Sari la conținut

Primul Scuter


rock_angel
 Share

Postări Recomandate

Cam bestie scuter ai pentru varsta de 13 ani...Ai grija sa nu-l parchezi in ceva stalp ca io la 13 ani am raschetat asfaltu cu bitza...

Am vazut pe un topic ca cauti sfaturi pt a mari puterea motorului :D Pai la 13 ani si ala i prea puternic :eek:

Vezi ce facic a nui de joaca...

Cius :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

13 ani ca 13 ani dar am un vecin tot 13 ani are si e mai mare ca taicamiu,e la caiac-canoe ,are cam 1.80 si vreo 70 si ceva de kg....oricum,are mare noroc ca poate conduce dna la varsta aia...@ lege scrie ca 14 minim,la mine in cartier ma opreste cu ciclomotoru ... :ok:( e jalnica politia de aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 ani ca 13 ani dar am un vecin tot 13 ani are si e mai mare ca taicamiu,e la caiac-canoe ,are cam 1.80 si vreo 70 si ceva de kg....oricum,are mare noroc ca poate conduce dna la varsta aia...@ lege scrie ca 14 minim,la mine in cartier ma opreste cu ciclomotoru ... :D( e jalnica politia de aici

La 14 ani iti iei doar buletinul :eek: In lege, varta minima necesara conducerii unui moped este de 16 ani!

 

 

Sa fiu ontopic: 16 ani, Aprilia Sonic 50 AC

 

Bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeh... oricum... nu prea ies prin oras :eek:

Si nush.. mie mi se pare ca merge incet cu 75 :ok:

Oricum...stau intr`un cartier de case.. unde nu este drum public... pentru ca fostul primar... cand a inceput constructia caselor l-a trecut... ca "drum de santier". Asta imi e norocu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeh... oricum... nu prea ies prin oras :eek:

Si nush.. mie mi se pare ca merge incet cu 75 :ok:

Oricum...stau intr`un cartier de case.. unde nu este drum public... pentru ca fostul primar... cand a inceput constructia caselor l-a trecut... ca "drum de santier". Asta imi e norocu:)

Deci pe el nu il poate opri politia si sa ii dea amenda,vorbesc la modul cel mai serios.Pe mine cand m-a oprit si eu am 14 ani si ceva,nu mi-a dat amenda mi-a dat advertisment.Ma oprise in Buzescu un sat cu palate si plin de tigani,nustiu ce mai vorbeam eu cu nenea politaiu care era mai batran el asa si vad doua putze pe un scuter,mergeau pe trotuar.Si ii zic eu la politai:Pe baieti aia de ce nu ii luati la intrebari.El:Petru ca merg pe trotuar(imi venea sa ii zic da cum ma ca nu ai voie pe trotuar cu mopedu,cel putin asa citisem eu ultima data in carte,da am tacut din gura ca scapasem si poate ma ardea dupa),pe drumuri comunale si drumuri forestiere si nu mai stiu ce drumuri a mai zis el nu conteaza varsta).

@gilerik:trage o linie cu creta si pui frana imediat dupa linie,trage o alta linie cu creta si vezi unde te-ai oprit da?? dupa mergi cu 50 la aceasi linie pui frana brusca(la fel cum ai pus innainte adica si fata si spate)si uita-te la ce diferenta te-ai oprit. :D

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam bestie scuter ai pentru varsta de 13 ani...Ai grija sa nu-l parchezi in ceva stalp ca io la 13 ani am raschetat asfaltu cu bitza...

Am vazut pe un topic ca cauti sfaturi pt a mari puterea motorului :D Pai la 13 ani si ala i prea puternic :eek:

Vezi ce facic a nui de joaca...

Cius :ok:

 

 

pai si la 13 ani valentino rossi facea wheelie pe scuter.... ce stii tu..cand o sa se faca mare o sa fie AL MAI MARE RAICER de la noi ...si o sa fac stoppie la 370 la ora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce ai renuntzat la Malagutti???Nu mai era fiabil?

Ba da, mergea ca uns, dar era destul de zgomotos avand toba de aprilia golita si imi cam sarise cartieru in cap ca treceam pe la 1-2 noaptea de le dadeam trezirea la toti ;) . Acum visez la un cbr de 400cc, pe care sper sa il aduc in primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul vehicul pe care te dai pe 2 roti (al unui amic etc.), orcat de jaf ar fi tii se pare ca zboara de puternic ce e . Dupa un timp de mers pe scuterul propriu fiind in stare buna ( daca ai noroc ) , cand te urci pe primul pe care ai mers ti se pare o scartza partza :eek:

 

 

Cel putin la mine asa a fost. . ;) :D :blbl: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...