Sari la conținut

Cum Reactionam In Trafic?


Grigu
 Share

Postări Recomandate

Probabil k au crezut k treci si au vrut sa t urmeze si ei,opresti repede scuteru d la 40 si poate daia au zis hai k asta nu mai opreste :bigstar: Frate d dastia sa nu dai p sosea :blink:

sper sa nu dea ei peste noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am avut o aventura cu un bou cu Passat! Nici nu se asigura, intra ca boul si eu franez, il claxonez, il injur... ma opresc la juma' de metru de el si ala scoate mana pe geam, ajung in dreptul lui il intreb dc nu se asigura... opreste masina, deschide portiera, eu opresc, pun repede scuterul pe cric si scot o bata din portbagaj! Isi cere scuze si pleaca mai departe cand a vazut bata! Inainte sa scot bata venea tafnos spre mine! MORALA: educatie rutiera se face DOAR violent!

 

Si eu mi-am facut o bata dupa ce am patit ceva similar cu mai multi indivizi care erau sa ma linseze dupa ce tot ei erau vinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeam de la obor si fac stanga sa intru pe ferdinand catre gara de est. un tip cu un golf albastru taie toate benzile si se infige jumate intr-un loc de pacare ramanand cu curu masinii afara. injuraturi grupa mare de la soferi claxoane de la mine, si ma obresc in dreptul lui si il intreb cine ia dat carnetu.

 

tipu foarte ofensat hai mars pe motoreta ta l plimbare. evidentu urmeaza o pleiada de injuraturi din aprtea mea si a lui si il aud pe asta cum zice bah ma dau jos la tine . eram inca pe scuter cand deschide animalu usa, eram la 40cm de usa lui, omu da sa iasa cand il vad juamte iesit din amsina ma las cu taota greutatea pe usa, inclusiv cu greutatea scuterului si il prin animalului si mana si picioru in usa. am pus scuteru pe cric si asteaptam sa iasa afara. ma uit mai bine la el avea lacrimi in ochi si se tinea de mana. ii arunc un scuipat pe masina si doua umpleri de frigider si ma tirez.

defiecara data cand trec pe acolo ii vad masina si ma bufneste rasul cand imi aduc amine fata lui.

 

mai caterinca a fost faza cand sa dat unu la mine sa ma bata si eu eram echipat cu geaca de piele aparatori de tibie si genunchi si manusi si casca. de data asta am apucat sa pun scuteru pe cric si sa ma dau jos de pe el. animalu a vrut sa dea cu picioru in mine l-am prins de picior si l-am pus in poponeata si m-am urcat pe gatului cu tibia si ma uit la el si ii zic ce mm ai rezolvat acum?? am stat 2 secunde asa si m-au dat jos dp el 2 taximetristi. si tipu a disparut rapid din raza mea de vedere. mi-au zis taximetristii pai daca am face noi la fel ca tine am sta mai mult sa batem oamnei decat sa facem bani.

 

si mai sunt intamplari d-astea. ca la feicare suta de km care o fac eu zilnic in buc intalnesc toate speciile de oameni.

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti avem probleme de astea... si nu avem ce face degeaba ne luam de unu ca apare altu.

Era sa patesc si io multe cu scuteru din cauza la tarani deastia si eu sunt mai nebun daca am prioritate ma bag nu las pe nimeni sa treaca. :burnout:

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti avem probleme de astea... si nu avem ce face degeaba ne luam de unu ca apare altu.

Era sa patesc si io multe cu scuteru din cauza la tarani deastia si eu sunt mai nebun daca am prioritate ma bag nu las pe nimeni sa treaca. :)

:P grija mare!

cineva pe forumul asta spunea: ar trebui pusa cate o cruce in fiecare intersectie pe care sa scrie:

aici a murit cel care avea prioritate...

mai bine te asiguri chiar daca ai prioritate si lasi sa treaca idiotii care au impresia c-or sa ajunga cu 2 sec mai repede la urmatorul stop...

cat despre idiotii din trafic...mi-am luat baston telescopic dar n-am apucat sa-l folosesc.

am ajuns la maturitatea taximetristilor care nu se mai enerveaza pt toti cretinii pt ca altfel ajung la spitalul de nebuni in maxim o luna.

