Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

incredibil, preturi superbune.

Degeaba, astia stiu sa faca comertz.

Din cate tin minte cand am schimbat si eu, in pret sunt incluse montat si echilibrat!!!

Daca service-ul este ala de langa Tesco, Gyula e boss-ul, tip super ok.

Daca aveti firma de romania, si sunteti convingatori, va poate elibera factura intracomunitara , adica pretul fara tva!!!

Bafta.

 

 

LE: iar e serveru' praf.....

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pt asta optez... D205.jpeg120/70 ZR 17(58W)+180/55 ZR 17(73W) Sp.max D207RR Dunlop PĂĄrban

54 990 Ft perechea

apropo .. stie cineva preturi bune la xenoane?

ma intereseaza :cheers:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<br />la multi ani si la mai mare<br /><br />bogdanel,da ce-ai patit,ai ramas fara permis,dc nu ne zici si noua sa suferim alaturi de tine?<br />
<br /><br /><br />

 

 

Eram la gara si mergeam spre magazinu Crisu ... si la trecerea de pietoni de la oramil niste ratati de oameni s-or trezit sa treaca trecerea in fuga ... din cauza ca deja aveam ceva viteza am zis ca nu mai opresc doar drumu era cu 4 benzi si nu trebuia neaparat sa opresc am zis ca ii dau umpic de gaz si trec pana ajung aia ... si s-o trezit un politist care nush de unde masa o fi aparut cand am ajuns langa statia de tramvai eram pe banda a3a m-o blocat la zid si mi-or luat actele o trebuit sa ma duc la politie ... or venit nemernici asa in spatele meu fara sirene sa nu aud nimic si cand or prins momentu m-o si saltat:)) ... nu or vrut sa inteleaga ca nu trebuia sa opresc ca erau 2 benzi pe sens si aia inca nu erau la mijloc. Mi-o dat 120 lei amenda (48ore) si 1 luna pieton ... oricum o fost gunoi politistu care mi-o luat permisu ca ala care era cu el o zis ca sa mi-l dea sa nu mi-l ia .... mai am inca vreo 10 zile dovada sper ca apuc si io ceva vreme buna saptamana viitoare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la gara si mergeam spre magazinu Crisu ... si la trecerea de pietoni de la oramil niste ratati de oameni s-or trezit sa treaca trecerea in fuga ... din cauza ca deja aveam ceva viteza am zis ca nu mai opresc doar drumu era cu 4 benzi si nu trebuia neaparat sa opresc am zis ca ii dau umpic de gaz si trec pana ajung aia ... si s-o trezit un politist care nush de unde masa o fi aparut cand am ajuns langa statia de tramvai eram pe banda a3a m-o blocat la zid si mi-or luat actele o trebuit sa ma duc la politie ... or venit nemernici asa in spatele meu fara sirene sa nu aud nimic si cand or prins momentu m-o si saltat:)) ... nu or vrut sa inteleaga ca nu trebuia sa opresc ca erau 2 benzi pe sens si aia inca nu erau la mijloc. Mi-o dat 120 lei amenda (48ore) si 1 luna pieton ... oricum o fost gunoi politistu care mi-o luat permisu ca ala care era cu el o zis ca sa mi-l dea sa nu mi-l ia .... mai am inca vreo 10 zile dovada sper ca apuc si io ceva vreme buna saptamana viitoare :)

 

omule mare pacat ca nu ai martori ... :cheers: si nu numai pieton, eventual si pasager :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa am invatat, ca indiferet pe ce banda se afla pietonul, i se acorda prioritate la trecere.

Mai erau niste bascanii cu stanjenirea pietonului...dar e un bla. bla.

