Sari la conținut

Am Luat-o Si Eu, 07.09.2007


Motzoi
 Share

Postări Recomandate

Eram vineri pe la ora 4:30, mergeam de la posta spre tribunal, in Ploiesti...Coloana mare...stateam linistit...Pleaca cel din fata mea, plec si eu...iar la 20-30 km/h cel din fata mea franeaza brusc...Franez si eu, ca sa nu il lovesc, dar numai ca roata mea de fata incepe sa alunece pe asfaltul lucios si buf...Eu n-am patit nimic, nici motoreta foarte rau

- o carena crapata;

- tot ansamblul de la frana(pedala scarita pompa etc..)

- colierul de prindere al tobei stramb si scarita pasagerului un pic stramba

 

Noroc cu echipamentul, ca as fi putut sa ma zdrelesc rau de tot...asta e cu totii o luam..numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:) Multi idioti pe strazi in ziua de azi ... bine ca n-ai patit nimic .

Ce idiot ?

In Codul Rutier scrie ca trebuie sa pastrezi o distanta destul de mare fata de vehiculul din fata pentru a preveni orice incident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit una - e prost ala care franeaza brusc din masina din fata si nu cel care merge in spatele lui :)

Eu zic sa iti iei niste cauciucuri mai bune si sa mergi intr-o parcare de supermarket sa te inveti cu distantele necesare pt moto tau sa franezi in caz de urgenta.Si apoi poate inveti sa nu mai brutalizezi frana fata si sa pastrezi distanta necesara pentru a frana in caz de urgenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooooooo! Cum si cand ai reusit sda pui mana pe permis????:))))))) Distanta regulamentara iti spune ceva? Nu cred hai mai bine lasa prostii sa merga stai pe margine cu desteptii si vezeti de treaba! bine ca nu ai avut cinestie ce mare viteza ca te impachetai detot! Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu ai luat-o mai rau ca sa inveti pe viitor ca exista si o distanta fata de cel din fata ta pe care trebuie sa o pastrezi. Sper ca macar te-ai pricopsit cu o amenda buna si cu niste puncte pe permis. :)

 

P.S. Toti desteptii astia ca tine ar face bine sa nu mai deschida topicuri unde sa se poata lauda cu prostia lor, doar asa ca sa aiba si ei ce scrie pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bubuu: urat din partea ta. Tie cat de mult ti-ar face placere sa-ti ureze cineva asta dupa un incident? Calmeaza-te.

 

@Motzoi: Bine ca nu a fost mai rau si ca aveai protectii. E bine daca ai invatat ceva din asta si o sa incerci sa nu o mai repeti pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distanta regulamentara....imi spune ceva...dar asfalt lucios va spune ceva...eu am franat brusc tocmai ca sa nu intru in el...Si nu e vb de nicio amenda, asa ca nu vad de ce imi sariti in cap ca nu stiu sa merg...cei din ploiesti stiu cum merg si ca sunt prudent dar acum asa a fost sa fie sa imi alunece roata...

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 20:18 -------------
:scratch:

esti sigur ca nu tu esti prostul din enunt? :P

 

 

de obicei e prost ala care intreaba...si vad un semn al intrebarii in postul tau asa ca shht :baldy:

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 20:19 -------------
:what:

esti sigur ca nu tu esti prostul din enunt? :P

 

 

de obicei e prost ala care intreaba...si vad un semn al intrebarii in postul tau asa ca shht :what:

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 20:22 -------------

Ce idiot ?

In Codul Rutier scrie ca trebuie sa pastrezi o distanta destul de mare fata de vehiculul din fata pentru a preveni orice incident.

 

 

Am mai auzit una - e prost ala care franeaza brusc din masina din fata si nu cel care merge in spatele lui :P

Eu zic sa iti iei niste cauciucuri mai bune si sa mergi intr-o parcare de supermarket sa te inveti cu distantele necesare pt moto tau sa franezi in caz de urgenta.Si apoi poate inveti sa nu mai brutalizezi frana fata si sa pastrezi distanta necesara pentru a frana in caz de urgenta.

 

 

Repede se gasesc vinovati cei care au 4 roti dar noi care de multe ori mergem imprudent de ce nu ne facem vinovati de nimic?