:burnout:

P.S care vrea sa se bage intr-o panda de hoti ?

cu momeala, ceva ca la carte?

la mine in cartier activeaza niste colorati care sperie cam un scuter la cateva zile...

:hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai luat bastonul telescopic ? si cu cat ca vreau si io :hurt:

pai cam 500 sau 800.000 nu mai tin minte exact ca am luat si niste surikene :)

intra pe ym si iti dau mailul tipului cu nr de tel.

vinde baiatul de la macete pana la lunete de vanatoare :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de taximetristi, eram pe petricani la intersectia cu lukoil-ul ma duceam spre doamna ghica ma strecuram incet printre masini eram si cu prietena in spate la un moment dat ajung perpendicular cu botu unui taxiu. taximetristu un tigan mai negru ca negrii din africa imi face semn sa ma bag, ramasesem un pic bloca si il aud cum striga: "hai bagate fratica ca eu mai stau o ora in intersectia asta!!!".

am intalnit destui taximetristi care te ajuta in trafic daca au cum sa iti fac loc pe langa bordura :burnout:

 

evident nu ii pot baga pe toti in aceasi oala dar exista si cazuri speciale :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de taximetristi, eram pe petricani la intersectia cu lukoil-ul ma duceam spre doamna ghica ma strecuram incet printre masini eram si cu prietena in spate la un moment dat ajung perpendicular cu botu unui taxiu. taximetristu un tigan mai negru ca negrii din africa imi face semn sa ma bag, ramasesem un pic bloca si il aud cum striga: "hai bagate fratica ca eu mai stau o ora in intersectia asta!!!".

am intalnit destui taximetristi care te ajuta in trafic daca au cum sa iti fac loc pe langa bordura :)

 

evident nu ii pot baga pe toti in aceasi oala dar exista si cazuri speciale :P

deja ma repet: cea mai mare greseala pe care o poate face cineva este sa generalizeze:

sunt oameni intre oameni. ( ca sa parafrazez mottoul unui forumist de aici: ce uameni! :crack: )

ex ultimei mele greseli de gen?

vine Decebal Badila in Bucuresti ( pt cine nu stie este Dumnezeul basului in jazz si mai e si roman) si canta la Art Jazz Cafe...pt o mana de oameni, toti conoseuri, deh!

la clape, un tigan decupat dintr-un tablou de nunta de la mizil, cu lantuc de aur, camasa descheiata la primii doi nasturi, bagata in pantaloni negri, curea, ciorapi albi, pantofi negri, freza tipic boldeneasca intr-o parte, fata de lautar de ultima speta!

L-am catalogat si ma intrebam ce dracu cauta zburatoarea la concertul ala elitist?

Cand a inceput sa cante am incremenit!

Era ca si cand Dumnezeu se apucase sa cante Jazz ! omul stapanea cu maiestrie o groaza de stiluri si improviza jucandu-se cu clapele in cele mai ciudate si sensibile moduri, amestecand clasica cu bluessul, jazzul cu cafe concertul samd.

Mi-am dat 20.000 de perechi de palme (in forul meu interior) pt catalogarea facuta si mi-am promis sa nu mai judec pe nimeni pana nu vad despre ce e vb in propozitie... :burnout:

P.S pt cei care cunosc, Petrica Andrei se cheama super muzicianul catalogat initial ca mega lautar de comuna limitrofa....

shame on me :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt si deastia care le e frica sa nu le zgarai masina si te lasa sa treci :burnout:)

 

 

Am si io o intrebare o sa am probleme cand ma duc la primarie sa inscriu scuterul cu actul asta ?

ca vad ca la "limitatore di velocita" la care cred io ca inseamna limitare de viteza scrie /, nu ar trebui sa scrie 45km\h?

post-21675-1186483759_thumb.jpg

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bate gandul sa fac casco si sa reactionez cum trebuie ( sa-i f*t portierele tipului ca data viitoare sa tina seama de restul participantilor la trafic)

 

la citi d-astia sunt o sa stai cu agregatul in service tot anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te poti face vizibil tu...posteaza te in oglinda lui ...din stg (ta) sau centru..si cu faza cat mai luunga....eu unul, poate parea un moft, am bagat xenon de 8000K si ca rezultat devii foarte vizibil ziua, nu se mai baga nimeni aiurea (deocamdata), adev ca nu fortez nota..dar fata de halogenul clasik e diferenta f mare.....decat jde mii de leduri si alte gadget uri+ noaptea e zi....

