Sari la conținut

Chopper Tigani Manele ?! Chiar Si Hd


13 Todesengel
 Share

Postări Recomandate

se pare ca foamea de posturi si de offtopic au.... reinviat acest topic.

 

acuma il vad si io, si ma mananca rau sa zic si io ceva.. dar cred ca ma abtin. O sa spun, dar mai temperat putin.

 

Atitudinea mea e la fel de negativa fata de cei care au fost acolo, dar nu pot fi la fel de drastic in interdictii, amenintari, sa zic ca nu mai stau cu ei la masa, a trecut o luna de atunci, daca se intampla ieri, poate si mie imi fierbea sangele la fel de rau, si spuneam cuvinte grele. Iar pe langa asta nu am io dreptu sa fac asta, si nici nu sunt unu din "puritani" . Am tigani clienti la firma, si iau bani din banii lor ca sa traiesc. Pe unii ii servesc la firma, pe altii ii servesc la BGS. E alegerea mea. Asa cum a fost si alegerea celor care au fost la acea nunta.

 

* mda, asa e, la inmultire stau mult mai bine ca noi, ...dar au si speranta de viata mult mai mica, de obicei pe la 50-60 de ani mor, ..nu prea ajung ei la pensie, sa se bucure de "privilegiile" statului. Femeile lor mor chiar mai repede, asa ca perioada fertila este diminuata, iar barbatii se mai taie si intre ei (deh! sunt patimasi, iuti la manie), iar de puradei, ce sa zic, ...vezi cati traiesc in strada, cati supravietuiesc in conditiile de viata pe care le au..., sunt tari, dom'le!).

 

@cria_p ... io nu am gasit tigan pana acuma care sa aiba carte de munca pe perioada vietii, si nici sa-si plateasca tazele / impozitele. Ca sa ai "pensie" sau "beneficii" la batranete, ar trebui sa muncesti si tu, nu ? Dar in schimb, noi platim , noi suntem prostii care platim lunar la stat, si anual impozit pe activitatile pe care le facem, ca sa aiba si rromii pensii, , sume lunare pentru odraslele lor, ca se inmultesc mai repede decat paduchii, in schimb ei nu contribuie cu nimic la bugetul de stat.

 

Nici curentu nu platesc. parca a fost un scandal acu cateva luni, un cartier intreg de boratzi tzigani furau curent, si trebuiau sa plateasca cateva ZECI DE MILIARDE la Electrica. Electrica le-au taiat curentu, astia au iesit in strada, au amenintat ca isi dau foc, si a venit nu stiu care ministru sau terminat de paramentar si le-a luat apararea, si dupa 2 zile aveau din nou curent. De aia platesti tu energia mai scumpa, ca sa stii si tu. Unele case din cartieru ala erau castele de 30 de camere , unde cacatii de stapani cu 10 kile de aur la gat, se vaitau ca nu au de unde sa plateasca 300 de milioane datoria la curent, dar in spatele portii stralucea un X5 nou noutz, asa se poarta acum la boratzi. Aia fac nunti de miliarde, nu platesc impozite pe nici un venit, batrinii lor conduc mertzane de 50k euro, si dau 100 de RON la motoristii care vor sa isi bage si ei benzina.

 

 

Hai sa va mai zic o chestie aiurea. Sunt absolut convins ca daca nu toti dintre voi cel putin cativa ati spus cu diferite ocazii faze gen: "Baga-mi-as p*ula in ele de manele si manelisti. Imi vine sa ii impusc". Cred ca de acum va trebui sa reformulati. Gen: "Baga-mi-as p*ula in ele de manele si manelisti. Imi vine sa ii impusc. Dar daca imi dau macar un milion sa vezi ce super alai le fac la nunta. Cred ca or sa imi dea si sa mananc."

 

 

Atat !

