Sari la conținut

Ce lume nebuna!


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Masinile de care ma feresc cel mai mult sunt: PH, TR, Taxiurile si mai nou kamikaze. Adik maxi taxiurile private care circula in paralel cu RATB.

 

Fratilor asti ar trebui obligati sa opreasca NUMAI IN STATIE.

 

Era sa o patesc de 2 ori azi de la kamikaze.

 

Primul: Ma trezesc ca trage brusc dreapta peste mine. Opreste si deschide usa o pitzipoanca. Gagica avea bisnis in locul ala si a coborat.

MENTIONEZ CA BANDA 1 ERA LIBERA (era banda dedicata pt viraj dreapta). KAMIKAZE ERA PE BANDA2 :cheers:

 

Al doilea: Imbecilu isi imagineaza ca daca da semnal stanga are si dreptul prin nastere sa accelereze si cei din spate sa puna frana brusca (Adik io) ca sa nu intre in coliziune cu cretinu.

Evident ca urmeaza din partea mea un claxoooooon d'ala lung, il depasesc pe sina de tramvai si ii dau :cheers: (o _mue mare) pe geam.

 

Astia tre batuti cu ranga peste oo sa nu mai faca copii.

 

Mai am o solutie: imi montez sirena de tir. Cred ca daca suna aia isi imagineaza ca vine tiru :cheers: :cheers: si se baga la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca consuma al dreq de mult si poti sa iti arzi instalatia de curent

am vazut pus pe masini mici, tico, matiz, etc dar toate aveau facuta instalatie modificata sau sursa de curent aditionala, baterie mare, faze din astea, nu ma pricep f bine la electrice

aia sunt cretini rau ca i-am vazut si eu, opresc oriunde unde face cineva cu mana sau vrea careva sa coboare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai am o solutie: imi montez sirena de tir. Cred ca daca suna aia isi imagineaza ca vine tiru  :cheers:  :cheers: si se baga la loc.

sau poate sirena de vapor...........adaptezi o inslaltie de racire~facatoare de abur, la capat montezi un fluier de locomotiva cu carbuni si sa vezi atunci panica pe sosele ca vine trenu sau vaporul.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cica nu rupe la consum...

MMM nu spune consumul... dar cu prima ocazie cand vad ma uit la consum.

 

Stie cineva cu aprox cat consuma un claxon obisnuit?

 

Mai ales ca un claxon merge in general 2 secunde. Cat sa consume?

Am 12Ah pe baterie.. deci imi ajunge.

 

Dar 132dB e MUULT. Adik tocmai bun cu tonuri joase. VAPOR vorba lui TRO5.

(La multi ani TRO5 .. am auzit ca diseara se bea in Etrusco).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia chiar ca sunt cretini....sincer, sunt niste soferi bisnitzari de cacao

 

mereu am fost impotriva violentzei...sa nu sar cu bataia in caz de accidente..etc..am mai scris aici pe forum...dar sa va spun ce am patit.....

 

eram pe Bucuresti Ploiesti....mergeam cu 80 pe dreapta....in fata mea un trabant...ma asigur...vad microbuzul care venea destul de repede..dar aveam timp...intru in depasire, microbuzul ma ajunge din spate....dau semnal dreapta sa vada cretinul ca dupa ce depasesc ma duc inapoi pe stanga sa nu incurc circulatia...boul intra pe contrasens sa ma depaseasca....si trage dreapta de ma impinge in trabant....

 

am avut norok ca nu m-am pierdut ...si ca tocmai depasisem trabantul...nu am avut nimik...mi-am continuat drumul..dar am tras o spieratura pe cinste! astia sunt nebuni de legat!

 

.......sincer...trebuie facut ceva!....parerea mea..este sa ne ferim de ei...sau sa-i oprim si sa discutam..sa-i facem sa inteleaga ce pericole sunt....!

 

aveti grija de voi!

Editat de demoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazide, pe langa cretinatatea lor, ar trebui sa maiaprinzi o lumanare. Sau sa te spovedesti :cheers:

 

Revenind insa... ochii cat cepele (sau ceputzele, dupa preferintze) si atentie sporita. Altceva nici n-ai ce a le faci. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram azi cu Cielo si il vad pe un nene cu un Mercedes cum imi taie fata (avea cedeaza), il claxonez si ma uit la el, fara sa schitez nici un gest, la care faza tot el ma injura. Oare pentru ca-s femeie? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram azi cu Cielo si il vad pe un nene cu un Mercedes cum imi taie fata (avea cedeaza), il claxonez si ma uit la el, fara sa schitez nici un gest, la care faza tot el ma injura. Oare pentru ca-s femeie? :cheers:

Nu........pt ca este prost....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DeMoto ... cu unii mai discuti ... dar cu soferii profesionisti nu ai ce. Sunt imbecili prin definitie.

 

Pai vineri mergeam cu Axa pe post de pasager.

