...

 

PS- tot acolo m-a trantit unul de AB cand vira stanga la Polisano, asta avea discontinua dar nu si consult oftalmologic la zi ... fazerul s-a facut "praf" ... jurnalistii lu' Felix motanu' ar zice : <<"din pacate" purtam casca(zgariata in crestet) si "din fericire" tricou cu maneca scurta>>. fordul a ramas fara lichid de servo si fara freon in instalatii :)

 

Va recomand sa mergeti astazi la legist dupa certificate si sa-i luati banii la proasta aia pentru vatamare... nu sperati prea multe de la asigurare... veti primi 15% din pretul nou de catalog (schwacke)sau 75%din suma(din 15%) aia+epava

 

Insanatosire grabnica celor ...3 ranitzi !!!

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi dimineata la stiri ca a avut un motociclist accident. Motocicleta din imagini e a lui VonGal.

I-a intors o tanti masina in fata pe Constitutiei. Se pare ca voia sa intre pe strada care e vis-a-vis de Polisano. Din cate stiu eu acolo nu ai voie sa virezi stanga.

Ai voie numai venind dinspre sensul giratoriu sa intri la Polisano. Daca vii dinspre gara nu ai voie sa virezi stanga.

Uitati aici stirea: http://www.antena1sibiu.ro/stiri/soferita-...enta_26911.html

 

Stie cineva mai multe? In ce stare e VonGal?

O sa incerc si eu sa il sun mai tarziu si o sa va tin la curent.

 

Acum am vorbit cu Gal la telefon, e internat la Ortopedie, din pacate trebuie sa stea circa 4 saptamani imobilizat la pat deoarece e lovit in zona bazinului probabil ruptura de bazin si la spate nu am cerut chiar detalii medicale exacte oricum din spusele lui nu e grav trebuie recuperare, sotia lui e lovita doar la genunchi, ea e bine.

ii dorim insanatosire grabnica , multa sanatate din partea tuturor

 

PS: cica soferita a declarat ca nu l-a vazut ca era soare, hahahahaha suntem noi cumva invizibili sau era ea preocupata cu vb al tel sau altceva......................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cand vom avea sofero adevarti pe strazi...oare cand nu se vor mai da crnete pe ochi frumosi, fuste scurte, bani si pile... :lol: ...ce ar fi sa dam cu motoarele peste seoferii astia idioti atunci cnd sunt pietoni si sa zicem...sti ...nu te-am vazut... :) ...insanatosire grabnica Gal :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...