Sari la conținut

Zona Colentina - Tei


andan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

astept si eu propuneri ;)

 

nu ti-a zis Knight unde plecam? sau si tu ai stat treaz pana la 4 de n-ai putut sa te trezesti dimineata? :laugh:

 

 

Sambata trecut am fost la Campina de l-am vizitat pe Hasdeu. simpatic moshu... pacat ca nu era acasa. l-am vazut doar in picturi poze si statuete.

 

Si sambata asta plecam... asa ca dormiti vineri spre sambata destul incat sa va treziti dimineata :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ti-a zis Knight unde plecam? sau si tu ai stat treaz pana la 4 de n-ai putut sa te trezesti dimineata? :laugh:

 

 

Sambata trecut am fost la Campina de l-am vizitat pe Hasdeu. simpatic moshu... pacat ca nu era acasa. l-am vazut doar in picturi poze si statuete.

 

Si sambata asta plecam... asa ca dormiti vineri spre sambata destul incat sa va treziti dimineata :rolleyes:

Unde plecam?

Bah, da` terminati cu off road-u` ca mi-ati mancat ficatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica la ora 9 plecam la galati :) cine vrea sa anuntze.

 

 

... fost la Festivalul Scrumbiei din Galati, am papat peste si chestii marine ... unele nu credeam ca o sa le mananc vreodata :) bine ca au fost gratis altfel nu ma incumetam :D

 

cine a fost sper sa se fi simtit bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele buburuze au mancat atat peste incat la saritura peste vreo gropitza a inceput sa exerseze flick flack-urile prin aer....Filmele alea cu Karateca chinezesti sunt o minciuna pe langa voi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a mancat man decat proxenet! ... adica peste. De toate natiile! .. adica de tot felul.

 

Iar flick-flack-uri n-a facut desi am intrebat-o daca ne va delecta cu asa ceva. ...a zis ca o tzin pantalonii.

 

In schimb sa vezi cum sarea la gropi, animalul Ravenitzei! ... adica shobolanu din carca ei. Dadea din urechi de ziceai ca-si ia zborul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sobolanul de pe spatele ei era o extensie a animalului care o domina,bine ca inca sunteti in viata.O sa ma feres de Ravenitza de acum incolo ca imi e fricutza...Faza cu pantalonasi o spune mereu cand nu vrea sa faca spectacol sau cand a mancat prea mult....ha ha ha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si scuze de intruziune.

Incercam sa oprim udatul haotic si fara simt de responsabilitate a strazilor din Bucuresti si nu numai.

 

Petitie

 

Multumesc.

Sarbatori Fericite!

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 25 aprilie, ora 10.00, Piata Constitutiei. Miting moto. Semnam petitii impotriva udatului pe strazi cu apa improprie, impotriva taxei de prima inmatriculare la moto si reducerea numarului de luni la RCA. Pentru cei care nu sunt din Bucuresti - luati legatura cu mine (Kali - 0766.66.84.20) pentru a intra in posesia petitiei si a unui tabel. Poate semna orice cetatean roman cu varsta peste 18 ani. In paralel, interesati-va daca in orasul/zona voastra au loc astfel de actiuni. Cei care puteti merge sa o faceti. Este foarte important sa fim uniti. Puteti aduce cu voi bannere cu mesaje catre automobilisti si autoritati, le afisam in toata piata. Va asteptam. Va rog mult sa dati mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la marsul de la 11.30. A fost ok, organizare buna, s-a lasat cu escala la un restaurant care tocmai isi facea inaugurea si apoi cu oprire la Apasu. La marsul de la 17 nu m-am mai dus si nici in Beker Brau n-am ajuns, desi mi-ar fi placut ca se lasa cu cantare. :baldy: eeeh next time.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce faceti mai puturosilor plimbareti? :blink:

Care mai activeaza pe aici, mai nou?Eu anunt ca in curand va parasesc, ma mut in Stefanesti, la 8 km de cartierul asta...dar tot prin zona o sa-mi fac veacul....

 

AM si uitat ca exista topicul cartierului nostru :P

 

Am fost azi la marsul de la 11.30. A fost ok, organizare buna, s-a lasat cu escala la un restaurant care tocmai isi facea inaugurea si apoi cu oprire la Apasu. La marsul de la 17 nu m-am mai dus si nici in Beker Brau n-am ajuns, desi mi-ar fi placut ca se lasa cu cantare. :) eeeh next time.

Bun venit aici doamna...stai prin zona acestui minunat cartier inflorat si plin de parculete si fantani arteziene? :cheers:

Ti-am dat un reply la topicul de prezentare al fetelor in care iti spuneam bun venit si sa-ti taiasca baiatul, dar mi-a fost sters postul pe motiv ca am intrebat apoi civilizat la cazul general de ce majoritatatea mamelor motocicliste nu pun poza cu toata familia, si cu copilul, sotul, cu motoarele, si se mandresc in mare parte in poze doar cu copiii si motorul :)

 

Toate cele bune!

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit aici doamna...stai prin zona acestui minunat cartier inflorat si plin de parculete si fantani arteziene? :)

Ti-am dat un reply la topicul de prezentare al fetelor in care iti spuneam bun venit si sa-ti taiasca baiatul, dar mi-a fost sters postul pe motiv ca am intrebat apoi civilizat la cazul general de ce majoritatatea mamelor motocicliste nu pun poza cu toata familia, si cu copilul, sotul, cu motoarele, si se mandresc in mare parte in poze doar cu copiii si motorul :lol:

 

Toate cele bune!

