Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

tudor am un prieten care vinde un vfr!

daca vrei uite adresa lui de mess: alexandreifirst@yahoo.com

multumesc si de PM , voi tine cont , ideea e ca ma intereseaza sa iau ceva cat mai nou daca nu chiar nou (pretzurile in Ungaria sunt imbietoare :cheers: ) si incerc sa iau legatura cu toti posesorii d motoare "vizate" ca sa-mi fac o idee de ce inseaman intretinere/probleme/fiabilitate/consum si tot ce tine de modelul respectiv ... de aia ma "c.o.iesc atata + ca iarna`i lunga :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc si de PM , voi tine cont , ideea e ca ma intereseaza sa iau ceva cat mai nou daca nu chiar nou (pretzurile in Ungaria sunt imbietoare :) ) si incerc sa iau legatura cu toti posesorii d motoare "vizate" ca sa-mi fac o idee de ce inseaman intretinere/probleme/fiabilitate/consum si tot ce tine de modelul respectiv ... de aia ma "c.o.iesc atata + ca iarna`i lunga :lol:

 

 

eu nu stiu ce an este, am vazut ca arata bine....atata tot!

tu stii mai bine ce vrei! Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa crezi tu sau chiar ai verificat? :)

 

Plus minus 5.....! Sper sa apuc sa verific! Daca nu o vand!

Mesaj completat

are filtru aer K&N, esapament full race muzzy, pc III.... :P :)

Mesaj completat

oricum ce am vrut sa-i spun lui tudor era faptul ca o motocicleta asa puternica (chiar si 175 cp stock) si oarecum grea (daca are esapamentul original) nu are cum sa consume la fel ca una de 600, 750 sau chiar 1000), nu crezi, mai ales in Bucuresti unde ajungi chiar si cu mobra sa te coci din cauza aglomeratiei! :lol:

Cat despre puterea mobrei mele cred ca este prin zona!

Scuze daca asa mi-am permis eu sa cred.......! :P

Mesaj completat

Salut Nasule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cucule,eu daca am 150 cp la roata sunt mai mult decat fericit,dar nu cred...In primavara o sa o duc la test...doar de curiozitate :lol:

Mesaj completat

Nu stiu de ce nu am putut edita postul..ma rog,am vrut sa spun ca mai am de pus tobele astea si gata.Cica ar da 6 caluti in plus :P De unde naiba 6 cai? ..poate 1 max 2. Oricum,nu le iau ptr CP ci pentru sunet si ca o sa mai usurez spatele putin.In rest,benzima ,ulei si km :)

Mesaj completat

Am un levier de frana nou,carbon look.Doritori? 50 roni

Mesaj completat

? :P

post-3768-1255858127_thumb.jpg

post-3768-1255898906_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cucule,eu daca am 150 cp la roata sunt mai mult decat fericit,dar nu cred...In primavara o sa o duc la test...doar de curiozitate :P

Mesaj completat

Nu stiu de ce nu am putut edita postul..ma rog,am vrut sa spun ca mai am de pus tobele astea si gata.Cica ar da 6 caluti in plus :P De unde naiba 6 cai? ..poate 1 max 2. Oricum,nu le iau ptr CP ci pentru sunet si ca o sa mai usurez spatele putin.In rest,benzima ,ulei si km :lol:

Mesaj completat

Am un levier de frana nou,carbon look.Doritori? 50 roni

Mesaj completat

? :)

 

 

Pai stai asa, eu nu am spus ca la roata, numai mv augusta are 200 cp la roata!

In talon cand iti spune 175cp sint la roata?

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zi si tu un pret.

ce aveti fratilor a dat strechia in voi?

cred ca este foarte greu sa nu mai ai ce face si sa te desparti de un lucru asa drag :)

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule am inteles ca ai avut afectate injectoarele de la busa de la Injector cleaner.Spune=ne si noua sa stim ce s anu bagam in rezervor.

Mesaj completat

Merge la pompa de busa levierul Bogdan?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Emy,este pentru pompa originala. Eu am Brembo si nu se potriveste :)

 

pai,nu,nu scrie in talon unde sunt masurati,dar as vrea sa stiu cam cati caluti pune pe asfalt,ca la ambreaj,volanta alte chestii...

