Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

accident pe str. Rahova, intre piata si intersectia cu Milea, o vitezana de culoare albastru inchis (dupa spusele unui prieten fara cunostinte in domeniu) si un taxi ... acum aproximativ 10 min ... motocilcistul nu mai era acolo ... taxiul avea fata varza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul de pe Rahovei a avut loc in dreptul intersectiei cu strada care duce la Kaufland, aproape de intersectia cu Aleea Rosiorilor.

Motocicleta albastra este o Aprilia RS 125 cu nr. VL 05 NVP, condusa de un baiat tanar(dupa spusele politiei)

Cand am ajuns eu acolo, tocmai pleca ambulanta. Din cele relatate de politist, motociclistul era constient, dupa impact si zborul de cativa metri peste botul taxiului, s-a ridicat si a ramas in fund, vorbea. Totusi se pare ca avea un picior rupt. O sa stiu mai multe despre el dupa ce ma suna colegii care s-au dus la spital.

Accidentul s-a produs cam asa:

Taximetristul(un tip la vreo 35-40 de ani) a iesit cu masina(Dacia Logan, Taxi 942, nr SB 78 SOR) de pe strada care vine de la Kaufland si da in Rahovei. Era coloana de masini, un TIR-ist i-a facut seman sa iasa, asta cu taxiul a iesit.

Dinspre Piata Rahovei spre Milea venea motociclistul, care nu a mai putut evita impactul.Martorii spun ca avea viteza mare, dar nu prea as crede, motocicleta nu este foarte tare lovita,(plastice sparte, rezervorul crapat, o fisura in lonjeronul care sustine farul-sper ca m-am exprimat corect) iar taxiul are bara sparta si roata stanga fata miscata de la loc.Taximetristul era tot c.c.t pe el, mai ales dupa ce l-am filmat. dar parea sincer ca-i pare rau. Mi-a zis ca l-a vazut pe motociclist ca vine, era in depasirea coloanei, a franat pana s-a oprit pe loc, dar baiatul nu a mai reusit sa franeze.

Culmea este ca un idiot care il ajuta pe politist cu masuratorile comenta"Bine le face, ca merg ca nebunii"

L-am bagat scurt in ma-sa de (cuvant urat), dupa care a disparut.

Bine ca nu este mai rau cu motociclistul, ca prea multe R.I.P.-uri au fost in ultimul timp...

Daca mai aflu ceva, va tin la curent.

Luni dimineata va fi o stire pe Antena 1 Sibiu(singurii carte au venit sa filmeze)

Am luat si eu cateva cadre cu camera mea, dar pana Duminica nu pot sa le pun pe net.

PS In ce format trebuie randate imaginile ca sa le pot pune pe youtube?

Sanatate, fratioare!

PPS Era sa uit.Din motor curgea benzina la greu, iar politistul...facea schema accidentului...I-am spus sa scoata macar cheile din contact si plusul de pe baterie, sa nu ia naibii foc...a incercat sa desfaca surubul de pe borna cu cheia de contact...i-am dat o surubelnita...no comment!

 

ultima informatie primita este ca motociclistul are un hematom cranian si este internat la chirurgie. asta e cam de rau...

fir-ar...

 

19 35h acum este in sala de operatie.

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......Martorii spun ca avea viteza mare.......

 

o chestie care a devenit de mult un lait motiv....aia gura casca de pe margine : avea maica viteza...avea...venea ca nebunu...aveam pe suta....

 

insanatosire grabnica motociclistului !

Editat de the_jack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 37

a fost operat si este in reanimare

nimeni nu avrut sa dea relatii

dar inca traieste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 37

a fost operat si este in reanimare

nimeni nu avrut sa dea relatii despre starea lui, ceea ce este - din nou - nasol

dar inca traieste

Doamne Da !!!

 

plec la spital, aflu ceea ce se poate afla, dupa care merg in R&B

 

09 45

am vorbit cu dr Tanase, traieste si e constient

e internat la chirurgie 1, daca vrea cineva sa bage o vizita

io ma duc pe la el in jurul pranzului, cu ceva de papa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Louis. Am fost si eu prin zona, si din cele spuse de tine, te recunosc. Am facut si eu niste poze, pur informative cu telefonul dar nu se compara cu cele facute de "tunul" tau.