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la citi d-astia sunt o sa stai cu agregatul in service tot anul

:hurt:

stiu, mai bine-i bat sau ii ignor :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a intamplat o data ca un dobnitoc cu un renault clio simbol albastru cu nr B-37-YIH(daca il vedeti injurati-l)sa imi taie calea dae doua ori si cand l-am intrebat daca nu are semnale la masina mi-a zis ca ce .....lui vreau ca imi scoate toti dintii;am procedat ca orice om normal si am pus scuterul pe cric si l-am batut si pe el si pe fi-su care era cu el in masina .

idioti exista garla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a intamplat o data ca un dobnitoc cu un renault clio simbol albastru cu nr B-37-YIH(daca il vedeti injurati-l)sa imi taie calea dae doua ori si cand l-am intrebat daca nu are semnale la masina mi-a zis ca ce .....lui vreau ca imi scoate toti dintii;am procedat ca orice om normal si am pus scuterul pe cric si l-am batut si pe el si pe fi-su care era cu el in masina .

idioti exista garla

trebuie facut ceva cu retarzii care nu dau semnal !

inca o coc... sper sa fie de bine pt toata lumea

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bn facetiva o gaura in toba , cu un cui .

Vesta reflectrolizanta ajuta

Faruri aprinse .

Dar toba gaurita , :) le face pe toate .:hurt:

ce-ai sica cu toba? scoate vata de sticla din silencer daca vrei zgomot, de ce s-o gauresti saraca?

am pus si eu xeon si sunt mult mai vizibil...

claxonul e si el de baza, soferii au un reflex in a-l auzi

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ma ducea tata cu masina pana in oras (pt ca scuterul meu e la 20 de km de sibiu , sa rupt iar cureaua , si l-am lasat la cineva in curte :lol: ) , la jumate de km de strada mea , era un scuter palit pe mijlocul drumului ,piese imprastiate etc. :D , am oprit masina , ne-am dat jos , Unu cu loganu nu i-a acordat prioritate scuteristului , sa bagat in fata lui si el a intrat in aripa de spate . Am decat o poza de la un martor , Cel care conducea scuterul avea 22 de ani . isi pierduse cunostinta ,( se pisase si pe el :nono: ) cand am ajuns eu acolo , pleca salvarea spre spital . :moto:

Scuterul era aprilia sr , il avea de 2 zile , nu era inscris , nu avea nici asigurare . Avea si numar dinala cum aveam eu pe www , din italia , de scuter furat . :)

 

Politai a luat seria , au masurat pe acolo etc. :moto:

 

 

 

P.S. Politaiul din stanga de langa scuter , e seful de la politia sibiu , cand am avut eu accidentul , Mi-a spus ca daca ma m-ai prinde pe scuter pana nu implinesc 16 ani , imi face dosar :lol: , si ca mananc amenzi pe paine .

post-14493-1186953758_thumb.jpg

Editat de sica_sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ma ducea tata cu masina pana in oras (pt ca scuterul meu e la 20 de km de sibiu , sa rupt iar cureaua , si l-am lasat la cineva in curte :lol: ) , la jumate de km de strada mea , era un scuter palit pe mijlocul drumului ,piese imprastiate etc. :D , am oprit masina , ne-am dat jos , Unu cu loganu nu i-a acordat prioritate scuteristului , sa bagat in fata lui si el a intrat in aripa de spate . Am decat o poza de la un martor , Cel care conducea scuterul avea 22 de ani . isi pierduse cunostinta ,( se pisase si pe el :nono: ) cand am ajuns eu acolo , pleca salvarea spre spital . :moto:

Scuterul era aprilia sr , il avea de 2 zile , nu era inscris , nu avea nici asigurare . Avea si numar dinala cum aveam eu pe www , din italia , de scuter furat . :)

 

Politai a luat seria , au masurat pe acolo etc. :moto:

P.S. Politaiul din stanga de langa scuter , e seful de la politia sibiu , cand am avut eu accidentul , Mi-a spus ca daca ma m-ai prinde pe scuter pana nu implinesc 16 ani , imi face dosar :lol: , si ca mananc amenzi pe paine .

 

 

Nasol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...