Sari la conținut

Hayabusa Turbo Vs Zxr 750


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

alalta sara am fo pa borsului(asta ii o strada plina de tarfe dar si de linii drepte numa buna de liniute) si deodata apare langa mine unu cu o haya daie nervoasa rau ,

numa fluiera(cre ca era turbata) sapu traje a mneu da ambreaj si-o tat tureaza in semn ca si ne luam la o linie...

dapu cand am daschis io gazu lam lasat in urma me cu tare suta da metri...

deci in concluzie dupa cum e si refrenul melodiei...

daca zxr nu eeeeeeeeee...nimic nu eeeeeeeeeee. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eo eram mah sergiule!!!! doar ca mi-am lipit peste Kawasaki un actibild cu BUSA , si de-acolo confuzia.

 

:) :blink: :blink:

 

acum vin cu RS 50 lipit pe el BUSA... sa vezi ce te fac......jar mananci!!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai luat legatura cu George Lucas?.... poate mai scoateti impreuna vreo serie noua Razboiul Stelelor, ca vad ca ai talent!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alalta sara am fo pa borsului(asta ii o strada plina de tarfe dar si de linii drepte numa buna de liniute) si deodata apare langa mine unu cu o haya daie nervoasa rau ,

numa fluiera(cre ca era turbata) sapu traje a mneu da ambreaj si-o tat tureaza in semn ca si ne luam la o linie...

dapu cand am daschis io gazu lam lasat in urma me cu tare suta da metri...

deci in concluzie dupa cum e si refrenul melodiei...

daca zxr nu eeeeeeeeee...nimic nu eeeeeeeeeee. :)

Daca totusi cumva l-ai vazut in fata, singura explicatie posibila este ca ai facut inconjurul pamantului in cateva milisecunde (asta numai pentru ca n-ai dus-o in zona rosie, altfel era practic instantanee treaba) si i-ai venit din nou in spate, gata sa mai faci o tura ecuatoriala :bigstar: De ce nu povestesti tu d-astea pe popcorn.ro, li se usuca pustoaicelor himenu de emotie cand te repereaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ,oameni buni ,voi nu vedeti ca acum incearca sa o dea la intors ca e gluma ,ca e caterinca ,asta ca sa mascheze defapt ineptiile scoase pana acum(puteti citi ceva topicuri in urma sa va convingeti) Eu ,unul ,am renuntat sa mai cred fente d'astea ieftine :)

 

Ps:topicul asta se vede de la o posta ca e pus la misto ,repet doar ca sa mascheze ce ineptii scotea la inceput,ca de fapt totul era caterinca ,bla bla etc etc :bigstar:

 

Pps:mai incearca sergiule :blink: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ca vine si Silviu.C ..sunt curios

e funny sa citesc discutiile si comentariile tale

o gramada de "prostii" simpatice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestire de la fata locului:

 

Busa si cu zx7r stateau la semafor.

 

Busa, trage ambreiajul, baga a I-a si pleaca usurel si normal. Doar e oras si trebuie sa admire acele "tarfe" de pe sosea. Nu avea de ce sa se grabeasca.

Cuplul mare al busei a facut ca motocicleta sa tzasneasca rapid pana la viteza de croaziera de 50kmph.

 

In acelai timp,unul cu zx7r, trage ambreiajul, urca turometrul pana la 9000rpm, pleaca patinat cu roata spate si de abia il ajunge pe cel cu busa care merge linistit. Din lipsa de frane, a depasit cu 50 metri. De aici sunt acei 50 metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ,oameni buni ,voi nu vedeti ca acum incearca sa o dea la intors ca e gluma ,ca e caterinca ,asta ca sa mascheze defapt ineptiile scoase pana acum(puteti citi ceva topicuri in urma sa va convingeti) Eu ,unul ,am renuntat sa mai cred fente d'astea ieftine :blink:

 

Ps:topicul asta se vede de la o posta ca e pus la misto ,repet doar ca sa mascheze ce ineptii scotea la inceput,ca de fapt totul era caterinca ,bla bla etc etc :bigstar:

 

Pps:mai incearca sergiule :haha: :wave:

ce sa mai incerc doar am reusit sa te ademenesc....o ai muscat ha?

:) another one bites the dust....

Silviu tine minte cat traiesti cuvintele astea 4....KA-WA-SA-KI :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar:

you guys are fucking crazy....

