Sari la conținut

Grup De Plecat La Sibiu


deleted
 Share

Postări Recomandate

m-as baga si eu vineri seara, cu plecare pe la 6.30 -7. pana in sibiu facem 4 ore max si avem timp si de :)

La dus fiind seara - drum mai comercial iar la intors pe unde e mai frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Povestea e ca eu nu pot sa fac mai mult de 1000 km, am revizie, moto nouta....asa ca m intereseaza cat e drumu de lung dus intors...

 

din cate stiu sunt aproximativ 600-700 km dus-intors. Asa ca stai linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ne vedem la o benzinarie inainte de autostrada Buc-Pit (parca e un Lukoil inainte de intrat pe A1), banuiesc ca ruta aia o sa o alegem la ora aia tarzie, :)

In afara de Ducati Rider nu mai vrea nimeni sa plece vineri seara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thot si asa e ok.... daca plecam vineri seara ne vdm la iesire pe A1, dar sa vedem care mai vine de vineri

De venit venim si noi dar astept sa hotarati ziua, ora si traseul....

Inca ceva, eu am moto noua si inca nu am facut cunostinta bine cu ea si din pacate saptamana asta nu am timp suficient sa ne cunostem bine...asa ca prefer un mers domestic si un traseu mai scurt...mai ales ca o sa am si pasager...insa nu vreau sa incurc pe nimeni...daca nu se poate o sa mergem catinel singuri...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am hotarat cu niste colegi. Vom pleca sambata de dimineata. Ne adunam de la 6:30 la arc si stam pana la 7:30. Suntem 4 motoare deja. Viteza de croaziera 120-140 in afara si in sate 80. Hai sa ne auzim acolo. Eventual las un nr de tel. 0726/306790. Laur

 

traseul va fi la dus: bucuresti-ploiesti-cheia-brasov-sibiu si la intors va fi: sibiu-rm.valcea-dealul negru-pitesti-bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasov- Sibiu e varza si se lucreaza la el, intrerupt la fiecare 2km cu mers pe o banda, cu semafoare, saritoare, gropi. Stiu fiindca am facut drumul acum o saptamana.

In conditiile actuale singurul drum viabil este Valea Oltului, care va fi 100% aglomerat si cum e prost marcat e si periculos noaptea.

 

Eu voi veni pe Valea Oltului, isna nu pot sustine >110km/h constant. De altfel in conditiile de mai sus nici voi nu o sa puteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai putea opta pt 2 variante la ocolirea drumului dintre brasov si sibiu:

am mai putea opta pt 2 variante la ocolirea drumului dintre brasov si sibiu:

 

 

 

 

Va recomand sa veniti pe Sighisoara, este un superdrum fara nici o groapa rapid si sigur.

 

Atentie la radare in localitati in rest numai distracte, e o diferenta de max 70km dar care inseamna un castig tinand cont semafoarele de pe drumul BV, SB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu vreau sa sar de 120 :) , am pana acum cu noua mobra 100 km prin oras, nu o cunosc...asa ca o sa fiu obligata sa aleg varianta cea mai scurta...Valea Oltului, desi nu-mi place cum suna... :cheers:

O sa trec pe la arc vineri seara sa vad daca se organizeaza plecare...pe ce traseu etc...daca nu plec de vineri trec sio sambata dimineata pe la arc dar nu merg pe Sighisoara ca e prea lung drumu...

Si din pacate trebe sa nu depasesc 1000 km pana saptamana viitoare cand ma programez pentru revizie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu vreau sa sar de 120 :) , am pana acum cu noua mobra 100 km prin oras, nu o cunosc...asa ca o sa fiu obligata sa aleg varianta cea mai scurta...Valea Oltului, desi nu-mi place cum suna... :cheers:

O sa trec pe la arc vineri seara sa vad daca se organizeaza plecare...pe ce traseu etc...daca nu plec de vineri trec sio sambata dimineata pe la arc dar nu merg pe Sighisoara ca e prea lung drumu...

Si din pacate trebe sa nu depasesc 1000 km pana saptamana viitoare cand ma programez pentru revizie

bucuresti - sibiu bucurest = 600 km

daca nu intervine nik neprevazut plec vineri seara pe la 7, aleko a zis ce merge si el asa ca poti sa vii cu noi

croaziara la 110, plinul la bucuresti si descalecarea la sibiu, 4 ore kuru pe sea. Valea oltului nu e cel mai scurt dar pare cel mai lejer pe timp de noapte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu voi fi azi prezent la arc sa discutam mai pe larg cum facem. vad ca vreti sa plecati de vineri seara. Las un nr de telefon pentru cei ce vor sa discutam "face to face" 0749/062472 Laur. Poza cu motoru o am la profil ca sa ma recunoasteti.

 

@iollele orice traseu ai alege nu ai cum sa depasesti 1000 de km.

 

Va astept azi. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu voi fi azi prezent la arc sa discutam mai pe larg cum facem. vad ca vreti sa plecati de vineri seara. Las un nr de telefon pentru cei ce vor sa discutam "face to face" 0749/062472 Laur. Poza cu motoru o am la profil ca sa ma recunoasteti.

 

@iollele orice traseu ai alege nu ai cum sa depasesti 1000 de km.

 

Va astept azi. Numai bine!

Frate nu pot sa conduc 4 ore... :) trebe sa mai bag si io o tigare...nu pot sa stau atata vreme nefumata...

Laur am nr. te sun sa vedem ce si cum

Cat despre nr de km vreau cand ma intorc sa pot sa mai circul pana ma programez pentru revizie....asa ca mai mult de 700 km nu vreau sa fac pentru Sibiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fa si tu o socoteala mai mult 650-700 nu iese. Si normal ca nu stau numai in sa 4 ore. Si eu trebuie sa imi afum plamanul :). Pai ne vedem pe la arc si discutam

Pai e ok

azi la arc?

pe la ce ora ajungi acolo ca eu pot sa trec pe la 17.30-18.00...dar nu pot sa stau...trec doar asa in viteza...daca nu te sun si vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au stabilit urmatoarele:

Va fi un grup care pleaca din Bucuresti spre Sibiu vineri la ora 1400 de la ultima benzinarie din Bucuresti inainte de autostrada spre Pitesti (Cred ca e un Rompetrol sau Petrom) o sa asteptam acolo pana la ora 1500. Nu mergem tare (110 - 120 maxim - sa poata toata lumea). Sambata cei care vor (printre care si subsemnatul) o sa faca o tura pe Transalpina.

Grupul este format pana acum din:

- Marmota

- Vic le Vic

- Non_Phix

- Thot (?)

- Me

- Tatal meu

 

Cei care mai doresc sa se anunte. Numarul me de telefon este la profil dar il dau si aici: 0726785073

Va rugam poftiti in vagoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...