Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, la aceasta mora ma refeream, cum facem sa ne intalnim sa pot face si eu o shita a suportilor ?

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la primavara sunt dispus sa dau si eu busa in 5100 euro in varianta standard.Am avut duminica o experienta in care era sa imi pierd viata absurd.Eram grup de 5 motoare.Am ramas penultimul in grup ca sa nu fiu tentat sa alerg.Intr-o localitate in care se circula haotic de obicei intru in depasirea unui golf 5 destul de mult in lateral.In momentul in care am ajuns in dreptul aripii spate a semnalizat si a tras de volan sa faca stanga pe o strada.Norocul la amandoi a fost ca a auzit motorul si experienta de tirist al soferului,franele mele si experienta mea m-au salvat.- sa nu mai zic de cineva acolo susA indreptat repede rotile si nu a mai virat iar eu am blocat instinctiv franele-inclusiv spatele facand un superslide cu spatele.Am oprit la 0 km si ma uitam cum din spate venea un 600rr gata -gata sa se infiga in masina oprita brusc.Soferul s-a dat jos si se agita,dar l-am facut sa se trezeasca din visare cand am coborat de pe moto atat pe el ca si unul de pe margine care facea galerie.M-a cam speriat faza.Aveam 60 si in depasire cred ca am urcat un pic.La impactul ala nu stiu cate sanse aveam desi eram echipat full,chiar si cu protectie fullhard pe sub costumului.

Trec prin astfel de momente de cateva ori pe zi in drumul spre serviciu(Titan -Buftea) si chiar daca sunt calare pe Hayabusa sau pe Fazer, crede-ma ca nu motocicleta face diferenta, ci atentia si experienta rider-ului. Nu-ti face iluzii....nu exista motociclete pe care sa nu fi in pericol. Sau poate vrei sa renunti de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va referiti la mobra asta cu coburi !

 

Bre De ce nu-l intrebati pe George cine e Diva din spatele lui... si ce coburi are?!... :)) nu despre moto...

Felicitari Gino... esti posesor de 2 Buse... :laugh:

 

S-auzim de bine...

 

Ps: Azi am testat pe A2 gumele Metzler Sportech M3... viteza max 285km/h... Martori un mert S Classe care se luase in gura cu Busa... undeva la 240.... a ramas cu mult in urma... :)))

pe apa la 160-180 sunt ok... conditia e sa fiti blanzi cu comenzile... cele bune... Nu incercati asta Acasa :laugh:)

 

God Speed.

Mesaj completat

Trec prin astfel de momente de cateva ori pe zi in drumul spre serviciu(Titan -Buftea) si chiar daca sunt calare pe Hayabusa sau pe Fazer, crede-ma ca nu motocicleta face diferenta, ci atentia si experienta rider-ului. Nu-ti face iluzii....nu exista motociclete pe care sa nu fi in pericol. Sau poate vrei sa renunti de tot...

Bun venit inapoi pe topic ... MonCher... Long time no see...

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-auzim de bine...

 

Ps: Azi am testat pe A2 gumele Metzler Sportech M3... viteza max 285km/h... Martori un mert S Classe care se luase in gura cu Busa... undeva la 240.... a ramas cu mult in urma... :laugh:))

pe apa la 160-180 sunt ok... conditia e sa fiti blanzi cu comenzile... cele bune... Nu incercati asta Acasa

 

God Speed.

 

te dai capitane... nu gluma... ca si asa vine iarna ... te mai bucuri putin :laugh:

 

Good speed cum zici tu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te dai capitane... nu gluma... ca si asa vine iarna ... te mai bucuri putin :laugh:

 

Good speed cum zici tu :)

 

Bre :) eu zic God Speed... da tu ai citit Good Speed :laugh:))

 

Ale bune

 

Mesaj completat

Bre' ... Azi e ziua unui Busist... Robert Cristea... :laugh: Sa ne traiesti Man...Ani Multi si multa sanatate! Rock...

 

 

 

Mesaj completat

Salutare... cam din scurt... dar se anunta o Iesire la Bulgari pe Weekend... la Baile termale Sf. Constantin si Elena...

 

Asteptam ceva fete luminate sa-si dea acordul...

 

Plecarea este vineri dupamasa. Sambata si Duminica este returul.... doritorii sa vorbeasca Acum. :D

 

God Speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre :) eu zic God Speed... da tu ai citit Good Speed :laugh: ))

 

Ale bune

 

Mesaj completat

Bre' ... Azi e ziua unui Busist... Robert Cristea... :laugh: Sa ne traiesti Man...Ani Multi si multa sanatate! Rock...

