Sari la conținut

Honda Magna


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un numar detelefon? vreau sa intreb ceva pe meserias

Ai PM cu nr lui de tel.

100% de acord cu ce zice Yonick, il recomand si eu oricui ca f. ok in tot ceea ce face, am fost f. multumit de tot ce mi-a lucrat pana acum, din toate punctele de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

La Magna mea , proiectoarele de ceata cu H3 in ele, sunt legate la intrerupator separat cu protectie, releu de protectie, fir pe plusul de la baterie , cu siguranta de protectie pe fir, iar un alt fir e legat pe o siguranta fuzibila din tabloul principal de sigurante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ca sa nu arate complet ridicol, un rack de bagaje in spatele sissybarului, si eventual un tankbag. Pe laterale nu prea ai cum, din pacate.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta are si avantajul ca poti lega de el si chestii mai mari, gen cort, saci de dormit, etc. Mai cumperi un sac de la louis care sa le cuprinda pe toate, il legi bine acolo in spate si esti gata de drum.

Hai cu vara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super Magna e facuta mai mult cu look de sportiva, nicidecum pt. a-l incarca in stil catar, pt. drumetii, in schimb feelingul pe Super Magna e rupere...=)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Caut un manual de reparatii pentru o Magna 750 din '82. Nu reusesc sa gasesc pe net. Daca il are cineva in calculator si vrea sa mi-l trimita, mailul meu este andrei_d56789@yahoo.com

Va multumesc!


» Post actualizat in 24 Feb 2016 20:39

Cu ajutorul cuiva de aici am gasit manualul pe un forum de specialitate. Multumesc din nou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

doar asa ca fapt divers.. citisem pe prima pagina al acestui topic ca prin 2007 a intrebat cineva de kit de conversie la magna de la lant la curea.. si pe linkul dat al firmei care facea aceste kituri, nu exista atunci nimic pt magna.. m-am uitat acum si se pare ca intre timp au scos un kit, este pe la $580

 

http://www.scootworks.com/shop.cgi/page=partsh.htm/SID=1456948883.4273

 

suna interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Nu se poate, las-o asa! Fa-o tehnic brici, cu toate consumabilele schimbate, iar la aspect incearca sa o lasi cat mai mult ca din fabrica. Si bucura-te de ea!

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine si asa. Decat sa te apuci de modificari nefunctionale,mai bine ii dai o vopsea,eventual ii mai schimbi un ghidon si husa de la şa si aia e.

» Post actualizat in 18 Sep 2016 08:59

Eventual cauta un kit pe Ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Caut sa cumpar o Magna de 750 de prin '80; daca e cineva pregatit sa se desparta de a lui va rog PM.

Multumesc.

vezi ca era o pagina de FB cu detinatori de magne, incearca sa postezi acolo, poate ai mai mult noroc. Linkul il gasesti cu cateva pagini mai inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Caut sa cumpar o Magna de 750 de prin '80; daca e cineva pregatit sa se desparta de a lui va rog PM.

Multumesc.

Pe olx sunt vreo 6 de vanzare. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

Multumesc de indrumari; sunt proaspat posesor fericit de Magna 700C 1985. Astept actele ca sa o scot si la plimbare :)

 

Ca prima intrebare, stiti pe cineva care retapiteaza? Am cateva defecte la ea.

 

Merci,

Editat de kronnos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...