Sari la conținut

Masacru In Oradea :p


sery92
 Share

Postări Recomandate

azi-noapte aproximativ 50 scutere au fost confiscate in oradea pe stefan cel mare motive: nu aveau acte ,sau asigurare, ... lol si numa intr-o noapte in alte orase mari este la fel ?

Editat de sery92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi-noapte aproximativ 50 scutere au fost confiscate in oradea pe stefan cel mare motive: nu aveau acte ,sau asigurare, ... lol si numa intr-o noapte in alte orase mari este la fel ?

 

Asigurarea nu e inca obligatorie, daca nu ma insel, si chiar daca ar fi nu ti-ar confisca scuterul.

Sunt perfect deacord cu politia. Scuterele se fura in draci pentru ca se vand.

Ajung la toti cocalarii care apoi ies dupa stradute vorbind la mobil cu o mana, cu luminile stinse, si fara nici un pic de atentie direct spre trafic sa se sinucida si sa mai ia si pe altii cu ei, cum era sa o patesc acu 2 saptamani.

Respect pentru cei care au acte, numere si RCA, si respecta regulile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine le-a facut. Ar trebui sa ia astfel de masuri si pentru cei fara nici un habar de circulatie rutiera. Din cauza unuia ca ala am dat cu motorul de asfalt.

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi-noapte aproximativ 50 scutere au fost confiscate in oradea pe stefan cel mare motive: nu aveau acte ,sau asigurare, ... lol si numa intr-o noapte in alte orase mari este la fel ?

 

 

:lol: :) ...ma bucur sa aud asta...iata ca Politia Romana s-a pus pe treaba......m as bucura sa citesc marti dimineata pe forum:"200 scutere fara acte confiscate luni in Bucuresti".....cand o sa intelegeti ca din moment ce circula pe drumurile publice scuterele FARA permis sunt egale cu masinile,camioanele,TIR-urile,carutele etc etc (dpdv al legii)......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se confiste toate furaciunile..........poate asa nu se mai fura scutere. Ii invit pe cei de la politie sa se duca putin duminica in Vitan, dar sa ia cu ei si 2 tiruri.
hahahahaa, ar fi ceva, dar cred ca nu le vor ajunge.

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Aug 2007 23:02 -------------</small><br/>

si pe DN1 pe la 18:00, aproape de Otopeni, am vazut multi scuteristi opriti de politie.
din care un b*u care tinea copilul in fata lui pe scuter cumva?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect deacord cu politia. Scuterele se fura in draci pentru ca se vand.

Ajung la toti cocalarii care apoi ies dupa stradute vorbind la mobil cu o mana, cu luminile stinse, si fara nici un pic de atentie direct spre trafic sa se sinucida si sa mai ia si pe altii cu ei, cum era sa o patesc acu 2 saptamani.

Respect pentru cei care au acte, numere si RCA, si respecta regulile.

 

Bine zici :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma mi-a zis un pieten sta in iosia la case oradeni stiu unde nush care a vrut sai fure motoru un rejou sau cum si a avut un un caine astia i-o aruncat peste gard carne cu otrava noroc ca asta era dresat si nu mananca numa de la stapan .... la ce se mai ajunge si in romania si in alte tari se fura da nu chiar aja totusi la noi in tara se fura de 2.000 de ani si tot mai are lumea ce fura :lol:

Editat de sery92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine chestia macar dca ar gasi proprietari la acele scutere ...sa le faca o mica bucurie ,iar la tiganii!! dosar penal si puscarie !!!!

cine crezi cai mai gaseste pe aia in fiecare duminica pe osco(piata de vechituri) plin de masini si scuter fara acte daca ar face si acolo razie ar gasi si scutere si masini furate dar ata ete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i drept nu am asigurare si nici curs, dar am carnet B (sper sa ajute...) in rest totul e ok. Dar sunt de acord cu masurile luate de politie. Asa!

 

Asigurarea momentan NU este obligatorie la scuterele inregistrate. Aceasta masura nu figureaza inca in monitorul oficial. Parerea mea e ca toti ar trebui sa avem asigurari indiferent ca ne este sau nu impus...In caz de nenorocire ne scutim de eventuale scandaluri cu ceilalti implicati si ne crutam portofelele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asigurarea momentan NU este obligatorie la scuterele inregistrate. Aceasta masura nu figureaza inca in monitorul oficial. Parerea mea e ca toti ar trebui sa avem asigurari indiferent ca ne este sau nu impus...In caz de nenorocire ne scutim de eventuale scandaluri cu ceilalti implicati si ne crutam portofelele.

 

asa ziceam si io...si kiar daca acum nu este obligatorie tot tre sa o faci pt ca va deveni obligatorie...asa ca nu vad nici o pierdere...dar scuterele am impresia ca pot fi confiscate si daca nu ai numere de inregistrare\inmatriculare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, putina ordine trebuie sa existe in mlastina asta de tara... Scuteristi fara permis, in completa ignorare a regulilor de circulatie si nu numai, ar trebui sa nu mai fie pe drumurile publice

Insa sunt foaaaarte rezervat vis-a-vis de laudele pe care ar trebui sa le primeasca in opinia unora, Politia. Am doi amici scuteristi care au fost amendati relativ recent pentru ca nu aveau asigurare. Exista temei legal pentru aceste sanctiuni? Exista acest temei acum 3 saptamani? ...Din cate stiu eu, nu. Dar amenzi se dau...

Salutari Politiei Romane! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, putina ordine trebuie sa existe in mlastina asta de tara... Scuteristi fara permis, in completa ignorare a regulilor de circulatie si nu numai, ar trebui sa nu mai fie pe drumurile publice

Insa sunt foaaaarte rezervat vis-a-vis de laudele pe care ar trebui sa le primeasca in opinia unora, Politia. Am doi amici scuteristi care au fost amendati relativ recent pentru ca nu aveau asigurare. Exista temei legal pentru aceste sanctiuni? Exista acest temei acum 3 saptamani? ...Din cate stiu eu, nu. Dar amenzi se dau...

Salutari Politiei Romane! :)

nu exista temei legal. sa faca contestatie in caz ca n-au platit deja amenzile...

subscriu la :moto: polutiei

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bacau se mai faceau masacre din astea.Dar nu cred ca mai are loc politia acolo la garaj la ei de atatea scutere confiscate.Eu acu cand mai circul cu el,ies fara numar...mai am pana imi vin placutele si cu casca pe cap.De multe ori am trecut pe langa rutiera si nu mi-au zis nimic,doar de casca pasagerului :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...