Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O stiu cand era noua :).Acum are alta vopsea si ceva km.

» Post actualizat in 21 Feb 2018 18:14

Ce nu am putut face intr-o luna pe forum am rezolvat printr-o teleconferinta de 15'.In weekendul 2-4 martie ne gasim la Rasnov la Floare de gheata la un gulas,un pahar de vin si unul de vorba *va lipsi Honey:este plecat in Asia :) *.Si-au confirmat prezenta in ordinea numerelor de pe tricou:LORANT,Cyp,Doru,Marius Cojo,Marius Pitesti,Fox,Alin Peu.Lista este deschisa in limita locurilor de cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ok istoricul de service.L-am cunoscut pe primul propietar al moto.Ce deranjeaza pe interesati este faptul ca e revopsita.La noi vopseaua conteaza la fel de mult ca starea mecanica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ok istoricul de service.L-am cunoscut pe primul propietar al moto.Ce deranjeaza pe interesati este faptul ca e revopsita.La noi vopseaua conteaza la fel de mult ca starea mecanica.

De obicei, revopsitul inseamna accident. D-aia fug toti. Pe langa asta, decall-urile sunt complet aiurea. Hayabusa fara lateralele clasice arata incomplet.

 

Pretul e si el un punct de discutie.

 

Modelul 2 a ajuns deja la 5000-5500, ce-i drept, o idee mai ponosit.

 

Modelul 1 se vinde aici la dealer, cu garantie, km putini , culoare originala si cateva accesorii(revizia anuala facuta, gume si placute noi, evacuare Bos) cu 4900.

post-11570-0-59031600-1519632190_thumb.png

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5000-5500 gen 2?Era una pe aici cu cadrul stramb la banii astia.Ca sa aduci moto din Germania sau Italia mai pui niste euro.Ca sa nu mai vorbim ca au 12-19 ani cele gen 1.La o dauna totala primesti epava si 2 lei:am patit ceva de genul (nu conteaza ca arata tipla inainte de incident si avea k putini...conteaza doar anul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc de motociclete ok. Aici nu cumperi de la dealer cu dauna totala. Alea au un pret de dumping si se vand doar pentru export. Sunt de obicei motoarele care apar pe la dealerii est europeni drept “giuvaier din Germania“

 

Cine e dispus sa dea 4500 pe o Busa, are de unde sa mai puna inca un 500-1000 euro.

 

Aici sunt obligati prin lege sa specifice fiecare dauna avuta.

 

La noi ins inca se vand epave revopsite(fara trimitere la motorul de mai sus), aduse bucati din It si DE si apoi vandute clientului roman, avid de mult, bun si foarte ieftin.

 

Generatia 2, cu mici daune optice s-a vandut cu 5700.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am primit epava si 2lei. Am primit chiar mai mult decat am dat initial pe motocicleta.

Bine, n-a fost dauna totala avand in vedere ca doar partea frontala a fost afectata la mine, cadrul supravietuind intact.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai uit si eu dupa Buse pe net, generatia 2 fara 7500E la nemti mai rar. Ce dreacu' are motoreta asta de ii scade asa de greu pretul? Alte motorete care costa initial 20.000E le vezi dupa 10 ani la 6000E, asta costa 11,000E de noua si dupa 10 ani e scazuta abia la 7500E? De ce tine Busa la pret asa de bine?

Nu imi spuneti pentru ca e supercalifrgilistica ca nu asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niko, aci pe forum am vazut amandoi duzini de mobre SS de o mie, cu varsta de 8-10 ani, la vanzare cu pret de 8k :crack: :crack:

ceea ce si mie mi s-a parut mult..., dar in fine, piata dicteaza pretul, una e sa ceri o suma, iar total alta treaba e s-o si primesti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14500 este pretul de nou.KOSH e mai bine sa iti plateasca dauna decat sa iti dea dauna totala pt ca iti pune epava si la 10 ani este 25% din pret de nou.Peste 10 ani se ia pretul de piata(olx,autovit,okazii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14500 este pretul de nou.KOSH e mai bine sa iti plateasca dauna decat sa iti dea dauna totala pt ca iti pune epava si la 10 ani este 25% din pret de nou.Peste 10 ani se ia pretul de piata(olx,autovit,okazii).

 

Pai da, asa au procedat. S-au uitat la costul mediu gasit pe internet ptr acelasi model/an/rulaj si mi-au facut o oferta. Prima am refuzat-o ptr ca era mult prea mica.

Eu le-am cerut sa mi-o repare si s-o faca EXACT cum era inainte de eveniment.

Le-am spus ca le-o dau asa si, sa ma sune cand e gata, daca ei isi inchipuie ca o motocicleta se repara cu sarme si chit in spatele blocului, caci suma initiala a fost foarte mica.

Pe casca n-au vrut sa-mi dea nimic, cica e ok, abia ca s-a zgaraiat. I-am zis ca i-o fac cadou copilului sau atunci, sa o foloseasca el, explicandu-i de ce casca se arunca dupa un accident de aceasta anvengura.

 

Anyway, a doua oferta a fost mai mult decat ok, prin urmare am reusit sa aduc motocicleta la cum era initial.

Stii prea bine ca am schimbat tot: roata fata, furca, far, cadru bord, cele doua radiatoare, carena frontala, rezervor.

 

Nu o voi pune niciodata la vanzare. Nu din cauza accidentului (pentru ca totul a fost inlocuit cu piese de la o alta, acelasi an/model, gasita la Arad cu motorul bubuit) cu pentru ca imi place prea mult modelul pentru cat as obtine pe ea la pretul pietii.

Vreau sa vad cand o sa crape, voi putea oare sa-i dau kilometrajul peste cap?

 

 

 

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...