Sari la conținut

Vama Veche - 27.10.2007


Alex_NRG
 Share

Postări Recomandate

Hai baietzii, sus cu pozele si impresiile.

 

Parerea mea e ca a fost o plimbare faina rau si ca fara ceatza de dimineatza, fara intarzierea bacului, fara ingropatul BMW-ului jumate in nisipul din Vama si fara alergatul pe autostrada iesirea asta nu mai avea acelasi farmec.

 

Bafta multa si sa mai iesim impreuna.

 

P.S. Am pus mai jos poza facuta cu frumusetile astea, inainte sa intram pe autostrada, inspre Constanza.

 

Moto mare, alba ;) , Bmw R1100R, Bandit 500s, Kava 636 (sper ca nu am gresit), Suzuki SV 650S, Honda Hornet 600

post-8373-1193516541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era BANDIT, era SUZUKI GS 500

 

la farmecele excursiei mai adaugam si coca din pizza "cea mai buna din Constanta:

 

hai ca vin si pozele:

 

adunareaaaaa

post-7718-1193559994_thumb.jpg

 

primul popas, sa ne stergem vizierele de apa

post-7718-1193560121_thumb.jpg

 

 

la intrarea pe autostrada, care cu telefoane, care cu poze, care cu necesitati

post-7718-1193560235_thumb.jpg

 

 

BMW-ul ingropat (data viitoare sa iti iei crampoane :D )

post-7718-1193560303_thumb.jpg

 

 

vama, pustie, am avut unde sa ne punem prosoapele

post-7718-1193560371_thumb.jpgpost-7718-1193560398_thumb.jpgpost-7718-1193560511_thumb.jpg

 

 

"N'am prins dom'le nimic, abia am ajuns"

post-7718-1193560474_thumb.jpg

 

 

mi'am bagat si eu picioarele in mare pe anu' asta ;)

post-7718-1193560838_thumb.jpg

 

 

asteptam filmuletul, mister DOP (poate data viitoare nu uiti cablurile :blbl: )

post-7718-1193560900_thumb.jpg

 

 

 

SMAEB, Vama Veche, 2007

post-7718-1193560602_thumb.jpg

 

pe "picior" de plecare

post-7718-1193560723_thumb.jpg

 

 

intrarea pe autoastrada la Cernavoda

post-7718-1193560798_thumb.jpg

 

 

hai, asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super plimbare,super anturaj,super vreme ;) in special plimbarea cu bacu.Oricum mi-a placut maxim am vazut marea am luat aer ne-am simtit bine am ras am mers cu 130 pe autostrada ce sa mai...Sambata perfecta :D aveti mai jos pozele facute cu aparatu meu care sint cam putine :blbl:post-21500-1193562452_thumb.jpgpost-21500-1193562506_thumb.jpgpost-21500-1193562601_thumb.jpg imi pare rau ca nu am mai multe ca am facut una sau doua cu voi si 20 ei....ca de e calutz bun si fidel

 

--- Mesaj completat în 28 Oct 2007 11:29 -------------
Va pup pe toti mi-a facut super placere ma bucur ca v-am cunoscut Drumuri Bune sa aveti si asfalt uscat

post-21500-1193562789_thumb.jpg

post-21500-1193563178_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam "developarea" filmuletzelor. Dupa ce isi baga mainile prin el dnu' Sergiu Nicolaescu, o sa vedem cum facem sa ajunga la toti.

 

Bafta multa si vreme buna, ca poate ne mai dam un pic..

Cine stie, poate pana la Slanic. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e simplu ne vom prezenta Miercuri la arc cu cate un dvd in manutza ii le vom inmana omului si vineri sambata ne intalnim si le luam...si evident ii dam omului o cola ca doar nu munceste pe gratis ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baieti , frumoasa tura ... si pozele , eu sunt din cta as fi venit si eu , cu masina ce-i drept , dar poate la anu , noul sezon sa fiu si eu partas la astfel de deplasari ....