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

@cria_p ... io nu am gasit tigan pana acuma care sa aiba carte de munca pe perioada vietii, si nici sa-si plateasca tazele / impozitele. Ca sa ai "pensie" sau "beneficii" la batranete, ar trebui sa muncesti si tu, nu ? Dar in schimb, noi platim , noi suntem prostii care platim lunar la stat, si anual impozit pe activitatile pe care le facem, ca sa aiba si rromii pensii, , sume lunare pentru odraslele lor, ca se inmultesc mai repede decat paduchii, in schimb ei nu contribuie cu nimic la bugetul de stat.

 

Atat !

 

* dragul meu, ar trebui sa deschidem un topic dedicat, daca vrei sa discutam probleme sociale curente in Romania democrata :bigstar:

Aici am facut doar un sondaj de opinie :bigstar:

 

cheers!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce politici corecti sunteti! Ultima oara erau tigani in Romania, gipsies, gitanes, and the like.

 

Cum adica sa ai ai Harley si sa fii echipat complet?

 

Crezi ca n-o sa avem si noi specimene din acestea in curand?

 

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt adi k de la deva-bucuresti si aia e palariaa mea...autentica..

asta doar ca sa dau un sens vorbelor lui laurentiu...sau doar ca sa se oftice unii

hasfalt uscat!!

si numai bine

 

 

va place sa tocati la tastatura..ca internetu-i mocca iar bezina si consumabilele scumpe...

eu cunosc un domn de etnie romma care detine un H-D de 1600(nu stiu ce e dar voi cu siguranta stiti..) care nu a auzit de forum de moto..dar a vazut Amsterdamu'de pe motor...

 

cand esti echipat complet nu se vede culoarea pielii...

 

sa nu omitem faptul ca initiatorul topicului este un domn pe care eu l-as considera "civil" dat fiind faptul ca nu are motor..nici carnet cat.A...nu a condus un motor vreodata...dar visul lui este evident un HD....custom

cred ca m-am prins....chopper-ist esti cu spiritu'"...si asta e suficient!

 

Hai s'aveti bafta!

 

am mai spus,nu o mai dati in balarii si offtopic+profil complet...pt unii.

 

Cria,chiar era nevoie sa rascolesti...?plus ca esti offtopic mai mereu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai spus,nu o mai dati in balarii si offtopic+profil complet...pt unii.

 

Cria,chiar era nevoie sa rascolesti...?plus ca esti offtopic mai mereu.

 

* hai ma, Black, ce dracu esti tot tipul asa urzicat?! ne mai si amuzam sau facem discutii de dragul discutiilor, nu ca nu am avea altceva de facut, dar uneori sa schimbi o vorba (chiar si off-topic) poate sa-ti aduca ceva util sau placut. Vrei discutii strict despre fiare si painturi? pai citim tutoriale de pe site-uri mult mai bune si mai specializate, in cazul asta. Aici ne adunam sa mai si comunicam, fiecare pe limba lui, ca nu suntem toti blonzi si cu ochi albastrii. :bigstar:

Iar eu nu am rascolit nimic, pur si simplu i-am raspuns lui Adi (pe care chiar il cunosc, care chiar are o barba neagra si par lung carliontat :D si este motociclist de cursa lunga). Iar raspunsul meu era in tema, daca nu te-ai prins, mai citeste o data :bigstar:

 

Plus ca la profil, Adi a scris xxx la locatie (deci e ceva!), stii de ce? ptr. ca el e mobil, adica nu are un loc stabil, ...e nomad sa zicem :( (e mai bine daca scria "satul cu ministrii" sau alta denumire d-asta "stiintifica"?)

