Sari la conținut

Accident Mortal Bucuresti - 12/10/2007


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc pt. raspuns, eu sunt verisoara si nasa Alexandrei....despre dr. Sasareanu...ai dreptate, nu prea sta la discutii si cand iti tranteste una.....pot sa spun ca nu e vorba de operatie(asa a spus chiar el) ....sa vedem cum va fi....despre dr. Badea de la ortopedie ce stii?

- vb mult prost si fara rost unii...nu necesita nici o operatie pe creier si nici nu e repartizata la sasareanu , eu sunt fracsu si stiu mai bine ca toti , sasareanu doar i-a citit tomografia atata tot.nu necesita nici un fel de interventie chirurgicala , doar i se va puen miercuri la bazin un corset pt a i se suda bazinul , si trebuie sa isi revina din coma.atat.in rest e ok.nu mai dati cu presupusul din auzite aiurea ca speriati si inspaimantati lumea aiurea....

 

 

--- Mesaj completat în 15 Oct 2007 23:42 -------------

Este internata in cladirea noua(cea albastra cu gri), la terapie intensiva, et.1....dr. gheorghita a vazut-o sambata, cand a fost de garda iar azi a fost repartizata la dr. Sasareanu, daca stii cate ceva despre el, e bine venita orice informatie...va multumim pt. urari si incurajari.

P.S.-Condoleante familiei lui GABI....

Alexandra daniela nush de unde ai informatiile ca a fost repartizata la sasareanuc a nue adevarat ,sasareanu doar i-a citit tomografia,si asta a fost tot.da semne bune ,misca mainile picioarele si ne mai da o speranta,ne da puterea sa credem tot mai puternic ca isi va reveni cat mai curand.lupta excelent,pentru ca asa a fost de mica.GABI ODIHNESTE TE IN PACE BAIATUL MEU!COSMIN fratele alexandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- vb mult prost si fara rost unii...nu necesita nici o operatie pe creier si nici nu e repartizata la sasareanu , eu sunt fracsu si stiu mai bine ca toti , sasareanu doar i-a citit tomografia atata tot.nu necesita nici un fel de interventie chirurgicala , doar i se va puen miercuri la bazin un corset pt a i se suda bazinul , si trebuie sa isi revina din coma.atat.in rest e ok.nu mai dati cu presupusul din auzite aiurea ca speriati si inspaimantati lumea aiurea....

fii atent...chit ca e in coma, stati mereu cineva langa ea si vorbiti-i cu voce tare....nu bocicti, nu va milogiti, si vorbiti-i ca si cum ar fi departe si o asteptati sa vina la voi, despre lucruri frumoase, sa o faceti fericita....ok?poate par aiurea lucrurile care le spun eu aici da stiu mai bine ca multi cum e cu situatia in care se afla ea.... :bigstar: fiti aproape de ea...as incerca si eu sa ajung sa donez sange da sunt cu serviciu si nu pot veni :D totusi, poate or sa se gaseasca persoane care sa aiba timp sa ajunga, pt ca e pacat....e in joc viata unui om...asadar, insanatosire grabinca fetei, si, fiti langa ea NON STOP, lasati mereu pe cineva drag acolo, cu ea, noapte sau zi, sa ii vorbeasca, sa ii povesteasca lucruri si amintiri fericite prin care au trecut impreuna....stiu ce vorbesc...sacrificati un timp pt ea, pt ca acum e o lupta in interioru ei....cunosc asta foarte bine, si caldura si apropierea voastra, cat si ceea ce va spune, o vor ajuta sa scape :bigstar:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of of of. iar se intampla :bigstar: pacat

 

bai nene chiar nu baga nimeni la cap? nu vreau sa scriu reprosuri in topicurile in care se vorbeste despre oameni plecati dintre noi. despre morti numai de bine si condoleante rudelor indurerate.

 

totusi nu poti fi atat de nepasator incat sa te dai peste suta prin intersectii fara vizibilitate in care AI PRIORITATE. cand zic unii ca "nu avea viteza, 40-50 acolo" e mai mult decat neadevarat. eu am fost la volan cand a intrat un motor in mine cu 40-50 km/h. motoristul s-a oprit pe capota cu fractura de tibie. motorul a avut furca stramba si cam atat. masina mea s-a botit ceva dar nu praf cum se fac unele. multi isi dau cu parerea vis a vis de viteza fara sa fi vazut un accident. viteza e principalul vinovat pt accidentele motociclistilor. merg mai repede decat pot reactiona atat ei cat si soferii din masini.

