Sari la conținut

Zona Colentina - Tei


andan
 Share

Postări Recomandate

Hai sa incercam. Si eu sunt incepator si ma intereseaza sa stiu cine in zona mai iese si cand. Inteleg ca in fata circului, joi la ora 19 ar fi fost intalnirea...putem incerca joia asta...vedem cine apare..ce avem de pierdut ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor. De curand m-am mutat si eu prin zona, langa Carrefour Colentina. Sunt incepatoare si deocamdata ies cu fierul destul de rar, mai ales ca l-am ascuns atat de bine, incat nu pot sa-l scot singura de unde e parcat :D

Sper sa gasesc in curand un alt loc pentru mobra (tot astept sa asfalteze parcarea) si cand se mai organizeaza intalniri sau vreo tura mai scurta sa vin si eu sa va cunosc :P

 

 

Salutare!

la 2 strazi de carrefour stau si eu, am un bmw f650 albastru. tu pe unde stai, ca nu prea am vazut motociclisti in zona

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Stau pe strada de langa intrarea din spate de la Carrefour. Am un GS500 violet, dar deocamdata e ascuns bine, pe undeva pe dupa bloc :(

 

Mesaj completat

Hai sa incercam. Si eu sunt incepator si ma intereseaza sa stiu cine in zona mai iese si cand. Inteleg ca in fata circului, joi la ora 19 ar fi fost intalnirea...putem incerca joia asta...vedem cine apare..ce avem de pierdut ?

 

Pe maine eu am deja alte planuri si inca nici nu pot sa scot motoreta de unde e parcata. Poate saptamana viitoare daca e vremea ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare! D-abia acum am vazut si eu topicul asta ca altfel ma prezentam mai din timp ;) Si eu stau pe Lacul Tei mai spre Parcul Circului pe langa Angst exact la prima scara unde expun 2 motorase: BMW F650rosu a lu' bro si Aprilia Pegaso negru al meu. Din cate am vazut se fac si ceva intalniri prin zona...poate reusesc sa ajung si eu odata. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salutare! D-abia acum am vazut si eu topicul asta ca altfel ma prezentam mai din timp ^_^ Si eu stau pe Lacul Tei mai spre Parcul Circului pe langa Angst exact la prima scara unde expun 2 motorase: BMW F650rosu a lu' bro si Aprilia Pegaso negru al meu. Din cate am vazut se fac si ceva intalniri prin zona...poate reusesc sa ajung si eu odata. Numai bine

BMW-ul il vad mai mereu cand trec pe la ai mei.

acum daca m-am mutat s-au linistit babele de la bloc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aveti idee de vreun garaj/curte in zona Carrefour (sau la distanta de maxim o statie de tramvai) unde as putea sa tin si eu motoreta? Locul unde e acum e foarte sigur dar ma incurca faptul ca nu pot sa ies cu ea de-acolo fara ajutor, asa ca in majoritatea timpului ma uit la ea in loc sa ma plimb :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii intrebi pe pacienti cate le dispar din saloane sau pe cei pacaliti de asa-zisi medici care ii lasa saraci asteptand pe o banca sa-i duca cineva la analize, ai elimina din start optiunea asta. Zona aia e periculoasa si daca tu o scoti greu, poate le va fi la fel de greu si hotilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde e acum, e aproape imposibil sa o ia cineva fara sa fie observat, mai ales pe intuneric, cand sigur ar da peste ceva si ar face zgomot. Asa ca, din punctul asta de vedere, sunt oarecum linistita. Problema ramane ca nici eu nu pot sa ies singura cu ea de acolo, de-aia sper sa gasesc curte sau garaj unde sa pot sa o manvrez mai usor si, in acelasi timp, sa nu stau tot timpul cu stresul ca dispare. Intr-o parcare mai mare mi se pare prea expusa, avand in vedere ca nu o sa stea cineva tot timpul cu ochii pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Atata timp cat o tii unde nu se poate ajunge cu masina, ii descurajezi din start, mai ales daca ai rotile blocate cu lant/diskblock si ghidonul blocat.

 

 

 

De unde e acum, e aproape imposibil sa o ia cineva fara sa fie observat, mai ales pe intuneric, cand sigur ar da peste ceva si ar face zgomot. Asa ca, din punctul asta de vedere, sunt oarecum linistita. Problema ramane ca nici eu nu pot sa ies singura cu ea de acolo, de-aia sper sa gasesc curte sau garaj unde sa pot sa o manvrez mai usor si, in acelasi timp, sa nu stau tot timpul cu stresul ca dispare. Intr-o parcare mai mare mi se pare prea expusa, avand in vedere ca nu o sa stea cineva tot timpul cu ochii pe ea.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Caut loc cat de cat inchis pt motorul meu (pe perioada lunga, tot anul - garaj, loc in garaj, curte, loc in curte). Ca locatie, prefer zonele Obor, Colentina, D-na Ghica, Mosilor, Lizeanu, Dinamo (Bucuresti). Doresc acces oricand la motor pt a iesi cu el.

