Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pisica rea ..frate!!!

ce repede l-a zgariat pe asta mic!!

in alta ordine de idei...azi am iesit cu mobraaaa!!!

asa ca ...i'm back!!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Itp am nevoie sa imprumut un sistem original de evacuare cap coada pt ca la noi se face doar la RAR si le-a adus stand performant si Yoshimura mea de curse nu trece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Itp am nevoie sa imprumut un sistem original de evacuare cap coada pt ca la noi se face doar la RAR si le-a adus stand performant si Yoshimura mea de curse nu trece.

Emylyo te astept pe la mine la Vrancea sa facem itp-ul fara sa demontezi nimic. Sau daca vrei iti dau eu chitul complet de evacuare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa munca...:( ...

 

se mai aude ceva de intrunire? posesorii de Busa de mai intalnesc anul acesta?

Panteruto ai demisionat?

 

:friends:

Avand in vedere ce gasca faina suntem si ce bine ne-am simtit anul trecut,anul asta m-am gandit la ceva si mai fain, asa ca avem si un sponsor secret deocamdata . Stati inca o saptamana sa dam drumul si la MyMOTO Timisoara si o sa ma ocup si de asta, baieti!

Ma jigniti daca insinuati ca v-as putea uita ! :kiss: :hug:

 

Va pupa fata !

post-4366-0-28350900-1332663367_thumb.jpg

post-4366-0-98640300-1332663650_thumb.jpg

post-4366-0-90545800-1332663734_thumb.jpg

post-4366-0-96243800-1332663959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am si eu nevoie de un surub de la furca, cel pentru reglarea suspensiei fata (Nasu' stie despre ce vorbesc). Momentan motoreta mea e blocata pe hard- si pot sa va zic ca simt si cea mica pietricica in dinti :unsure:

Surubul s-a futut - in sensul ca acum are capatul manacat si nu se mai poate misca de nici o culoare. Trebuie sa ma duc cu ea la un atelier, sa-l gauresc cumva si sa incerc sa-l dau jos, stricandu-l.

Am cautat pana acum..dar nu am gasit decat furca cu totul- mult prea scump.

Stie cineva vreun atelier de strungarit unde se poate face asa ceva? Sau..daca se poate comanda de undeva?

 

Multzam,

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am si eu nevoie de un surub de la furca, cel pentru reglarea suspensiei fata (Nasu' stie despre ce vorbesc). Momentan motoreta mea e blocata pe hard- si pot sa va zic ca simt si cea mica pietricica in dinti :unsure:

Surubul s-a futut - in sensul ca acum are capatul manacat si nu se mai poate misca de nici o culoare. Trebuie sa ma duc cu ea la un atelier, sa-l gauresc cumva si sa incerc sa-l dau jos, stricandu-l.

Am cautat pana acum..dar nu am gasit decat furca cu totul- mult prea scump.

Stie cineva vreun atelier de strungarit unde se poate face asa ceva? Sau..daca se poate comanda de undeva?

 

Multzam,

Dan

Te astept pe la garaj cand ai timp sa dam furca jos si sa o duc la strungarul meu sa faca ceva acolo.

Astept telefonul tau cand ai timp.

Respect!!!

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te astept pe la garaj cand ai timp sa dam furca jos si sa o duc la strungarul meu sa faca ceva acolo.

Astept telefonul tau cand ai timp.

Respect!!!

 

 

Nasule, mersi frumos!!

Momentan motoreta e la vopsit, o sa fie gata saptamana asta.

Deci o sa te sun undeva pe la sfarsitul saptamanii.

 

Nashule, o sa-ti fac reclama peste tot daca o rezolvam.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te bate gandul la TRE? :grinbandit:

Evident :burnout:

Doar ca nu as vrea sa-mi tai instalatia, problema e singurul loc unde am gasit mufele e un magazin din america.

Am gasit o schema pentru un smart TRE, ce rezistenta imi sugerezi sa folosesc pentru un gsxr de 750 din 2001, corespunzatoare treptei a 5-a sau a 6-a, parerile sunt impartite?

Multumesc! :cheers:

 

P.S. Sper sa ne vedem la vreo intrunire ceva, berea o dau eu

Editat de Alex_gsxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu nu ti-as sugera sa-l montezi,doar daca ii pui un intreupator si-l folosti doar cand ai nevoie.

In treptele inferioare motorul merge bogat,pentru ca nu are corectia harti de ram-air.

El stie ca pe treapta 5 are un debit de aer prin ram-air si benzina pentru acel debit..dar tu esti in trepta 1 si ai aer putin..

Cred ca treapta 5 este cel mai ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu intrerupator vreu si eu, nu cred ca ar fi prea indicat cel putin in cazul mersului pe ploaie, mi-am stors manusile de cateva ori :D plus ca nu stiu cum ar reactiona motorul in oras in conditii de trafic intens, ma gandesc sa nu se incalzeasca prea tare, avand in vedere amestecul bogat.

Vreau sa fac un Smart TRE, care sa nu imi afecteze harta de neutru, daca vrei iti trimit maine linkurile unde am gasit schemele, nu sunt la mine acum si nu vreau sa ma apuc de cautari.

Anul trecut am avut o perioada sistemul PAIR cuplat cu epuratorul si am renuntat, acum ma gandesc sa anulez sistemul PAIR si pe epurator sa pun un direct un filtru.

Banuies ca ai mers cu un motor cu TRE pe el, ce impresie ti-a lasat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...