Sari la conținut

Priza Bricheta La Scuter


cazanionut
 Share

Postări Recomandate

si eu ma gandesc la o bricheta.. pentru a imi incarca.. telefonul , pentru a alimenta un neon sau altceva... depinde

 

--- Mesaj completat în 18 Oct 2007 20:58 -------------
si eu ma gandesc la o bricheta.. pentru a imi incarca.. telefonul , pentru a alimenta un neon sau altceva... depinde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiti ce mi-a venit in minte mai devreme cititnd posturile voastre cu neoanele ? Dar va rog sa nu-mi sariti in cap...

 

Am stat mai bine si m-am gandit.. Daca pun lumini sub scuter si se intampla din cu totul si cu totul alte cauze ca acesta sa ia foc.... eu ce fac ? Obisnuit ca am lumini sub mine, nu-i asa ca nu mai bag de seama ca scuterul de fapt arde ? Stiu, e o chestie tragi-comica, dar hai sa luam in calcul si acest aspect... :D Scuterul in flacari, insa noi nu ne putem da seama de acest fapt, pentru ca oricum, stim / credem ca luminile nu vin de la cauciuc / benzina arse, ci de la neoane... E valabil in primul rand pentru cei raciti care nu au miros si gust... :ok:

 

tot simti un miros, sau caldura :eek:

 

sunt permise cele omologate

 

si neoanele sunt omologate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine vine caldura de la radiator...dar numai la picioare :eek:)

vreau si eu priza din aia! dar stiu ca are mai multe fire! nu doar 2. cum se leaga mai precis? (ma pricep la electronica, dar mi-e sa nu ard instalatia :ok: )

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat nu de mult pe o gilerra runner de 180cc si avea incalzire la picioare...la amandoua...Si venea un aer f cald si placut...era ingenioasa treaba cu caldura pe scuter,...

In rest si eu ma incalzesc ca si restu...cand mie frig opresc si stau cu mainile pe capacu de la variator si ambreiaj si parca as avea calorifer... :ok:

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara de fum(care e dekat la alea mai vechi, la astea noi nu mai e) in spatele autobuzelor e motorul, care emana caldura la greu. Mai inspre Craciun o sa pun pe scooter niste slanina la afumat ;) :D :blbl: :D

:eek: cata imaginatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh lasa... ca Sebastyan cam are dreptate. Azi am mers vreo 300 m in spatele unui camion vechi de cand lumea care m-a facut praf. Si acum simt mirosul gazelor arse. ;) Bine ca mai exista si semafoare unde te poti strecura. L-am depasit pana la urma... ca altfel as fi mirosit numai a fum cum miros tiganii din satre... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vezi rostul pentru ca poate nu tzi sa intamplat sa tzi se descarce PDAul sau telefonul cand esti prin orash sau pe undeva cu scuteru

 

Asa este, nu mi s-a intamplat... insa exista prize la tot pasul, dar am inteles ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda.....toate bune si frumoase....de la priza de bricheta pt scuter....pana la slanina si afumaturi.....

dar pana la urma...are cineva ceva concret?

A montat cineva o priza?

Daca da...imagini...sau explikatii mai clare?

Daca montezi oricefel de gadgeturi....te scapa si de garantie?

 

 

Am vrut eu sa montez. AM vazut pe ceva site de la nemtzi , pe un forum cum a montat unu o priza de bricheta pe o vespa. E interesant si as vrea sa imi pun. Unii vor zice ca e un moft si o tampenie... dar am ramas cu telefonul in pana de mai multe ori si cum am incarcator de masina mi-ar fi fost foarte util. Se poate monta si in "torpedou" la modelel care au... sau sub scaun.

AM vrut sa fac asa ceva cand mi-am pus alarma... dar cei de acolo ( un service super din cj de alarme si hi-fi) au zis ca s-ar putaea sa apara probleme cum alternatorul nu da un curent continuu si s-ar putea sa imi buleasca telefonul la o adica. Si e oarecum adevarat... la mine cand accelerez se lumineaza mai tare farul.. nu cu mult dar e o diferenta; ceva gen dinamul de la bicicleta.

Cica pe motoarele mai mari ar merge.. de exemplu cele de 150 sau asa.. ca acolo e un pic altfel.

Am sa caut insa pe sit-ul respectiv pozele si indrumarile, am sa le traduc si am sa le postez aici. Se descrie pas cu pas ce trebuie facut.

 

 

Asfalt uscat! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare o idee buna , adik mai punem si noi detectoru de radar pe scuter , k asa ceva ink nu am vazut app unde e topicul cu sistem audio k o sa va dau eu niste tutoriale si poze , la mine in cotesti suntem multi care avem muzica pe scuter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare o idee buna , adik mai punem si noi detectoru de radar pe scuter , k asa ceva ink nu am vazut app unde e topicul cu sistem audio k o sa va dau eu niste tutoriale si poze , la mine in cotesti suntem multi care avem muzica pe scuter

 

 

De unde esti bre de la tara? :)

 

 

Sa canta maneaua mancati-as!!!!!!!!!!!!!!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu vad necesara montarea unui detector si nici a unui sistem audio pe scuter. Daca vrei muzica iei un Mp3 iti indesi castie in urechi... si ai muzica, desi nu cred ca e bine pt ca iti distrage atentia. Si faza cu incarcatul tel :) ... mi se pare discutabila. Toti sunteti curieri... va petreceti toata ziua pe scuter? Sau vorbiti cat timp circulati pe scuter atat de mult incat se descarca toata bateria? Cand acum exista telefoane care tin 3-4 zile si mai mult... ti se descarca bateria exact cand te plimbi cu scuter-ul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...