Sari la conținut

Samarkand 2008 :)


tafu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa va dau niste noutati interesante. Am vorbit de curand cu Dayana si din cate se pare au fost niste neintelegeri intre ea si cei cu care a plecat la drum. S-a despartit de ei si acum merge singura prin desert. De acum inainte o sa-i spunem Calareata Singuratica.

 

Pai deja ne-a anuntat despre asta chiar Dayana :unsure:

 

Keep driving Dayana :)

 

 

,,Da eu una sunt ok. In profilul lui tafu scrie ca aventura e produsul unei insuficiente planificari. Eu nu am planificat nimic, l-am lasat pe el si de aventura am dat. E drept ca asta am cautat dar dupa cum i-am spus si mihaelei, daca vroiam sa mor plecam singura. De scris nu am mai scris pt ca am descoperit ca-mi vind mobra daca continui iar cum dl tafu nu a gasit nici un motiv ca eu sa o fac si nu a fost decit doar un alt mod de a le strica lor excursia, mi_a fost cam greu. Asa ca acum, dupa ce am aflat in a doua zi ca sunt un animal si ca el nu se poate bizui pe mine nici mort, dupa ce am stat vreo 30 min linga mobra cazuta in desert si am alergat juma de km ca sa opresc un camion sa ma ajute in timp dl tafu ma astepta 5 km mai incolo la umbra ca doar desertul e mare si cum era el sa ma caute, dupa ce am aflat ca eu sunt sursa tuturor relelor in ura asta, ca sunt o p.... _(ce bine, ca acum o sapt zisese ca nu sunt femeie!), si ca sa ma duc la d..., va scriu acum de pe mobil direct, de la granita kz-uzb in sfirsit libera!.si in vacanta. Sper sa supravietuiesc desertului care sta intre mine si casa si sa ajung sa va arat si poze, care momentan sunt toate la ei, dar momentan se pare ca sunt a treia nebuna care se plimba singura pe mobra prin lume! Sir Guy sa traiasca si sa fie sanatos ca momentam cam tuseste destul de serios, se pare ca de la benzina. Pe curhnd"[/i][/color]

 

Dayana iti tinem pumni si tine-ne la curent, eventual, daca ai greutati facem o echipa de interventie si venim chiar si la capatul pamantului dupa tine. Nu glumesc, sti ca ne tine.....Bafta si curaj, vei avea nevoie din plin!

 

Informatii si vesti la zi( :) e de bine), aici: /index.php?...36899&st=60

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma gandesc la ce s-a ajuns din prea frumoasa tura si parca nu-mi vine sa cred. Nene Tafule tot respectul pt ce ai reusit sa faci pana acu' in ale calatoriilor, dar bre...... asta nu se face bre...!! La "esperentza" dumitale se cadea sa te asiguri inainte de a pleca la drum daca tot grupul e in stare sa faca fata la ditamai tura in conditiile impuse de tine. Daca nu, pleci singur si gata.

 

URAT...!!!

 

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai dati tata palme peste bot pana nu aflam ce s-a intamplat .

iara dupa mintea mea asta necesita si cealalta opinie , nu-i asa?

 

eu ii felicit ptr ce au indraznit sa faca si nu-i felicit ptr ca au permis ca ruptura aceea sa se intample.

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice calatorie sau tura simpla trebuie sa se imparta grupul in categorii. In cazul in care cineva din grup merge cu un ritm diferit decat ritmul celorlalti va deveni o corvoada pentru el sa ii tot astepte pe ceilalti. De aceea trebuie sa se organizeze grupul pe categorii. In cazul celor trei, nu stim noi care a fost motivul despartirii. Ei, din cate am inteles, s-au mai intalnit pe traseu. Noua nu ne ramane altceva de facut decat sa le uram drum bun, distractie mare si sa ne fie ciuda pe noi ca nu suntem cu ei.

Dan Morar Transilvania Bikers Cluj Napoca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice proprietar de motocicleta intra in legalitate dupa ce obtine carnetul de conducere.

De PERMIS DE CONDUITA nu are nevoie !

 

Asa se face ca in lume sunt mai multi POSESORI

decat MOTOCICLISTI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...