Buna si bine v-am gasit!

Mr_ORL ms ptr intampinare , iar legat de poze cu familia, este expusa chiar in avatar : copilul si motoreta. Ar mai fi masina, asa ca tre' sa fac o poza in care sa aparem toti 4. :D

 

Cine vine weekend-ul asta la Seawolves in Mamaia? Macar mergem si noi ca niste vecini care "estem"! :) :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna si bine v-am gasit!

Mr_ORL ms ptr intampinare , iar legat de poze cu familia, este expusa chiar in avatar : copilul si motoreta. Ar mai fi masina, asa ca tre' sa fac o poza in care sa aparem toti 4.

 

Cine vine weekend-ul asta la Seawolves in Mamaia? Macar mergem si noi ca niste vecini care "estem"! :) :D

A, ok...ma bucur ca nu s-a inteles aiurea postul meu, desi acolo in topic intrebam majoritatea doamnelor, iar postul a sters, poate crezand ca am fost nesimtit...desi era o intrebare adresata respectuos si chiar incurajam sa puna fetele poze :)

 

As fi mers la mare, dar sper sa fug la Cluj la Seth on Fire :drink: Dar ma rog frumos, draga vecina, in ce zona stai tu pe aici prin cartier? :lol:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi mers la mare, dar sper sa fug la Cluj la Seth on Fire :D Dar ma rog frumos, draga vecina, in ce zona stai tu pe aici prin cartier? :)

Langa Parcul Circului, vis-a-vis de Angst. Stau aici de cand m-am nascut asa ca sunt o vecina veritabila. :lol:

Cine stie de cate ori om fi trecut unul pe langa altul si habar nu aveam :) , hehe.

Distractie placuta la Cluj. :drink:

Sa ne auzim cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Langa Parcul Circului, vis-a-vis de Angst. Stau aici de cand m-am nascut asa ca sunt o vecina veritabila. :)

Cine stie de cate ori om fi trecut unul pe langa altul si habar nu aveam , hehe.

Distractie placuta la Cluj.

Sa ne auzim cu bine

Am batut drumul capat 282 - Dinamo peste 10 ani aproape zilnic, deci tot posibilul sa ne fi intalnit vr'odata :D

Distractie placuta si tie si celor din cartier care pleaca la mare la fest...s-a anuntat multa lume, cluburi moto intregi, si cred ca va iesi superb :drink:

 

Toate cele bune tuturor, si poate ne mai intalnim odata si nu numai, la o bere, si nu o singura data ca pana acum, la blocul meu :) Poate facem ceva mai fain, mai organizat...

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine weekend-ul asta la Seawolves in Mamaia? Macar mergem si noi ca niste vecini care "estem"! :) :D

 

Eu merg. As vrea sa plec maine dimineata si sa ma intorc seara.

Cand vrei sa pleci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io m-am intors de pe plaiurile ardelene ce-i drept cam sifonat....Am facut pe batman si acum am timp sa bem cand vreti voi, da tot la blocu meu, ca-s ghipsat :P

3 fracturi la piciorul stang, 6 saptamani de ghips si tratament, si repaos total...nu ca as fi fost eu prea energic de cand nu mai am job, da mi-era dor de un ghips...oficial sunt rupt din toate incheieturile...era singurul picior nerupt sau fisurat...

 

Asadar, dati un semn :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva un magazin moto pe langa romana..si nu ala de la metrou..sau universitate?..sa mi iau niste bujii repede

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit de la mare unde nu a fost soare, dar nu ne-a speriat ploaia pentru ca acolo (campingul Turist din Mamai) am gasit o super atmosfera organizata de cei de la Seawolves. A fost foarte tare, nu mai stau sa scriu ca au scris deja altii destule incat sa mai enumar si eu. Sambata am fost in Vama unde am sperat ca facem plaja dar batea f f f tare vantul asa ca ...doar am mancat. In schimb duminica , cand am iesit din cort, am dat cu nasul de soare ;) , asa ca facuram o baie rrrrrece in mare si ca urmare eu m-am ars rau :cheers: .

Sincer imi pare rau ca nu au venit mai multi desi postasem cu cateva zile inainte orele de adunare, tocmai in speranta ca poate ne adunam. Dar vor mai fi si alte ocazii.

Respect ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit de la mare unde nu a fost soare, dar nu ne-a speriat ploaia pentru ca acolo (campingul Turist din Mamai) am gasit o super atmosfera organizata de cei de la Seawolves. A fost foarte tare, nu mai stau sa scriu ca au scris deja altii destule incat sa mai enumar si eu. Sambata am fost in Vama unde am sperat ca facem plaja dar batea f f f tare vantul asa ca ...doar am mancat. In schimb duminica , cand am iesit din cort, am dat cu nasul de soare :D , asa ca facuram o baie rrrrrece in mare si ca urmare eu m-am ars rau ;) .

Sincer imi pare rau ca nu au venit mai multi desi postasem cu cateva zile inainte orele de adunare, tocmai in speranta ca poate ne adunam. Dar vor mai fi si alte ocazii.

Respect ;)

Fest, cort, baie in mare :cheers: V-ati distrat vad, fain :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...