Sari la conținut

hells angels


fhchth
 Share

Postări Recomandate

E chestie de imagine si din ce unghi o percepe fiecare, la fel ca la Harley. Personal am o parere buna despre ambele subiecte (indiferent daca se spune ca Harley-urile sunt scumpe, invechite tehnic, nefiabile... bla, bla, bla iar Hells Angels vand droguri, violeaza virgine :huh: si e prosti ca noaptea).

 

P.S.:Asta nu-nseamna neaparat ca m-as inrola la ei in club cu ochii inchisi, dar totusi... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm,cred ca putem sa avem doar pareri neavizate,pt ca fiecare dintre noi ii cunoastem dintr-un anume punct de vedere....

din povesti,din media...rezulta o imagine negativa.

discutiile directe cu ei sunt vagi,adica nu au voie sa dea informatii despre club,asa ca cine zice ca stie "ce e " HA,ma cam indoiesc.

da,ca oameni,de ce nu?pot fi si printre ei persoane ca lumea.

eu unul,din informatiile pe care le detin( adevarate sau nu),nu m-as inrola in grupul lor.....

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul cred ca nu mai sunt ceea ce au fost inainte.S-au cam dus vremurile cand bikerii din Hells Angels faceau legea.Cel putin asa cred eu.Dar pana cand nu vezii cu ochii tai nu poti sa tragi nici un fel de concluzie.Oricum daca s-ar infiinta o "filiala"aici in tara,cred ca m-as inscrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus o cotizatie babana,plus ani buni de servilism si bineinteles ca nu exista "nu pot-nu vreau".....ai intrat,trebuie sa joci dupa cum ti-se canta(chiar daca nu-ti plac manelele...heheheh).

sau mai schimbat lucrurile fata de anii '50-'80 dar nu prea mult....in vest inca se mai omoara cluburile rivale intre ele....asa ca....

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heheheheh...good point $ilver!!!

parerea mea e ca dupa 2007 ,vor veni si la noi.....

acum HA au filiale aproape de noi in Cehia si Grecia plus prospect chapter in Rusia si Croatia.

La fel si eternii lor rivali Outlaws,au chapter in Polonia si prospect in Rusia.

Au incercat si alte cluburi mari si cunoscute din vest, sa "intre" in Romania,dar deocamdata nu au reusit,insa in mod sigur nu vor renunta...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar dacă or să se afilieze câţiva o vor face doar de fiţe sau din teribilism--- e greu în România să ai un chopper Harley şi să facă pe nebunii...mă înţelegi tu...cine are bani făcuţi naşpa în România nu prea se afişează cu Harley customizat, poate cu Merţanuri sau BMW-uri tuningite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe,pai afla ca unele cluburi ar fi chiar dispuse sa dea bani pentru noile chapteruri,pt ca adeptii sa-si ia motoare,sa faca un sediu,sa-si faca promovare....totul pt ca dupa ce lucrurile sau aranjat,sa-si ia parteaa inapoi....

 

 

B.

uite un lucru foarte interesat pe care nu îl ştiam---omul cât trăieşte învaţă :wave: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

părerea mea---Outlaws sunt mai mulţi  si mai puternici decat ingerii

am citit despre formele de organizare si pare ca ii conduce cineva cu capul pe umeri

unde ai citit mai lupule....au vreu site public...cu detaliii...nu prea imi vine sa cred...ca dau ei informatiii asa a moaca :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de cluburile rivale ..nu stiu prea multe am doar informatia ca un romin ar fi reushit in olanda ....ash vrea sa stau un pic de vorba cu unii dintre ei pt a vedea care e smecheria ...pt ca e clara treaba ca un angel nu merge la munca ... ceea ce ma atrage sa ma alatur unui club cindva ...toata faza e ca se intimpla multe lucruri inumane ..intre ei ...eu ash vrea sa infiintam ceva in romania ...eu defapt visez la un club ...nu neaparau in fatza lui sa fie hd uri ..dar sa fie lume de calitate in el eventual un beci vechi o masa de biliard shi muzica ....ceea ce cred ca am putea reushi ...ce ar fii fain e sa reushim sa facem ceva nu neaparat legal ...pt a nu trebui duce grija banilor ....

ps: sincer eu ash face gainarii decit sa ma invirt printre tozi oamenii proshti de zii cu zi care ii poti intilni la un loc de munca m-ar bucura f mult sa vad persoane cu initiative pt infiintarea unui club descris mai sus ...

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MERGE LA MUNCA.....asta sa crezi tu......eu ii cunosc pe cei de aici din bcn si lucreaza...unul dintre ei este mecanic...altul are atelier de tattoo...altul este barman la ei in bar la THE OTHER PLACE si toti lucreaza pe bani...adica salariu........asa ca nu va mai faceti impresii ca nu lucreaza....cel putin aici in europa toti lucreaza cite ceva.....poate in USA nu lucreaza :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-n SUA lucreaza, sunt bine platiti fata de Europa, dar lucreaza de le iese pe nas.

 

iar fazele cu paria societatii, ca vand droguri and shit, or avea ceva sambure de adevar, dar nu poti sa vinzi droguri forever, ori esti prins, ori o mierlesti, asa ca cei mai multi au un job, fie el si de kacat, dar tot muncesc, cel putin din cand in cand. Acu' sa nu va ganditi ca sunt bancheri sau medici sau politisti, ca deh, conflict de interese...:wave: dar mai un barman, mai un mecanic, cum zice si roby, tre sa faci ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa info care le am eu,eronate sau nu,HA sunt circa 500.000 in toata lumea.....

Outlaws sunt cei mai vechi....Chicago-1935.

unii muncesc,altii nu,depinde.....unii sunt nascuti si numiti a fi in trupele de shoc ale clubului,asa ca aia nu muncesc ci sunt mai mereu prin puscarii....

ia intrebati-l pe Covaci de la Phoenix ca el stie....cred ca a fost in BandidosMC pe cand statea in Spania....

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...