Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Si eu fac eforturi sa ajung.Azi termin concediul si in perioada aia lucrez si o sa fie tare greu sa ma misc si mai am si organizarea pe cap pt nunta.Va place ce m-a chinuit talentul?

Super fain !

Dar sa nu te prind ca nu vi la intrunire ca nu mai vb cu tine ! :laugh:

 

Cateva poze de la parada anti accidente de ieri, organizata de Timisoara Bikers !

post-4366-0-28627400-1304853273_thumb.jpg

post-4366-0-50676600-1304853284_thumb.jpg

post-4366-0-89728700-1304853295_thumb.jpg

post-4366-0-30820900-1304853302_thumb.jpg

post-4366-0-48804700-1304853309_thumb.jpg

post-4366-0-31008300-1304853317_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super tare PANTERO !!!

Zi te rog ce casca ai ca vreau si eu flip-up ? cum este ? zomot/ te bate vantu? greutate etc?

Nu-ti recomand parciul meu de casca . Nu stiu ce marca e, lasa ca o vezi la intrunire. Am luat-o cu 60 de euro, noua, de la cineva. Vajaie ca dracu, s-a lasat dupa 3-4 purtari, ma bate vantu' de ma rupe, grea nu e.

Iti recomand un Nolan N102 N-COM sau Nolan N101 PLUS. Sunt geniale ! Am mers cu ele pe cap . Nu te bate vantul, nu vajaie, sunt foarte misto facute... Eu mi-am dat Arai-ul meu si mi-au ramas banuti doar de asta. Dar cum prind ceva finante, imi iau una din cele doua Nolan-uri.

Vezi ca cei de la Mymoto aveau ( cel putin eu aveam in Timisoara cand lucram la ei ). Erau ceva promotii, gen reducere 40%. Uite-aici link-ul cu oferta : Nolan.

Poti merge in Cotroceni si proba una, daca le mai au pe stoc.

 

Hahahaha! Acum m-am uitat mai bine la poze. Cu tot cu monopostul montat, mai are loc si pasagerul pe saua mea ! :crack:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...daca pasagerul are 10 ani si e subnutrit poate :crack: :crack:

 

1-0

 

Si eu fac eforturi sa ajung.Azi termin concediul si in perioada aia lucrez si o sa fie tare greu sa ma misc si mai am si organizarea pe cap pt nunta.Va place ce m-a chinuit talentul?

 

emile ....e cu subintzeles ? ai pus invitatia pe forum pt toti posesotii de busa ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...daca pasagerul are 10 ani si e subnutrit poate :crack: :crack:

 

1-0

 

Heitare, iar ma marai ? :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heitare, iar ma marai ? :haha:

neaah...da e o penzionara care ma tot phote aci si cand ii vad fatza nu ma pot relaxa in minivacantza in curs de desfashurare....era o vorba : om batran si mintte p... ghici :))

 

adevaru` e ca si eu d`abia astept sa ajung acasa si sa cunosc lumea :P

 

Nu va mai roadeti copii....ia calmativa cu un clip made in korea http://www.vplay.ro/watch/4hinnbdv/

 

man, tu nu vezi ca nu are numar si face comunitatea de ras ? cum poti pune astfel de filmulete care instiga la acte de huliganism in trafic si pot cauza infarcturi strajerilor comunitatii moto ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, tu nu vezi ca nu are numar si face comunitatea de ras ? cum poti pune astfel de filmulete care instiga la acte de huliganism in trafic si pot cauza infarcturi strajerilor comunitatii moto ? :laugh:

Nu-mi fac griji,ca Busele au peste 50 cp,si nu intra strajerii comunitari aici.Cea ce priveste nr lipsa,imi cer scuze ca nu am observat....INTOTDEAUNA TREBUIE SA AIBA NR O BUSA (chiar si de Hawai cum am avut eu cand forjam) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane stabilit, venim 3 baieti din Constanta. Acum vremea sa tina cu noi si sa nu mai ninga..

Cum sa ninga, man ? Pana si vremea e cu noi ! :D

 

Am mai primit ceva poze de la parada !

post-4366-0-31172400-1304928393_thumb.jpg

post-4366-0-47950000-1304928399_thumb.jpg

post-4366-0-21196900-1304928406_thumb.jpg

post-4366-0-72288700-1304928413_thumb.jpg

post-4366-0-35079100-1304928423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il fac man... doar ca dupa ce am pus-o cu rotile in sus la Bulgari acu 2 ani, cand am curatat filtrul de aer, am gasit in cutia de aer, cam aproximativ 1litru de ulei s-a scurs din cutia de viteze in aprox 5 secunde cat a stat cu rotile in sus. Noroc ca a mai ramas suficient ulei in baie incat sa nu imi calez motorul.

Supapa de siguranta are rolul de a retine uleiul in cutia de viteze a motorului, ea deschizandu-se in cazul scaparii de gaze.

 

Saptamana viitoare imi vine din UK o instalatie de echilibrat roti, un kit complet de la ABBA. Asa ca daca vreti sa va echilibrati rotile dati-mi de veste. Multumiri lui Scama si Stef care se ocupa de achizitionare si livrare. Stef e dealerul din tara, iar Scama este in UK.

