Sari la conținut

Accident In Ungaria 08.07.07


Altair
 Share

Postări Recomandate

Cel mai important lucru de invatat este ca fiecare trebuie sa-si respecte propriile limite si sa nu incerce sa se tina dupa cei mai avansati sau mai tembeli. Filmul asta este cum sa NU conduci, un hazard pe drumurile publice - cel lovit pe sensul lui de mers cu R1 a murit instant fara vina, avea 28 de ani. Cel GSXR750, 23 de ani, permis de cateva saptamani, cu camera, si-a pierdut o mana, poate si un picior.

 

accident filmat first person

 

Sper ca cei care abuzeaza gazul si ignora orice reguli de circulatie sa bage la cap - daca nu, sper sa moara singuri fara sa ia si nevinovati dupa ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vezi topicul "accident frontal" mai jos aici in aceeasi sectiune. Si cei care vor sa dea reply aci - idem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....cata imbecilitate !!!!....cred ca l-a bulit rau si pe tipul de pe contrasens....asta cred ca nu o fost alalptat la san,de e asa dusman pe viata lui,...si a altora !atentie la neatenti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

restu s-au intamplat in trecut,calatorie in timp dastea...uite la asta scrie...08.07 2007 :lol: :wave:

 

Pustiu', "asta" a pus topicul nu pentru acuratetea datei producerii accidentului ci pentru ca niste pusti cocliti sau tinerei intarziati sa beleasca ochii inainte de altceva.

 

Daca a mai fost, asta e - un admin poate sa stearga topicul. Eu nu l-am vazut si chiar de l-am cautat dupa aceea, search-ul meu nu merge ok. L-am vazut prima oara ieri pe un alt forum si din forma in care a fost postat am dedus ca era de cu o zi in urma. Data nu schimba insa nimic din substanta faptelor sau a mesajului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai fost de o gramada de ori!!! Aquila trezirea!!! cea mai tare faza cu 8-07-2007 esti cu vre luna in urma

 

Am mai spus, nu stiam ca s-a postat deja, faptul ca nu stau toata ziua pe forum isi spune cuvantul. Am fost indus in eroare si am scris ce am crezut referitor la data. Din pacate nu pot sa-mi editez postul deloc, sau nu stiu eu, whatever.

 

Stergeti-l daca stiti toti de eveniment. Oricum e aiurea sa nu poti edita titlul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aquilla, pe langa faptul ca functia search iti este la fel de straina ca si mersul pe motor (asta a fost un flame, daca esti smart il vei ignora), cum poti sa urezi motociclistilor care abuzeaza de gaz sa moara (chiar si singuri asa cum spui tu). 80% din motociclisti fac acest lucru. Nu iti este de ajuns ca avem in fiecare weekend 2-3 fatalitati???

 

Poti sta linistit, in general pe motocicleta se moare singur. Felicitari pentru urarile facute celor ce merg pe doua roti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aquilla, pe langa faptul ca functia search iti este la fel de straina ca si mersul pe motor (asta a fost un flame, daca esti smart il vei ignora), cum poti sa urezi motociclistilor care abuzeaza de gaz sa moara (chiar si singuri asa cum spui tu). 80% din motociclisti fac acest lucru. Nu iti este de ajuns ca avem in fiecare weekend 2-3 fatalitati???

 

Poti sta linistit, in general pe motocicleta se moare singur. Felicitari pentru urarile facute celor ce merg pe doua roti!!!!

Pai nu vezi ca-i la moda sa ne dam ofuscati, ca de, noi suntem sfinti si tot restu merg ca tampitii. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca accidentul nu are legatura in principal cu viteza excesiva, ci mai ales cu imbecilitatea unora care nu inteleg ca exista un motiv pentru care nu se poate depasi in majoritatea curbelor. Pe bune ca nu pricep ce minte de gaina dislexica iti trebuie ca sa ignori o problema atat de elementara ... n-ai vizibilitate, nu te duci ca o (cuvant urat) beata in fatza. Oricum, inca ceva ce ne aminteste ca drumurile sunt pline de tembeli. Sper ca idiotu ala sa traiasca o viata lunga si plina de sechele, moartea ar fi ceva mult prea usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, fiecare citeste si intelege ce vrea. Eu am spus ca le doresc sa moara singuri fara sa mai ia pe cineva dupa ei daca tot si-au facut o tinta din asta (sper ca va e clar ca la asa un stil de mers singura necunoscuta este cand si nu ce se intampla). Ce vina avea omul cu R1 de pe contrasens? Ala a murit. Vinovatul cu camera a supravietuit si chiar fara o mana va trai, pe spatele societatii poate. E drept? Eu zic ca nu. La fel de inconstienti si cei doi care erau cu el, cel din fata care o ardea cum o ardea si cel din spate care s-a oprit scurt si s-a carat. Super bikeri ce sa zic. De-asta imi place mie sa merg singur.

 

@nec+ultra Daca erai destept nu aruncai un flame, mai ales nu aparand indirect inconstienta dar deplangand cele doua trei fatalitati pe saptamana

 

Dar ma scuzati, am uitat ca asta e locul unde RIP-urile sunt cele mai bine venite.

 

Ma gandeam ca poate cineva se uita la filmulet si trage niste concluzii altele decat data sau "ce e rau sa-i dai in gura? Toti ii dau!" Sunt convins ca sunt si din acestia, macar unul daca a invatat ceva tot e o chestie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pai nu vezi ca-i la moda sa ne dam ofuscati, ca de, noi suntem sfinti si tot restu merg ca tampitii. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca accidentul nu are legatura in principal cu viteza excesiva, ci mai ales cu imbecilitatea unora care nu inteleg ca exista un motiv pentru care nu se poate depasi in majoritatea curbelor. Pe bune ca nu pricep ce minte de gaina dislexica iti trebuie ca sa ignori o problema atat de elementara ... n-ai vizibilitate, nu te duci ca o (cuvant urat) beata in fatza. Oricum, inca ceva ce ne aminteste ca drumurile sunt pline de tembeli. Sper ca idiotu ala sa traiasca o viata lunga si plina de sechele, moartea ar fi ceva mult prea usor.

 

Daca citeai cu atentie vedeai ca spuneam de cei care "abuzeaza gazul si ignora total regulile de circulatie". Una e sa-i dai unde se poate si alta e sa-i dai indiferent de conditii.

 

Nimeni nu e sfant, dar sunt totusi putini care isi cunosc limitele si si mai putini cei care nu incearca sa si le atinga pe strada.

 

Cat despre ala, o sa traiasca - sechelele si le datoreaza siesi. Inca odata ce vina avea omul de pe contrasens? Ala e mort. Daca asta avea macar o farama de minte si o bruma de experienta se ducea in decor si nu lovea frontal motocicleta care venea din fata, asta daca nu era in stare sa se tina pe curba aia care nu era cine stie ce.

 

Acum ca am aflat cand a fost accidentul inteleg de ce m-au oprit vinerea trecuta in Ungaria pentru ca am depasit doua masini la stop si m-am asezat primul (fara sa trec pe contrasens, am folosut banda de virare stanga care era goala) si n-au fost deloc intelegatori cand i-am intrebat daca nu toti motociclistii fac asa la ei. Mi-au zis "Das ist Problem!" Nu mi s-a mai intamplat nicaieri inainte pentru doar atat in Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...