Sari la conținut

Kawasaki VN 750


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Rockoteka in Pitesti??? :cheers: wow! :cheers: .....rock in tzara manelelor. :cheers: ....merita vazut!hehehehehe

 

 

B.

A fost de cand ma stiu rockoteka in Pitesti dar cu ceva pauze intre ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost de cand ma stiu rockoteka in Pitesti dar cu ceva pauze intre ani.

chiar si eu am auzit de rockoteca aia cind eram in tara dar nam ajuns sa o vad.....

cind mai eram in tara auzisem ca este una si in craiova???? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te felicit pt alegerea facuta. Eu sunt posesorul unui VN750 si sunt f. multumit de el... mai are el cateva chichitze dar astea sunt inerent.. in rest e stabil, f manevrabil.. si greu fiule.. :cheers: aproape ca o nipra de greu. Cel ma bun lucru este cardanul.. prietenii stiu de ce :cheers:

 

Sper sa ne vedem in primavara la o tura..

 

PS te luam noi in clubul nostru... inscrie-te pe lista de discutii a posesorilor de vn750 de pe yahoo, e foarte instructiva.. o gramada de tipuri tehnice si decorative utile.. majoritatea baietilor sunt din state dar sunt foarte saritori :cheers:

 

:cheers:

post-24-1100354450_thumb.jpg

Editat de theBD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: date tehnice... are 68cp, cuplu 66Nm la 6000 ture... iar acu citesc din talon :

 

168km/h viteza constructiva

850mm latime

2500 lungime si 1540 inaltime

 

230kg gol

416kg sarcina maxima

 

2 axe, 2 locuri..

 

si e motocicleta model solo :cheers:)

 

altceva daca mai vreti.. by request

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat de comod o sa  fie condusul, tinand cont de faptul ca sunt cam scund 1.71.cm si e si cam greu!)

Dacă nu ţi se pare suficient de confortabil, dă-mi-l mie... :cheers: Ţi-l dresez eu... :cheers:

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

( nu stiu cat de comod o sa  fie condusul, tinand cont de faptul ca sunt cam scund 1.71.cm si e si cam greu!)

Eu iti zic ca totul se invata cu practica...citeva ore conducindul ...te vei obisnui cu greutatea lui si mobilitatea motorului...

Uite itit dau un exemplu am aici in barcelona o prietena ce are 160 inaltime si vreo 65 kg..... primul motor care la condus a fost un dragstar de 650cc si mergea si cu mine de pachet si nu avea problema...si motorul era destul de greu....dupa un an ce a avut dragstarul la vindut , sia luat un harley de 1400cc un dyna glide si nici acum nu are nici o problema cu condusul cu totul ca acum este si mai greu motorul ..........Asa ca nuti fa probleme...daca o fata a putut sa mearga cu un dragstar si acum cu un harley....sigur te vei obisnui si tu cu el

bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali nu a citat in mod corect! Era vorba despre ghidonul in T-bar, care este cam in fata si ma cam tine cu mainile lungite bine, astfel ca mi-am exprimat temerea ca ar fi greu condusul cu acest tip de ghidon!

Nu imi este frica de greutatea Vulcanului propriu-zisa(daca ridic eu Nipra, oi ridica si Vulcanul) si de mobil ar fi bine sa fie, ca doar nu o fi vreo comunista ruginita!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Hai salut!Mda,dragutz motoru'...Da'bordu' unde-i?Ka asta era unu' din punctele tari ale Vulcanului-iar cu ghidonu'ala nu stiu cum o sa faci mai ales printre masini (nu te mai bagi tu pina in fata...)Oricum,poti sa-l modifici,d'aia e custom-stii ka o s-o modific nitzel si eu pe-a mea...Poate mai prindem ceva vreme buna,sa vii si tu cu ea la Arc,macar ka TREBUIE udata! :cheers: DARIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...