Sari la conținut

vrea cineva CASCO?


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Salve!

Am un unchi care e un pic de şef la asigurări pe Bucureşti!

L-am întrebat dacă face Casco la motoare mai vechi de 10 ani (ştiu că unii băieţi de pe site spuneau că nu se face Casco la motoare mai vechi de 10 ani) şi răspunsul a fost afirmativ!

Condiţii primare:nu am intrat în detaliu că mă plictisesc treburile astea cu asigurări :ph34r:

---factura de achiziţionare a motocicletei sau C-V cumpărare

---dovada de vamă(pt cele aduse de afară)

---an de fabricaţie

---copii talon, C.I., A.I. proprietar

Mai departe nu prea m-am interesat, dar valoarea unui Casco anual se poate ridica cam la 15-20% din valoarea motorului!

Numai bine!

 

 

P.S.: NU ÎMI MAI MUTAŢI POSTUL DE AICI :huh: :wave: :moron: !POATE AŞA VOR MAI INTRA ŞI ALŢII CARE NU INTRĂ LA ACEST GRUP :drums:

Editat de lupalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRED CA GLUMESTI !!!!!!!  :whip:  :ph34r:  :kali:  :drums:  :wave:  :huh:  :moron:

nu prea am chef de glume!

Aşa mi s-a spus, aşa spun, nu bag de la mine că nu am cunoştinţe în acest domeniu!

Problema e că dacă tu ai motor de 3000 de euro şi îţi faci asigurare, a doua zi tu îi dai foc şi asiguratorul îţi dă valoarea totală de 3000 de euro-totul în funcţie de asigurarea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..., e scump al draku' Casco asta pentru cei care au strans aia 3000 de euro cu oarece sacrificii si economii de toate felurile...

Mie la Asirom mi-au facut o evaluare preliminara pentru Virago (535 din '90) la vreo 480 de euro pe an :wave:

 

P.S.: Chestia cu mai vechi de 10 ani ori e gogoasa, ori e valabila doar la anumite companii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

şi eu la maşină nouă din 2004(preţ de achiziţie 5000 de euro-matiz) plătesc Casco 200 de euro pe an şi are şi ceva imbunătăţiri

Nu ştiu de ce este crescut preţul unui Casco la motoare, dar ăsta este că doar nu îl fac de la mine---probabil riscul asiguratorului este mai mare şi în concluzie cere mai mult!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am chef de glume!

Aşa mi s-a spus, aşa spun, nu bag de la mine că nu am cunoştinţe în acest domeniu!

Problema e că dacă tu ai motor de 3000 de euro şi îţi faci asigurare, a doua zi tu îi dai foc şi asiguratorul îţi dă valoarea totală de 3000 de euro-totul în funcţie de asigurarea ta!

Atentie, suma pe care o primesti in caz de dauna totala nu e totdeuna egala cu valoarea asigurata. Firma mai are o fraciza care poate fi si de 20% din valoarea motocicletei. In concluzie suma primita este cu 20% mai mica decat valoarea asigurata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am "casco" facut la Astra si ma costa 15 euro pe luna pt o motocicleta din 1999 ,asigurata la valoarea de 3800 euro . Deci platesc cam 4% din valoarea asigurata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manevreaua e ca baietii nu aplica povestea cu nefolosirea moto decat juma de an, in schimba aplica cu mare succes povestea cu "riscul pe 2oua roti foarte mare".

Asa e la ei, mama si sora lor..........

Da esti tare "pus" pe ei ,bravo timne-o asa sa mai invete si baietii cine vine cu banii ala cere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...