Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Salutare!

 

Ma poate ajut cineva cu o informatie?

Caut de ceva vreme un topcase + sistemul de fixare al acestuia. Domnii de la Kappa mi-au raspuns ca ei pot oferi sistemul de fixare doar pentru modelul Hayabusa, dupa 2008.

 

Intrebarea mea este - exista diferente intre sistemul de fixare pentru generatia II si generatia I ?

 

Va multumesc pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da...sunt diferite...

sistemul de prindere ti-l poate face cam oricine are putina experienta in a indoi si suda niste tevi..mult mai ieftin decat cele originale.

tu trebuie sa cumperi doar cutia impreuna cu talpa de fixare!

eu asa am facut!!!

bafta!

:cheers:

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sw-motech.de

 

Aduc cei de la MyMoto dar o sa ai de asteptat..eu nu am mai avut rabdare si le'am cerut banii de avans inapoi. Trecuse mai bine de o luna si nu aveam topcaseul si rackul. Si produsele erau din Germania..pe jos daca veneam cu ele in spate tot ajungeam mai repede.

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi si idei!!!

 

Ma poate ajuta cineva cu "faurirea" unui suport? Sau sa imi recomande pe cineva care sa ma ajute?

 

Berea, vinul sau ce doreste mesterul..eu ma prezint cu ele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident :burnout:

Doar ca nu as vrea sa-mi tai instalatia, problema e singurul loc unde am gasit mufele e un magazin din america.

Am gasit o schema pentru un smart TRE, ce rezistenta imi sugerezi sa folosesc pentru un gsxr de 750 din 2001, corespunzatoare treptei a 5-a sau a 6-a, parerile sunt impartite?

Multumesc! :cheers:

 

P.S. Sper sa ne vedem la vreo intrunire ceva, berea o dau eu

Eu am avut pe HAYABUSA mea , era cu un buton on/off , si recomand la toata lumea sa faca si mai am cateva pentru treapta 5.

Respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am inlocuit tobele originale cu urmatoarele:

http://www.ebay.com/itm/180576586276?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

 

Pentru asta a trebuit sa scot senzorul din galeria de evacuare a tobei din dreapta.

 

Intrebare: ce rol are acel senzor?

Editat de lorddanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am inlocuit tobele originale cu urmatoarele:

http://www.ebay.com/itm/180576586276?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

 

Pentru asta a trebuit sa scot senzorul din galeria de evacuare a tobei din dreapta.

 

Intrebare: ce rol are acel senzor?

Este sonda lambda( senzor oxygen) monitorizeaza amestecul la evacuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaa...si mai ai ceva vecini...sau au fugit cu totii????

sa vii la intalnire..ca tre sa auzim tobele astea!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De auzit se aud intr-un mare fel - pe mine ma ingrijoreaza mai mult senzorul pe care l-am scos din tobe - acum am o dilema si vad ca nimeni nu-mi raspunde - trebuie sa dau gaura in noile tobe si sa pun senzorul unde era?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De auzit se aud intr-un mare fel - pe mine ma ingrijoreaza mai mult senzorul pe care l-am scos din tobe - acum am o dilema si vad ca nimeni nu-mi raspunde - trebuie sa dau gaura in noile tobe si sa pun senzorul unde era?

Ce mai bine asa ar trebui sa faci!

Motorul tau nu va sti sa faca corectia de afr la relanti si in mers constant ,lucrul care il facea din informatia data de acea sonda care monitorizeaza concentratia de oxigen ramasa in urma arderi...adica amestec sarac sau bogat.

Nu ai sonda motorul merge dupa harta,fara corectie.

Uite ca ti-a raspuns cineva chiar daca nu este pe placul tau raspunsul :bounce:

Ar fi fost mai simplu daca iti spuneam ca este perfect asa nu? :D

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De auzit se aud intr-un mare fel - pe mine ma ingrijoreaza mai mult senzorul pe care l-am scos din tobe - acum am o dilema si vad ca nimeni nu-mi raspunde - trebuie sa dau gaura in noile tobe si sa pun senzorul unde era?

Eu asa as face!!!

Cauti o piulita care se potriveste la sonda lambda ,apoi dai o gaura in evacuare , sudezi piulita si gata decat infiletezi sonda si motocicleta stie ce si cum sa modifice amestecul.

Respect!!!

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa as face!!!

Cauti o piulita care se potriveste la sonda lambda ,apoi dai o gaura in evacuare , sudezi piulita si gata decat infiletezi sonda si motocicleta stie ce si cum sa modifice amestecul.

Respect!!!

