Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Activează radarul fix din Sânmartin

Radarul fix amplasat pe DN 76, în Sânmartin va deveni funcțional începând de miercuri.

„Inspectoratul de Poliție al Județului Bihor este permanent preocupat de îmbunătățirea serviciului public, de un parteneriat real cu comunitatea Âşi creÂşterea siguranței rutiere pe Âşoselele bihorene. În acest context, miercuri, 6 august, începând cu ora 13.00, conducerea IPJ Bihor, reprezentată de inspectorul Âşef Liviu Popa, invită presa la inaugurarea Centrului de monitorizare al traficul de lângă Primăria Comunei Sânmartin.”, transmite ofițerul de presă al IPJ Bihor.

 

Reamintim că primele camere de supraveghere a traficului au fost instalate încă din primăvară în comuna Sânmartin. Însă din cauza unor probleme tehnice, Inspectoratul Județean de Poliție Bihor a fost nevoit să amâne amenajarea dispeceratului, care urma să înregistreze informațiile culese de camerele video. Alte detalii se pot vizualiza în articolul de mai jos:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti se intentioneaza restrictionarea accesului motoarelor pe arterele importante, dupa ora 23, datorita galagiei, si liniutzelor pe care cica le-ar da unii noaptea.

Solutie tipic romaneasca, in loc sa se doteze politia cu aparatura omologata de masurare a zgomotului, si sa-si mute burduhanele in strada unde le e locul, si sa sanctioneze pe cine-i vinovat, mai usor sa interzica total traficul pe 2 roti. Idiotzii.

Nu m-as mira, sa se sesizeze si Provincia, si in curand sa se bage si la noi astfel de legi, la cat de iubitzi suntem.

Ma intreb daca o astfel de restrictie e morala, ca de legala va fi, odata ce-o voteaza Consiliul local.

Asteptam AMR-ul sa se agite mai mult, si sa se lupte oleaca, exact acum e momentul sa-si dovedeasca utilitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

La recomandarea mecanicului, caut un fericit posesor de Gilera DNA 50 sau, mai exact, un posesor de bord in stare functionala, montat sau nu pe scuter. Problema mea e in felul urmator - nu stiu daca cablatura sau bordul de pe Gilera mea e de vina, dar bordul nu functioneaza. Ideea ar fi ca persoana respectiva sa vina cu mine la service sa conectam bordul functional pe scuterul meu sa vedem care-i problema. Va rog sa ma contactati pe pm cei care ma puteti ajuta, nu raman dator.

Mersi fain,

Silviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti se intentioneaza restrictionarea accesului motoarelor pe arterele importante, dupa ora 23, datorita galagiei, si liniutzelor pe care cica le-ar da unii noaptea.

Solutie tipic romaneasca, in loc sa se doteze politia cu aparatura omologata de masurare a zgomotului, si sa-si mute burduhanele in strada unde le e locul, si sa sanctioneze pe cine-i vinovat, mai usor sa interzica total traficul pe 2 roti. Idiotzii.

Nu m-as mira, sa se sesizeze si Provincia, si in curand sa se bage si la noi astfel de legi, la cat de iubitzi suntem.

Ma intreb daca o astfel de restrictie e morala, ca de legala va fi, odata ce-o voteaza Consiliul local.

Asteptam AMR-ul sa se agite mai mult, si sa se lupte oleaca, exact acum e momentul sa-si dovedeasca utilitatea.

S-a mai zis in vreun topic de pe bihor de treaba asta. Si Clujul se pare ca e in aceeasi situatie. Asta e tara jegoasa in care traim :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate sa interzica... sunt deja prea multi ca sa ii opreasca.. o sa se ajunga la un armistitiu.Amenzi usturatoare pt cine depaseste nivelul de zgomot.prin stirea asta se iese din tipar ca sa atraga atentia la toata lumea.e o chestie psihologica.intradevar multi se plang ca in bucuresti etc sunt multi care dau blana dupa miezul noptii cu tobe goale, deranjand inclusiv motociclistii...

sa se gaseasca alternative.amenzi usturatoare

asteptam si vedem ce iese..

daca ne obliga sa stam in casa dupa 23 eu noaptea imi iau nr jos

 

oricum cineva de sus nu ne agreaza... ma refer la politicieni

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate sa interzica... sunt deja prea multi ca sa ii opreasca.. o sa se ajunga la un armistitiu.Amenzi usturatoare pt cine depaseste nivelul de zgomot.prin stirea asta se iese din tipar ca sa atraga atentia la toata lumea.e o chestie psihologica.intradevar multi se plang ca in bucuresti etc sunt multi care dau blana dupa miezul noptii cu tobe goale, deranjand inclusiv motociclistii...

sa se gaseasca alternative.amenzi usturatoare

asteptam si vedem ce iese..

daca ne obliga sa stam in casa dupa 23 eu noaptea imi iau nr jos

 

oricum cineva de sus nu ne agreaza... ma refer la politicieni

Ultimul lucru pe care il putem face daca se face interzicerea traficului moto dupa ora X seara in orasele mari ... este sa contestam si sa iesim toti la un loc si un mars calumea de la ora X incolo, de unde nu o sa lipsesc in nici intr-un caz. Avem forum si avem AMR care ne-ar putea ajuta cu o greva de genu, bine organizata in toate orasele din tara. (poate chiar si fara AMR)

 

Dar dupa faza aia cu fetita calcata pe trecerea de pietoni (jud. Constanta daca nu ma insel) de catre un (pi)chinezzz si pus vina pe fetita si pe parinti ca s-a intamplat la ora X, cazul avand chiar un politist martor ... cred ca toti stim ce e raspunsul ... "ce mai? - romania, atat tot"

 

Sa vedem ce va fi in viitor din toata hartuiala asta :lol: :eek:

 

Asfalt uscat :P

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit pozele de la nunta!!!!

Din cele 770 pun cateva si aici. Sper sa va placa. Restul pozelor o sa puteti vedea vineri pe Ibsen!

 

frumoase pozele...chiar frumoase asteptam filmarea :lol:

daca te rog poti sa imi faci si mie un cd?

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit pozele de la nunta!!!!

Din cele 770 pun cateva si aici. Sper sa va placa. Restul pozelor o sa puteti vedea vineri pe Ibsen!

Super pozele iar asta e bestiala post-16179-1218010387_thumb.jpg

S io vr dvd :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu trebe mai neaparat o nunta`...un eveniment istoric cum ar fi iejirea lui kpax cu motoru ar merita "sarbatorita" cu un astfel de manifest :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam nimeni de aia ma dau cu pumnu in piept :P... desi poate hoho :D

Poate...poate. Desi incep sa fiu aproape sigur, legat de treaba aia... :P :D :D

Editat de aleck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...