Sari la conținut

Propunere Pentru Moderatori


Soti
 Share

Postări Recomandate

Propun toutsi ,sa se permita postarea pieselor de scchimb pentru comuniste si aici la Coltul Comunistelor.

Nu stiu daca a-ti observat dar, nu prea ai sanse sa stai mai mult de o zi pe prima pagina la sectiunea Piese de schimb din cauza avalansei de anunturi pentru piese de japoneze(lucru bun pentru cei interesati).As mai motiva ca, anunturile pentru piese de comuniste sunt din ce an ce mai rare si se pierd foarte repede an noianul celorlalte anunturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun toutsi ,sa se permita postarea pieselor de scchimb pentru comuniste si aici la Coltul Comunistelor.

Nu stiu daca a-ti observat dar, nu prea ai sanse sa stai mai mult de o zi pe prima pagina la sectiunea Piese de schimb din cauza avalansei de anunturi pentru piese de japoneze(lucru bun pentru cei interesati).As mai motiva ca, anunturile pentru piese de comuniste sunt din ce an ce mai rare si se pierd foarte repede an noianul celorlalte anunturi.

 

asa cum am propus pe urban riders sa faca grupele de vanzari pe categorii de moto(e greu sa cauti un ural intre vitezane aici) propun si aici...si piesele de schimb s-au pus cu brio aici, nu a zis nimeni nimic...mai ales ca acum avem topic si de cerseli si de donatii

 

toate cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sustinerea ideilor foarte bune prezentate mai sus :ok: , propun o structurare asemanatoare cu cea din poza... Este o idee de inceput, daca aveti completari si sugestii, nu ezitati.... Cei care vor sa dispara aceasta "debandada" :smoke: creata tot de noi in topicuri sunt rugati sa posteze. Este singura modalitate de a fi luati in seama de moderatori :ok: ...

Rog o mica sustinere din partea moderatorilor :P , accea de a fixa acest topic in fruntea celorlalte pentru a putea fi vizualizat de catre toti utilizatorii constanti ai acestui forum pentru ca ei sunt cei ce il tin in piciare :agree: Multumiri anticipate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar insemna sa fim privilegiati deoarece la moto de viteza, enduro, chopper etc nu exista o clasificare pe marci.

Ar putea fi modificat din coltul comunistelor in coltul clasicelor astfel incat sa se poata posta si despre bmw, zundapp, etc care cu toate ca nu sunt comuniste au mai multe tangente cu ele decat cu touringurile sa zicem.

Apoi s-ar putea introduce o subsectiune in cadrul coltului clasicelor intitulata "bursa" cu vanzari si cumparari piese.

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ai dreptate, dar nu tre sa ne gandim ca vom fi mai privilegiati decat ceilalti,nu vrem sa fim mai cu motz... Ideea este ca de fiecare data cand cauti cate o informatie sau o piesa despre un anumit motor pierzi foarte mult timp... Eu unul, pana cand am aflat cate ceva despre Mobra, am invatat mai multe despre Jawa tot plimbandu-ma din topic in topic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar insemna sa fim privilegiati deoarece la moto de viteza, enduro, chopper etc nu exista o clasificare pe marci.

Ar putea fi modificat din coltul comunistelor in coltul clasicelor astfel incat sa se poata posta si despre bmw, zundapp, etc care cu toate ca nu sunt comuniste au mai multe tangente cu ele decat cu touringurile sa zicem.

Apoi s-ar putea introduce o subsectiune in cadrul coltului clasicelor intitulata "bursa" cu vanzari si cumparari piese.

 

Subscriu la ideea: "Colțul Clasicelor" :smoke: :ok: :P

 

Toate bune! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko

 

Modificarile de structura pe forum nu le fac moderatorii, le fac administratorii site-ului. Pentru asta exista un subforum special -forumul motociclism-.

Zoster structurarea propusa de tine sigur nu se poate pune in practica pe coltul comunistelor din motive multiple. In schimb sustin ideea ca la vanzari sa existe organizarea de pe pro-bike, este mult mai buna. Asa ca va ramane sa scrieti un topic unde trebuie.