 

Acum, din cate mi-am dat seama, si motociclistul si soferul au gresit. Vina motociclistului: In primul rand avea doar casca in cap fara alt fel de protectii si nr.2, soferul a iesit mult prea mult sa se asigure. Poate vreun tirist de pe acolo ii facuse semn sa stea si el a inteles sa se bage. D-zeu stie. Ideea e ca vina poate fi impartita. Si eu ma simt bine pe troscoleta, dar parca cu masina stiu ca ajung intr-o singura bucata unde mi-am propus sa merg.

 

Sezonul e pe sfarsite, si urmeaza o bine-meritata pauza. Sper doar sa nu fie prea lunga.

 

Asa ca ochii cat cepele in trafic, fie ca sunteti cu masina sau cu motorul si ASFALT

USCAT tuturor.

 

MikeS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 37

a fost operat si este in reanimare

nimeni nu avrut sa dea relatii despre starea lui, ceea ce este - din nou - nasol

dar inca traieste

Doamne Da !!!

 

plec la spital, aflu ceea ce se poate afla, dupa care merg in R&B

 

09 45

am vorbit cu dr Tanase, traieste si e constient

e internat la chirurgie 1, daca vrea cineva sa bage o vizita

io ma duc pe la el in jurul pranzului, cu ceva de papa

 

ai pus pe undeva poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu, fac maine un filmulet si incerc sa il incarc aici, daca nu pe youtube. o sa las link-ul

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=-CQmzBxkLw4

aici sunt imaginile de la accidentul lui Adi

nu mai stiu mare lucru despre el, ca nu am mai fost la spital, fiind racit (cred ca asta-i mai lipsea, o gripa)

daca nu reusesc sa ajung maine, sambata ma duc sigur pe la el si va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi a iesit din spital ieri si locuieste in V. Aaron.

Isi cauta gazda, ca trebuie sa se mute in Sibiu, nu mai poate sa faca naveta de la Valcea, din motive lesne de inteles

deseara merg cu el sa se intalneasca cu taximetristul, sa se inteleaga asupra dauneler

o sa-i spun sa intre si el pe Sibiu si sa se prezinte

toate cele bune!

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

accident azi 04.12. in fata la Compa.

CBR 600 rosu/negru a lovit un fiat in lateral stanga.

nu stiu exact ce s-a intamplat, n-am inteles mare lucru din ce se vorbea....militie, masuratori, declaratii, etc...

important e ca bikerul e ok, parea doar julit la mana, motoru cu furca stramba, carena, far fata sparte.

revin cu o poza mai tarziu!

 

GRIJA MARE CA E VIATA NOASTRA-N JOC!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident azi 04.12. in fata la Compa.

CBR 600 rosu/negru a lovit un fiat in lateral stanga.

nu stiu exact ce s-a intamplat, n-am inteles mare lucru din ce se vorbea....militie, masuratori, declaratii, etc...

important e ca bikerul e ok, parea doar julit la mana, motoru cu furca stramba, carena, far fata sparte.

revin cu o poza mai tarziu!

 

GRIJA MARE CA E VIATA NOASTRA-N JOC!!!

 

speram sa fie ok motociclistul

 

speram sa fie ok motociclistul

cunosti despre cine e vorba? nr de moto ceva? alte detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident azi 04.12. in fata la Compa.

CBR 600 rosu/negru a lovit un fiat in lateral stanga.

nu stiu exact ce s-a intamplat, n-am inteles mare lucru din ce se vorbea....militie, masuratori, declaratii, etc...

important e ca bikerul e ok, parea doar julit la mana, motoru cu furca stramba, carena, far fata sparte.

revin cu o poza mai tarziu!

 

GRIJA MARE CA E VIATA NOASTRA-N JOC!!!