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai tata ce nervoasa lumea !!!! acum sa ma dau in fapt am filmat si eu intr-un videoclip a unui dj , nu cu motorul am f ca sofer o omor pe prietena dj ului asa era scenariu :ok: . acum intrebari : pot fi catalogat ca fan muzica tehno ?? nu mai sunt eu rados ?? ar trebui sa nu mai merg la concerte rock ??ar trebui sa imi arunc cd uri le pe geam ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hai ma, Black, ce dracu esti tot tipul asa urzicat?! ne mai si amuzam sau facem discutii de dragul discutiilor, nu ca nu am avea altceva de facut, dar uneori sa schimbi o vorba (chiar si off-topic) poate sa-ti aduca ceva util sau placut. Vrei discutii strict despre fiare si painturi? pai citim tutoriale de pe site-uri mult mai bune si mai specializate, in cazul asta. Aici ne adunam sa mai si comunicam, fiecare pe limba lui, ca nu suntem toti blonzi si cu ochi albastrii. :eek:

Iar eu nu am rascolit nimic, pur si simplu i-am raspuns lui Adi (pe care chiar il cunosc, care chiar are o barba neagra si par lung carliontat :D si este motociclist de cursa lunga). Iar raspunsul meu era in tema, daca nu te-ai prins, mai citeste o data :ok:

 

Plus ca la profil, Adi a scris xxx la locatie (deci e ceva!), stii de ce? ptr. ca el e mobil, adica nu are un loc stabil, ...e nomad sa zicem :( (e mai bine daca scria "satul cu ministrii" sau alta denumire d-asta "stiintifica"?)

 

a la votre!

 

 

in parte sunt de acord cu tine,dar....

1.profil-ul trebuie completat

2.comunicarea e una,iar offtopic e alta...iar voua va place partea a2a.

pt asta,exista sectiune separata pe forum.

nu am pus in discutie niciodata calitatile de motociclist ale unuia sau altuia so,las-o moarta.

la locatie,nici tu nu stai mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in parte sunt de acord cu tine,dar....

1.profil-ul trebuie completat

2.comunicarea e una,iar offtopic e alta...iar voua va place partea a2a.

pt asta,exista sectiune separata pe forum.

nu am pus in discutie niciodata calitatile de motociclist ale unuia sau altuia so,las-o moarta.

la locatie,nici tu nu stai mai bine.

 

:ok: esti offtopic! :( :eek: :(

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai de ales la orice ora. Faza asta e de cacao grava. Oricand poti sa zici NU si sa o tai de acolo.

 

 

Absolut corect.....motociclisti nu ar trebuii sa aiba niic de a face cu maneaua si cu manelsitii !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut corect.....motociclisti nu ar trebuii sa aiba niic de a face cu maneaua si cu manelsitii !!!!!

Ia sa va bag o dilema?Sunt motociclist in suflet de 10 ani (mai exact decand eram mic) si calator pe motor de o luna si cateva zile de cand am permisul si motorul si pedeasupra si pasionat de muzica rock si inca la greu!!!Cum poate sa stea o fata care din cand in cand asculta manele pe la disco(bla bla bal)[dar acasa la mine nu asculata ca eu nu dezvirginez boxele si calculatorul]dar ei ii plac motoarele Chopper,Custom si Cruiserele :ok: (poate o convertesc pana la urma si la muzica rock)si deja am 3 ani si 2 luni de cand sunt cu ea!!!!Ia dativa cu parerea!!!! :eek:

post-25613-1192803103_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa va bag o dilema?Sunt motociclist in suflet de 10 ani (mai exact decand eram mic) si calator pe motor de o luna si cateva zile de cand am permisul si motorul si pedeasupra si pasionat de muzica rock si inca la greu!!!Cum poate sa stea o fata care din cand in cand asculta manele pe la disco(bla bla bal)[dar acasa la mine nu asculata ca eu nu dezvirginez boxele si calculatorul]dar ei ii plac motoarele Chopper,Custom si Cruiserele ;) (poate o convertesc pana la urma si la muzica rock)si deja am 3 ani si 2 luni de cand sunt cu ea!!!!Ia dativa cu parerea!!!! :D

 

Aia e o intrebare? Vezi ca ai stat cam mult langa ea, ti-a afectat gramatica. Daca motociclistii sunt cu adevarat anti-manele nu s-ar fi intamplat asta.