In antetul coltului comunistelor scrie printre altele motociclete clasice. Daca vreti schimbarea numelui coltului comunistelor in coltul clasicelor tot pe subforumul potrivit trebuie sa va adresati, cu ideea asta si eu sunt de acord.

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke:

 

asadar, ar fi bine sa faca vanzarile ca pe pro bike si sa zicem, aici ai putea "pin"-ui ceva topicuri sa nu mai stea baietii sa caute...sa zicem: donatii, manuale tehnice(ar fi extraordinar sa grupam majoritatea manualelor de la comnuiste intr-un topic up-uit peste linie), cerseli, si cam atat :agree:

 

toate cele bune

 

PS: poate si un topic de servicii daca regulamentul permite asta, pt ca m-am saturat de cate pm-uri am primit cu ateliere de cromat si vopsit electrostatic :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko

...

In antetul coltului comunistelor scrie printre altele motociclete clasice. Daca vreti schimbarea numelui coltului comunistelor in coltul clasicelor tot pe subforumul potrivit trebuie sa va adresati, cu ideea asta si eu sunt de acord.

 

ÂŞtiu că scrie, dar multă lume nu bagă de seamă, d-aia Âşi susțin ideea! :smoke:

 

Toate bune! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati vrea voi e durere veche aici dar nu cred sa schimbati ceva. Din contra, la un moment dat era vorba sa dispara cu totul forumul pentru vanzari si cumparari. Motivul moderatorilor? Pt. asta exista bikeshop. Trebuie sa ne imacam cu ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati vrea voi e durere veche aici dar nu cred sa schimbati ceva. Din contra, la un moment dat era vorba sa dispara cu totul forumul pentru vanzari si cumparari. Motivul moderatorilor? Pt. asta exista bikeshop. Trebuie sa ne imacam cu ideea.

Da,dar Bike Shop redirectioneaza vinzarile si cumpararile tot pe forum.

Si daca vor ramine doar pe Bike Shop vinzari,cumparari,accesorii etc. va fi si mai stresant search-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu propunerile facute la inceputul discutiei, dar sunt putine sperante ..

 

 

Si eu sunt de acord,parerea mea ca este spre binele multora...daca vreti cu adevarat asa ceva,uniti-va!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super fain arata schema lu' zoster :agree: , dar nu putem decat sa speram ca va fi pusa in practica :smoke:

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super fain arata schema lu' zoster :agree: , dar nu putem decat sa speram ca va fi pusa in practica :ok:

 

Multumesc, dar eu nu am adus decat o completare la ideea lui Soti.. Ma repet.. daca sunteti de acord, postati cat mai multi si poate asa vom reusi sa ii convingem pe administratorii forumului.. Imi cer scuze moderatorilor pe care "i-am facut responsabili" si cred ca o sustinere din partea lor ar fi de un real ajutor(in locul unui NU SE POATE vehement).. Si daca tot pun paie pe foc, sa sar si in el... Doresc sa ii ajut pe admini cat se poate de mult pentru a realiza treaba asta...

 

P.S. Nu am dorit sa ofensez pe nimeni...

 

Eu si clona mea: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, dar eu nu am adus decat o completare la ideea lui Soti.. Ma repet.. daca sunteti de acord, postati cat mai multi si poate asa vom reusi sa ii convingem pe administratorii forumului.. Imi cer scuze moderatorilor pe care "i-am facut responsabili" si cred ca o sustinere din partea lor ar fi de un real ajutor(in locul unui NU SE POATE vehement).. Si daca tot pun paie pe foc, sa sar si in el... Doresc sa ii ajut pe admini cat se poate de mult pentru a realiza treaba asta...

 

P.S. Nu am dorit sa ofensez pe nimeni...

 

Eu si clona mea: :D

Ar fi bine macar rubrica vinzare/cumparae piese de schimb si vinzare/cumparare motociclete (comuniste si pentru comuniste se subintelege).

Si ca sa nu dam dovada de exclusivism,sa poata fi postate si motoare vechi (BMW-uri,ZĂźndap..... daca mai exista:unsure:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...