Sari la conținut

Accident Podul Grand! - 25.07.2007 - Bucuresti


iollele
 Share

Postări Recomandate

Venind din Crangasi la intrarea pe podul Grand am vazut o masina pe avarii oprita si in fata ei o motocicleta KTM facuta praf partea fata, era ceva lichid curs din motor, cred ca benzina...nu parea sa fie sange....masina nu avea nici o zgarietura (cel putin asa mi-a parut mie din mers)...nu stiu cum dracu am facut dar nu am oprit :) ...., nu era salvare ceea ce ma face sa cred si sa sper ca motociclistul nu a fost foarte grav ranit...

Care stie mai multe sa posteze! Sper din toata inima ca nu e ceva foarte grav...sunt cam timorata acum...

Motoru chiar mi-a parut facut varza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am aflat motociclistul a vrut sa depaseasca prin dreapta un camion si a intrat direct in parapet , a zburat in fata unui papuc care a franat la timp si nu la lovit

am inteles ca avea ambele picioare rupte :) , era constient in salvare

mai multe nu stiu nici eu ,

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de Mircea (MIR parca era nick-ul pe forum) si motorul este o Honda NTV 650 portocaliu metalizat. :) Am ajuns dupa ce il luase salvarea. Din spusele martorilor era constiernt si vorbea coerent. Se pare ca este vorba numai de peroneul piciorului drept, dar nu se stie sigur pana nu se termina analizele. Este internat la spitalul Municipal la urgenta. Intr-adevar, se pare ca a vrut sa depaseasca un camion pe partea dreapta pe banda 1 de intrare pe podul Grant. A sarit bordura si a acrosat parapetul...

 

Nu pot sa zic decat "Insanatosire grabnica" si mare mare atentie, mai ales in depasiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of... il stiu. Chiar de cand avea inca ETZ-ul. Cine-l cunoaste mai bine si vorbeste mai des cu el - daca are nevoie de ajutor cu ceva, contactati-ma, va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cat despre motociclist, daca citeste vreodata posturile motociclistilor de internet (care estem noi) insanatosire grabnica, coane, si fara sechele. Nimeni nu e fara de pacat. Bine ca nu a fost mai grav.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, trebuia oprit si pusa o data acestui topic. La faza cu KTM-ul te inteleg , la viteza puteai si sa juri ca e un pumn de portocale.

 

Imi pare rau pentru motociclist, stiu cum e sa nu poti face nimic,sa astepti in plin sezon....dar se rezolva totul.

 

peste cateva saptamani vei fi din nou :) .

 

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea e mai ok decat credeam, avand in vedere impactul.. E in continuare la Municipal, are dubla fractura de femur si urmeaza sa fie operat in aceasta dimineata..... Are sanse sa scape fara tije, deci e cat se poate de bine! Aseara mai avea putere sa injure si sa si zambeasca :cheers:

Cat despre gura-casca ce au stat ieri in jurul podului de dragul de a incurca, sau de a face poze, sau chiar a discuta diverse "afaceri" motoretistice, vi s-a transmis :) Mi se pare si normal de altfel :cheers: Dar deh.. ce ne-am face noi si fara astia mai fara cap?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, si sa repari rapid motoru.

 

In ce priveste incidentu, atunci cand depasim vehicole pe dreapta, printre masina si bordura, riscul e foarte mare. Mai ales ca garantat nici un sofer nu se va uita in oglinda dreapta daca se afla pe banda 1-a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaah, deci buna seara, deci pe mine ma cheama je, am doua motociclete, trecui pe langa o mobra prastie, nu oprii ca nah, ce plm... da` venii sa va povestesc voua pe forum. Accidentu fu acu 2 minute frate si tot asa ramane si pentru aia care citesc si peste o saptamana. Io vazui ca mobra era portocalie deci musai era Ktm frate. Lolozauro :) :cheers: :cheers: !

 

Cat despre motociclist, daca citeste vreodata posturile motociclistilor de internet (care estem noi) insanatosire grabnica, coane, si fara sechele. Nimeni nu e fara de pacat. Bine ca nu a fost mai grav.

BTW si off-topic - Alaltaieri, cu masina de servici era sa fac piftie un chopper-ist ce ma depasea la relanti pe dreapta. Era genu pacifist, cu site in tobe. Avea un chopper portocaliu si vreo 40 de ani. O fi fost oare KTM? Motorul bineinteles, nu el.

