Sari la conținut

Povestea Mobrei Mele (mbr)


Denis TM
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 570
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma denis mai ushor.... nu te mnai baga atata in seama ca se supara astia batrani si nare rost sa te iei in clantza cu ei .... nu o lua in nume de rau .... dar nu te mai baga in seama peste tot ..nare rost

HUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOOOO!!! De ce tie ciuda k tu nu ai realizat nik?Foarte bine face are cu ce se lauda ,a facut ceva si merge,si la varsta lui e o mare realizare bhaaa!!Tu nu ai nici poza cu vreun fier la profil, macar un cadru sau ceva "satana pe mobra" undei sa o vedem si noi;sau ai mai avut "simson" ah ,E mare lucru la denis MBR < ARE CU SE LAUDA> asa k :scratch: :what: :-L :) PENTRU Denis MBR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine :what: so luat de mine satana me mobra ti ciuda ce plm :scratch: ?????? ms de incurajari ioska :wave: maine mai am reglaje si cam gata adik sa reglez platina si aprinderea :baldy: :-L :what: :D :P salutari cu faru' daca merge sau daca ai numai bine asfalt uscat :)

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba iosca nui vb de fier ci de comportament ... se baga peste tot ... pe mess sa rugat de mine 10 min sa scriu ceva la postul lui .... dar sa nu se ie ie in gura cu astai care o realizat ceva ... cu orl de aia am intervenit numa ca de nu,nu ma interesa .... si ma denis nu mie ciuda ... dc sa imi fie ciuda ca ai mobra si io nam ? :))

si inca o data NU MIE CIUDA si am realisat si eu ceva ... am un zundapp ... catzi au zundapp catzi o pus mana pe asa ceva ?daca i sa ne laudam ... nus genu dar mie ciuda cand vad cate unu de asta nou venit pe forum si gata face ravagi ca re o mobra si se ia in gura cu astia " batrani" si care stiu ce i o motoreta comunista

numa bine ... si inchidem subiectu (sper sa se intzeleaga, daca nu mai scriem o data )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr Orl ce mam luat de tine??? :-L :P eu te respect :what: Toti cei "batrani" care ii supar va rog sa nu mai cititi topicul meu si nu mai postati am crezut ca fiind mai "batrani" pot invata ceva de la voi si cu asta inchid subiecul :what: asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai numa bine :) :baldy:

PS:Si satana pe mobra nu mam rugat de tine sami dai post tiam cerut doar parerea in fine

 

--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 00:46 -------------
pana sc

himbatoare de vanzare 40 neg adik 35 ron :scratch: numai bine o sa pun poze

post-21692-1189028683_thumb.jpg

post-21692-1189028714_thumb.jpg

post-21692-1189028777_thumb.jpg

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine o gat de tot azi am gatato adik mai am sa aduca tatameu o guma care rezista la benzina ca am incercat cu orice si tot se imbiba in benzina maine e sedinta foto dupa ce schimb garnitura la robine :( :) :what: :P :-L :ok: :D Asfalt uscat si numai bine salutari cu faru' daca merge sau daca ai :P :eek: :baldy: :wave: deabea astept sa ma car :P

 

--- Mesaj completat în 07 Sep 2007 11:52 -------------
Sedinta foto :what: :scratch: Asfalt uscat :P Salutari cu faru' daca merge sau daca ai :P

post-21692-1189155016_thumb.jpg

post-21692-1189155031_thumb.jpg

post-21692-1189155043_thumb.jpg

post-21692-1189155058_thumb.jpg

post-21692-1189155088_thumb.jpg

post-21692-1189155118_thumb.jpg

post-21692-1189155129_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place ce face omu, mai putin culoarea aia hidoasa(dar, gusturile nu se discuta)...e entuziasmat, si bravo lui ca munceste la motorisca cu pasiune, inca de mic :scratch:

 

Denis, nu te-ai luat ma de nimeni, dar, cum dracu sa nu stii care e caneaua ma? :) e aia de la butoiul cu vin :-L

 

@satana pe mobra...stai chill ca nu-s batran, si nici nu ma atac, ca nu am la ce :P totusi, eu zic sa il incurajezi cu un sfat, ceva pe denis, ca e tanar, are nevoie de suport, si, cine stie ce va face in viitor de ne va uimi pe toti?

 

@denis: mestere, eu ti-am spus parerea mea...sea schimbata, ghidon schimbat.....incearca daca ai palmat esapamenta sub sea, sa pastrezi teava originala ca e calculata bine pt mobra :what:

 

o sa incerc si eu o modificare spre enduro, la un minsk, cum termin proiectele actuale, dar, nu ma pot exprima inca...

 

spor la treaba in cont, si lasati carcotelile maaa....munciti :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms ms :) dar satana e prea smeker plm nush ce iam facut imediat comenteaza si am scris cine e revoltat sa nu mai citeasca si nici sa posteze deci .

