Sari la conținut

zx6 wheelie (200+, autostrada soarelui)


SpeedFreak
 Share

Postări Recomandate

am uitat sa specific a cui e motoreta si cine o cunducea, greseala mea

 

motorul e a lui Sabin (stock zx6r) iar rider`ul e Andi

 

toate cele bune  :blink:

Nu va lasati pacaliti! Eu tineam de capatu' celalalt al afisului. Maestrul era la comenzi! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

La vara sper sa facem niste filmulete mai lungi si mai misto, wheelie, stoppie, viteza, curbe si cam tot ce tine de o motoreta super sport.

 

EMVTarts, eu am filmat wheelie`ul asta, faza cu Andi era doar o gluma (ca intre prieteni ), referitor la distanta, cred a fost de vre-un km dar nu sunt sigur.

 

Toate cele bune

Editat de SpeedFreak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci se pare ca este un inceput de GHOST RIDER ROMANIA? Doar ca nu prin oras deocamdata :laugh: sa ne auzim cu bine la vara...

ar fi tare o faza la vara pe autostrada Soarelui in care sa vin cat mai multi "biciclisti" si cu un cadru de undeva de sus (de pe podul din filmulet) sa faca un burn-out (doar dak au consumabile :banana: ) :grinbandit:

Editat de MVTarts
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@ Hector18 vezi mah ca iar ti se urca lumea-n cap cu Ghost Rider-ul!!! :grinbandit:

Taci si faci ar trebui sa fie deviza (nu incurajez nici un fel de manifestare care sa incalce legile din romania :banana: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La vara sper sa facem niste filmulete mai lungi si mai misto, wheelie, stoppie, viteza, curbe si cam tot ce tine de o motoreta super sport.

 

EMVTarts, eu am filmat wheelie`ul asta, faza cu Andi era doar o gluma (ca intre prieteni ), referitor la distanta, cred a fost de vre-un km dar nu sunt sigur.

 

Toate cele bune

 

Foarte misto!

 

Distanta a fost in jur de 750 m (765 cu presupunera unei acceleratii constante- clip-ul video ofera toate informatiile timpi ... viteza).

 

mmmmmm.... tare misto! (ma repet??? :D )

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutati-ma si pe mine sa inteleg. Unde este melcul vitezometrului ? La mine e analogic si e pe roata fata, iar daca fac un wheelie, nu o sa-mi mai arate viteza pentru ca roata fata se cam opreste din invartit si in nici un caz nu accelereaza. Daca este pe roata spate, atunci, daca faci un burnout, o sa-ti arate viteza de sa zicem 100km/h daca stai pe loc? Sau este cumva legat cu turatiile motorului (si cutia de viteze), caz in care nu prea arata viteza reala (nu ia in calcul rezistenta aerului) ?

Nu prea e logic in nici unul din cazuri...sau sunt eu mai in urma cu tehnologia.

Si la 200km/h nu e prea mare frecarea cu aerul, ca dintr-un wheelie sa ajungi pe spate cu motorul peste tine? :D

 

Imi vine greu sa cred ca este reala, dar si daca este trucata, in ambele cazuri, felicitari autorului!

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, care e faza cu vitezometrul? la ce roata are melcul? ce indica viteza la zxr?

Faza asta e ca si ghicitoarea..."Manastire `ntr-un picior / Ghici ciuperca ce e"

Daca omu merse doar pe roata spate 750 m, si indica vitezometrul corect , tu cam pe care crezi..? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...