 

Relatii la 0721.789.377 sau PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut loc cat de cat inchis pt motorul meu (pe perioada lunga, tot anul - garaj, loc in garaj, curte, loc in curte). Ca locatie, prefer zonele Obor, Colentina, D-na Ghica, Mosilor, Lizeanu, Dinamo (Bucuresti). Doresc acces oricand la motor pt a iesi cu el.

 

Relatii la 0721.789.377 sau PM.

 

salut. iti pot recomanda parcarea subterana de la obor,cam 100 lei pe luna un loc de motor,sau 300 locul de masina si te poti combina cu mai multi la un loc de masina si puneti motoarele acolo(asta ca sa fii la un loc cu prietenii)

eu unul imi tin motorul la un garaj la foisorul de foc. 100 lei/luna. daca te intereseaza, zi-mi si-ti dau nr baiatului care se acupa de treaba asta. salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am incercat la Obor, dar pretul e de ~ 160 lei pt motor si 380 pt masina. Mi se pare enorm.

Acolo, la Foisor, pot avea acces mereu la motor?

Merci,

Vice.

 

salutari. sincer iti spun,habar n-am cu e treaba. eu am incredintat motorul respectivului pt timpul iernii,si de cate ori am avut nevoie iarna asta(respectiv 2 ori) l-am sunat si m-a asteptat la garaj. garajul este inctr-o curte si e ok. iti las aici nr lui si vb tu direct cu el si vezi ce si cum sta treaba. pt ceea ce-mi trebuie mie sunt foarte multumit. 0765676950 cristi.

salutari si sper sa gasesti ceea ce cauti sau macar sa te poata ajuta el. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salut,

Am incercat la Obor, dar pretul e de ~ 160 lei pt motor si 380 pt masina. Mi se pare enorm.

Acolo, la Foisor, pot avea acces mereu la motor?

Merci,

Vice.

 

 

Salutare!

Caut si eu un garaj in zona Stefan cu Lizeanu; in parcare la Obor e super aproape dar intr-adevar e cam scump 160; cred ca o prima casco care sa acopere busiturile si furturile ar fi mai oportuna de banii astia. In schimb cred ca putem inchesui 3-4 motoare pe un loc de parcare de masina.

S-ar mai combina cineva?

 

PS - pt o comunicare mai rapida legata de acest aspect ma puteti gasi si la 0744566609

 

Toata stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut baieti !

Sunt student la Facultatea de Constructii Bucuresti , sunt in bucuresti de 2 ani dar acum m-am mutat cu chirie pe Domna Ghica . Pot sa spun ca am putin experienta in condusul motocicletei dar pe parte tehnica sunt incepator . As avea nevoie de putin ajutor din partea cunoscatorilor . Am un kawasaki zx6r ninja din 2000 si vreau sa ii schimb bujiile dar nu stiu care sunt cele mai bune pentru motocicleta mea . Daca stie cineva care sunt cele mai bune si de unde as putea sa cumpar , putin ajutor nu strica :laugh: .

 

Ahh apropo ... dupa 1 mai voi fi prezent cu moto in bucuresti . Poate ne strangem mai multi si iesim la o plimbare .

 

Asfalt uscat ! :bounce:

Mesaj completat

Toti motoristii din Colentina inca hiberneaza ? A venit vremea frumoasa baieti:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut !

Eu stau pe Doamna Ghica , poate pana iti iei permisul ne vedem la o cafea .

unde pe doamna ghica? :P si eu tot pe doamna ghica stau :moron: mai exact nr 32

Mesaj completat

Salut baieti !

Sunt student la Facultatea de Constructii Bucuresti , sunt in bucuresti de 2 ani dar acum m-am mutat cu chirie pe Domna Ghica . Pot sa spun ca am putin experienta in condusul motocicletei dar pe parte tehnica sunt incepator . As avea nevoie de putin ajutor din partea cunoscatorilor . Am un kawasaki zx6r ninja din 2000 si vreau sa ii schimb bujiile dar nu stiu care sunt cele mai bune pentru motocicleta mea . Daca stie cineva care sunt cele mai bune si de unde as putea sa cumpar , putin ajutor nu strica :D .

 

Ahh apropo ... dupa 1 mai voi fi prezent cu moto in bucuresti . Poate ne strangem mai multi si iesim la o plimbare .

 

Asfalt uscat ! :P

Mesaj completat

Toti motoristii din Colentina inca hiberneaza ? A venit vremea frumoasa baieti:)

stai aproape de mine...pot sa aflu eu care sunt cele mai bune buji pt motorul tau...de schimbat cine ti le schimba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Eu stau chiar in primul bloc de langa biserica din intersectia Colentina-Doamna Ghica. Vineri pe seara cred ca ajung si eu in bucuresti . Poate ne vedem atunci ?

Ah , apropo voi unde va tineti motoarele ? (cei din zona Doamna Ghica)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...