 

 

Cele bune.

capitane dar de asta al meu ce zici, ca al tau mi se pare scump la 100 de lire ce draq 4 rulmenti, 2 flanse o tija si 2 metri de rectangulara nu poate sa coste mai mult de 150ron

post-15751-0-57229300-1304947895_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca nu am reusit sa ma invoiesc de la munca.Vineri aflu daca pot.Din pacate toate sunt impotriva-gasca mea pleaca la Cluj,unii se dau raniti,un amic are mana in ghips,altul nu are chef de atata drum.Eu nu prea as vrea sa ma expun inainte de nunta la accidente.Vreun binevoitor sa vina cu busa mea pana la Sibiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emylyo , totul o sa fie ok ! Iti inteleg ingrijorarea. :kiss: Din Constanta pleaca 3 baieti, poti megre cu ei pana la Pitesti unde e Octav si inca 2 hayabusisti, si restul drumului il mergeti impreuna.

Eu vin singura de la Timisoara la Sibiu, in caz in care nu ma inteleg cu baietii din Arad cu privire la ora plecarii.

 

P.S.: legat de concediu...iti pun o pila ? :D

 

AMR 10 ZILE !!! :rock: :moto: :friends:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capitane dar de asta al meu ce zici, ca al tau mi se pare scump la 100 de lire ce draq 4 rulmenti, 2 flanse o tija si 2 metri de rectangulara nu poate sa coste mai mult de 150ron

 

asa e man, arata bine.... mie imi plus imi mai vine si o presa ptr dejantat, 2 leviere si ceva plumbi in pretul ei.

vine tot Kit-ul. Si mie mi s-a parut un pic cam piparat dar conurile de fixare pe bara sunt facute pe diferite dimensiuni ca sa poti sa le folosesti ptr mai multe tipuri de moto.

sa le vad acasa ca sa le pot folosi.... :)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa ninga, man ? Pana si vremea e cu noi ! :D

 

Am mai primit ceva poze de la parada !

 

 

faine poze... :D... vad ca au fost o multime de motociclisti la adunare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine poze... :D... vad ca au fost o multime de motociclisti la adunare.

Daaa,a fost foarte fain !

 

REMINDER !

 

Doar daca ai o Hayabusa stii ce inseamna Hayabusa.Pentru ca ne iubim "fetele" si suntem mandri de ele, am decis sa organizam o intrunire a detinatorilor de Suzuki Hayabusa, prima din Romania. Asadar, asteptam toti posesorii de Busa sa ne fie alaturi in week-end-ul 20-22 MAI, la Gura Raului,18 km de Sibiu. Deja sunt inchiriate pentru noi doua pensiuni (una langa alta ) si-anume :Pensiunea Calin si pensiunea Casa Loloiu

Vineri ne vom strange toti la Pensiunea Calin (Str. Principala nr. 417, comuna GURA RAULUI , Sibiu )- coordonate GPS : N 45.7280508 ; E 23.9823827 , (din centrul comunei Gura Raului, continuati pe drumul principal spre baraj cca. 2,1km; pensiunea este situata pe partea stanga a drumului si are o poarta maro.) urmand sa ne impartim care unde vrea sa stea.

Special guest : Andy Fazekas & Crazy Bike !

Sa ne vedem cu bine !

post-4366-0-44417500-1305022163_thumb.jpg

post-4366-0-60654500-1305022178_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi o luam Ploiesti - DN1A - Brasov - Sibiu, nu o luam pe A1.

pai sa spuneti pe unde o luati

si mai ales pe la ce ora o sa fiti in bucuresti

poate plecam in coloana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e man, arata bine.... mie imi plus imi mai vine si o presa ptr dejantat, 2 leviere si ceva plumbi in pretul ei.

vine tot Kit-ul. Si mie mi s-a parut un pic cam piparat dar conurile de fixare pe bara sunt facute pe diferite dimensiuni ca sa poti sa le folosesti ptr mai multe tipuri de moto.

sa le vad acasa ca sa le pot folosi.... :)

is deja in drum spre tine jucariile, am tras cu coada ochiului la ele...dupa mine acuma is prin germania...pe miercuri ajung in romanica joi lastefan acasa si deacolo nu mai stiu...pe duminica seara la tine depinde de viteza lu stefan...da cred ca ajungi sa te joci cu ele pana pleci la drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is deja in drum spre tine jucariile, am tras cu coada ochiului la ele...dupa mine acuma is prin germania...pe miercuri ajung in romanica joi lastefan acasa si deacolo nu mai stiu...pe duminica seara la tine depinde de viteza lu stefan...da cred ca ajungi sa te joci cu ele pana pleci la drum...

 

Merci mult Scama, raman dator... ce zici de o sticla de palinca vera de pruna Bistriteana, ca sa ai sa duci cu tine sa-i dai si printului sa guste... ca tot te-a chemat la nunta lui.

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult Scama, raman dator... ce zici de o sticla de palinca vera de pruna Bistriteana, ca sa ai sa duci cu tine sa-i dai si printului sa guste... ca tot te-a chemat la nunta lui.

 

:friends:

capitane nu merita printisoru sa guste gurita lui asa ceva...si o palinca de visine ca aia de la cluj e criminala...parca ii mai simt gustu s-acuma :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...