 

 

 

Mesaj completat

Salutare... cam din scurt... dar se anunta o Iesire la Bulgari pe Weekend... la Baile termale Sf. Constantin si Elena...

 

Asteptam ceva fete luminate sa-si dea acordul...

 

Plecarea este vineri dupamasa. Sambata si Duminica este returul.... doritorii sa vorbeasca Acum. :)

 

God Speed.

 

 

 

 

Salutare oameni buni,

 

La

Mesaj completat

Bre eu zic God Speed... da tu ai citit Good Speed

 

Ale bune

 

Mesaj completat

Bre' ... Azi e ziua unui Busist... Robert Cristea... :laugh: Sa ne traiesti Man...Ani Multi si multa sanatate! Rock...

 

 

 

Mesaj completat

Salutare... cam din scurt... dar se anunta o Iesire la Bulgari pe Weekend... la Baile termale Sf. Constantin si Elena...

 

Asteptam ceva fete luminate sa-si dea acordul...

 

Plecarea este vineri dupamasa. Sambata si Duminica este returul.... doritorii sa vorbeasca Acum.

 

God Speed.

 

 

 

 

Salutare oameni buni,

 

La multi ani Robert!!!!!

Capitane, merge merge metzeleru' de 200..........poate il prind pe emil mai incolo intr-o zi buna si-l cumpar pe al lui!!

 

Numa' bine! cum zice al nostru Morrisson!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge Cucule... ia-l si baga-l ca nu ai surprize neplacute cu ele... sunt super. Aderenta e ok... bine ar fi sa faci un efort si sa schimbi si guma de fata... ar fi pacat sa nu o schimbi. Daca te hotarasti sa schimbi si fata...suna-o pe Simona... si te rezolva ea :) e in Bucuresti (0733676339 e nr ei de telefon)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre De ce nu-l intrebati pe George cine e Diva din spatele lui... si ce coburi are?!... :)) nu despre moto...

Felicitari Gino... esti posesor de 2 Buse... :)

 

S-auzim de bine...

DOMNILOR Diva E ELIZA O INPATIMITA A MOTOARELOR. A TINUT MORTIS SA AIBE O POZA CU MINE SI UITE ASA AM IESIT SI EU CU O AMINTIRE DE LA INTRUNIREA DE LA IASI. PRIETENA MEA MI-A FACUT IN CIUDA VARA ASTA SI A STAT MAI MULT IN PATRIA BUSELOR :)

PS. PENTRU SUPORTUL DE VALIZE FAC URMATOAREA PRECIZARE. E DE LA GIVI SI PE LANGA BARELE DIN CARE E FACUT MAI SUNT O SERIE DE CHITIBUSURI CUM AR FI TAMPOANE DE CAUCIUC SISTEMUL CU CHEIE DE FIXARE A VALIZELOR SI PLACA DIN FONTA PENTRU VALIZA CENTRALA CARE E TURNATA SI LA CATE ACCESORII SUNT IN AFARA DE VALIZE NU STIU DACA SE MERITA EFORTUL. EU ORICUM VA STAU LA DISPOZITIE SI DACA VRETI O SA VA PUN LA DISPOZITIE SI NISTE FOTOGRAFII.

IN REST CE SA ZIC POATE AJUNG INTR-O ZI DE MIERCURI CALDUROASA LA BUCURESTI !

post-38435-1254851991_thumb.jpg

post-38435-1254852794_thumb.jpg

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu arata rau deloc, chiar imi place..:disappointed:

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi poate spune si mie cum e sa fii pasager pe o busa la un drum de 500+ km pe zi ? Eu am 1,93 si ma gandesc ca stau destul de drept iar pasagerul nu ar trebui sa fie nici el prea "stresat"...dar concret , cum e sa mergi in 2 la drumuri lungi si f lungi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi poate spune si mie cum e sa fii pasager pe o busa la un drum de 500+ km pe zi ? Eu am 1,93 si ma gandesc ca stau destul de drept iar pasagerul nu ar trebui sa fie nici el prea "stresat"...dar concret , cum e sa mergi in 2 la drumuri lungi si f lungi ?

 

E beton, nu am facut drumuri asa de lungi dar pasagerul nu s-a plans!