 

nu spun ca eu nu ma dau peste legal in oras, desi nu sar de 130 si asta numai ziua pe bulevardele cu 3 benzi si trafic mediu, dar cand plec de la stop PE VERDE intru usurel in intersectie si ma mai uit INCA O DATA STANGA-DREAPTA. dupa aia da-i in goarna. e adevarat ca unii soferi care habar nu au de motorete mai claxoneaza ca disperatii dar dupa 4-5 secunde nu mai vad ce au claxonat. cu intersectiile in care vizibilitatea este redusa, aceeasi poveste.

 

nu mai abordati problema "cocoseste". pe verde/prioritate si mort nu e nici o socoteala. chiar nu e. terminati cu vina "conservarilor" care nu v-au vazut si nu v-au dat prioritate. legal ei sunt de vina dar de obicei cel pe doua roti sangereaza, chiar cu dreptatea in mana. toata lumea ii injura pe taximetristi si pe blondele cu rujul in mana. chiar nu intelegeti ca sunt peste tot? voi asteptati sa deprinda ei conduita preventiva, sa constientizeze prezenta voastra ca parteneri de trafic si sa va respecte? daca voi asta credeti in timp ce "bagati tare" atuci ce pot sa mai spun? doamne pazeste-i!

 

scopul meu nu este sa cert pe nimeni ci sa sensibilizez pe cine o asculta si macar pasagerii nevinovati sa fie in siguranta.

Editat de bored
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre dr. Badea de la ortopedie ce stii?

 

Ce-ti pot spune este ca doctorii de pe ortopedie sunt toti cam la fel. Adica sunt foarte buni insa trebuie sa sari cu banul. Umbla vorba ca se comporta cu pacientii in fucntie de onorariu. Trist dar adevarat. Crede-ma ca prea multe nu mai pot spune pe forum pentru ca-i fac probleme sotiei mele.

 

In alta ordine de idei... intreaba te rog de asistentele Flori, Lenush, Mishu sau Vera. Ele imi vin acum in minte si stiu ca faceau parte din gasca veche... cu nevasta-mea. Una din ele tot trebuie sa fie de garda zilele astea. Spune-le te rog ca esti din partea Sandei, fosta colega a lor care acum este in Spitalul Coltea. Nu de alta, dar trebuie sa te pui bine si cu asistentele... si poate o mica pila, va conta la un moment dat. :bigstar:

 

Sanatate Alexandrei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai este nevoie de sange saptamana aceasta....Numarul mare de prieteni carora le multumesc mult dar si celor care nu ne cunosc si au venit vazand anuntul de aici,au facut ca aceasta saptamana sa nu mai fie nevoie de sange .O urmatoare tura ar fi nevoie saptamana viitoare , ramane sa anunt ziua mai exacta dupa cum ma anunta doctorii,fiind acum sunat de la spital(16.10.2007 - 8:00 )si anuntandu-ma ca sa facem o pauza de 3-4 zile . VA MULTUMIM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...doar i se va puen miercuri la bazin un corset pt a i se suda bazinul , si trebuie sa isi revina din coma.atat.in rest e ok.

Ptr a i se suda bazinul??? Si DOAR trebuie sa'si revina din coma?

Fratele Alexei, cred ca nu realizezi ca situatia e destul de groasa! Am o fosta colega care a avut accident in 2003 si e in coma si acuma. Ea fizic e bine mersi, nu e pe aparate, dar e in coma si dupa 4 ani.

Sa'i dea Dumnezeu sanatate Alexei si sa isi revina cat de curand! Nu mai tratati cu atata lejeritate diagnosticele astea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In coma dupa 4 Ani ? omg.....cat despre fratele alexei....cred ca e foarte rau sa vezi ca se vorbesc lucruri care nu sunt adevarate despre o persoana iubita...si care e... in stare grava....

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of of of. iar se intampla :bigstar: pacat

 

bai nene chiar nu baga nimeni la cap? nu vreau sa scriu reprosuri in topicurile in care se vorbeste despre oameni plecati dintre noi. despre morti numai de bine si condoleante rudelor indurerate.