Avea dreptate un baiat aici ca ar trebui batuti unii care se dau zmei la tricou si ei au 2 ore de condus

 

 

Alooooooo! Cum si cand ai reusit sda pui mana pe permis????:wave:)))))) Distanta regulamentara iti spune ceva? Nu cred hai mai bine lasa prostii sa merga stai pe margine cu desteptii si vezeti de treaba! bine ca nu ai avut cinestie ce mare viteza ca te impachetai detot! Asfalt uscat

 

 

Vorba aceea: " daca taceai, filozof ramaneai ". :)

Dar te intelegem. Ne-am prins ca vroiai sa existe un topic dedicat tie :D . Ai reusit, esti celebru. :-L

 

 

Pacat ca nu ai luat-o mai rau ca sa inveti pe viitor ca exista si o distanta fata de cel din fata ta pe care trebuie sa o pastrezi. Sper ca macar te-ai pricopsit cu o amenda buna si cu niste puncte pe permis. :P

 

 

 

 

 

 

Duce-ti-va neneee...pastrati voi distanta 20 de metri in coloana ;)Hai papa...rog moderatorul sa inchida topicul :P

 

P.S. Toti desteptii astia ca tine ar face bine sa nu mai deschida topicuri unde sa se poata lauda cu prostia lor, doar asa ca sa aiba si ei ce scrie pe forum.

 

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 20:25 -------------
Duce-ti-va nene....sa stati voi la 25 de m distanta in coloana...hai..asfalt uscat si aveti grija ..topic closed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zeilor care n-ati gresit niciodata! Va urez ca atunci cand vi s-o intampla voua macar sa aveti bafta sa puteti sa veniti si sa povestiti ce s-a intamplat, sa mai auda si altii! Ca poate pe voi o sa va tavaleasca vreo masina in cadere si n-o sa mai aveti cum sa povestiti!

 

Sunteti chiar penibili!

 

p.s. Bine ca n-ai patit nimic, o sa mergi mai cu atentie, cel putin un timp! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, de cate ori vi sa intamplat sa va franeze brusc in fatza chiar daca ai o distanta de 10 metri sa zicem si ala sa opreasca INSTANT masina cu abs, esp si alte cacaturi, iar tu sa nimeresti un asfalt lucios si sa derapezi instant ?

 

Pana nu vi se intampla stiti doar sa condamnati .. si mie mi sa intamplat sa-mi franeze brusc o dubita in fata, aveam 10 m pe putin distanta , vreo 30 km/h maxim, el a oprit instant iar eu am alunecat pe apa de la ADP (mm) ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. e cam de (cuvant urat) faza, soferul daca a evitat cceva la randul lui n-are nici o vina, cum am patit si eu, i-am bagat si scos lu ala tot neamul.. dar probabil si mai mult ca sigur a fost obligat sa franeze asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus ca cel cu masina a oprit si a zis..asa va trebuie asa va trebuie..dupa care a plecat linistit :D

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 22:21 -------------

@motzoi ..nu intelg frate de ce ai facut topic,chiar nu te inteleg ...

@restu..ma abtin ca mi-e scarba deja...

 

 

 

asa cum posteaza toti care cad la accidente..am postat si eu..mi-au sarit in cap degeaba dar nu ii bag in seama...hai maine sa imi zici cat sunt piesele alea ca vreau neaparat sa o fac repede pupa fratele tau :hurt: :)

 

--- Mesaj completat în 09 Sep 2007 22:25 -------------

Adevarul supara!!!

 

 

esti pa de mult...Du'te taree...vino lent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu mai sariti asa .. pe el ... clar el este cel '' vinovat '' dar ... scopul acestor post-uri este sa tragem invataminte si sa memoram greselile altora si sa ne ferim de ele ... categoric daca pastra o distanta .. regulamentara ( ..adica una sigura ) nu se intampla ... dar astfel de '' incidente '' se pot intampla oricui ... oricand .... oricum am mai invatat ceva ... trebuie sa PASTRAM DISTANTA ...fata de cel din fatza .... astai tot ... nu are rost sa mai comentam .. postul asta nu cred ca avea rolul de '' lauda '' -- nu se da nici un premiu ... a fost un accident ... din care trebuie sa invatam ceva .. ca se pot intampla si din astea pacat ca sa intamplat ... bine ca nu a fost grav ... bine ca ai avut protectii ... si motoru' se face ! multa sanatate la toti ... si asfalt uscat ..cat o mai tine vremea cu noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la 20-30 km/h (chiar tu ai specificat viteza asta) cazi, in linie dreapta, inseamna ca ori nu stii sa franezi si te-ai aruncat in frana fatza ca nesatulul, ori ai anvelopele mancate/umflate necorespunzator, ori ai alunecat pe ceva de pe jos. Nu conteaza de ce a franat ala: poate a avut o masina care i-a taiat fata, poate era o groapa pe jos sau poate era nebun si a vrut sa te vada cu il lovesti in spate ( :) ) insa la viteza aia nu aveai voie sa cazi.

 

 

OffTopic:

@Reverse, ar trebui sa mai umbli la ton. Nu e un capat de tara ca ai trecut de pe TZR 50cmc pe 600RR si implicit toata lumea e proasta, numai tu destept :) Faptul ca nu faci publice evenimentele tale nu inseamna ca nu se afla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...