Cred ca stai cel mai ca pasager pe Busa! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu eu vreua s fiu pasagerul ci intreb asta pentru prietena mea care a vazut un cuplu pe hayabusa, erau mici de inaltime cei drept , si stateau amandoi parca pe burta ... eu avand 1,93 si ea 1,75 ma gandesc ca nu ii va fi greu , dar intreb ca paote cienva a practicat chestia asta si site sa-mi spuna...si inca ceva ..saua este tare ca la un SS sau mai moale ca al un tourer ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 190 si pot spune ca nu am mers pe o moto pe care sa ma simt atat de bine la drum lung.Cat despre pasager pot spune ca este un rege la drum lung-sau o regina dupa caz.Singurele probleme-pilotul are saua cam tare si se simte un pic-sau poate am eu dosul prea sensibil,dar se poate rezolva simplu la Darian de pe forum care imbraca sei si modifica configuratie lor sau cu una de gel.Cealalta problema este cu toba-este bine s aia finale doar,nu full sistem.Full sistemul da o vibratie motocicletei care dupa mai mult timp de condus te oboseste si iti da efectul de diapazon in maini.O alta varianta este FZR sau XX de la Honda pentru confort si cuplu,elasticitate.Am avut si alte motoare,dar cu busa am mers 800km si nu m-a obosit prea mult.Cu cele sportive picam rupt seara dupa 2-300km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la variante ash mai pune zzr1400 , VFR 800 , Fz1 Fazer ... incerc sa strang info sa vad macar teoretic ce s-ar potrivi pentru ce imi doresc eu , si cum busa e in Top 3 ma documentez :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietii nu stiu ce sa zic

si emil si cucu

2 dintr-o lovitura

cam greu pe praful asta sa vindeti motoarele,mai ales ca va faceti concurenta in mod direct

sper sa o dati la banii pe care merita

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul este de 5000 euro fix!

Ceva imbunatatiri modeste: parbriz MRA,

toba muzzy full-race,

xenon,

crashpad-uri 2 perechi,

filtru aer K&N,

power commanderIII,

amvelope aproape noi,

uleiul + filtru schimbate recent,

Mesaj completat

baietii nu stiu ce sa zic

si emil si cucu

2 dintr-o lovitura

cam greu pe praful asta sa vindeti motoarele,mai ales ca va faceti concurenta in mod direct

sper sa o dati la banii pe care merita

succes

 

 

Nasule la mine e ceva trecator, acum sint nevoit din anumite motive ca nu o vindeam si oricum vine alta cat de curand, nu ma las de motociclism!

Poate o sa am si mai mult timp pt viitoarea ca asta mai mult am frecat la ea! :D

Mesaj completat

Aseara m-am hotarat, am tot amanat dar nu s-a rezolvat nimic si acum sint nevoit......bineinteles daca doritorul ofera pretul cerut altfel.........poate se iveste altceva si ramane la mine! :cheers:

Mesaj completat

Apropos tel. meu este 0729.694.548 sau cuculeana2007@yahoo.com! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine este o oferta trecatoare-adica doar pe timp de iarna.Daca da coltul ierbii cade oferta.Daca imi da Cucu pc3 promit ca nu o mai dau deloc retragand astfel concurenta si ai trmiit lui clientii mei.Ce zici Cucule?Nu dai pc3 macar in rate-ai vazut ca sunt baiat parolist?-Sunt si altii care pot confirma asta pe aici cu ar fii Cpt.Busa,Mac/.Eu mai am putin si ies din criza si ma gandeam sa o tin macar pentru iesiri mai rare din cauza junglei in care traim zi de zi.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Vreau sa va marturisesc... m-am varsat cu Busa pe jos :disappointed: intre Varna si Burgas :cheers: problema era simpla, o curba inchisa de stanga, cu viteza pana in 40-50. Am luat-o cam larg si am avut de ceva crapaturi si pietris... de ieftin nu am scapat prea iefitn dar se putea sa fie mai rau. Deocamdata putem spune ca nu a fost asa de rau de vreme ce am venit pe ea acasa... carenajul zgariat peste tot, fara oglinzi si fara parbriz... plus un disc de frana de stanga fata indoit si capacul de alternator raschetat... ehe se putea si mai rau... avand in vedere ca la plecare inainte de a intra pe autostrada am facut pana pe spate...

 

Ghinion de nesansa... ce sa faci... :D

 

Cele bune... nu uitati... Busa Rules :yikes:)

 

Ps: Protectiile de la Puig mai mari si clapauge isi fac datoria cum trebuie... apelati cu incredere la ele. M-au scos din cacao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...