Sari la conținut

Accident Urat Dealul Negru - 9.09.2007


soe
 Share

Postări Recomandate

si totusi..??...

 

exista iubire!

 

 

 

 

Gata!Se pare ca n-a fost nimic grav.Si daca a fost,multa sanatate!

Editat de costingr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sal,asa cum am spus in prima interventie (nu este o inchipuire asa cum spune un forumist impatimit) era un grup 3 motociclisti compact urmat la la o mica distanta de un al patrulea cu o moto rosie (nu stiu ce marca nu am reusit sa vad ),una din cele 3 era un cbr cred,iar una un r din ce am reusit sa vad cand am trecut pe langa accident . este posibil sa fi intrat cu viteza necorespunzatoare in curba (pe zona respectiva erau si ceva denivelari de genul celor de pe la semafoare datorate stationarii masinilor),si sa-i fi dezechilibrat.sau sa-l fi atins pe primul vreo masina ,spun asta ptr ca era un matz maro metal din care cobora o tanti cu mainile-n cap. mentionez ca astea sunt doar supozitiile mele despre cauzele producerii accidentului.repet erau ceva masini oprite si era mare aglomeratie ,nu am reusit sa vad prea multe,insa 2 motoare erau sigur tavalite.unul dintre colegii mei spunea ca parca una dintre moto avea nr de buc . toata faza s-a derulat pret de cateva sec deci nu prea am avut ocazia sa vad prea multe si sa va dau mai multe detalii

 

 

sper sa fie ok motociclistii si sa ne dea si noua ceva detalii,daca vor bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incep sa fiu din ce in ce mai sigur ca este o vrajeala si tu un vrajitor,care,daca nu apare nimik nou ar trebui sa fi luat la suturi...

ba, esti culmea. tu o dai inainte cu alte tale... ai acces la bazele de date ale politiei, lucrezi la politia din valcea/arges??

 

te bagi in seama sa faci posturi, la fel ca si mine de altfel, dar totusi... chiar crezi ca are rost sa scrie ziarele sau sa dea proteveul la ora 5 despre motoare? e deja o idee unanim acceptata printre nemotociclisti ca "aia cu motoare se joaca cu viata lor". in concluzie, daca nimeni n-a murit n-are rost sa se ocupe spatiul de emisie sau sa se consume tus; d-aici scad sansele tale de a gasi ceva cu ajutorul lu' google referitor la accidentul asta sunt nule.

 

pe baza aceleiasi afirmatii de mai sus (faza cu daca n-a murit nimeni nu e bun ca subiect) tind sa cred ca nu a fost un accident grav...

 

hai sa-nchidem topicul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor administratori, de ce nu stergeti acest topic?

Mi-am pierdut timpul degeaba si n-am intles care a fost cauza acestui accident, ce s-a intamplat, de alftfel cel mai important lucru din aceasta sectiune.

Aici nu e decat o tiganeala de nedescris; multi de aici spun ca nu suporta tiganii dar au, cel putin aici, fix acelasi comportament ca si al lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca treaba de fapt e mult mai simpla decat pare. Cei care au picat probabil ca nu au avut rani grave, si pur si simplu nu au chef ca accidentul lor sa fie discutat pe forum. Pot sa zic ca in vara asta au fost cam 3 accidente destul de serioase (dar nu cu raniti grav) pe la noi, da cei care au fost implicati nu au dorit sa se bata toba, si asta a fost. Mai mult cand te duci sa te oblojesti cat de cat, la spital, declari ca ai cazut cu bicicleta prin padure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare... nimic grav... doar 1 motociclist a cazut, ceilalti 3 au oprit si au lasat motocicletele jos . motociclistul e ok, a dat cu capul si cu spatele in parapet , a scapat fara nici o zgarietura, doar cateva vanatai, a fost cateva minute inconstient apoi shi-a revenit, s-a urcat pe moto si au plecat mai departe. moto nu are decat coditza si o scaritza rupta...in rest e ok...a avut crashpad-uri... cauza...pata de ulei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand: NU AM VAZUT IN VIATA MEA ATATIA OAMENI HANDICAPATI!!!!! De la un accident, pentru care se cer detalii, sa se ajunga la niste porcarii de discutii!!! E aberant, dar tipic pentru Romania.

In al doilea rand... totul e ok pentru motoristi si pentru motociclete....asa ca informatie pentru restul (sa aiba motive de comentat) doar un moto s-a lovit usor, celelalte erau pe jos aruncate ca sa se acorde foarte repede ajutorul celui cazut.

