Sari la conținut

Postări Recomandate

mda, OARE cine se astepta sa fie motoare pe vremea asta?!!!!! avea gumele ca plasticul va garantez asta, pt ca am mers eu cu al menu la 10 grade si se duce UNDE VREA EL

si ce daca nu te astepti sa treaca omacara de mare tonaj? tot esti atent cand dai coltul si te asiguri ca sa nu 'dai coltul' ...

cat despre caucuucuri... sunt sigur ca pateul avea anvelope de cea mai buna calitate cu dot nou si nu niste seconduri cacate vechi de 4 sezoane pe care unul di germania le-a aruncat la gnoi. ce conteaza in fond? trebui sa se uite pe unde merge. ii urez bafta sa nu dea prioritate la o raba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Vineri 26.04, un motociclist a fost accidentat langa OMV Aeroport. Stie cineva ceva? N-a scris nimic pe net, deci sper ca nu e grav, desi el a cam stat intins si motorul cu burta in sus. Din auzite , e din Cisnadie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica pe la ora 12 30 , un bmw a virat stanga sa intre in cimitir la poarta aia mica dinspre rasinari si a doborat motociclistul care probabil se afla in depasire. Se ridicase de jos si a zis ca este ok, dar era buimac si destul de sifonat pt ca l-a tavalit ala destul de rau ... din motor s-a scurs tot uleiul . Nu stiu exact, dar parca nu este linie continua acolo .

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-au fost martori motociclisti,iar victima nu a declarat nimic...deci nu stim ce a fost exact.

da,el era ok,motorul avea capacul lateral la carter spart,a curs uleiul pe carosabil...rezervorul infundat,ceva piese rupte pe lateral...cam atit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de joi pana duminica au fost 3 sau 4(nu mai stiu exact),2 dintre ele s-au intamplat, in urma nepastrarii distantei fata de cel din fata si din ce mi-au spus colegii aveau viteza cam mare si s-au imprastiat intrand in cel din fata,ambii refuzand transportul la spital,un al treilea a avut accidentul deplasandu-se pe banda de bicicleta,iar in urma virajului la dreapta a unei masini,motociclistul a intrat in usa spate a autovehicululuik,initial a refuzat examinare si transport spre spital,ulterior revenind (prietena l-a convins) pt ca acuza dureri si a fost transportat la spital de un echipaj SMURD

Editat de paul90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de joi pana duminica au fost 3 sau 4(nu mai stiu exact),2 dintre ele s-au intamplat, in urma nepastrarii distantei fata de cel din fata si din ce mi-au spus colegii aveau viteza cam mare si s-au imprastiat intrand in cel din fata,ambii refuzand transportul la spital,un al treilea a avut accidentul deplasandu-se pe banda de bicicleta,iar in urma virajului la dreapta a unei masini,motociclistul a intrat in usa spate a autovehicululuik,initial a refuzat examinare si transport spre spital,ulterior revenind (prietena l-a convins) pt ca acuza dureri si a fost transportat la spital de un echipaj SMURD

Chiar 5 :) a mai fost unul in giratoriu la punc control vestem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Aseara,in jurul orei 22:00 in giratorul de pe Mihai Viteazul intersectie cu Calea Dumbravii a avut loc un nou accident.

Din spusele celor de fata un Logan a lovit un Atv-Qad alb cu doi tineri(un baiat si o fata).Soferul Logan-ului avea alcolemie.

Tinerii se pare ca nu purtau casti,s-au lovit destul de tare si au fost luati de salvare.Se vorbea deasemenea ca fata este intr-o stare grava.

Cele de mai sus sunt relatate de cei aflati la fata locului, eu am ajuns cind salvarea era deja plecata iar politia facea masuratori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dai seama ca i devina alcoolistul oricum, DAR dc circulau fara casca?

deja mi s-a urcat la cap treaba asta cu cocalareala, fara casti si alte smecherii sa ne dam mari, sincer de cand am motorul ff rar am mers fara casca si asta pe distante scurte si stiam ca acolo nu este trafic, sa nu mai zic ca eram ca atent in toata partile sa nu vina totusi vreunu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cocalarul care forjeaza un quad pe doua roti prin Vasile Aaron/Rahovei, imbracat in trening, nu l-am vazut niciodata cu casca.

Pacat de fata aia, ca nu a dus-o mintea sa nu se suie pe atelaj fara nicio protectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La motocicletele cu atas si la ATV nu este obligatorie purtarea castii dupa cate stiu eu.

