Sari la conținut

Yamaha Fan Club


alby
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 451
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

Ma intereseaza un manual de reparatii pentru Yamaha Majesty 250 din anul 2001.

Imi puteti da un link de unde sa-l descarc free?

Sau are cineva sa-mi dea si mie?

Va multumesc.

 

 

Uitate si tu pe paginile 3-10 sigur e unu stiu eu de el dar am uitat pe ce pag e sigur gasesti. Se merita un MBK Booster 15 mil ? an 92 parca cu aproape 3000 sau 30 000 km ? toba sport etc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am o scurta intrebare pentru cei cu aerox.

 

ce role aveti? ce greutate? ce recomandati pentru un aerox 08 cu giannelli reverse? momentan am 3.7g dar am un "lag" la demaraj, asta pana pe la 20kmph, dupa e totul ok.

 

multumesc!

 

Arculetele mici din ambreiaj, mai tari. Eu mi-am pus Vince TT si aveam aceeasi problema. Pana nu i-am pus arcurile cu care a venit toba, n-a vrut sa faca treaba pana in ~ 20km/h. Eventual mai joaca-te si la carburator.

Eu am variator malossi multivar cu role de 4gr 16x13, arculete galbene venite cu toba.

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mba ciorbea ..lasa-ne tu ca tu te-ai bagat in seama , daca nu-ti convine ceva sinucide-te , dute in excursie , fa ceva . ceaules :cheers:

vrei si tu sa impresionezi cu ceva..dar n-ai cu ce..esti un ratat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ca is mai ratat ca tine , adica logic nu am cum sa fiu mai ratat ca tine ca tu te bagi in seama ca musca la cacao .. da tu asa destept esti , sa stii ca daca nu erai tu nu se invartea globu bv , felicitari :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ca is mai ratat ca tine , adica logic nu am cum sa fiu mai ratat ca tine ca tu te bagi in seama ca musca la cacao .. da tu asa destept esti , sa stii ca daca nu erai tu nu se invartea globu bv , felicitari :cheers:

 

:hug:

 

Ce are asta cu tine ba Sebi? Ii mare concurenta huh? Doctore uite ti-o dat korectu poze sa pui pe desktop :cheers:

 

P.S. nu imi place cand va luati de korectu, tot timpu o sa ma bag cand mai vin eroi ce se leaga de el, jeetttt coclitilooorrr, lumea ar fi mai simpla fara voi

Editat de loco rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. cine ma poate ajuta cu un cdi nelimitat pt un yamaha majesty 250 (sau care sa mearga pana in 12000). sau ma puteti indruma catre cine are, sau vinde asa ceva. merci fain.

Mesaj completat

sau cine imi poate spune care este turatia maxima la un scuter yamaha majesty.

Cdi nelimitat pt. Majesty de 250 ??? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Ce are asta cu tine ba Sebi? Ii mare concurenta huh? Doctore uite ti-o dat korectu poze sa pui pe desktop :lol:

 

P.S. nu imi place cand va luati de korectu, tot timpu o sa ma bag cand mai vin eroi ce se leaga de el, jeetttt coclitilooorrr, lumea ar fi mai simpla fara voi

 

marsh ma labagiilor ... ce poze de desktop ma ?poze de pus pe masinile de ecosal in plm...hai sanatate..tristilor ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba pompierule sau doctor sau ce esti de fapt tu esti "labagiu" daca ma gandesc bine , din cate tin minte tu ai inceput sa faci scandal ..nu mai am loc de tine ?! postez si eu odata la 3-4 luni si pun 10 poze maxim intelege-ma si lasa-ma in pace , eu am loc de tine daca tu nu ai loc de mine chiar imi pare rau dute fa-ti cont in alta parte ! pa si pu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am pus pe aerox carburator de 17,5 si un arc rosu la 25 lei pentru ambreaj.

E racheta acum!! mai trebuie un filtru sport.

 

de unde ti-ai luat arcul rosu ? si ce arculetze ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arculete rosi, arcul mare e din targ de la pitesti

Mesaj completat

i-am pus si filtru sport si am iesit la drum mai lung, am tot reglat pana a mers cel mai bine. dar:

cand ajung pe la 70-80 la ora si dau 90% gaz merge frumos , cum accelerez in maxim nu mai merge bine , intrerupe scade puterea. ce sa fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arculete rosi, arcul mare e din targ de la pitesti

Mesaj completat

i-am pus si filtru sport si am iesit la drum mai lung, am tot reglat pana a mers cel mai bine. dar:

cand ajung pe la 70-80 la ora si dau 90% gaz merge frumos , cum accelerez in maxim nu mai merge bine , intrerupe scade puterea. ce sa fie?

nu e bine reglat carburatorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e bine reglat carburatorul

 

la 17.5 cel mai bine merge cu filtru stock...eu pe sr am set 70cc ,carb 17.5,toba sport,si altele....si filtru stock...si merge perfect ..trage de rupe :kiss: ...parerea mea e sa-l lasi cu filtru stock...dar sa ai scos cauciucul ala care limiteaza aerul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saltut!,cer si eu un sfat ...am un mbk booster ng ,set 70 top trophy,leo vince zx,variator malossi (7.0 gr) carb de 12 cu jiclor de 82 ,ce carb. imi recomandati ,la marime ma refer, pt ca nu fuge mai mult de 90-95..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat mai mare :)) al meu nu mai fuge de mult peste 90. nustiu din ce cauza. i-am pus carb de 17 set70 Top H2O, leo vince TT, am tot umblat pe la transmisie dar nu stiu ce sa ii fac sa fuga mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...