Sari la conținut

Cum Reactionam In Trafic?


Grigu
 Share

Postări Recomandate

Ce uzii? Ce goarne de tir/vapor? Ce oglinzi intoarse! Daca mai prind vreun animal prin trafic care face faze si tot el e tare-n gura ii inchid gura cu o casca dasta de scuter in bot! Azi... alt incident... unu' cu un A6 imi taie calea pe pod, merg cat mai in dreapta k sa il evit, ajung in dreptul lui... injur sa fiu bagat in seama, deschide geamul mosul si ma intreaba: "ce-ti trebe ba? folosesti toata banda? ca doar voi astia platiti impozit..." La semafor, m-am bagat in fata lui, am tinut o coloana de masini pt un bou (din pacate) si am taiat-o pe galben iar boul a mai ramas acolo! Ba macar sa fie om de omenie si sa-si recunoasca greseala da nu ca si-ar fi luat el strada si nu alta! Ma scarbesc pe zi ce trece... nici macar viteza nu avem... daca aveam 50... asta ca un apropo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi era sa o comit pt prima oara, eram langa guvern veneam de pe stefan cel mare si vream sa intru in victoriei, nush cum se numeste strada eu una micuta pe deasupra pasajului. Mergeam langa bordura usor cu 10-15 de km/h in fata mea un papuc care n-avea semnal pus si culmea papucul se indeparteaza de bordura, am crezut ca imi face loc, am accelerat pana la vreo 20 ; nu s-a intamplat asa omu facea dreapta, intra in spate la guvern, eu o poarta acolo, l-am evitat cu mult noroc virand dreapta si accelerand si au inceput sa ma injure(erau 2) :rusinica: am coborat de pe scooter injurand si repetand obsesiv stai asa mah stai asa sa-l pun pe cric :cheers: il pun pe cric si ma indrept furios sa-i bat pe amandoi ca aveam ochii rosii si spume la gura :cheers: erau un la vreo 30 de ani si un pe la 50 ani(soferu) si cand sa ma apropii sa dau cu dreapta s-au bagat jandarmii de la guvern si m-au tinut fara sa ma agreseze doar stateau intre mine si bulangii aia, m-am suit pe scooter si am plecat :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi era sa o comit pt prima oara, eram langa guvern veneam de pe stefan cel mare si vream sa intru in victoriei, nush cum se numeste strada eu una micuta pe deasupra pasajului. Mergeam langa bordura usor cu 10-15 de km/h in fata mea un papuc care n-avea semnal pus si culmea papucul se indeparteaza de bordura, am crezut ca imi face loc, am accelerat pana la vreo 20 ; nu s-a intamplat asa omu facea dreapta, intra in spate la guvern, eu o poarta acolo, l-am evitat cu mult noroc virand dreapta si accelerand si au inceput sa ma injure(erau 2) :rusinica: am coborat de pe scooter injurand si repetand obsesiv stai asa mah stai asa sa-l pun pe cric :cheers: il pun pe cric si ma indrept furios sa-i bat pe amandoi ca aveam ochii rosii si spume la gura :cheers: erau un la vreo 30 de ani si un pe la 50 ani(soferu) si cand sa ma apropii sa dau cu dreapta s-au bagat jandarmii de la guvern si m-au tinut fara sa ma agreseze doar stateau intre mine si bulangii aia, m-am suit pe scooter si am plecat :finger:

 

 

 

naspa faza..dar oricum te crezi vandame?? deja te dai la 2?:blink:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo asa s face trebuia sa t tii dupa iei si sa l dai boxu :cheers:

 

pai cum drac sa ma tin dupa ei daca au intrat in spate la guvern vrei sa ma alerge SRI, MAE, MUE :cheers: sau mai stiu eu ce institutie de gen :rusinica:

si oricum daca n-ajung la ei in primele 15 sec ma mai calmez :finger:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie daca-mi face unu asa iese cu bataie :cheers: mai ales daca el ma injura :cheers: nu cred ca-mi pot controla nervii :rusinica:

...Daca tot ai casca-n cap sa tii si-o pompa la indemina... Glumesc...doamne-feri sa se ajunga la de-astea...ar fi pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea soferilor cred ca daca esti scuterist esti si vreun copilas de vreo 40 kile, caruia daca ii da o palma cade pe jos, de aceea ii doare-n pix de scuteristi, doar nu patesc nimic de la un pusti de 16 ani, asa ca in mintea lor noi nu existam. Asa ca merita o lectie sa-si aduca aminte ca si scuterul face parte din traficul autohton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esenta acestui topic: punem mana pe rangi sau ignoram handicapatii? ii educam fortat sau asteptam sa moara? gandind la rece altfel pare treaba , dar venind de pe strada unde era sa te mucesti din cauza unui tembel , tremurand de nervi si spume, o lasi dracului de obiectivitate si-ti vine sa-i iei la goana cu AG-ul. am dreptate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea soferilor cred ca daca esti scuterist esti si vreun copilas de vreo 40 kile, caruia daca ii da o palma cade pe jos, de aceea ii doare-n pix de scuteristi, doar nu patesc nimic de la un pusti de 16 ani, asa ca in mintea lor noi nu existam. Asa ca merita o lectie sa-si aduca aminte ca si scuterul face parte din traficul autohton.

 

Eu nu am avut conflicte in trafic :rusinica: , le m-ai arat '' :cheers: '' , dar nimic special .

 

 

 

P.S eu am vreo 43 de kg :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut conflicte in trafic :rusinica: , le m-ai arat '' :cheers: '' , dar nimic special .