Daca va referiti la masuri extra de precautie nu sunt de acord. Asa cum nu suport nici biciclistii cu casca. (POPONARI + FATALAI + FRUSTRATI + COMPEX DE INFERIORITATE + CERSESC SA FIE BAGATI IN SEAMA SI SA IASA IN EVIDENTA)

Sa nu ne stergem la c*ur inainte sa ne kkm.

 

Soferul de logan betic e vinovat ca a beut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este obligatorie casca dar, dupa cum se poate vedea, este necesara.

Nu stabilim vinovatia aici, pentru asta exista Politia, vorbeam doar de tipu' ala care alearga ATV-ul pe strazi pe rotile din spate.

Poate nici nu este cel implicat in accident, habar nu am.

Dar nu crezi ca ATV-istul care a avut accident nu si-ar dori sa fi purtat casca in momentul impactului?

Sau macar ca fata sa fi avut casca?

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La motocicletele cu atas si la ATV nu este obligatorie purtarea castii dupa cate stiu eu.

Daca va referiti la masuri extra de precautie nu sunt de acord. Asa cum nu suport nici biciclistii cu casca. (POPONARI + FATALAI + FRUSTRATI + COMPEX DE INFERIORITATE + CERSESC SA FIE BAGATI IN SEAMA SI SA IASA IN EVIDENTA)

Sa nu ne stergem la c*ur inainte sa ne kkm.

 

Soferul de logan betic e vinovat ca a beut.

 

 

 

Chiar si la biciclete casca este foarte "utila" !

Pina cind am cazut pe sosea la viteza mare cu bicicleta pe o coborire credeam la fel, dar atunci am fost bucuros ca am avut casca pe cap.

Nu stiu cum aratam daca nu as fi avut-o! De atunci o port tot timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La motocicletele cu atas si la ATV nu este obligatorie purtarea castii dupa cate stiu eu.

Daca va referiti la masuri extra de precautie nu sunt de acord. Asa cum nu suport nici biciclistii cu casca. (POPONARI + FATALAI + FRUSTRATI + COMPEX DE INFERIORITATE + CERSESC SA FIE BAGATI IN SEAMA SI SA IASA IN EVIDENTA)

Sa nu ne stergem la c*ur inainte sa ne kkm.

 

Soferul de logan betic e vinovat ca a beut.

Probabil pe "planeta ta" frustrati sunt cei care poarta casca,sau poate esti tare de cap.....oricum bafta sa nu dai o freza fara casca.......atunci sa vezi "complex de inferioritate" dupa o bucata de scalp.......asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa dati cu pietre cat vreti. Mie nu-mi place genul de oameni care prin formare sau insuficient de multa formare (a personalitatii lor) au ajuns la convingerea sa poarte casca pe bicicleta. Sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Adica pentru mine e un fel de manelist doar ca in extrema cealalta.(geek / nerd) Asa gandesc eu. Sorry.

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cocalarul care forjeaza un quad pe doua roti prin Vasile Aaron/Rahovei, imbracat in trening, nu l-am vazut niciodata cu casca.

Pacat de fata aia, ca nu a dus-o mintea sa nu se suie pe atelaj fara nicio protectie.

ieri am vazut un pe unu care corespunde descrierii tale in timp ce hartuia un motociclist pe scoala de inot, vroia sa-l depaseasca cand pe stanga cand pe dreapta, statea in roata lui si dadea șprițuri la intimidare.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trening alb, gel in par, fata de tigan mai spalat, ATV alb cu tobe care urla?

Ala e.

I-as da vreo dooj'de mii de pumni in cap, inainte sa il iau la bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am vazut un pe unu care corespunde descrierii tale in timp ce hartuia un motociclist pe scoala de inot, vroia sa-l depaseasca cand pe stanga cand pe dreapta, statea in roata lui si dadea șprițuri la intimidare.

 

 

batut asa bine k la meciurile de K-1/MMA si se potoleste garantat 100% ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am vazut un pe unu care corespunde descrierii tale in timp ce hartuia un motociclist pe scoala de inot, vroia sa-l depaseasca cand pe stanga cand pe dreapta, statea in roata lui si dadea șprițuri la intimidare.

 

haahhah, eu fac deastea cu masinile....

oricum e usor de scapat de unu ca asta (ca mine .. hahaha) incetinesti tare (45- 50) si mergi pe mijloc...

si cum este curba mai grea ii dai si gigel nu poate si se va trezi tot in spatele tau... hahahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...