Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul asta nu mi-am facut km,asa ca mi-e dor de drum..Dar,pana la primavara,daca tot nu am ce face,ma gandesc sa mai imbunatatesc aspectul soimului :)

Mno iepure, faine carboane. La ce bani sunt? Cam nasol cand ai de uns lantul, dar mno... pain is beauty! :crack:

Si eu trebuie sa ma gandesc pana la primavara la ce firma de tigari sa fac reclama. Parca am discutat despre urmatorul meu "proiect" cand am luat carenele si rezervorul "west" de la tine din garaj. Mai nasol de acum ca trebuie sa-l caut pe i-nox in Germania... :P

Sa aveti o iarna scurta baieti si fete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno iepure, faine carboane. La ce bani sunt? Cam nasol cand ai de uns lantul, dar mno... pain is beauty! ;)

Si eu trebuie sa ma gandesc pana la primavara la ce firma de tigari sa fac reclama. Parca am discutat despre urmatorul meu "proiect" cand am luat carenele si rezervorul "west" de la tine din garaj. Mai nasol de acum ca trebuie sa-l caut pe i-nox in Germania... :)

Sa aveti o iarna scurta baieti si fete!

Eu as face-o cu Jack :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traitzi,

 

care si cu ce ati incaltat vacutele ca ma gandeam la MICHELIN PILOT ROAD 2. Imi poate da cineva alte idei de ceva mai bun ? Ideea este ma intereseaza gume pt touring (regim de croaziera sa zic 150-180) si oras 0-x kh/h.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traitzi,

 

care si cu ce ati incaltat vacutele ca ma gandeam la MICHELIN PILOT ROAD 2. Imi poate da cineva alte idei de ceva mai bun ? Ideea este ma intereseaza gume pt touring (regim de croaziera sa zic 150-180) si oras 0-x kh/h.

Numai bine

METZLER Z6

 

Evolution of Sport-Touring radial tyre tuned on the characteristics of modern bikes with

outstanding performance in all weather conditions

* Excellent wet performance with solid contact feeling for outstanding traction and easy handling characteristics

* "Fine Carbon Matrix" compound: best dry grip engineered to exploit the performance offered by modern bikes, matching a long mileage

 

Am avut asa ceva pe cealalta busa si am fost foarte multumit de ele. nota 10!

Mesaj completat

L.E. Help ! Imi poate spune cineva cota la cele doua iesiri ale galeriilor ? Eventual si cota intermediarei.Nu am subler ;)

Mesaj completat

METZLER Z6

 

Evolution of Sport-Touring radial tyre tuned on the characteristics of modern bikes with

outstanding performance in all weather conditions

* Excellent wet performance with solid contact feeling for outstanding traction and easy handling characteristics

* "Fine Carbon Matrix" compound: best dry grip engineered to exploit the performance offered by modern bikes, matching a long mileage

 

Am avut asa ceva pe cealalta busa si am fost foarte multumit de ele. nota 10!

Mesaj completat

L.E. Help ! Imi poate spune cineva cota la cele doua iesiri ale galeriilor ? Eventual si cota intermediarei.Nu am subler :)

post-3768-1258966027_thumb.jpg

post-3768-1258968455_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam, am avut prima generatie de Pilot Road de care am fost fff multumit, merg si acu...;))

Vreun PC pt 2001 stie cineva, ca am intrat la tunning pe perioada rece :))

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! am si eu de vanzare o pereche de manusi icon hayabusa http://www.terrapowersports.com/product.as...9&bmode=cat .Trebuiau sa fie cadoul de ziua mea dar dinpacate imi sunt mici. Sunt marimea xxxl. m-au costat 41.95 de dolari manusile si trimisul in state si din state in romania a mai costat 8.92 dolari iar la posta in romania am dar 5 ron. astazi au sosit si imi sunt mari:( cei interesati le dau cu cat le-am cumparat

post-30706-1259063602_thumb.jpg

post-30706-1259063677_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne spui si noua ce se face la Cdi sa anulezi sonda lambda.Eu nu am deloc si vreau sa studiez fenomenul.

Cel mai bine este sa nu se anuleze sonda !

Are un rol bine determinat intr-o instalatie de injectie!

O reductie la strung sudata de galeria race in care se pune sonda originala.

 

Daca totusi se vrea anualarea ei se monteaza un "pacalici"o mufa cu o rezistenta care mimeaza rezistenta sondei!

In asa fel Cdi-ul nu stie ca nu are sonda si nu afiseaza cod de eroare!

Din pacate am montat mai de mult asa ceva cumparat din state,dar nu m-a dus capul sa masor rezistenta ei.

Dar cred ca nu ar fi mare problema sa masuram rezistenta unei sonde la rece si cald si sa alegem cu ajutorul unui electronist mai priceput decit mine(eu sunt mecanic) :D valoarea rezistentei..

 

Ps.Pentru cele care nu au sonda din constructie, harta de injectie este prevazuta cu detaliul asta si ajusteaza ,sau urmareste

un grafic bine stabilit !

Mesaj completat

Cu siguranta,ins astept sa ma contacteze,i-am lasat PM..

Sory dar am avut probleme cu calculatorul..

A trebuit sa cumpar altul... :D

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://busa.forumgratuit.ro/forum-f1/ :D Am incercat ceva din lipsa de ocupatie.Ce ziceti?Motocicleta o mai am si pentru sezonul viitor doar uleiul trebuie sa il schimb si am deja vreo 2 filtre de ulei kn si 300v Motul.Motocicleta as vrea sa o dau ca sa mai scap de stresul bancilor.Alte motive nu am,dar pot trece si peste stresul de moment.Daca esti interesat facem o evaluare,stabilim un pret-care nu este batut in cuie,ce ramane pe motor si ce pot da jos daca te intereseaza la un pret mai mic si ce este bonus din partea firmei.Singurele bube ale motoretei sunt urmele de la o mica cazatura de la propietarul numarul 1-capatul de ghidon dreapta este putin zgariat,crashpadul de la LSL are urme doar pe protectia de cauciuc putin sezizabile de ordinul milimetrilor,toba finala era putin afectata,dar am sistemul Yoshimura si plasticul de la carena pe dreapta se vede la o studiere in detaliu ca a fost refacut pe o suprafata de cativa cm patrati.In rest motor cu 19600 km care a vazut 6-7 schimburi numai de Motul 300v si nu a pupat mai mult de 10000 ture,intretinut ca l aaviatie si cu consumabile de calitate.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...