P.S eu am vreo 43 de kg :finger:

:blink: probabil la sibiu e lumea mai calma, mai normala. mergi prin bucuresti 1000 de km si mai vb :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patit-o si eu fix in a doua zi dupa ce am luat scuterul .. eram la muncii la semafor pe prima banda .. se face verde .. plec inainte si vine un bou din spate pe banda 2 si se gandeste sa faca dreapta ... prin mine .. adica nu ca mi-a taiat fata .. ca m-a fortat sa franez .. nu frate .. fix in mine .. zici ca eram invizibil ... prin nu stiu ce minune am reusit sa nu cad .. noroc ca nu aveam viteza

 

am oprit dupa intersectie ..a oprit si el .. daca puteam sa ridic scuterul ala il aruncam fix in cap .. nu mai puteam nici sa vb de tare de m-am speriat/panicat/enervat ... mi-a zis ca efectiv nu m-a vazut .. avea asa o fata de prost si era la randul lui asa de speriat incat nici banii pt stopurile sparte nu i-am luat ...

 

si daca de obicei in situatiile astea soferul e mai mare si ala cu scuterul un pustan .. acum era exact invers ... n-am nici eu mai mult de 25 da ala de la volan fix un pustan cordit care a primit permisul cadou la 18 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are idee de unde se poate procura o sirena de vapor / tir / locomotiva? vreau sa ofer senzatii unice soferilor bolnavi de al Alzheimer si blondelor cu Grand Cherooke din zona Obor, Stefan cel mare, Tei, Victoriei, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are idee de unde se poate procura o sirena de vapor / tir / locomotiva? vreau sa ofer senzatii unice soferilor bolnavi de al Alzheimer si blondelor cu Grand Cherooke din zona Obor, Stefan cel mare, Tei, Victoriei, etc.

 

cred ca ti e de ajuns o goarna din aia cum au la benzinarii....cum au astia de pe stadioane....si aia face ca draq... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ti e de ajuns o goarna din aia cum au la benzinarii....cum au astia de pe stadioane....si aia face ca draq... :blink:

good ideea!. gasesc in autovit? :cheers:

 

pai cum drac sa ma tin dupa ei daca au intrat in spate la guvern vrei sa ma alerge SRI, MAE, MUE :D sau mai stiu eu ce institutie de gen :cheers:

si oricum daca n-ajung la ei in primele 15 sec ma mai calmez :hug:

:finger: dadeam un telefon fratilor scuteristi de la KGB, MOSAD si CIA si se rezolva :hug:

eu i-as fi asteptat sa iasa mai ales daca scosesera dobermanul din mine... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara intram in buc pe la 1.30 dim si cine credeti ca mergea pe contra sens fara avarii sau ceva? politia! WTF daca politia merge pe contrasens ce sa mai zici de altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei cica au voie :)

nu erau de circulatie, nu era nici un eveniment, ceva, nu aveau girofar aprins sau avarii (cred ca mergeau la chiosc sa ia tigari)

p.s intram in bucuresti prin militari. dupa 2-3 flashuri au aprins avariile... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are idee de unde se poate procura o sirena de vapor / tir / locomotiva? vreau sa ofer senzatii unice soferilor bolnavi de al Alzheimer si blondelor cu Grand Cherooke din zona Obor, Stefan cel mare, Tei, Victoriei, etc.

 

 

partea cea mai naspa e ca acele sirene functioneaza pe baza de aer,adik au un compresor ,e o intreaga instalatie nu e numai goarna in sine :)( :cheers:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea cea mai naspa e ca acele sirene functioneaza pe baza de aer,adik au un compresor ,e o intreaga instalatie nu e numai goarna in sine :)( :cheers:(

asa stiam si eu, ca au opompa de aer... ma rog, ceva similar ca efect care sa se poata monta pe trotineta mea... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motorcyclecruiser.com/streetsur...orcycle_safety/

pentru cei care aleg sa traiasca, si sa nu fie asa de smekeri

:) :cheers:

super adevarate :cheers: ar trebui traduse si postate pt cine nu le stia deja...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

acum cateva zile , seara, pe stefan cel mare la stopul de la spitalul de urgenta:

banda 1 , se pune rosu, franez (niste pietoane doreau sa traverseze la 1,5-2 m pana in trecere) usor nu aveam mai mult de 35-40km/h.

scartait infernal de frane, ma uit in oglinda doi tipi cu un cielo argintiu franasera in numarul meu, amandoi dandu-se cu capul de bord...si radeau!

WTF? aia voiau sa treaca pe rosu? nu ma vazusera ca eram in fata lor? sau credeau ca in cei 2 m cat mai era pana in trecere ( pe unde traversau joienele ) au timp sa incetineasca? semaforul ala nu are intermitent pt cei care vor sa faca dreapta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva zile , seara, pe stefan cel mare la stopul de la spitalul de urgenta:

banda 1 , se pune rosu, franez (niste pietoane doreau sa traverseze la 1,5-2 m pana in trecere) usor nu aveam mai mult de 35-40km/h.

scartait infernal de frane, ma uit in oglinda doi tipi cu un cielo argintiu franasera in numarul meu, amandoi dandu-se cu capul de bord...si radeau!

WTF? aia voiau sa treaca pe rosu? nu ma vazusera ca eram in fata lor? sau credeau ca in cei 2 m cat mai era pana in trecere ( pe unde traversau joienele ) au timp sa incetineasca? semaforul ala nu are intermitent pt cei care vor sa faca dreapta ...

Probabil k au crezut k treci si au vrut sa t urmeze si ei,opresti repede scuteru d la 40 si poate daia au zis hai k asta nu mai opreste :bigstar: Frate d dastia sa nu dai p sosea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...