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasicule se reorienteaza lumea... :lol:

Sa va marturisesc cate ceva... In Ultimii 9000km facuti am avut pe motor un DB de la ZeroGravity... forma e aceeasi ca si la Puig, MRF... etc... dupa cazatura de la Bulgari, la intoarcere am realizat ca se schimbase ceva la Busica mea... nu Look-ul fara Geam si oglinzi... aia mai putin conta... Ati mers vreodata fara gemul de fata la drum... ?!... zgomotul dispare, vantul care il iei in piept e ok... dar zgomotul de oala aflata in cavitatie ... disparuse total... se auzea un suierat fin...

Am ramas placut surprins atunci cand am pus parbrizul OEM... nivelul de zgomot nu a crescut asa de mult... precum il ai atunci cand folosesti un DB. Aerodinamica se schimbase considerabil...

 

Concluzia este ca nu o sa mai folosesc Double Boubble din nou... chiar daca cu un DB vezi bordul mai bine... asta a fost singurul motiv ptr care l-am schimbat... nu prea vedeam semnalizarile cu parbrizul stoc... :)

 

Duminica am plecat la Medgidia cu motorul pe 5C afara... am ajuns cu bine la destinatie desi burnita de afara se lipea de toale si casca intrandu-ti prin haine... gustul de asta vara nu a disparut... am tras cu simt de raspundere acceleratie avand in vedere umiditatea din asfalt... si nu am fost dezamagit de ea... Pacat ca unii vor sa se desparta de Busele lor de cum apare toamna/iarna...

 

Cele Bune.

 

God speed.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut ceva probleme pe la injectie

din un o dadeam in alta

si ma pus dracu sa bag nu stiu ce prostie de curatat sistem alimentare

a facut treaba adica a curatat tot pana a ajuns la injectoare care au cedat

asa ca toata distractia ma costat 400 de euro un set de injectoare noi originale suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Dupa cum bine se vede afara s-a cam f..tut vremea. Asa ca incep sa ma pregatesc de iarna, drept urmare ma intereseaza un stander de spate . Se potrivesc cele universale ? Voi de care aveti ? La motoreta anterioara aveam cric central si nu am avut nevoie, plus ca e folositor si la uns lantul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasicule se reorienteaza lumea... :)

Sa va marturisesc cate ceva... In Ultimii 9000km facuti am avut pe motor un DB de la ZeroGravity... forma e aceeasi ca si la Puig, MRF... etc... dupa cazatura de la Bulgari, la intoarcere am realizat ca se schimbase ceva la Busica mea... nu Look-ul fara Geam si oglinzi... aia mai putin conta... Ati mers vreodata fara gemul de fata la drum... ?!... zgomotul dispare, vantul care il iei in piept e ok... dar zgomotul de oala aflata in cavitatie ... disparuse total... se auzea un suierat fin...

Am ramas placut surprins atunci cand am pus parbrizul OEM... nivelul de zgomot nu a crescut asa de mult... precum il ai atunci cand folosesti un DB. Aerodinamica se schimbase considerabil...

 

Concluzia este ca nu o sa mai folosesc Double Boubble din nou... chiar daca cu un DB vezi bordul mai bine... asta a fost singurul motiv ptr care l-am schimbat... nu prea vedeam semnalizarile cu parbrizul stoc... :)

 

Duminica am plecat la Medgidia cu motorul pe 5C afara... am ajuns cu bine la destinatie desi burnita de afara se lipea de toale si casca intrandu-ti prin haine... gustul de asta vara nu a disparut... am tras cu simt de raspundere acceleratie avand in vedere umiditatea din asfalt... si nu am fost dezamagit de ea... Pacat ca unii vor sa se desparta de Busele lor de cum apare toamna/iarna...

 

Cele Bune.

 

God speed.

 

 

Mai Capitane tot nu ai inteles de ce vreau eu sa o vand!

Sa nu ma caute astia dar eu imi doresc sa nu o vand si poate ma ajuta Dumnezeu!

Si tu sa ii lungesc un pic spatele ......sa o fac de vreo 200 de cai sa moara Reaper de ciuda! ca tot nu pune poze cu mobra lui!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu sa ii lungesc un pic spatele ......sa o fac de vreo 200 de cai sa moara Reaper de ciuda! ca tot nu pune poze cu mobra lui!