Ce vrei frate am reactionat ciudat...e primul accident moto pe care-l vad...am fost ferita pana acum de asa ceva...in plus era politie acolo...io trecusem..eram pe pod...unde dracu sa mai opresc? puteam sa intorc, corect, dar tremuram ca dracu...mi-a parut ca e KTM motoru ca eram in mers si nu m-am putut uita bine..in plus la cati gura casca erau acolo m-=am gandit ca mai rau incurc...etc

Cat despre faptul ca am 2 motoare...

GPZ nu are motor...asa ca astept sa-l repar...honda cred ca o sa incep sa ma gandesc serios cum sa-mi tina de foame la cat o sa am de platit la ea...nu stiu ce dracu aveti aici de sariti in capul oamenilor....

ma rog io am si alta treaba in afar' de a ma certa cu voi aici...

carcoteala cand avem frustari.....

 

 

PS - undeva in dreapta cei care citesc vad si data cand a fost postat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand vorbeam de saritul in capul oamenilor ma refeream la treburi care nu au legatura cu accidentul...si anume faptul ca am 2 motoare...

Am incercat sa vad cat mai bine dar chiar nu am vrut sa fie 2 accidente moto pe pod asa ca am vazut cat am putut...cat despre faptul ca m-am grabit sa spun ce motor era imi pare rau pentru Retezatul tau dar eu am fost convinsa ca este KTM...daca aveam indoieli nu scriam...insa chiar nu stiam la ce sa ma uit mai repede si mai bine...Iar eu am avut Fagarasul in inima la gandul ca s-a accidentat un motorist fie el si necunoscut mie....

Va multumesc frumos celor care ati furnizat informatii corecte si exacte despre accident si va multumesc frumos si celor care m-ati facut sa-mi aduc aminte din ce motive mi-am facut aici o mie de inregistrari si nu am ramas....indiferent de post toata lumea se cearta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand vorbeam de saritul in capul oamenilor ma refeream la treburi care nu au legatura cu accidentul...si anume faptul ca am 2 motoare...

Am incercat sa vad cat mai bine dar chiar nu am vrut sa fie 2 accidente moto pe pod asa ca am vazut cat am putut...cat despre faptul ca m-am grabit sa spun ce motor era imi pare rau pentru Retezatul tau dar eu am fost convinsa ca este KTM...daca aveam indoieli nu scriam...insa chiar nu stiam la ce sa ma uit mai repede si mai bine...Iar eu am avut Fagarasul in inima la gandul ca s-a accidentat un motorist fie el si necunoscut mie....

Va multumesc frumos celor care ati furnizat informatii corecte si exacte despre accident si va multumesc frumos si celor care m-ati facut sa-mi aduc aminte din ce motive mi-am facut aici o mie de inregistrari si nu am ramas....indiferent de post toata lumea se cearta....

 

Ai facut bine ca ai scris ce stiai, indiferent ca ai gresit motorul sau nu. Nu cred ca esre problema asa de mare ca acela care a crezut ca este KTM si-a sunat prietenii detinatori de astfel de motor sa vada sunt ok. Cred ca mai rau era sa li se intample ceva si sa nu se stie pentru ca nu mai scriem pe forum decat daca informatiile sunt complete si perfect conforme cu realitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrei frate am reactionat ciudat...e primul accident moto pe care-l vad...am fost ferita pana acum de asa ceva...in plus era politie acolo...io trecusem..eram pe pod...unde dracu sa mai opresc? puteam sa intorc, corect, dar tremuram ca dracu...mi-a parut ca e KTM motoru ca eram in mers si nu m-am putut uita bine..in plus la cati gura casca erau acolo m-=am gandit ca mai rau incurc...etc

Cat despre faptul ca am 2 motoare...

GPZ nu are motor...asa ca astept sa-l repar...honda cred ca o sa incep sa ma gandesc serios cum sa-mi tina de foame la cat o sa am de platit la ea...nu stiu ce dracu aveti aici de sariti in capul oamenilor....

ma rog io am si alta treaba in afar' de a ma certa cu voi aici...

carcoteala cand avem frustari.....

PS - undeva in dreapta cei care citesc vad si data cand a fost postat...

 

@iollele - nu ai reactionat ciudat deloc. Ai scris ce ai vazut sau ce ai crezut, iar intentia ta a fost buna.

Pe podul acela intradevar nu se poate opri, pentru ca riscul sa fii facut praf de un alt dobitoc este imens, si mai rau ai face. In locul tau totusi as fi intors sau as fi sunat la 112, salvare , prieteni motociclisti etc.

 

De prea multe ori salvarea vine un minut PREA tarziu.

 

Culoarea KTM o stie tot poporul, daca vezi o motocicleta portocalie facuta muci, cel mai probabil te gandesti la un KTM, aici ai perfecta dreptate.