Multumesc - asa o sa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mesterit un pic la mobra pentru acest sezon.Mi-am pus placutele Ebc HH pe fata si abia astept sa le testez,am schimbat uleiul si filtrul nou[Motul 7100 10w40 si K@N],filtru aer nou de serie si renunt la kn ca imi baga prea mult praf.Am schimbat si lichidul de frana tot cu Motul.Mai am sa-i spal pinionul mic si sa schimb lichidul la ambreiaj si gata.Pinionul spate cu +3 mi-a dat impresia de adio ambreiaj cauciucul burnuind involuntar in viteze inferioare.Dupa doar 1an jumate si 400m km furca servisata cu Atena da semne de scurgere la un telescop.Posibila sa isi revina dupa ce o pun la treaba,dar daca nu isi revine trebuie sa umblu in ea.Asa ca nu va mai recomand Athena din punctul meu de vedere.Mai am un set nou de All Balls,dar cred ca topul raman cele Nok.Am Motul 10w.Ce ulei aveti prin telescoape?Ce recomandati?Il pot refolosi pe cel vechi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mesterit un pic la mobra pentru acest sezon.Mi-am pus placutele Ebc HH pe fata si abia astept sa le testez,am schimbat uleiul si filtrul nou[Motul 7100 10w40 si K@N],filtru aer nou de serie si renunt la kn ca imi baga prea mult praf.Am schimbat si lichidul de frana tot cu Motul.Mai am sa-i spal pinionul mic si sa schimb lichidul la ambreiaj si gata.Pinionul spate cu +3 mi-a dat impresia de adio ambreiaj cauciucul burnuind involuntar in viteze inferioare.Dupa doar 1an jumate si 400m km furca servisata cu Atena da semne de scurgere la un telescop.Posibila sa isi revina dupa ce o pun la treaba,dar daca nu isi revine trebuie sa umblu in ea.Asa ca nu va mai recomand Athena din punctul meu de vedere.Mai am un set nou de All Balls,dar cred ca topul raman cele Nok.Am Motul 10w.Ce ulei aveti prin telescoape?Ce recomandati?Il pot refolosi pe cel vechi?

man la dimensiunile mobrei si ale tale cred ca poti incerca linistit un 15w< 10w e pt R6 cu rider de 70kg>

iar despre Athena mai am cativa prieteni care s-au plans la modul grosolan<au tinut 2 sapt>. Cred ca au fost lansate pe piata facaturi sau pur si simplu au inceput sa le faca la misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mesterit un pic la mobra pentru acest sezon.Mi-am pus placutele Ebc HH pe fata si abia astept sa le testez,am schimbat uleiul si filtrul nou[Motul 7100 10w40 si K@N],filtru aer nou de serie si renunt la kn ca imi baga prea mult praf.Am schimbat si lichidul de frana tot cu Motul.Mai am sa-i spal pinionul mic si sa schimb lichidul la ambreiaj si gata.Pinionul spate cu +3 mi-a dat impresia de adio ambreiaj cauciucul burnuind involuntar in viteze inferioare.Dupa doar 1an jumate si 400m km furca servisata cu Atena da semne de scurgere la un telescop.Posibila sa isi revina dupa ce o pun la treaba,dar daca nu isi revine trebuie sa umblu in ea.Asa ca nu va mai recomand Athena din punctul meu de vedere.Mai am un set nou de All Balls,dar cred ca topul raman cele Nok.Am Motul 10w.Ce ulei aveti prin telescoape?Ce recomandati?Il pot refolosi pe cel vechi?

 

 

SIMERINGURI FURCA: eu folosesc Ariete (ARI 109)

ULEI FURCA: eu folosesx MOTOREX Fork Oil Racing 10W sau 15W

FURCA (VOLUM LITRI): 0,980

 

 

Ai pup iu !:*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIMERINGURI FURCA: eu folosesc Ariete (ARI 109)

ULEI FURCA: eu folosesx MOTOREX Fork Oil Racing 10W sau 15W

FURCA (VOLUM LITRI): 0,980

 

 

Ai pup iu !:*

Sa ne anunti si pe noi cand o sa reusesti sa pui 980ml ulei intr-o furca!!!! :nono:

 

Ai citit tu ceva acolo, dar nu ai inteles,98mm este nivelul de ulei ;)

 

Apropo iti spun ceva pozele astea ca tot veni vorba de mecanica?

post-15340-0-54763700-1333345810_thumb.jpg

post-15340-0-77079400-1333346657_thumb.jpg

post-15340-0-62267900-1333346671_thumb.jpg

post-15340-0-98191100-1333346688_thumb.jpg

post-15340-0-99370600-1333346704_thumb.jpg

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne anunti si pe noi cand o sa reusesti sa pui 980ml ulei intr-o furca!!!! :nono:

 

Ai citit tu ceva acolo, dar nu ai inteles,98mm este nivelul de ulei ;)

 

Apropo iti spun ceva pozele astea ca tot veni vorba de mecanica?

 

Mobra asta a fost si pe la mine in magazin...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne anunti si pe noi cand o sa reusesti sa pui 980ml ulei intr-o furca!!!! :nono:

 

Ai citit tu ceva acolo, dar nu ai inteles,98mm este nivelul de ulei ;)

 

Apropo iti spun ceva pozele astea ca tot veni vorba de mecanica?

Da ! Stii pe cine trebuie sa intrebi de ea! :cheers:

 

 

Mda...am bagat un 0 din greseala :rusinica: ...oboseala...! Imi cer scuzoaie ! :hug:

 

546965_426325617384456_151732028_n.jpg

 

 

546965_426325610717790_100000210645122_1937693_846241558_n.jpg

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am nevoie urgent de o pompa de benzina interna ! Am reusit sa fac rost de un rezervor din carbon si acum cand sa-l montez am sesizat ca are sistemul pentru pompa interna si nu pentru pompa externa ! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu gasesti destul de usor....

si cu ocazia asta scapi si de problema clasica cu pompa externa...

a ta din ce an e??...ca poate ma abonez eu la pompa pe care o demontezi!!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, daca tot vad ca stii sa te dai cu poponeata de pamant si sa faci scandal, ia pune tu mana si ocupa-te, ca vad ca de comentat si carcotit esti bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...