Sari la conținut

Si HELLRYDER a patit-o!


R_MARCE
 Share

Postări Recomandate

Tocmai m-a sunat Radu ..a dat un bou peste el ..

el mergea cu BMW-ul dinspre Universitate sa intre in pasaj si un dobitoc i-a taiat fatza sa intre pe banda care duce in pasaj si i-a frinat in fatza ...

Nenorocitul a oprit 200 m mai incolo sa se uite daca se ridica si vazind ca Radu se misca, s-a suit in masina si a fugit! :D

 

cum putem da de el? renault clio negru... din pacate Radu nu a retinut nr:(

 

PS el e ok ..nimic rupt ..doar shifonat ca si motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, back to work. Asta e. Nu mai am ce zice in plus. Se pare ca e ghinion si atat. Pe ala cu masina nu am de unde sa-l iau, motoreta o sa o repar eu si cu asta incheiem, slava Domnului ca nu e mai rau. Culmea e ca nu faceam nici o manevra, nu mergeam printre masini, nu depaseam, nu intrasem pe contrasens. Eram pe banda mea, la semafor si mergeam cu 10kph inainte. Cand un dobitoc schimba banda in fata mea si imi pune frana in fata. Am pus si eu ce frana am mai putut, dar cum tocmai ma puneam in miscare de la semafor si intre mine si ala mai era 1 m, n-am putut opri intr-un metru. S-a dus carena fata si oglinzile (oglinzile includ semnalizatoarele fata), sper sa nu aiba nimic furca.

 

Salutari,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, back to work. Asta e. Nu mai am ce zice in plus. Se pare ca e ghinion si atat. Pe ala cu masina nu am de unde sa-l iau, motoreta o sa o repar eu si cu asta incheiem, slava Domnului ca nu e mai rau. Culmea e ca nu faceam nici o manevra, nu mergeam printre masini, nu depaseam, nu intrasem pe contrasens. Eram pe banda mea, la semafor si mergeam cu 10kph inainte. Cand un dobitoc schimba banda in fata mea si imi pune frana in fata. Am pus si eu ce frana am mai putut, dar cum tocmai ma puneam in miscare de la semafor si intre mine si ala mai era 1 m, n-am putut opri intr-un metru. S-a dus carena fata si oglinzile (oglinzile includ semnalizatoarele fata), sper sa nu aiba nimic furca.

 

Salutari,

Ry.

Ce idiot. :D

 

Pacat ca nu i-ai retzinut numarul. Deci ai intrat in el sau ai culcat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Radu e intreg si asta e cel mai important. Daca gasim sofer de Renault Clio negru, lovit in spate, vom avea un sofer mai lovit decat masina. Soferul e un tip inalt si slab, din ce mi-a zis Radu. Sa se termine o data sezonul asta, ca mi s-a acrit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellryder, imi pare rau pentru ce ti s-a intimplat, bine ca esti sanatos si intreg!

 

De luni incoace e de groaza!

 

Parerea ta care e, animalul ala a vrut sa te sicaneze, sau a fost pur si simplu bou?

 

PS: o tura prin service-uri cred ca e mai eficienta, sau consultarea Politiei, dupa ce faci plingere ... cred ca ala s-a dus sa-si ia dovada pentru reparatie "lovit in parcare", daca l-ai pleznit suficient sa-i indoi ceva tablarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hellryder, imi pare rau pentru ce ti s-a intimplat, bine ca esti sanatos si intreg!

 

De luni incoace e de groaza!

 

Parerea ta care e, animalul ala a vrut sa te sicaneze, sau a fost pur si simplu bou?

 

PS: o tura prin service-uri cred ca e mai eficienta, sau consultarea Politiei, dupa ce faci plingere ... cred ca ala s-a dus sa-si ia dovada pentru reparatie "lovit in parcare", daca l-ai pleznit suficient sa-i indoi ceva tablarie.

Corect.

 

Teduci la politzie si dai declaratzie. Poate boul apare dupa un timp cu declaratzie de "am gasit-o lovita" si politzia se prinde ... deshi greu de crezut. Domnilor de la Politzie care urmaritzi forumul, poate datzi o mana de ajutor in solutzionarea acestui caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul politist de pe strada (pe care l-am vanat 20 de min ca sa il gasesc!), a zis sa ma duc la Udriste la Biroul de Accidente. Am fost, si aia nici nu s-au uitat la mine, m-au trimis la spital, le-am zis ca nu am nimic, ei continuau sa spuna ca sa ma asigur, sa ma duc la spital, prostii... Le-am zis clar si raspicat ca nu am nici o zgarietura, ca nu aveam viteza, m-a trantit si a fugit. La care m-au trimis la sectia 10 (in spate la Cocor). Aia m-au intrebat unde s-a intamplat, le-am zis, dupa Universitate, la semaforul urmator, inaintea intrarii in pasaj. "A, adica vizavi de Coltea?" a intrebat unul, "Da!" am zis eu. "Atunci nu la noi, la sectia 12, ca tine de ei zona aia!" Va dati seama ca inca nu am ajuns la sectia 12, ma voi duce maine. Dupa ce ma inscriu in Al-Quaeda si imi dau baietii bomba!

 

 

Salve,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da-i dreaq de nesimtiti... nu merita sa te mai milogesti de ei. Cat despre conservist, pacat ca nu i-ai retinut si tu nr. sa-l alergam bine. Bine ca esti tu sanatos, ca fierul se repara.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba o sa ma duc, desi nu-mi place ca ma plimba de la unu la altu dupa obiceiul stramosesc al pasatului pisicii. O sa ma duc si o sa fac tot ce e nevoie, pentru ca desi ala e lovit in spate, el a parasit locul accidentului. In fine, o sa ma sfatuiesc cu un avocat inainte. Il dau in judecata pt tentativa de omor. Ma duc maine si la IML, pt medico-legal. Ma doare ceva, nu stiu ce inca, ma mai gandesc pana maine ce sa ma doara, dar maine la IML o sa ma doara rau! :D)

Depun plangere la sectie si daca il gasesc (visuri optimiste) il dau in judecata!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trei accidente in trei zile.Asta da statistica de ingrozit.Adevarul ca zilele astea a fost un trafic de groaza, era s-o patesc si cu masina si cu motorul.

Pt. Radu -daca te ajuta cu ceva Sectia 12 este pe la Baba Novac, cum mergi spre IOR.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...