 

BTW, mircea are telefonul inchis...

 

Stie cineva cum a decurs operatia? Eu ma voi duce pe acolo oricum si voi reveni cu amanunte, sper cat mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ush cu cotcodaceala din topic. Mircea, insanatoshire grabnica si tie si NTV-ului, cu frumos mai Boooooo....rla!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica si mai multa atentie pe viitor! :)

 

PS : sunt curios daca era o vitezana ce comentarii apareau, gen "nebunu ala, era pe o roata,avea 300,numa fiteee in capu` lor , pai asa se depaseste prin dreapta?, " etc ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cate unii au nevoie de repetitie...asta e ... ma rept...

Cand am trecut eu nu mai era motociclistul...era foarte multa gura casca...de foarte multe ori e mai bine sa nu te bagi aiurea ca mai mult incurci...daca omul era singur, intins pe jos...sau chiar si in picioare normal ca opream...vedeam daca pot sa ajut etc...dar acum chiar nu faceam mai mult ca restul...adica sa casc gura...

La cratita mai stau din cand in cand...si nu-mi e rusine ca stiu sa gatesc bine...

In moto sunt incepatoare...am carnet din 2006 si am facut 13500 km pe doua roti dar nu cred ca s-a incurcat nimeni de mine in trafic

Am postat pentru ca am vrut mai multe informatii despre omul accidentat si-mi pare tare rau cand vad in ce s-a transformat povestea...

Daca se mai doreste astfel de discutii parerea mea e ca trebuie sa ne mutam...si apoi sa ne balacarim cat vrem...din respect pentru subiectul accidente o sa ma opresc aici..

 

Asfalt uscat

:)

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu bâzele? Nici macar la rubrica Accidente nu va abtineti ?

(Am sters mesajele pe langa subiect si cotcodăceala aiurea).

 

Keep it on topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cate unii au nevoie de repetitie...asta e ... ma rept...

Cand am trecut eu nu mai era motociclistul...era foarte multa gura casca...de foarte multe ori e mai bine sa nu te bagi aiurea ca mai mult incurci...daca omul era singur, intins pe jos...sau chiar si in picioare normal ca opream...vedeam daca pot sa ajut etc...dar acum chiar nu faceam mai mult ca restul...adica sa casc gura...

La cratita mai stau din cand in cand...si nu-mi e rusine ca stiu sa gatesc bine...

In moto sunt incepatoare...am carnet din 2006 si am facut 13500 km pe doua roti dar nu cred ca s-a incurcat nimeni de mine in trafic

Am postat pentru ca am vrut mai multe informatii despre omul accidentat si-mi pare tare rau cand vad in ce s-a transformat povestea...

Daca se mai doreste astfel de discutii parea mea e ca trebuie sa ne mutam...si apoi sa ne balacarim cat vrem...din respect pentru subiectul accidente o sa ma opresc aici..

 

Asfalt uscat

:cheers:

cred ca la toti ne sare inima cand auzim de un accident . cand aflam ca motoristul e viu si vatamat suportabil cu sanse de revenire ne destindem ... moment cand ,, luam pozitie ,, pe forum . nu trebuie sa te supere fratii motoristi . chiar daca uneori par rautaciosi . poate pe unii ii mana ciuda ca nu au kilometrii tai si de aceea nici nu au ce declara in profil . oricum iti respect atitudinea . urcu 2005 38000 km :)

Editat de urcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Mircea la spital. Se pare ca fractura de femur a fost complicata, de tip cominutiv( mai multe fragmente), posibil sa aiba tija. Operatia a durat mult, semn ca nu a fost simplu. Nu stiu alte detalii , nu am gasit nici un medic la ora aceea.

 

I-am lasat un bilet, sper sa zambeasca maine cand se trezeste. Cand am trecut din nou, dupa operatie, el dormea, mama lui si alti prieteni au apucat sa il vada inaintea noastra.

 

Poate maine trecem din nou pe la el.

 

MIRCEA, ITI TINEM PUMNII !!

 

Pentru cei ce intrebau cum e motorul: nu se poate repara, sau greu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu-mi vine sa cred...Mirceami-e prieten foarte apropiat, mi-a fost vecin,statea in blocul de vizavi,am fost de nu stiu cite ori impreuna,la plimbari,gratare,filmari...El are tel. inchis,incerc sa aflu tel. lui frate-su...Am vorbit cu Clavi,mecanicul nostru (si prieten),motorul e varza...Si el,care vroia sa-l vinda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...