Pe bdul Decebal mergeam cu maxim 60 kmph. Era 7 seara. La un moment dat din sirul

de masini parcate iese o masina straina FARA SA DEA SEMNALIZARE SI FARA LUMINI.

 

Sa zic .. ca daca avea luminile aprinse il vedeam. Manevra urgenta de evitare, claxoooon si multe lucruri spuse despre ma-sa.

 

Ajung la stop. Era rosu. Stau ... trec vreo 15 secunde si apare dobitocu.

Imbecilu' naibii trece pe langa noi eXtrem de aproape cu claxon si intra pe un rosu nesimtit in intersectie FARA SA FRANEZE SAU SE SE ASIGURE.

 

A traversat pe rosu in viteza!!!!

 

Fara suparare .. cu astia nu ai ce discuta!!! Incepi discutia cu un genunghi in gura, si o continui cu cotul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce va agitati atat... se intampla acelasi lucru chiar daca esti cu masina... este ACELASI Bucuresti.. nu e altul... singura diferenta este ca daca crapi un semnal la masina asta e... iar daca iei o tranta zdravana... e un pic altceva... ca posibil ca mecanicul de la colt sa nu te poata repara asa usor...

 

sa vedeti faza de cacao... am ramas tampit... eram cu masina la sub podul de la sfarsit de Calea Grivitei spre Bucurestii Noi...aglomeratie mare... coada la semafor oprire in rampa la 2-3 m de masina din fata (scuze, dar observasem ca era o cucoana si trebuia sa imi las distanta.. ) incep masinile din fata sa plece... iar cucoana cu o dacie rosie...nu! dinpotriva! :cheers: evident ca venea spre mine... incet...incet.. da-i claxoane, flashuri.. nimik! pana la urma a inceput sa inainteze dupa ce a dat in spate 3 (Adica TREI) METRII... si s-a proptit in mine... nu au fost avarii, si n-am nika cu nimeni, da' ideea e ca:

1. exista posibilitatea ca unii *sau unele, sa conduca foarte foarte prost

2. se intampla ca unii soferi destul de "versati" sa nu fie atenti... se poate intampla oricui

....nu vreau sa mai continui.. sunt atatea posibilitati de a fi surprins... 'uck it!

 

CASCA OCHIU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind insa... ochii cat cepele (sau ceputzele, dupa preferintze) si atentie sporita. Altceva nici n-ai ce a le faci.  :cheers:

Cum nu??? Pai ii bati ! Nu asa procedeaza "unii" ?

 

Baiazide mai mergi tata cu RATB-ul ca te omoara astia pe strazi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu???  Pai ii bati ! Nu asa procedeaza "unii" ?

Cazurile speciale se educa mai "dur" - injuraturi, o plezneala, etc.. Depinde de caracter, de atitudine, context, nervii omului, etc.

 

Eu unul nu-s violent din fire, insa iau foc uneori si vad negru in fata ochilor. Si zic ca pe meritate. Acum n-oi fi eu cel mai corect om din lume... :cheers: si o sa-mi spal pacatele candva, undeva. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce a dat in spate 3 (Adica TREI) METRI... si s-a proptit in mine...

As mi s-a intamplat si mie dar nu era o Dacie, ci un... TIR! Eu eram cu o Astra noua care nici nu era a mea si claxonam in nestire, in timp ce TIRul venea incet, dar sigur, spre mine. In ultima instanta am bagat marsarier si, cu ajutorul aluia din spate care a dat si el un metru inapoi, am scapat la milimetru. Il depasesc si ii dau claxoane si alte alea :cheers: iar el se uita la mine ca boul din desene animate: "but Ferdinand... smells the flowers" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram cu jafu' de Aro pe o strada cu 2 benzi si cu doua masini parcate in paralel, langa borduri, amandoua cu botu' in aceeasi directie si exact in momentul in care am vrut sa trec printre ele BOUL cu Mercedesul (Vito sau Viano aproape nou) a plecat de pe loc si putin oblic. Dupa ce am terminat eu zvarcolelile si m-am calmat oleaca l-am intrebat de ce MAMA DRAKULUI n-a pus macar semnal daca tot n-a asteptat si ce credeti ca a zis?

 

Pai de ce s-o fi pus ca n-am plecat de pe loc, doar am avansat putin. ... ???

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As mi s-a intamplat si mie dar nu era o Dacie, ci un... TIR! Eu eram cu o Astra noua care nici nu era a mea si claxonam in nestire, in timp ce TIRul venea incet, dar sigur, spre mine. In ultima instanta am bagat marsarier si, cu ajutorul aluia din spate care a dat si el un metru inapoi, am scapat la milimetru. Il depasesc si ii dau claxoane si alte alea  :cheers:  iar el se uita la mine ca boul din desene animate: "but Ferdinand... smells the flowers"  :cheers:

ha :cheers: ha :cheers: ha :cheers: ha :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...