Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

is doar curios cum e ciclistica la un HD springer si cum e sa te dai pe un motor nou.

credeti ca ne mai si suna?eu am un mail de confirmare pt rezervare,atit.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* eu n-am primit nici telefon, nici mail. mai astept.

 

poate nu primesc decat cowboys, nu si cowgirls :)

 

Cristi, daca as avea cum, mi-as lua un Harley vechi, un Shovel sau un Iron. Dar sunt slabe sperante sa gasesc unul la care sa nu trebuiasca sa-i fac nimic, doar sa-l incalec si sa plec. Si cum partea tehnica/custom nu-i punctul meu forte, voi lua probabil unul nou, cand va fi timpul...

 

see ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu n-am primit nici telefon, nici mail. mai astept.

 

poate nu primesc decat cowboys, nu si cowgirls ;)

 

Cristi, daca as avea cum, mi-as lua un Harley vechi, un Shovel sau un Iron. Dar sunt slabe sperante sa gasesc unul la care sa nu trebuiasca sa-i fac nimic, doar sa-l incalec si sa plec. Si cum partea tehnica/custom nu-i punctul meu forte, voi lua probabil unul nou, cand va fi timpul...

 

see ya!

 

Ciudat, eu am primit mail-ul de confirmare instant, imediat ce am trimis formularul complet :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat, eu am primit mail-ul de confirmare instant, imediat ce am trimis formularul complet :)

 

* curat ciudat!

 

sa mai trimit un formular? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* curat ciudat!

 

sa mai trimit un formular? ;)

 

Pai poate n-ai completat ceva corect, zic si eu. Eu vin sambata o ora pt un Electra si duminica pt un Fatboy special :)

 

De mult visez la ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate n-ai completat ceva corect, zic si eu. Eu vin sambata o ora pt un Electra si duminica pt un Fatboy special :)

 

De mult visez la ele.

 

* bine, mai bag un formular. duminica la 15:00 m-am programat - Iron, daca nu era completat bine, nu ma lasa sa-l trimit. dr cine stie?!

sau o fi yahoo asta iar de vina..., mai face figuri si nu-mi primeste mailuri in inbox(!)

 

l.e. gata, am primit! (cu al doilea formular, hm...)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p: de cand pe forumul asta fiecare n-are voie sa scrie decat la sectiunea de care apartine mobra pe care o are acum?! Stiu Viroaga de 535 nu e chopper, e un rahat de tricicleta... Atunci defineste "chopperist", ca si-asa mie mi-e greu sa inteleg cum poate exista categoria asta de mobre in Romanica.

@moderatorule, daca ai considerat off-topic te invita pe 99% din topicuri; adica...ori facem curat peste tot, ori lasam lumea peste tot sa zica ce vrea ea. Noua moderare parca era universala. Sau v-ati impartit voi mosia dupa interese?!

 

Si pentru a nu mai fi nevoie sa intru p-acilea ca sa mai adaug ceva: m-am nascut chopperist dar am devenit endurist. De ce? Am explicat in postul pe care l-a sters moderatoru'. V-am pupat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin sambata o ora pt un Electra si duminica pt un Fatboy special :)

E posibila treaba asta sa te inscrii in ambele zile? Sau intr-o zi de 2 ori la intervale diferite?

Referitor "o ora de plimbare", nu cred ca te lasa ei sa te dai atat... este doar intervalul orar in care esti asteptat acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibila treaba asta sa te inscrii in ambele zile? Sau intr-o zi de 2 ori la intervale diferite?

Referitor "o ora de plimbare", nu cred ca te lasa ei sa te dai atat... este doar intervalul orar in care esti asteptat acolo.

 

O ora este un termen de bun simt...Ce descoperi tu in 10 min? Nu spun ca o ora reprezinta cunoasterea absoluta dar tot e ceva.

 

In ceea ce priveste inscrisu pt 2 mobre, nu scrie nicaieri ca n-ai voie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* o ora e deja prea mult pentru mine, daca sau sa ma gandesc...! or sa ma apuce emotiile p-acolo, o sa stau sa ma uit oricum inainte bine de tot la mobra, sa o ascult, sa o pipai, apoi ...daca scap mana in gaz?! ;)

 

oricum, sunt "nedata" de anul trecut, abia astept sa vin acasa sa incalec Zburatorul, ...apoi Harley-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un drive test e nimica toata.O motocicleta o cunosti dupa cateva drumuri prin care sa treci prin diferite conditii meteo+in cazul Ro si dupa mai multe feluri de drumuri !!

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un drive test e nimica toata.O motocicleta o cunosti dupa cateva drumuri prin care sa treci prin diferite conditii meteo+in cazul Ro si dupa mai multe feluri de drumuri !!