Ps, pentru cel care a spus ca Kawasaki n-a putut sa se opreasca, sincer, cele mai bune frane le-am avut pe un zx7r. Uhaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da sincer dintre toate motoarele pe care le-am avut pana amu cel mai mult mo impresionat zxr 750...si pedig am avut scule nu gluma...

gixx 1100w,cbr xx, yamaha fzr 1000,si gsxr 1000 k8 :)

da asta rupe lantu nu alta :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da sincer dintre toate motoarele pe care le-am avut pana amu cel mai mult mo impresionat zxr 750...si pedig am avut scule nu gluma...

gixx 1100w,cbr xx, yamaha fzr 1000,si gsxr 1000 k8 :blink:

da asta rupe lantu nu alta :blink:

Daaaaaa!!!....si pe mine m-a impresionat cel mai tare zxrarrsraeNSPEMII ,dar nu spun cu ce :bigstar: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alalta sara am fo pa borsului(asta ii o strada plina de tarfe dar si de linii drepte numa buna de liniute) si deodata apare langa mine unu cu o haya daie nervoasa rau ,

numa fluiera(cre ca era turbata) sapu traje a mneu da ambreaj si-o tat tureaza in semn ca si ne luam la o linie...

dapu cand am daschis io gazu lam lasat in urma me cu tare suta da metri...

deci in concluzie dupa cum e si refrenul melodiei...

daca zxr nu eeeeeeeeee...nimic nu eeeeeeeeeee. :haha:

esti cam idiot baiete... dar da.. al tau o fi cel mai tare.. vad ca esti din bihor dar numai la liniutze esti tare.. ca pe forum acolo la noi nu prea esti activ, esti motociclist adevarat :bigstar:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Aug 2007 03:47 -------------</small><br/>

da da sincer dintre toate motoarele pe care le-am avut pana amu cel mai mult mo impresionat zxr 750...si pedig am avut scule nu gluma...

gixx 1100w,cbr xx, yamaha fzr 1000,si gsxr 1000 k8 :o

da asta rupe lantu nu alta :nono:

moooamaaa... tu esti ala carea a concurat la IOMTT si la motogp si l-ai facut pe rossi... intradevar frate... un motociclist adevarat domnule!!!! :wave: :blink: frate lasa drogurile.. nu te mai intzepa....lasa lacu si prafu ca nu e bine ..

 

pedig am avut scule nu gluma...

gixx 1100w,cbr xx, yamaha fzr 1000,si gsxr 1000 k8 :) :blink:

acum vad ca esti din future... ai motor din 2008 suzuki de 1000.. lasa futuretele ca nu e okidoki :)

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane: M-AM DAT CU ZXR750 MODEL K (banuiesc ca stii despre ce e vorba). Cu axele cu came yoshimura.

Nu m-am umezit de loc la aceasta motocicleta. Are un coleg de gasca si mi l-a imprumutat la o tura. Pur si simplu nu as cumpara asa ceva niciodata.

 

Si sincer: e mult mai slab ca cbr900rr sc28 pe care il am. 15-20nm in cuplu in minus se simt. Chiar daca au aceiasi cai putere. Cifrele vorbesc de la sine.

 

ZXR750R -> 60-70nm si 118-124CP (functie de model)

 

CBR900RR SC28 -> 88nm si 123CP

 

Nu mai zic ca face zxr ca o cutie cu suruburi cand o amesteci.

 

ZX10R din 2002-2003 si GSXR1000 K7 dau mucu la toate acum (dintre japoneze).

 

 

Te-am vazut ca te-ai bagat in seama aiurea si pe topicul cu fireblade (desi nu aveai ce cauta acolo cu kawa).

Ai o motocicleta buna si atat. Nu inseamna ca ai pus mana pe Vasilica cu modelul acesta. Exista 100.000 de motoare mai bune ca a ta. Trezeste-te la realitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-l pe sergiu, e un tip de treaba. problema lui e ca noi prea laudam Honda Suzuki si alte motoare cand si Kawasaki face motoare teribile....

Asa e. ah si btw Baiazid, in 2003 nu era zx10r.

motorul ca al lui sergiu a fost prima mea iubire, si stiu de ce. Faza cu motorul care toarce ca un pumn de suruburi, e chiar adevarat, cica a speriat multi clienti la vremea aia....

Peace and love, si nu va mai faceti idioti, nu e frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu tine minte cat traiesti cuvintele astea 4....KA-WA-SA-KI :bigstar:

Acuma stiu ca sunt rau, dar poate ai vrut sa zici silabe si nu cuvinte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...