In concluzie: 4 motoristi (nu conteaza de unde!!!), toti intregi si nevatamati, 4 motoare (viteziste), 3 intregi si una cu avarii minore.....

Scuze pentru eventualele deranjamente la adresa altora.

Si detaliile le stiu de la "fericitii" participanti, care vor sa ramana anonimi, din motive lesne de inteles!!!!

Si fiindca s-a lamurit totul, propun inchiderea topicului... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat nimic grav, intradevar parea groaznic accidentul dar nu sa intamplat nimic, o singura motocicleta a fost implicata in accident celelalte nu au mai fost puse pe cric, oricum cei 4 motocilisti vor fi duminica pe acelas drum la o plimbarica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat nimic grav, intradevar parea groaznic accidentul dar nu sa intamplat nimic, o singura motocicleta a fost implicata in accident celelalte nu au mai fost puse pe cric, oricum cei 4 motocilisti vor fi duminica pe acelas drum la o plimbarica :D

 

 

Vin si io la plimbarica!!!! :hurt:

Mersi celor doi care ma sustin....prietenii stiu de ce!!!

Si dau eu berile (fara alcohol) la LukOil.... :)

Asfalt uscat tuturor si grija mare.....

P.S.: NOTA 10 celor 4 pentru faptul ca mergeau regulamentar si cu grija (asa cum au spus mai multi pe aici).... salutari!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce prostani. nu-mi vine sa cred. 7 pagini de porcarii. in loc sa va intereseze starea motociclistilor, va luati de om, ca n-a oprit. si apoi ca a inventat topicu pt rating? ce prostani...

si daca cei care au cazut nu intra pe site ce facem? il luam la suturi pe soe ca minte, nu?

poate nu toti considera ca au cu ce se lauda in momentul in care dau cu nasu de pamant.

unii dintre voi n-au ce cauta aici. tot timpul, numai samanta de scandal. orice ar fi. ar trebui sa fim o comunitate mult mai unita.

rusine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce prostani. nu-mi vine sa cred. 7 pagini de porcarii. in loc sa va intereseze starea motociclistilor, va luati de om, ca n-a oprit. si apoi ca a inventat topicu pt rating? ce prostani...

si daca cei care au cazut nu intra pe site ce facem? il luam la suturi pe soe ca minte, nu?

poate nu toti considera ca au cu ce se lauda in momentul in care dau cu nasu de pamant.

unii dintre voi n-au ce cauta aici. tot timpul, numai samanta de scandal. orice ar fi. ar trebui sa fim o comunitate mult mai unita.

rusine!

Si tu cu ce ai fost util ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu cu ce ai fost util ?

da tu cu ce ai fost util?

nu mi-a placut cum au sarit toti pe om. cum l-au facut mincinos si vanator de post-uri. si am vrut sa-mi spun parearea. e un forum, nu?

bine ca te-ai luat de mine. chiar meritam, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CA S-A INTERESAT... SI A CITIT 7 PAGINI DE SUPOZITII SI INJURATURI ...TOTUSHI... COPTULE!!!

 

si eu am citit toate paginile. si injuraturile si supozitiile, coptule. si mi-am spus parerea. care-i treaba?

 

si tu r3kinule, relaxeaza-te. iti faci rau degeaba. n-am nimic cu tine. si sper ca sentimentul e reciproc.

 

over and out...

 

ride safe!

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...intr-adevar majoritatea posturilor sunt off topic.

Dintre cei 4 motociclisti, 2 dintre ei sunt prietenii mei si unul din ei a fost victima accidentului.

Din motive personale nu divulg identitatea acestor persoane.

ideea este ca sunt bine, fara rani majore, moto e ok.

multumim LVK pt interventie.....daca nu le spunea-i tu .....ii informam eu ca sa nu-si mai faca griji.

kiss si toate bune celui care a avut accidentul, ba mai mult dupa cazatura a fost plecat la Paris.

sper ca s-a distrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am citit toate paginile. si injuraturile si supozitiile, coptule. si mi-am spus parerea. care-i treaba?

 

si tu r3kinule, relaxeaza-te. iti faci rau degeaba. n-am nimic cu tine. si sper ca sentimentul e reciproc.

 

over and out...

 

ride safe!

Frate...!!! Daca citesti mai bine o sa observi ca, de fapt, itzi luam apararea :) ...

 

 

Bine ca sunt motoristii ok!

 

Numai bine... :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

dar pana la urma de ce nu ai oprit? :crack:

S-a zis la momentul respectiv, era intr-o coloana oficiala. Caz in care vinovat nu e soe, ci oficialul pe care il insotea. Nu ne spui cine era, ca sa stim cum votam la anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...