Sari la conținut

Am Patit-o Ieri


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

:blink: salut prieteni motociclisti , conduc un fzr din 96 de 1000, si ieri am avut un accident in suceava , am avut noroc ce pot sa zic avand in vedere ca urma de franare se termina la 2o cm de un copac dar am luat santzu, intrebarea mea este , cum poate un sofer de masina odata ce vede um motor ca este in depasirea lui sa-l scoata aumit prin copaci? eu in dreptul lui fiind am vazut ca nu depaseste nimic , si venind camion din contrasens am incept franarea intr-o parcare dintr-un fost peco, pacat ca parcarea nu era destul de lunga. si asa ma intreb cum a putut face idiotu una ca asta unui motociclist? asta ma pune pe ganduri si ma face sa ma intreb , oare conducatorii asti sunt criminali sau ce? am uitat sa mentionez: motoru nu a suferit decat niste zgarieturu pe cadru , nu aveam carenele pe el . in final: drum uscat si fara prosti pe asfalt :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: salut prieteni motociclisti , conduc un fzr din 96 de 1000, si ieri am avut un accident in suceava , am avut noroc ce pot sa zic avand in vedere ca urma de franare se termina la 2o cm de un copac dar am luat santzu, intrebarea mea este , cum poate un sofer de masina odata ce vede um motor ca este in depasirea lui sa-l scoata aumit prin copaci? eu in dreptul lui fiind am vazut ca nu depaseste nimic , si venind camion din contrasens am incept franarea intr-o parcare dintr-un fost peco, pacat ca parcarea nu era destul de lunga. si asa ma intreb cum a putut face idiotu una ca asta unui motociclist? asta ma pune pe ganduri si ma face sa ma intreb , oare conducatorii asti sunt criminali sau ce? am uitat sa mentionez: motoru nu a suferit decat niste zgarieturu pe cadru , nu aveam carenele pe el . in final: drum uscat si fara prosti pe asfalt :blink:

....prioritate de 'chestie' mai mare fata de o 'chestie' mai mica...intotdeauna a existat prioritatea asta!Acum ai aflat si tu de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles nimic. Care e faza cu parcarea, cu peco, cu depasirea????? Fi mai coerent. Am incercat totusi sa DEDUC ceva din cele relatate de tine. Tu il depaseai si la un moment dat ai vazut ca vine un tir din sens opus si nu ai mai avut timp sa termini depasirea asa ca ai inceput franarea si pt ca in partea stanga a drumului era o benzinarie cu parcare, ai incercat sa te "refugiezi" in aceasta pt a putea sa te opresti. Numai ca parcarea s-a terminat si ai ajuns in santul care era la capatul asfaltului din parcare.

Acum din punctul meu de vedere apar niste semne de intrebare, dar mai intai astept sa-mi confirmi cele deduse de mine ca sa nu fac afirmatii fara sa cunosc toate detaliile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: salut prieteni motociclisti , conduc un fzr din 96 de 1000, si ieri am avut un accident in suceava , am avut noroc ce pot sa zic avand in vedere ca urma de franare se termina la 2o cm de un copac dar am luat santzu, intrebarea mea este , cum poate un sofer de masina odata ce vede um motor ca este in depasirea lui sa-l scoata aumit prin copaci? eu in dreptul lui fiind am vazut ca nu depaseste nimic , si venind camion din contrasens am incept franarea intr-o parcare dintr-un fost peco, pacat ca parcarea nu era destul de lunga. si asa ma intreb cum a putut face idiotu una ca asta unui motociclist? asta ma pune pe ganduri si ma face sa ma intreb , oare conducatorii asti sunt criminali sau ce? am uitat sa mentionez: motoru nu a suferit decat niste zgarieturu pe cadru , nu aveam carenele pe el . in final: drum uscat si fara prosti pe asfalt :blink:

L-ai pune in dificultate si pe Colombo!bine ca esti bine.Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a sunat unul acum la Info Pro si a spus de un motociclist care dupa un accident usor ca al tau, s-a ridicat si a intrebat unde-i este motorul. Acesta a fost gasit pana la urma la 50 de m de locul faptei. Cumva tu erai ? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blocati spamul asta tembel pana nu umple forumul :friends:

 

--- Mesaj completat în 05 Oct 2007 23:09 -------------

blocati spamul asta tembel pana nu umple forumul :laugh:

 

vad ca ati sters retardul dar mie mi-ati lasat postul ca sa par eu tembelul ce posteaza aiurea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blocati spamul asta tembel pana nu umple forumul :friends:

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Oct 2007 23:09 -------------</small><br/>

 

vad ca ati sters retardul dar mie mi-ati lasat postul ca sa par eu tembelul ce posteaza aiurea :laugh:

 

Stai linistit ca nu esti singurul. Sunt si eu in aceeasi situatie, citandu-l pe individ la un alt topic... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care te aflai in depasire si autoturismul devia usor stanga,neputand accelera fortand putin depasirea,eu ma urcam pe claxon pt. ca sigur conservarul nu stia ca esti paralel cu el.

Este adevarat ca dupa furtuna multi zmei se arata,dar am avut si eu destule situatii cand am procedat astfel.

Asfalt uscat iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor imi pare rau de greseala cu ANUMIT trebuia sa spun INTENTIONAT scuze , si cu parcarea , era pur si simplu un refugiu , caci acel peco nu mai functioneaza deci o pot numi parcare, cat despre individul cu duba nu pot sa spun a nu m-a vazut altfel ce rost avea sa treaca peste axul drumului vazand ca vine camion la mica distanta de pe contrasens. intr-un cuvant pot zice ca acea PARCARE mi-a salvat viata. DRUM USCAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor imi pare rau de greseala cu ANUMIT trebuia sa spun INTENTIONAT scuze , si cu parcarea , era pur si simplu un refugiu , caci acel peco nu mai functioneaza deci o pot numi parcare, cat despre individul cu duba nu pot sa spun a nu m-a vazut altfel ce rost avea sa treaca peste axul drumului vazand ca vine camion la mica distanta de pe contrasens. intr-un cuvant pot zice ca acea PARCARE mi-a salvat viata. DRUM USCAT.

 

 

Bine ca esti teafar si motorul nu e avariat :friends: numai bine si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...