Sari la conținut

Remorca Pentru Chopper, Custom, Cruiser


IceLord
 Share

Postări Recomandate

In primul rand Salutari tuturor!!!

 

Sincer va spun sunt un nou proprietar de virago 535cc si permis categ. A.....si imi place foarte mult sa calatoresc......am multe planuri......prima oara sa vad tarisoara noastra si dupa aia un pic din europa.....desigur pe motor......si imi place sa i-au cu mine pe moment prietena, pe viitor nevasta poate, si poate cine stie si purcelul(de ce nu?) si azi noapte am visat "urat :) " "fumos :blink: " (Dati-va cu parerea :kick: !!) ca ce bine ar fii sa am si un carucior dupa mine in care sa mai indes una alta....ca e jale uneori cu "apartamentul" de care dispunem pe motor......asa ca vreau cate mai multe opinii, propunei si chiar de ce nu modele?A-si fii dispus sa imi cumpar daca e legal si se poate!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iti iei niste coburi textili MARI, portbagaj pe care pui o geanta textila mare si ii explici fetei ca n-are nevoie de 10 randuri de toale dupa ea mai ales ca nu exista nici o garantie ca ajungeti unde v-ati propus si nu la spital sau la morga :blink:

 

Carucior? Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar face ala la 120-150 cand prinzi o denivelare. Ai grija ce cauti :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te omoara birocratia,ca sa ti-o faci.Am vorbit cu un tip care avea asa ceva.Vroiam pt. luat cu mine ambii catzei. Westie-ul statea fara probleme pe rezervor (a mers asa,mii de km),da' cu cockerul,nu se poate altfel. Omul avea o Tula,roz,cu remorca facuta artizanal,de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Ungaria mai puteti sa vedeti si rar chiar sa cumparat "carucior" pentru motociclete.Pot sa fac rost si de cartea technica (cum vine montat caruciorul pe motocicleta + dimensiuni,greutatea) problema e ca este pe ungureste.Daca cineva se ofera sa il traduca eu il pun pe forum.

post-14165-1191477223_thumb.jpg

post-14165-1191477239_thumb.jpg

post-14165-1191477246_thumb.jpg

post-14165-1191477295_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Ungaria mai puteti sa vedeti si rar chiar sa cumparat "carucior" pentru motociclete.Pot sa fac rost si de cartea technica (cum vine montat caruciorul pe motocicleta + dimensiuni,greutatea) problema e ca este pe ungureste.Daca cineva se ofera sa il traduca eu il pun pe forum.

 

Ce fain! Pannonia cu remorca (@IceLord ,nu este carucior). Am si eu intr-o carte (Motocicleta) de prin anii `50-`60 cum se monteaza remorca (reglaje etc) pentru Jawa si Pannonia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fain! Pannonia cu remorca (@IceLord ,nu este carucior). Am si eu intr-o carte (Motocicleta) de prin anii `50-`60 cum se monteaza remorca (reglaje etc) pentru Jawa si Pannonia.

Cu scuzele de rigoare......sunt de acrord....pe moment am uitat termenul tehnic al "caruciorului"am uitat sa ii zic remorca....

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 15:08 -------------

In baza de date a rar-ului este subcategorie distincta remorca motocicleta, deci exista si la noi :blink:

Chiar am citit despre asta ceva....in decret pe la scoala de soferi.....ca eram curios si ma intereseaza.....

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 15:09 -------------

In Ungaria mai puteti sa vedeti si rar chiar sa cumparat "carucior" pentru motociclete.Pot sa fac rost si de cartea technica (cum vine montat caruciorul pe motocicleta + dimensiuni,greutatea) problema e ca este pe ungureste.Daca cineva se ofera sa il traduca eu il pun pe forum.

Ma ofer eu sa traduc.....sa vedem ce si cum.......!!!!Numa dati-mi inforamatii despre remorci pentru motociclete....astept info.....!!!

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 15:12 -------------
Se pot si cumpara?...Dati-mi va rog info ca sunt interesat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele de rigoare......sunt de acrord....pe moment am uitat termenul tehnic al "caruciorului"am uitat sa ii zic remorca....

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 15:08 -------------</small><br/>

Chiar am citit despre asta ceva....in decret pe la scoala de soferi.....ca eram curios si ma intereseaza.....

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 15:09 -------------</small><br/>

Ma ofer eu sa traduc.....sa vedem ce si cum.......!!!!Numa dati-mi inforamatii despre remorci pentru motociclete....astept info.....!!!

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 15:12 -------------</small><br/>Se pot si cumpara?...Dati-mi va rog info ca sunt interesat!!!!

post-14165-1191500812_thumb.jpg

post-14165-1191500818_thumb.jpg

post-14165-1191500824_thumb.jpg

post-14165-1191500831_thumb.jpg

post-14165-1191500836_thumb.jpg

post-14165-1191500844_thumb.jpg

post-14165-1191500849.jpg

post-14165-1191500854.jpg

post-14165-1191500859.jpg

post-14165-1191500864.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de deranj dar ultimile 4 sunt mici....alea de la Attached image(s)

imi trebe la calitate mai mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No va multumesc oameni buni!!!Sper sa le traduc cat mai repede ca sa pot sa le postez...

 

 

--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 21:47 -------------
Din pacate traducerea nu prea renteaza, sunt prea tehnici termenii ca sa fie tradusi......o parte merge iar cealalta nu......si per total iasa harababura!!!Deci multumesc!!!

 

--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 21:51 -------------

PAV 40 sau PAV 41..dati search pe ebay. de sau pe gogu.

Daca te rog frumos poti sa fii un pic mai explicit?.....ca am dat pe www.e-bay.com si nu gaseste nimic!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAV 40 sau 41 este denumirea producătorilor de remorci pentru motociclete. Ele echipau de obicei jawa sau vespa, in ultimul timp sunt cautate de cei cu motoare retro.

Si am spus sa cauti pe ebay.de , nu pe ebay.com.

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 22:54 -------------</small><br/>Daca vrei ceva mai nou, dar si mai scump, iti recomand linkurile astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In primul rand Salutari tuturor!!!

 

Sincer va spun sunt un nou proprietar de virago 535cc si permis categ. A.....si imi place foarte mult sa calatoresc......am multe planuri......prima oara sa vad tarisoara noastra si dupa aia un pic din europa.....desigur pe motor......si imi place sa i-au cu mine pe moment prietena, pe viitor nevasta poate, si poate cine stie si purcelul(de ce nu?) si azi noapte am visat "urat ;) " "fumos :ok: " (Dati-va cu parerea :pow: !!) ca ce bine ar fii sa am si un carucior dupa mine in care sa mai indes una alta....ca e jale uneori cu "apartamentul" de care dispunem pe motor......asa ca vreau cate mai multe opinii, propunei si chiar de ce nu modele?A-si fii dispus sa imi cumpar daca e legal si se poate!!! ;)

De mult ma bate gandul asta,dar nu am gasit nimik... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mult ma bate gandul asta,dar nu am gasit nimik... :ok:

Si eu mai caut........chiar imi fluiera in cap constinta!!!Mai ales ca nu iasa tradusul!!!

Poate se pot face si omologa cumva.....poate ma apuc sa desenez cateva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luați de aici. Să sperăm că pot Âşi să o înmatriculez, deÂşi nu am nici un fel de act. Da nici ea vreo serie. Remorca de Ij de la mama ei.. :ok:

Pare interesant.......dar daca te rog faci poze cu blitz??Poate cine stie.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...