:)

No...acum aflu si eu ca daca ii lungesti un pic spatele se face de 200 de cai :) eh cucule,eu sper sa te descurci si sa nu mai fie nevoie sa o vinzi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum sa nu se schimbe capitane...in loc sa loveasca parbrizul si sa-l ''treaca peste tine,ti-l da tot in mufa si piept :D

nu Bre... nu ziceam de aerul luat in mufa... ala e acceptabil oricum... ma refeream la inaltimea DB-ului... cred ca e prea pronuntata...acum cu parbrizul stoc... nu mai face asa mult zgomot, in spatele parbrizului... :) in rest toate bune :)

 

 

God Speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No...acum aflu si eu ca daca ii lungesti un pic spatele se face de 200 de cai :) eh cucule,eu sper sa te descurci si sa nu mai fie nevoie sa o vinzi :D

Reapere tie iti arde de glume vad, sa-i lungesc spatele este o problema mai veche de-a mea dar sa o fac de 200 de cai ziceam ca mai pun ceva piese pe ea dar......la cati folosesc eu o sa-mi manance dreaq fanul din rezervor degeaba! Mai esti in Bucuresti?

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veste buna-am suportul moral si nu numai pentru a pastra busa,inclusiv cel financiar in caz de imposibilitate de plata la banca(el vine din partea prietenei mele-cpt. stia el ceva-ceva).Este un lucru imbucurator.Tot azi am aflat totusi ca in trecut politistii locali au avut grija sa imi puna bete in roate ca sa am probleme pe plan profesional si am avut din plin-amenintari prin sefi directi,prime taiate de un fost sef secretar de partid la revolutie,amanarea avansarii in functie,luarea unor drepturi ce mi se cuveneau.Este trist ca unii sufera de reusitele altora si baga bete in roate.De 2 ani ma macina acest lucru.Orice sut in dos a fost insa un pas inainte.Voi merge totusi mai departe.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu Bre... nu ziceam de aerul luat in mufa... ala e acceptabil oricum... ma refeream la inaltimea DB-ului... cred ca e prea pronuntata...acum cu parbrizul stoc... nu mai face asa mult zgomot, in spatele parbrizului... :P in rest toate bune

Bine man...te cred :)

 

Reapere tie iti arde de glume vad... Mai esti in Bucuresti?

:) :)

Da.da !

 

Emi,imi pare rau sa aud asa ceva.Desi nu am avut probleme,ma bucur ca le-am ,,dat,, eu un sut in fund si am plecat. Idioti... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu Bre... nu ziceam de aerul luat in mufa... ala e acceptabil oricum... ma refeream la inaltimea DB-ului... cred ca e prea pronuntata...acum cu parbrizul stoc... nu mai face asa mult zgomot, in spatele parbrizului... :D in rest toate bune :rolleyes:

 

 

God Speed.

 

 

Sal all, Capitane cand ai fost la Belek ai stat la su sesi hotel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all, Capitane cand ai fost la Belek ai stat la su sesi hotel?

Salutare Cucule...

La Belek merg de vreo 3 ani... Primul a fost Papillon Aisha.... nota 9

Al doilea a fost Rixxos .... nota 10

Al trei-lea a fost Miracle de Lux... caruia ii pot da un 8... oricum nu recomand Sueno... sa nu faci greseala...

 

O prietena a fost acu in Septembrie la Su Sei... cica e ok... ptr familie. :rolleyes: Have Fun!...

 

God Speed.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Cucule...

La Belek merg de vreo 3 ani... Primul a fost Papillon Aisha.... nota 9

Al doilea a fost Rixxos .... nota 10

Al trei-lea a fost Miracle de Lux... caruia ii pot da un 8... oricum nu recomand Sueno... sa nu faci greseala...

 

O prietena a fost acu in Septembrie la Su Sei... cica e ok... ptr familie. :rolleyes: Have Fun!...

 

God Speed.

 

Am fost la su sei, e misto! Seamana ca si ala e plin de piscine de fapt numele inseamna susur de apa! Nota 9,8! mai ales pt familii cu copii!

Mesaj completat

Rixxos sunt 2!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...