 

totusi nu poti fi atat de nepasator incat sa te dai peste suta prin intersectii fara vizibilitate in care AI PRIORITATE. cand zic unii ca "nu avea viteza, 40-50 acolo" e mai mult decat neadevarat. eu am fost la volan cand a intrat un motor in mine cu 40-50 km/h. motoristul s-a oprit pe capota cu fractura de tibie. motorul a avut furca stramba si cam atat. masina mea s-a botit ceva dar nu praf cum se fac unele. multi isi dau cu parerea vis a vis de viteza fara sa fi vazut un accident. viteza e principalul vinovat pt accidentele motociclistilor. merg mai repede decat pot reactiona atat ei cat si soferii din masini.

 

nu spun ca eu nu ma dau peste legal in oras, desi nu sar de 130 si asta numai ziua pe bulevardele cu 3 benzi si trafic mediu, dar cand plec de la stop PE VERDE intru usurel in intersectie si ma mai uit INCA O DATA STANGA-DREAPTA. dupa aia da-i in goarna. e adevarat ca unii soferi care habar nu au de motorete mai claxoneaza ca disperatii dar dupa 4-5 secunde nu mai vad ce au claxonat. cu intersectiile in care vizibilitatea este redusa, aceeasi poveste.

 

nu mai abordati problema "cocoseste". pe verde/prioritate si mort nu e nici o socoteala. chiar nu e. terminati cu vina "conservarilor" care nu v-au vazut si nu v-au dat prioritate. legal ei sunt de vina dar de obicei cel pe doua roti sangereaza, chiar cu dreptatea in mana. toata lumea ii injura pe taximetristi si pe blondele cu rujul in mana. chiar nu intelegeti ca sunt peste tot? voi asteptati sa deprinda ei conduita preventiva, sa constientizeze prezenta voastra ca parteneri de trafic si sa va respecte? daca voi asta credeti in timp ce "bagati tare" atuci ce pot sa mai spun? doamne pazeste-i!

 

scopul meu nu este sa cert pe nimeni ci sa sensibilizez pe cine o asculta si macar pasagerii nevinovati sa fie in siguranta.

 

Nu maaa ce-i aia ?!? Ei sparg geamuri la masini , nu saluta scuteristii si ii dau tare pe verde il linie dreapta ca sunt motoristi...ei asa se cred :bigstar: ....noroc ca mai sunt alti tot ca ei care ii incurajaza... daca au verde si prioritate il au pe Dumnezeu prins de picior , nu-i mai darama nimik...ce , trebe sa se mai uite prin intersesctii , pe dupa dube si autobuze , sa anticipeze ?! nooo , asta-i frectie...las poate da unu in ei si sa aibe motiv sa sara la jugulara amaratului care nu avea cum sa-l vada sa-l stoarca de bani...aaa, si sa poasteze rpd pe forum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fii atent...chit ca e in coma, stati mereu cineva langa ea si vorbiti-i cu voce tare....nu bocicti, nu va milogiti, si vorbiti-i ca si cum ar fi departe si o asteptati sa vina la voi, despre lucruri frumoase, sa o faceti fericita....ok?poate par aiurea lucrurile care le spun eu aici da stiu mai bine ca multi cum e cu situatia in care se afla ea.... :bigstar: fiti aproape de ea...as incerca si eu sa ajung sa donez sange da sunt cu serviciu si nu pot veni :D totusi, poate or sa se gaseasca persoane care sa aiba timp sa ajunga, pt ca e pacat....e in joc viata unui om...asadar, insanatosire grabinca fetei, si, fiti langa ea NON STOP, lasati mereu pe cineva drag acolo, cu ea, noapte sau zi, sa ii vorbeasca, sa ii povesteasca lucruri si amintiri fericite prin care au trecut impreuna....stiu ce vorbesc...sacrificati un timp pt ea, pt ca acum e o lupta in interioru ei....cunosc asta foarte bine, si caldura si apropierea voastra, cat si ceea ce va spune, o vor ajuta sa scape :bigstar:

