Sari la conținut

Kawasaki VN 750


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca saptamana viitoare voi fi mandrul posesor al unui Kawa, desi eu vroiam o Honda, asa ca vreau sa va dati cu parerea(in special cei avizati-Blackrider) despre motor!

E din 90 si ma costa adus in tara 2400 de euro(pe leasing), are 30000 km. si cel care il aduce din Germania mi-a spus ca e super motorul si are si un pic de tuning!

Hai sariti cu pareri si poze!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:cheers: Felicitari! Dupa parerea mea Vulcanu' e cel mai frumos cruiser japan. Din pacate, nu posed cunostinte tehnice pe care sa le impartasesc. Aaa...stai stiu o chestie: NU aplica principiul "Daca nu ii dai de cap, iti trebuie un ciocan mai mare!" fiindca am drepturi de autor asupra principiului asta. :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,era cineva pe aici care a avut VN750 parca inainte .....

Fara a vrea sa supar pe cineva,dpdv estetic,modelul 750 e unul dintre cele mai urate....parerea mea.

Tehnic,stiu ca-s bune.....sunt insa diferite de vn800.

eu am ales vn800 pt ca la clasa medie,e modelul care aduce cel mai mult cu HD....nici o alta marca nu semana cu HD asa mult k si vn800.

Tehnic,acuma aflu si eu "secretele" motorului meu....

vara asta,si-a facut datoria cu prisosinta,consum mic,viteza,putere,probleme minime.....ca orice jap,consumabilele si piesele sunt scumpe si oarecum greu de gasit.Plus ca,in Romania,doar kawasaki nu are dealer oficial serios,cu service.

 

Din auzite de la altii, kawa e considerata cea mai slaba marca dintre japoneze....in general, cu unele exceptii.

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gusturi si gusturi.

Eu merg pe un Classic... il prefer.

 

dpdv tehnic.. e mai mult decit ok. Al meu are motor de 400 dar merge de nu are aer.

nici o problema tenica de semnalat. stabila, usor de intretinut (mai greu de spalat)

 

succes in bransa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blackule,am avut o Planeta (de fapt o am si acum ,e la vanzari)asa ca saritura la Kawa e destul de mare---si eu am auzit ca marca Wakasuki e cea mai slaba dintre japo,eu am vrut o Honda VT de 500 C, da cand m-a sunat ieri omu' din Germania si mi-a spus de motor ca-i super, cardan si alte alea nu am stat pe ganduri si i-am zis sa il aduca!

Sper sa nu am nevoie de piese asa repede!

Asa trebuie sa fie si kawa .doar ca e negru si are ghidon T-bar( nu stiu cat de comod o sa fie condusul, tinand cont de faptul ca sunt cam scund 1.71.cm si e si cam greu!)

Bafta!

full.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa stai linistit ca o satreci foarte usor la ea ,e o motocicleta foarte manevrabila,si cu putina atentie te vei obisnui foarte usor cu ea.Pt mine stilul classic RULEZ ,si iti spun pt ca eu am avut VN 400 Classic.Nu inteleg in schimb ce zice Blackrider ca clasicul seamana mai mult cu HD.Ma rog poate ca eu nefiind admirator de HD nu inteleg.Oricum s-o stapinesti sanatos si o sa vezi ca o sa va intelegeti f.bine.Cit despre fiabilitate mai intii sa mergi 50.000km cu ea si dupa aia sa-ti faci probleme! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceam ca,modelele de VN dinainte de 90 sunt uratzele,doar cele dupa 90 seamana cu HD.....eu ma refer la HD ca model de referinta pt cruiser/chopper.....parerea mea.

de aceea am optat pt vn800 din 95.....celelalte marci( suzi,honda,yama) abia dupa 2000 ce mai aduc a cruisere k lumea.

ma rog,nu mai conteza,important e ca vn750 e bun,daca ii si place lui "lup alb",bravo lui!Doamne ajuta!

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut..

Ca posesor de KAWA imi dau si eu cu parerea..

Este drept ca al meu este de 1500..

Chestia cu cel mai slab nu am auzit-o,dar spun mai multi ca Honda ar fi cea mai tare..

Discutabil..dupa parerea mea!

Ca la masini:Exista Mercedes si altele,nu?

Dar ce spunem despre Audi sau BMW-oare sunt chiar sub Mercedes??

Din punctul meu de vedere cea mai buna motocicleta este aceea care nu-ti face nici un fel de probleme,nu?

Iar eu am facut cu a mea 10000 km anul asta si in oras,si la drum afara si am fost foarte multumit de ea:este grea,stabila,sta bine pe viraje chiar daca te dai la ea,tinuta de drum,etc..

Nu mi-a consumat niciodata mai mult de 6 %

Am observat ca are un mic consum de ulei,dar am inteles ca in general KAWA haleste un pic..

Dar si motoarele lor sunt cele mai nervoase,nu?

Alte probleme nu am avut,vorba aia:apa,talpa si...la drum!

Multa bafta..

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consuma mult...?

Se strica ceva mai des...?

Zice lumea ca-i urita...?

Altul zice ca a lui e cea mai tare...?

LUP ALB , chiar conteaza?

Ce-i al tau- e al tau, ia-l si sa-l stapinesti sanatos,daca-ti place, parerea celorlalti e doar o parere, la urma urmei e banul tau.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca eu am Suzuki. Nici mai buna nici mai slaba :cheers:

Sa o stapinesti sanatos. Mergi cu ea vreo 10.000 si apoi sa ne spui si noua cum e. Pina atunci lasa problemele care nu exista. Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva mai mult despre fiabilitatea japonezelor, ca prea le laudati, eu unul stiu ca fiind motocicleta noua este logic ca acea motocicleta sa mearga 100 000 km fara probleme, asa e normal si la masini, e.... cunosc (nu dau nume) pe cineva cu Virago de 400 care are 60 000 km la bord si care a inceput sa faca fitze mari la bujii, deci dupa km astia merge motoru ca dracu, cunoscand cat de cat probleme de mecanica am eu o banuiala ca nu doar aprinderea sa dus dracu,,,,,, sunt si eu curios, care aveti mai multi km cu japonezele cum se comporta la 100 000 km.

Editat de Klaus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Klaus,avnd in vedere ca de regula se fac cam 10k kilometri pe an,eu o sa pot sa-ti spun cum e la 100k peste 6 ani......e ok?e tarziu?hehehehehehehehehehehehehe

 

ps: eu nu o laud pe a mea ci doar ca ,deocamdata isi face treaba.....

 

sa nu uitam ca sunt fan HD!

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o ...da te te cazez si acu daca ai chef de vizitat Pitestiul, hai ca ne-am modernizat si noi, sa vezi ce centru ne-a facut Pendiuc, zici ca s-a mutat capitala aici.

Si-acu urmeaza campania electorala :cheers: :cheers: votati-l !!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...