Sari la conținut

Cheia - 16.09.2007


m3talik
 Share

Postări Recomandate

Un incepator(baiat sau fata) nu are ce cauta cu R1 pe Cheia..asa spun multi, o fi adevarat?

 

Ai dreptate. Un incepator, chiar si cu masina NU are ce cauta pe Cheia. Drumul este asa de virajat incat si GPS-ul se incurca...+ milioane de tiruri... Nu ai vizibilitate, curbele se inchid brusc... e foarte dificil drumul, mai ales ultima parte spre Brasov. Am citit si in ultimul numar al revistei Motociclisimo, in editorial, un exemplu de combinatie nefericita: incepator r6 cheia... Domnisoarei in cauza ii doresc insanatosire grabnica si sa nu se descurajeze din cauza acestui incident.

 

Cateva sfaturi pt cine vrea sa le ia in seama:

 

Nu mergeti neechipati corespunzator (casca geaca manusi protectii picioare).

Mergeti FRATE mai incet!!!!!!! Drumurile publice nu sunt circuite de MotoGP :laugh:

Nu riscati inutil.

Pastrati caii putere pentru momentele in care chiar aveti nevoie de ei, nu ii obositi aiurea. (pt depasiri de ex)

Respectati-va motoarele.

 

In rest numai bine. Plimbari fara incidente!! :friends:

:laugh:

P.S.: Nu trebuie sa fiti toti de acord cu mine Bafta :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am mers si cu 270 pe portiunea aia dreapta de dupa ses, noroc ca mi-a iesit ceva in fata de pe contrasens si am accelerat ca sa evit pe un idiot care depasea un motor si uite asa am trcut la mustata pe langa un alt motor care avea cel putin 200 deci conform relativitatii aveam o viteza de aprox ~400 km/h fata la celalalt motor...

in concluzie se poate merge pe cheia si cu viteza > 400 la ora.. numa sa nu fii fata ca uite ce patesti..

Editat de cangac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate te gandesti ca vitejii astia au mai multe opriri pe cric decat ai tu km , sau poate vitejii astia au facut oaresce cursuri , sau pur si simplu nu sunt niste cizme de soferi ...

:laugh: :wink: :laugh:

 

 

--- Mesaj completat în 10 Oct 2007 14:56 -------------

amigo metalik sau qm se scrie esti cam stresat ca nu te dai ca noi sau ce ?

:friends: clincenarule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor..nu va suparati...dar ce MAHALA este pe topicul asta! mai bine puneti mana si cititi ceva topicuri si invatati sa mergeti! sunt multi care nu au nici o treaba cu moto..isi cumpara dar ptr ca este..TRENDY...ma gandesc cu groaza ce o sa fie la anu!..JESUS>>>.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. Un incepator, chiar si cu masina NU are ce cauta pe Cheia. Drumul este asa de virajat incat si GPS-ul se incurca...+ milioane de tiruri... Nu ai vizibilitate, curbele se inchid brusc... e foarte dificil drumul, mai ales ultima parte spre Brasov. Am citit si in ultimul numar al revistei Motociclisimo, in editorial, un exemplu de combinatie nefericita: incepator r6 cheia... Domnisoarei in cauza ii doresc insanatosire grabnica si sa nu se descurajeze din cauza acestui incident.

 

Generalizezi. Sambata pe la pranz nu sunt foarte multe tiruri iar daca mergi decent (asta inseamna fara grup de smecheri) e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicely said "grup de smecheri", personal am devenit sensibil la astfel de specimene, reiseri si cheiari si incerc pe cat posibil sa-i evit.Pana acum am reusit si ma simt mandru de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu ne mai doara pe noi in 14 de altii. fiecare merge cu cine vrea, si mai ales, cum vrea.

Sa nu ne mai agitam pentru ce motoare au altii si de ce si le iau. E problema lor. Ce muriti de invidie?

Daca nu, dati ignore frate.

 

Nu va merge nimeni mai incet citind acest topic, cat despre cei ce nu stiu de forum.. asisderea.

 

hai k o labariti. close the topic buey admin ca se freaca lampa. si gaz..p**a

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...