Este foarte adevarat ce spui tu, dar daca este internata la terapie intensiva nu lasa pe nimeni sa intre, decat cu spaga la asistente si doar cand nu este nici un doctor prin preajma. Asta este situatia la Municipal, nu stiu la Bagdaza cum stau lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la spitalul Arsenie Bagdasar, lucrurile stau la fel ! Spaga inainte de toate. Numai daca esti apartinator ai voie sa intri dar si atunci doar la anumite ore, cu halat alb si pentru foarte putin timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagdasar este fostul Spital 10. Mai nou se intra numai dinpre sos. Berceni. Intre fostul Spital 9 (Ghe. Marinescu parca se numeste) si fostul Spital 10 (Arsenie Bagdasar) sunt niste graduri. Daca ai intrat in cladirea aceea inalta fara halat si dupa orele de program, atunci considera-te un mare norocos. Daca ai intrat intr-una din zecile de cladiri cu 1-2 etaje de la cei mai "veseli" dintre romani, dinspre str. Emil Racovita atunci stai linistit, ca asa este acolo. Nu prea le pasa de cine intra, cine iese... pentru bodyguarzi si paznici, toti fiind o apa si-un pamant iar singurii oarecum "taxati" sunt soferii care intra cu masinile proprii. Zece mii lei vechi si gata viza pe pasaport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga "Fratele_ALEXEI_C" vad ca "inca" tzi foarte mult ca acel baiat. omule gandestete ca ti-a terminat sora din toate punctele de vedere. daca se intampla asa ceva cu sormea, eu ii dadeam foc la casa. cum potzi sa afirmi ca ii pune un corset ptr a i se suda bazinul shi mai trebuie sa-si revina din coma si apoi gata? biata de ea e mercata pe viata. tu poate vrei sa o plimbi cu motocicleta dupa ce iese din spital.

daca il cunosteai asa de mult pe acel baiat de ce ai lasat-o sa urce in spatele lui?

n-am nimic cu tine dar esti cam inconstient in toata intamplarea asta nefericita.

 

eu cand merg cu nevastamea in spate sau cu alt pasager sunt de 10 ori mai atent in jur decat singur. unii nu fac asta ca sa impresioneze pasagerul, nu se gandesc la viata lui.

 

sanatate alexandrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e frumos sa vorbim de morti dar pentru asta exista acest forum: sa tragem invataturi. Eu l-am vazut pe om luand la "plimbare" printre masini, pe axul unui drum cu o banda pe sens (Margeanului) cu o viteza de peste 120-130 la ora. Eu sunt mai prost, nici sa depasesc nu reusesc pe drumul acela. Pot sa va confirme stilul de mers al baiatului decedat cei care stateau la terasa cand venea el sau in blocurile vecine. Iar pentru fata blonda atat de entuziasmata care a fost la pizzerie cand am fost si eu si s-a suit cu el pe motor: SA NU MAI FACI ASA CEVA!. Acum imi pare rau ca nu m-am dus sa ii bag mintile in cap la om dar dupa comportament cred k imi primeam si un sut in cap. Fiecare face ce vrea cu viata lui cu conditia sa nu o nenoroceasca si pe a celorlalti. Oricum sa ne tii la curent Fratele_ALEXEI_C in legatura cu starea fetei si cand putem dona sange. E normal sa iti para rau dupa orice om care se duce dar fata de baiatul care ti-a nenorocit sora nici o lacrima nu merita. Sa se odihneasca in pace . RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar:

Nu e frumos sa vorbim de morti dar pentru asta exista acest forum: sa tragem invataturi. Eu l-am vazut pe om luand la "plimbare" printre masini, pe axul unui drum cu o banda pe sens (Margeanului) cu o viteza de peste 120-130 la ora. Eu sunt mai prost, nici sa depasesc nu reusesc pe drumul acela. Pot sa va confirme stilul de mers al baiatului decedat cei care stateau la terasa cand venea el sau in blocurile vecine. Iar pentru fata blonda atat de entuziasmata care a fost la pizzerie cand am fost si eu si s-a suit cu el pe motor: SA NU MAI FACI ASA CEVA!. Acum imi pare rau ca nu m-am dus sa ii bag mintile in cap la om dar dupa comportament cred k imi primeam si un sut in cap. Fiecare face ce vrea cu viata lui cu conditia sa nu o nenoroceasca si pe a celorlalti. Oricum sa ne tii la curent Fratele_ALEXEI_C in legatura cu starea fetei si cand putem dona sange. E normal sa iti para rau dupa orice om care se duce dar fata de baiatul care ti-a nenorocit sora nici o lacrima nu merita. Sa se odihneasca in pace . RIP

nu frate nu este asa cum zici u eu acum am venit de la inmormantare a fost jale mare lacrimi peste lacrimi ,colegii prietenii apropiatii rude toti plangeau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@catutza ar trebuii sa tii cont un pic de faza ca ia dat casca lui pasagerei si el a mers fara, este de apreciat, restu a fost o prostie ca a mers cum a mers

toti vom muri dar trebuie sa traim cat mai mult! moartea este curva si neo trage la toti o singura data

sa se odihneasca in pace (de ce scrieti RIP ? asa va prezentati la o inmormantare cu aceste cuvinte ? )

asflat uscat !