[/quote ]

 

Da, am trecut pe acolo chiar la cateva minute dupa accident, l-am ajutat pe baiat sa-si ridice motoru si sa-l traga din drum, fata era varza, furca complet blocata....,noroc ca nu a patit nimic baiatu, doar ceva julituri... nu avea decat casca.. Soferu zicea ca el a semnalizat si sa asicurat si motoristu a intrat in depasire in timp ce el facea deja stanga, baiatu cu cbr-ul ca el era deja in depasire...... acum nu stiu cum o fi fost. Masina era lovita in usa spate. Ii bine ca o venit politia , soferu si inca un prieten de-al lui cam incercau sa-l intimideze sa mearga pe intelegere, ca cica nu ar fi fost chiar in regula cu actele baiatu cu motoru.

Sunt curios ce verdict o dat politia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia ar fi: Atentie la conserve, pietoni, caini, pisici, copaci, TIRURI, si alte asemenea ciudatenii care se intalnesc destul de des pe sosea. Nu mai aveam aderenta ca pe caldura, asa ca distanta de franare e ceva mai mare, si riscurile de a derapa au crescut.

 

Take care & ride safe.

 

MikeS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
a fost un accident?

:rolleyes:

Bai v-am mai rugat si o mai fac -respectati acest topic -folositi-l cand stiti ceva despre un accident .Pentru take careuri si discutii sunt altele-ex clebare atentie la motociclisti etc. decate ori vad un post nou ma grabesc sa vad cine o fi patit ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai v-am mai rugat si o mai fac -respectati acest topic -folositi-l cand stiti ceva despre un accident .Pentru take careuri si discutii sunt altele-ex clebare atentie la motociclisti etc. decate ori vad un post nou ma grabesc sa vad cine o fi patit ceva.

 

nu te enerva Herr, presupun ca se referea la asta:

 

Un mopedist a murit pe Calea ÂŞurii Mici 01.03.2009

 

Din primele cercetări ale polițiÂştilor, bărbatul s–a dezechilibrat Âşi a pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un Opel *

 

Din spusele celor care îl cunoaÂşteau, se pare că bărbatul, în vârstă de 42 de ani, avea mopedul de mai puțin de două luni. El venea din Sibiu Âşi se îndrepta spre Ocna Sibiului. Se pare că s-a dezechilibrat, a pătruns pe contrasens iar impactul cu maÂşina care circula din sens opus i-a fost fatal. "Conducătorul mopedului, în timp ce circula pe strada Calea ÂŞurii Mici din Sibiu cu direcția de deplasare înspre Ocna Sibiului s-a dezechilibrat, a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu autoturismul marca Opel care circula din sens opus", precizează subinspectorul Ioan Drăghiciu, din cadrul Serviciului Poliției Rutiere.

 

Sursa: Tribuna

 

 

 

 

Bai v-am mai rugat si o mai fac -respectati acest topic -folositi-l cand stiti ceva despre un accident .Pentru take careuri si discutii sunt altele-ex clebare atentie la motociclisti etc. decate ori vad un post nou ma grabesc sa vad cine o fi patit ceva.

 

nu te enerva Herr, presupun ca se referea la asta:

 

Un mopedist a murit pe Calea ÂŞurii Mici 01.03.2009

 

Din primele cercetări ale polițiÂştilor, bărbatul s–a dezechilibrat Âşi a pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un Opel *

 

Din spusele celor care îl cunoaÂşteau, se pare că bărbatul, în vârstă de 42 de ani, avea mopedul de mai puțin de două luni. El venea din Sibiu Âşi se îndrepta spre Ocna Sibiului. Se pare că s-a dezechilibrat, a pătruns pe contrasens iar impactul cu maÂşina care circula din sens opus i-a fost fatal. "Conducătorul mopedului, în timp ce circula pe strada Calea ÂŞurii Mici din Sibiu cu direcția de deplasare înspre Ocna Sibiului s-a dezechilibrat, a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu autoturismul marca Opel care circula din sens opus", precizează subinspectorul Ioan Drăghiciu, din cadrul Serviciului Poliției Rutiere.

 

Sursa: Tribuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...