Sari la conținut

Lifan Lf 125-30


Postări Recomandate

Deca asta e motorul:http://www.lifan.com.ro/125-30.php

In afara de greutatea relativ mare si viteza maxima de NUMAI 85km/h(probabil limitata,chiar sper asta),ce puteti spune despre el fiindca eu nu prea am gasit alte date decat acolo.

Pretul ii foarte bun de 5450 RON pt garantie 2 ani fara limite.

Si chiar si un naked fain, cateva poze.

Totusi 2 evacuari pt un piston.. :lol: ....iar in poza din fata mie mi se pare ca ar avea roata fata stramba :)

post-21326-1186854500_thumb.jpg

post-21326-1186854948_thumb.jpg

post-21326-1186854967_thumb.jpg

post-21326-1186855028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule,las-o naibi ca e varza motorul...e unul din jegurile vandute de first bike,si degeaba e el fiabil in motor,la caroserie si plastice e mai mult decat varza...cu banii aia iei un sh beton...e 100% made in china si mai uite-te si pe topicurile de first bike de aici sa vezi ce zice lumea de ele si intra pe www.firstbike.ro ca sa te convingi ca ei le aduc in ro si ca faci cea mai proasta investitie... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deca asta e motorul:http://www.lifan.com.ro/125-30.php

In afara de greutatea relativ mare si viteza maxima de NUMAI 85km/h(probabil limitata,chiar sper asta),ce puteti spune despre el fiindca eu nu prea am gasit alte date decat acolo.

Pretul ii foarte bun de 5450 RON pt garantie 2 ani fara limite.

Si chiar si un naked fain, cateva poze.

Totusi 2 evacuari pt un piston.. :lol: ....iar in poza din fata mie mi se pare ca ar avea roata fata stramba :)

am vazut unul in trafic...si am si vb cu proprietarul

iti spun doar concluzia proprietarului..."este un motor relativ ieftin dar calitativ lasa mult de dorit"

ce sa mai...E VARZA..!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deca asta e motorul:http://www.lifan.com.ro/125-30.php

In afara de greutatea relativ mare si viteza maxima de NUMAI 85km/h(probabil limitata,chiar sper asta),ce puteti spune despre el fiindca eu nu prea am gasit alte date decat acolo.

Pretul ii foarte bun de 5450 RON pt garantie 2 ani fara limite.

Si chiar si un naked fain, cateva poze.

Totusi 2 evacuari pt un piston.. :) ....iar in poza din fata mie mi se pare ca ar avea roata fata stramba :moto:

cel mai urat model de 125 pe care l`am vazut :lol: . spatele ala zici ca nu are amortizor sau la ce e asa de lasat. :moto: potrivita pentru un pensionar sa faca piata si sa isi ia medicamentele :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Buna la toata lumea,

Ma scuzati ca ma bag in vorba si reactualizez un topic uitat dar acum, in iunie 2008 pot spune ceva interesant despre motocicleta de care e vorba in topicul asta.

Eu sunt la o categorie de cilindree superioara dar am un prieten motociclist vechi si de varsta mai copt care in martie 2006 a facut investitia si si-a cumparat motocicleta asta.

A fost atras de consum (in cartea tehnica scrie 2,1/100 km), de motorul LIFAN care este recunoscut pentru fiabilitatea sa (se vinde si in Statele Unite si asta spune multe, stiut fiind ca piatza americana e cea mai pretentioasa si nu oricine vinde acolo, cautati pe lifanamerica.com) si de faptul ca are racire pe lichid. El are mai multe motociclete in garaj de cilindree superioara iar pe asta a cumparat-o pentru consum, deoarece el circula in fiecare zi de dimineata pana seara pe motocicleta si este convenabil un consum cat mai mic (iar un scuter iese din discutzie).

 

Pot sa va spun ca asta este deci al 3lea an de cand nu s-a mai dat jos de pe ea. Motocicleta arata la fel ca in prima zi, motorul trage la fel ca in prima zi (merge brici si cu 2 persoane in spate cu bagaj), i-a scos limitatorul si ajunge si la 120 km/h, zgomotul in cele 2 tobe este absolut fenomenal (gazele sunt reci ca in prima zi) iar consumul calculat riguros pe viu este mai mic decat in cartea tehnica, adica 2 l/100 km, cu alte cuvinte merge pe gratis.

In 2 ani si 3 luni nu a avut nici un fel de interventie tehnica in afara de pus benzina si de pus antigel iarna.

 

Intr-adevar motocicleta a fost comercializata in Romania de catre firma First Bike sub numele de Lifan iar apoi a fost schimbat in Racer. Actualmente nu mai figureaza pe lista de vanzari a firmei First Bike, fiind singura motocicleta cu racire pe lichid comercializata vreodata de aceasta firma in Romania.

 

Pentru conformitate puteti suna la telefonul 0740.653.785, Fernando.

 

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne dar urat mai e...mai naspa de atat nu cred ca se putea...FB are deja un nume si un renume (pacat ca e negativ)....acum depinde si de cat noroc ai si cum stii sa te ingrijesti de motor...oricum ca design mie nu imi place...oricum nu mi-as lua FB niciodata...

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
omule,las-o naibi ca e varza motorul...e unul din jegurile vandute de first bike,si degeaba e el fiabil in motor,la caroserie si plastice e mai mult decat varza...cu banii aia iei un sh beton...e 100% made in china si mai uite-te si pe topicurile de first bike de aici sa vezi ce zice lumea de ele si intra pe www.firstbike.ro ca sa te convingi ca ei le aduc in ro si ca faci cea mai proasta investitie... :D

nu e firstbike... e lifan...sunt importatori diferiti

de la firstbike ai dreptate ca sunt varza si nici piese nu se gasesc la motoarele lor...la astia de la lifan gasiti piese si se poate face si service mai usor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e firstbike... e lifan...sunt importatori diferiti

de la firstbike ai dreptate ca sunt varza si nici piese nu se gasesc la motoarele lor...la astia de la lifan gasiti piese si se poate face si service mai usor..

vezi tu ca la mine in oras am vazut acest experiment esuat la FIRST BIKE.Si am vazut si un baiat cu una din aceasta si cand lam intrebat de unde a luat-o mi-a zis ca de la FIRST BIKE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chinezesc , fabricat pe vapor :D

 

Asa modele parca au si First Bike , nu ? Las-o balta omule , decat asa ceva mai bine bicicleta . Si crede-ma ca nu vrei sa auzi cum suna cu alea 2 evacuari pt un piston , eu am auzit una , si un chopper e fix p**a ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi tu ca la mine in oras am vazut acest experiment esuat la FIRST BIKE.Si am vazut si un baiat cu una din aceasta si cand lam intrebat de unde a luat-o mi-a zis ca de la FIRST BIKE.

hmmmmm..... :cheers: s-ar putea... :(

da acum se cheama lifan.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chinezesc , fabricat pe vapor :)

 

Asa modele parca au si First Bike , nu ? Las-o balta omule , decat asa ceva mai bine bicicleta . Si crede-ma ca nu vrei sa auzi cum suna cu alea 2 evacuari pt un piston , eu am auzit una , si un chopper e fix p**a ...

 

 

Cele 2 tobe suna destul de bine, suna mult mai frumos decat R125-ul meu, stai super nasol pe ea si in plus are un design oribil din punctul meu de vedere.

Insa are un pret accesibil, undeva pe la 55 mil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...