Editat de valisorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga "Fratele_ALEXEI_C" vad ca "inca" tzi foarte mult ca acel baiat. omule gandestete ca ti-a terminat sora din toate punctele de vedere. daca se intampla asa ceva cu sormea, eu ii dadeam foc la casa. cum potzi sa afirmi ca ii pune un corset ptr a i se suda bazinul shi mai trebuie sa-si revina din coma si apoi gata? biata de ea e mercata pe viata. tu poate vrei sa o plimbi cu motocicleta dupa ce iese din spital.

daca il cunosteai asa de mult pe acel baiat de ce ai lasat-o sa urce in spatele lui?

n-am nimic cu tine dar esti cam inconstient in toata intamplarea asta nefericita.

 

eu cand merg cu nevastamea in spate sau cu alt pasager sunt de 10 ori mai atent in jur decat singur. unii nu fac asta ca sa impresioneze pasagerul, nu se gandesc la viata lui.

 

sanatate alexandrei.

prietene tu cred ca esti din clan cu nutu si sile daca dai foc la case , si apropo crezi ca el a vrut sa moara?crezi ca el a vrut sa i faca rau alexandrei , eu nu am motor ca tine prietene am alte pasiuni decat motoare indiferent chiar si puse la masini , nu ma intereseaza , apropo il stiu dar nu stiam ca are motor , stiu si realizez urmarile,sa se faca bine ca o sa fie bine stai linisstit nu ma invata pe mine ce e de facut...nu am 18 ani.iar daca tu ai motor scapa de el.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr a i se suda bazinul??? Si DOAR trebuie sa'si revina din coma?

Fratele Alexei, cred ca nu realizezi ca situatia e destul de groasa! Am o fosta colega care a avut accident in 2003 si e in coma si acuma. Ea fizic e bine mersi, nu e pe aparate, dar e in coma si dupa 4 ani.

Sa'i dea Dumnezeu sanatate Alexei si sa isi revina cat de curand! Nu mai tratati cu atata lejeritate diagnosticele astea..

strumfuadi nu ma cunosti ca sa vb si nici nu cunosti ce se intampla cu ea in spital ca sa imi explici mie alte cazuri.fiecare caz e diferit.apropo tu ai o colega eu am sora nu incurca borcanele...4 ani e ceva destul rar...nimeni nu trateaza cu lejeritate doar ca eu sunt puternic si mai optimist cum nu am fost niciodata...nu e lejeritate...nu mai da-ti toti lectii pan nu sunteti in aceasta situatie...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-ati gasit sa va certati aici ? este o "sectiune trista" a acestui forum iar voi gasiti sa va certati din orice si sa "enervati pana si statuile"... iar aici -valisorin- " ar trebuii sa tii cont un pic de faza ca ia dat casca lui pasagerei si el a mers fara, este de apreciat, restu a fost o prostie ca a mers cum a mers " sunt de acord !!

:eek: :ok:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata blonda fiind tot alexa?o cunosti pe tipa blonda de care zici?

 

:ok: Nu ii stiu pe oameni decat din vedere. Pe fata blonda (nu stiu daca era alexa sau nu) am zarit-o la pizzeria Diana intr-o zi cand prietenu vostru (Dumnezeu sa-l ierte) rupea motoru in doua pe Margeanului, printre masini, pe axul drumului. A luat-o si pe ea la o tura si eram sigur de la viteza incredibila cu care mergea pe straduta aceea ca o sa se infiga in ceva. Slava domnului ca atunci nu s-a intamplat dar din cate vezi nu i-au fost iertate riscurile la care se supunea. Am vorbit cu el la rar cand isi facea actele si mi s-a parut super de treaba, dar nu asta era discutia. Una este omul si alta este omul pe motocicleta. Nu sunt lup moralist...si pe mine ma mai apuca cateodata. Dumnezeu sa-l odihneasca si recuperare rapida alexandrei. Sa ne tine-ti la curent in legatura cu donarea de sange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...