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<br /><br /><br />

 

 

Eram la gara si mergeam spre magazinu Crisu ... si la trecerea de pietoni de la oramil niste ratati de oameni s-or trezit sa treaca trecerea in fuga ... din cauza ca deja aveam ceva viteza am zis ca nu mai opresc doar drumu era cu 4 benzi si nu trebuia neaparat sa opresc am zis ca ii dau umpic de gaz si trec pana ajung aia ... si s-o trezit un politist care nush de unde masa o fi aparut cand am ajuns langa statia de tramvai eram pe banda a3a m-o blocat la zid si mi-or luat actele o trebuit sa ma duc la politie ... or venit nemernici asa in spatele meu fara sirene sa nu aud nimic si cand or prins momentu m-o si saltat:)) ... nu or vrut sa inteleaga ca nu trebuia sa opresc ca erau 2 benzi pe sens si aia inca nu erau la mijloc. Mi-o dat 120 lei amenda (48ore) si 1 luna pieton ... oricum o fost gunoi politistu care mi-o luat permisu ca ala care era cu el o zis ca sa mi-l dea sa nu mi-l ia .... mai am inca vreo 10 zile dovada sper ca apuc si io ceva vreme buna saptamana viitoare :cheers:

fa contestatie , daca politzaiul nu a trecut pe nimeni ca martor este cuvantul lui contra cuvnatul tau . Ai shanse mari de a castiga procesul.Cristi tu parca l-ai castigat cu o faza asemantoare diferentz fiind ca tu erai acuza ca ai fi trecut pe rosu .....

FA CONTESTATIE !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(OUG 195/2002 art. 100 pct. 13 alin. 3)

(3) Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a II-a de sanctiuni si cu aplicarea sanctiunii contraventionale complementare a suspendarii exercitarii dreptului de a conduce pentru o perioada de 30 de zile savarsirea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvai a urmatoarelor fapte:

:

b ) neacordarea prioritatii de trecere pietonilor angajati in traversarea regulamentara a drumului public prin locurile special amenajate si semnalizate, aflati pe sensul de deplasare a autovehiculului sau tramvaiului;

 

 

Unde erau pietonii? Daca nu erau pe sensul tau, nu erai obligat sa opresti sa le cedezi trecerea. Dar, dupa cum ai explicat faza cu "am zis ca ii dau umpic de gaz si trec pana ajung aia" inseamna ca erau aproape de a trece pe sensul tau de mers.. iar in concluzie nu le-ai acordat prioritate de trecere. Aceasta varianta (trecerea de pietoni cu 2 benzi pe sens) a lasat mereu loc de interpretari. Daca aveai vre-un martor in zona, sa iti sustina ideea ca pietonii erau pe sensul opus si nu le-ai stanjenit trecerea, scapai cu fatza curata.

Ideea mea, si sfatul care ti-l ofer... este sa o lasi moarta acum... nu are rost sa mai bati apa in piua, din moment ce ai semnat procesul verbal.

 

Cap VIII - Cai de atac impotriva procesului-verbal (Art 105 -> Art 106)

Art. 105.

 

1. Impotriva procesului-verbal de constatare a contraventiilor se poate depune plangere, in termen de 15 zile de la comunicare, la serviciul politiei rutiere in a carui raza de competenta a fost constatata fapta.

2. Plangerea suspenda executarea amenzilor si a sanctiunilor contraventionale complementare de la data inregistrarii acesteia pana la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti.

 

Te judeci? Nu are rost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semnatura pe procesul verbal nu inseamna decat luare la cunostintza . Acum , fiecare dupa cati nervi are ...politistul e obligat sa aiba martor altul decat colegul sau , sau sa faca dovada video sau foto in instanta ... da oricum cel mai rau lucru e sa-ti amani "sentintza" cu vreo jumate de an , timp i ncare vei avea plasticul in mana...si lucurl bun e ca ti-ai recupera banii de amenda si punctele ... acum ca domnul politist a vrut sa arate cat de zelos este el.... nasol ca ai fost tu cel cu care sa-si faca demonstratia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca nu are rost sa fac contestatie ca nu aveam nici un martor cu mine...

pietonii erau toti inca la jumatea celuilalt sens de mers dar am vazut ca deja se grabeau sa treaca si de aia i`am dat gaz...

nu am facut contestatie ca mai am deja un proces cu ei :burnout:) pt o faza mai veche de cand eram cu scuteru (acolo am castigat procesu si or facut recurs .. in aprilie am iar proces )

 

Bine ca mi l-o luat acum ca macar sa il am la vara ... o sa fiu mai atent si daca vad politia ca vine ... atunci fug ;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...