Va puteti imagina trupele SS la o nunta de evrei? Va puteti imagina KKK la o nunta de negri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@circel: macar ati mancat si ati baut pe cinste? :D sa faceti paguba la bursuc ;)

 

 

 

 

singura modalitate sa va mai spalati rusinea e sa spuneti macar daca ati footut mireasa si sa fie afirmativa treaba.. in rest .. cine pana mea e tavi ? ce mare motociclist e ? e ala care si-a dus chopperu pe litoral cu remorca ca as se plimbe acolo ? si inca ceva.. bai frate totul are un pret pe lumea asta.. dar nu un milion ..

 

iar daca lumea a fost.. sa fie sanatoasa ...

 

ps ... mireas .... cum fu mireasa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL ce dea cioparisti liberi pe aici. Ce dea oameni seriosi si sobri. Ce dea oameni de onoare. Te kaka risul. De fapt sinteti o sleahta de babe birfitoare care in loc sa-si vada de treaba lor ca niste barbati adevarati, fac galerie si comentarii la vietile altora. Ca dioar sintem liberi, dar doar unde aproba gura lumii (sau a clubului, asocitiei, forumului), nu?

Singura consolare ca aia care si-au luat-o prin critica tovaraseasca pe topicul asta chiar o merita. Se poarta ca o nevasta prinsa in pat cu altul de barba-su care incepe sa urle "nici nu mi-a placut ca o avea prea mica", sau "am fost violata, omoara-l". Pai bah, ori te doare in poponeata de ce zice comunitatea si n-ai nimic de impartit cu ala la a carui nunta ai fost si te-ai dus cu sufletul deschis (atitudinea inteligenta), ori nu-ti place de moaca lui si atunci nu te duci (atitudinea consecventa). Da prostitutia asta scrisnind din dinti ("vorbeam de grenade si elicoptere", "sint si eu rasist ca voi" ;), citate aproximative) e si penibila si imorala, ca o sluga care isi uraste stapinul dar sta la el ca ii da de mincare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL ce dea cioparisti liberi pe aici. Ce dea oameni seriosi si sobri. Ce dea oameni de onoare. Te kaka risul. De fapt sinteti o sleahta de babe birfitoare care in loc sa-si vada de treaba lor ca niste barbati adevarati, fac galerie si comentarii la vietile altora. Ca dioar sintem liberi, dar doar unde aproba gura lumii (sau a clubului, asocitiei, forumului), nu?

Singura consolare ca aia care si-au luat-o prin critica tovaraseasca pe topicul asta chiar o merita. Se poarta ca o nevasta prinsa in pat cu altul de barba-su care incepe sa urle "nici nu mi-a placut ca o avea prea mica", sau "am fost violata, omoara-l". Pai bah, ori te doare in poponeata de ce zice comunitatea si n-ai nimic de impartit cu ala la a carui nunta ai fost si te-ai dus cu sufletul deschis (atitudinea inteligenta), ori nu-ti place de moaca lui si atunci nu te duci (atitudinea consecventa). Da prostitutia asta scrisnind din dinti ("vorbeam de grenade si elicoptere", "sint si eu rasist ca voi" :blbl:, citate aproximative) e si penibila si imorala, ca o sluga care isi uraste stapinul dar sta la el ca ii da de mincare.

 

;) noi vrem egalitate, dar nu pentru catei :D

din pacate unii nu inteleg ca indiferent de gusturile muzicale pasiunea pentru motociclete poate exista in orice suflet.

eu ascult in ultima vreme muzica clasica... nu mai sunt motociclist? putin probabil atata vreme cat adorm cu gandul la motor, visez motoare, iubesc motociclismul... asa ca domnilor nu mai judecati pasiunea dupa rasa, preferinte muzicale, culinare, sexuale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...