@MR_ORL nam ghidon dar in schimb o sa imi cumpar cauciu de cross cu crampoane de 3 cm -5 cm

:scratch: :what: :P :what: :wave: :-L Asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :baldy:

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms ms :) dar satana e prea smeker plm nush ce iam facut imediat comenteaza si am scris cine e revoltat sa nu mai citeasca si nici sa posteze deci .

@MR_ORL nam ghidon dar in schimb o sa imi cumpar cauciu de cross cu crampoane de 3 cm -5 cm

:scratch: :what: :P :what: :wave: :-L Asfalt uscat salutari cu faru' daca merge sau daca ai :baldy:

 

baga ma ghidon de bmx, ce dracu?sau cauta un ghidon de minsk, pe la un mos, ceva...ce dracu?ai facut toate alea si nu gasesti un ghidon amarat?

 

si daca o faci de cross, si n-ai far, pune-i o placa daia cu numar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salz.mah o iesit mistoaca mobra ...avand in vedere ca ai doar 15 ani ...e super bine zic yo.partea mai nasoala e ca e doar de omorat prin locuri mai putin publice...daca intelegi.cel mai mult ma bucura la tine ca iti ocupi timpu cu modificari si chestii de genu ,decat ca altii care chiar daca le plac motoarele....isi ocupa timpu stand pe un scaun ca mine ...si lenevind k doar e vacanta...oricum te salut si respect ...bafta :) :scratch: :what: :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozeeeeeeee :-L :)

 

--- Mesaj completat în 07 Sep 2007 12:56 -------------

baga ma ghidon de bmx, ce dracu?sau cauta un ghidon de minsk, pe la un mos, ceva...ce dracu?ai facut toate alea si nu gasesti un ghidon amarat?

 

si daca o faci de cross, si n-ai far, pune-i o placa daia cu numar :wave:

 

 

de unde ghidon de minsk cine are ghidon il cumpar :scratch: :what: :baldy: :what: :D :P

post-21692-1189158592_thumb.jpg

post-21692-1189158614_thumb.jpg

post-21692-1189158639_thumb.jpg

post-21692-1189158656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi copii,

Ati reusit sa va intindeti pe 20 de pagini cu o discutie ce putea avea loc pe messenger. Toate informatiile utile din acest topic (incluzand pozele) incapeau pe 3-4 pagini. Concentratia de emoticoane pe pagina e mai mare decat a frazelor fara greseala de ortografie/exprimare.

 

Si acum ca sa fiu on-topic:

Denis, te felicit ca ai reusit la varsta ta sa duci un proiect cu plusurile si minusurile lui pana la capat. Nu am inteles anumite lucruri, ca de exemplu, te-ai chinuit sa pui telescoapele central, dar ai lasat ghidonul ala infect. Vad ca esti din Lugoj... de ce nu te-ai dus la Liviu Jigmond sa-i ceri ceva vechituri de pe la fostele lui motoare? Cred ca ar fi fost mai mult decat bucuros sa te ajute.

Aripa de fata pare a fi din tabla... puteai sa faci una din plastic. Eram in clasa a 9-a cand am modificat prima Mobra in "ceva" de cross. Am folosit o galeata veche din plastic. Materialul acela se modeleaza destul de usor dupa ce-l lasi un pic in apa clocotita.

La Mobra e important sa o usurezi cat mai mult, deoarece motorul e destul de slabut. Fiarele sudate/adaugite nu fac altceva decat sa o ingreuneze.

Rezervorul trebuia sa-l verifici inainte de a-l vopsi si ti-ai fi dat seama ca are pori.

Asta e, te-ai cam "dat cu capul de grinda" dar eu sunt adeptul zicalei ca "orice sut in fund e un pas inainte" si sper ca nu te-ai descurajat din cauza defectiunilor ce au aparut ulterior. Toate s-au intamplat din lipsa de organizare/planificare. Ai incercat sa faci mai multe deodata si la sfarsit te-ai grabit sa termini. Acum sigur stii unde ai gresit si al doilea proiect (daca va mai fi) va merge mult mai bine.

 

Iti urez bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite-aci "batran" motociclist :)

 

@cstelia:bravo maestre, esti tare :what: ideea cu galeata chiar e buna...nu ma gandeam la asta :scratch:

 

@denis: daca esti din lugoj, vezi si la @4bike, poate te scapa el cu un ghidon, ca ala nu poti sa il lasi :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati si mie un un id de a lu Liviu Jigmond si lu' 4bike :)

pe liviu nu il stiu, dar, pe 4bike, il gasesti astfel...ori in posturile lui aici, la coltul comunistelor, ori dai la members sus, search, numele, si ii dai un pm....sa fii respectuos ca e om serios, si super de treaba :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta cu mobra!

 

Eu n-as avea incredere sa fac hoinaru de cross, pt ca am mers cu el pe niste drumuri de tara...si incepeau sa se desprinda piesele din el...

 

Oricum, spor la modificari...

 

Daca sti de unde pot lua gume noi sa-mi zici si mie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...