Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poate era beat.. , sau mai mult ca sigur.

mai conteaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

odata cu vremea frumoasa au venit si problemele, in drumul spre hanul dumbrava in Selimbar un idiot neatent care nu stie ca Dumnezeu i-a dat ochi sa se uite in jurul lui, si mai ales sa se asigure daca tot e la volan, a intors masina in drum fara sa il vada pe noul motociclist (si-a luat motorul anul trecut dar nu a prins decat sfarsitul de sezon) ; a intrat direct in partea dreapta a masinii ! Pacat ca a patit asa ceva chiar la inceput, macar daca ar fii fost vina lui sa dam vina pe lipsa de experienta!

urmarile: motociclist lovit la coaste si picior stang (nu grav, si nimic rupt) motor praf, multi nervi si certuri cu "soferul" care ar fii vrut expertiza ca .... de.... motorul venea tare, daca tare inseamna 50 km/h atunci... pazeeeaaa prieteni!!!!

post-31948-1237761038_thumb.jpg

post-31948-1237761055_thumb.jpg

post-31948-1237761074_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nasol!!!

bine ca e baiatu ok!

se vor invata oare vreodata ca si motocicleta exista-n trafic?

bag pixu, hai sa ne jucam de-a outlaw bikers, le rupem fasu hardcore si apoi sa vezi cum se feresc de noi!

 

ce nasol!!!

bine ca e baiatu ok!

se vor invata oare vreodata ca si motocicleta exista-n trafic?

bag pixu, hai sa ne jucam de-a outlaw bikers, le rupem fasu hardcore si apoi sa vezi cum se feresc de noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca a scapat intreg dar nu vreau sa stiu ce e in sufletul lui . sper sa fie cat mai ieftina reparatia , pot recomanda persoane care se ocupa de service moto . mie mi-au schimbat motorul cu totul de la un gsx f din 2000 pe al meu din 1995 , motor+carburatoare+toba +transport pana la serviceul lor ( in Cluj) + adus inapoi +acte ca service-ul s-a facut autorizat toate la 500 euro . mie mi se pare ok ca pret . toata treaba a durat o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca a scapat intreg dar nu vreau sa stiu ce e in sufletul lui . sper sa fie cat mai ieftina reparatia , pot recomanda persoane care se ocupa de service moto . mie mi-au schimbat motorul cu totul de la un gsx f din 2000 pe al meu din 1995 , motor+carburatoare+toba +transport pana la serviceul lor ( in Cluj) + adus inapoi +acte ca service-ul s-a facut autorizat toate la 500 euro . mie mi se pare ok ca pret . toata treaba a durat o saptamana.

 

 

chiar azi am discutat cu el ca trebuie sa rezolve prima data cu asigurarea....alti nervi.. alta distractie :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi am discutat cu el ca trebuie sa rezolve prima data cu asigurarea....alti nervi.. alta distractie :scratch:

 

 

scuze ca scriu aici dar referitor la cei cu ASIGURARILE pot sa iti spun ca si eu stau dupa asigurari cam de aproape 1 an jumate!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

respect si numa bine

Editat de speedy_alien23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu fie indoit cadrul , am vazut ca are crashpad-uri (cred) daca e indoit si cadru ... nu stiu ce sa zic , de la asigurare nu va scoate prea multi bani ca mobra va fi evaluata de ei si o sa-i dea probabil un 500 euro care e egal cu zero . Despre treburi cu asigurari cred ca Alinuta stie mai multe , eu nu sunt in masura sa dau nici o informatie . sa speram ca va iesi bine pana la urma .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Laurentiu este la salonul 8 la Ortopedie.

fractura de femur+altele, mai mici

asistenta de serviciu a spus ca, deocamdata, e ok

sa mai vedem si maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laurentiu este la salonul 8 la Ortopedie.

fractura de femur+altele, mai mici

asistenta de serviciu a spus ca, deocamdata, e ok

sa mai vedem si maine.

 

hmm...cam urat...

 

insanatosire grabnica !!! amandurora

 

PS: in cazul unei eventuale operatii, poate i-ar trebui sange de la donatori. Sunati in trambita daca-i cazul !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietena lui cum e? e bine?

 

are o fractura de omoplat stanga, nu stiu multe amanunte.

o sa merg la spital la pranz, daca aflu mai multe o sa postez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laurentiu este la salonul 8 la Ortopedie.

fractura de femur+altele, mai mici

asistenta de serviciu a spus ca, deocamdata, e ok

sa mai vedem si maine.

Multa multa sanatate si ptr orice ajutor suntem alaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am fost la spital pe la pranz, Laurentiu este relativ bine, nu are dureri, febra etc.

Miercuri il opereaza la piciorul drept, are fractura de gamba si de femur, adica nasol.

Prietena lui are 4 coaste rupte, e si ea internata, dar nu am fost la ea.Poate se ofera fetele sa-i faca o vizita...

Nu am intrebat daca e nevoie de sange, intreb maine.

Are o asistenta meseriasa, care s-o uitat la tatuajele lui Laurentiu si o zis ca si ea vroia sa se tatueze cand era tanara, apoi a inceput sa povesteasca de Pink Floyd, AC/DC etc...asa ca omu' e pe maini bune...

Partea proasta este ca soferul a declarat ca Laurentiu este de vina pentru accident.

Din fericire am declaratia unui martor care il disculpa pe motorist si il incrimineaza pe sofer.

Soferul inca nu s-a interesat de soarta lui Laurentiu, nu a fost la spital....nimic.

Mai va tin la curent.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vorbit si cu altii si s-a stabilit ca joi seara in Tequila (si/sau in Cotton) se vor strange bani pentru Laurentiu si prietena lui.

fiecare da cat vrea si cat poate.

se face lista si se predau banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am fost la spital pe la pranz, Laurentiu este relativ bine, nu are dureri, febra etc.

Miercuri il opereaza la piciorul drept, are fractura de gamba si de femur, adica nasol.

Prietena lui are 4 coaste rupte, e si ea internata, dar nu am fost la ea.Poate se ofera fetele sa-i faca o vizita...

Nu am intrebat daca e nevoie de sange, intreb maine.

Are o asistenta meseriasa, care s-o uitat la tatuajele lui Laurentiu si o zis ca si ea vroia sa se tatueze cand era tanara, apoi a inceput sa povesteasca de Pink Floyd, AC/DC etc...asa ca omu' e pe maini bune...

Partea proasta este ca soferul a declarat ca Laurentiu este de vina pentru accident.

Din fericire am declaratia unui martor care il disculpa pe motorist si il incrimineaza pe sofer.

Soferul inca nu s-a interesat de soarta lui Laurentiu, nu a fost la spital....nimic.

Mai va tin la curent.

Numai bine!

 

 

eu si cristina vom merge la spital sa-i incurajam putin, sa stam de vorba si cu prietena lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si azi la spital, impreuna cu Alinutza, am mai povestit putin, e destul de bine.

am inteles io gresit, nu are fractura de femur, ci "doar" de gamba. mea culpa.

maine se opereaza, am intrebat o asistenta de acolo daca e nevoie se sange si mi-a zis ca "daca era nevoie de sange va spunea pana acuma"... amabila ca un borcan de castarveti murati...

macar asta inseamna ca operatia nu este grea, in general la operatiile dificile se cere sange...tot raul spre bine

daca aveti timp si disponibilitate, mergeti si voi zilele astea pe la spital, ca o vorba buna nu strica

niciodata.

el e mai suparat ca prietena lui e lovita, decat de el...

maine, daca il opereaza, nu merg pe acolo, dau eventual un telefon.

cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...