 

* hai ca ma 'nervezi acuma! ;)

cati km ai mers tu cu vaka ta inainte sa o cumperi...?

 

stii vorba aia, vorbim discutii! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hai ca ma 'nervezi acuma! :D

cati km ai mers tu cu vaka ta inainte sa o cumperi...?

 

stii vorba aia, vorbim discutii! ;)

Zero.dupa ce am luat-o acasa mi sa parut grea,dupa aia m-am obisnuit cu ea,in rodaj era o motocicleta...cu doua pers si bagaj e alta,etc.

PS:sa va luati voi HD-uri si sa fiu eu ala uratu si amaratu cu Suzy a mea !

:) :D

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La niste oase-n cruce m-am abonat si eu pentru duminica.

 

 

Direct la frunce ocheste barbatul! Bravo tie, ca distractie o sa fie!

 

Cria sa nu uititi ca iron-ul are pick-ul de forta destul de jos ...pe la 3200 de ture si cand vrei sa-i dai hell schimba vitezele din pick in pick... ai sa ramai uimita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cria sa nu uititi ca iron-ul are pick-ul de forta destul de jos ...pe la 3200 de ture si cand vrei sa-i dai hell schimba vitezele din pick in pick... ai sa ramai uimita!

 

* mai zi, mai zi! te rog, ...sa nu ma fac de ras acolo :)

 

thanks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uiti sa te distrezi de atata emotie! Aia ii important... si baga mare!

 

E distractiv ca la test drive-ul vrod-ului am avut 2 prieteni ce parca au incercat 2 motoare diferite. Primul -care culmea are acasa un V-max, a ramas profund impresionat de puterea vrod-ului si acum calareste unul. Al doilea care avea vulcan de 1500 in garaj a ramas cu impresia ca e un motor bleg si totul e reclama. Dupa un timp ne-am dat seama care a fost problema. Primul (fara frica) schimba vitezele ca pt o japoneza, adica sus in ture, si astepta pickul -pana unde vrod-ul e foarte docil - iar al doilea schimba vitezele ca la un harley obisnuit si practic simtea sub el numai docilitatea ...

 

Distractie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uiti sa te distrezi de atata emotie! Aia ii important... si baga mare!

 

E distractiv ca la test drive-ul vrod-ului am avut 2 prieteni ce parca au incercat 2 motoare diferite. Primul -care culmea are acasa un V-max, a ramas profund impresionat de puterea vrod-ului si acum calareste unul. Al doilea care avea vulcan de 1500 in garaj a ramas cu impresia ca e un motor bleg si totul e reclama. Dupa un timp ne-am dat seama care a fost problema. Primul (fara frica) schimba vitezele ca pt o japoneza, adica sus in ture, si astepta pickul -pana unde vrod-ul e foarte docil - iar al doilea schimba vitezele ca la un harley obisnuit si practic simtea sub el numai docilitatea ...

 

Distractie!

 

* hehehehe!

 

acum mi-am dat seama, daca Iron-ul are pick-ul jos, inseamna ca e cam la fel ca la Intruder :) deci o sa-ncerc intai sa merg folosind cuplul la ture joase, ...din aproape in aproape, cum ar veni ;)

da, da, bine zici, trebuie sa nu "stric" distractia, ca fierul se repara :D glumesc acuma, dar de fapt eu sunt mai serioasa decat par. mde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti pe site,vei vedea ca apare si XR-ul la ride-test:

http://www.harley-davidson-bucuresti.ro/pa...%20test-ride_35

 

ce ma framinta pe mine e:

ni-se cere garantie?plecam singuri pe motor?

 

* mda, la asta m-am gandt si eu, apoi mi-am zis ca e o firma asa mare (tine de fapt de grupul ATS) incat nu trebuie sa-mi fac eu griji pentru ea. asa ca imi fac griji doar ptr. mine. o sa vedem acolo ce ne pun sa semnam. daca e o raspundere prea mare pentru mine, atunci nu semnez si gata!

cat despre plecat, eu nu cred ca ti se suie vreunul in spate, ar fi aiurea, eu una nu merg cu pasager, nu-mi place. asa ca de ce sa ma stresez tocmai la test? ...jos cu pasageru'! :)

 

P.S. ia zi, in ce zi vi/veniti? si de la ce ora ai programat? poate bem si noi un suc p-acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia am vorbit cu dumnealor la tel , iti trebuie echipamentul adecvat si carnetul in buzunar ;)

 

ps : pleci singur da nu departe :)

 

Intr-o ora te duci maxim pana la Ploiesti...in Bucuresti nici sa nu va ganditi sa ajungeti, o sa pierdeti ora pe la semafoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...