 

numai bine , asteptam si filmuleze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

merci

celor care au aparut si nu s.au speriat de vreme si mi.au fost camarazi la iesire si m.au scos din nisip :blbl:

vremii care ne.a aratat cat de capricioasa si frumoasa poate fi ;)

 

 

domnului politist BIBICA ION ce mi.a retinut permisul pentru 30 zile "multa sanatate" la pat toate zilele in care va sta motorul meu in garaj si de banii de amenda 390 ron sa ia si la copii lui medicamente :D

 

 

camera mica montata pe moto filma bine la plecare insa in mom in care ambalam moto se ridica si nu a iesit nimic din pacate plus ca de la cata apa era pe obiectiv e totul in ceata .... de vremea :D

insa ce s.a filmat cu cealalta camera e ok

 

merci de poze si sa face intr.un fel sa mearga toate pe un cd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am depasit o idioata ce merge cu 40 la ora in zona de 100

linie continua dar nu am incalcat linia am pastrat banda insa idiotul a spus ca era semn de depasirea interzisa

sa ma suga

 

mi.a dat amenda de 390 ron

o gramada de medicamente sa aibe parte copilasi lui

si vorbea la telefon ca are datorii de 400 de milioane

pai la ce suflet are inca e putin frate

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am depasit o idioata ce merge cu 40 la ora in zona de 100

linie continua dar nu am incalcat linia am pastrat banda insa idiotul a spus ca era semn de depasirea interzisa

sa ma suga

 

mi.a dat amenda de 390 ron

o gramada de medicamente sa aibe parte copilasi lui

si vorbea la telefon ca are datorii de 400 de milioane

pai la ce suflet are inca e putin frate

Apropo de eveniment am spus ca o sa pun o poza facuta cu telefonu vara trecuta cand SERIFUL STELAR APARATORUL LEGII, ACEST CHUCK NORRIS DE CERNAVODA ,CE SA MAI ACEST SUPERCOP,CARE L-A DAT JUDETUL CONSTANTA mi-a luat talonu de la Hyundai , in schimbul lui primind o dovada cu valabilitate 0 si m-a lasat k bou pe camp fara a putea sa mai misc masina.Ii doresc asa cum a spus si Ianachim muuuuulta sanatate si fericire...manca-l-ar buba neagrapost-21500-1193572854_thumb.jpg din pacate nu e foarte relevanta dar cine i-a vazut mutra aia de sconcs il va recunoaste sigur.Fratilor beliti ochii cand circulati pe raza municipiului Cernavoda...Chuck Norris va vede si nu va va ierta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai depasit linia continua si ai martori ca asa a fost NU ESTE DEPASIRE este devansare.. si nu se pedespseste. nu poate sa consemneze depasire daca tu nu ai taiat continua.... tampit.. incearca sa faci contestatie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca erau benzile pe sens materializate, tipa cu 40 la ora statea pe banda unu sau oricum o depasa usor fara sa taie continua.

avand in vedere ca bezile pe fiecare sens nu erau materializate, legea spune ca se cirucla , daca e posibil, pe 2 randuri.

asa era cand am dat eu sala ..

deci este devasare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o banda pe sens materializata printr-o linie continua pe care colegu nostru NU A INCALCAT-O.Citatul ala ti l-am dat din legislatie,dar....there is a "but"....cica nu ar fii voie 2 vehicule pe aceeasi banda gen motocicleta langa masina fac sapaturi si aflu oricum pm aiurea,niste carnati obositi...

 

--- Mesaj completat în 28 Oct 2007 16:15 -------------
apropo mai are careva vreo poza???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am decretul cu mine. dar stiu ca scria in decret ca daca benzile PE SENS (fa diferenta intre separarea sensurilor si separarea benzilor pe acelasi sens) nu sunt materializate (punctata), si daca e posibil se pot forma doua randuri si nu mai multe.se pot forma cele doua randuri daca este loc. nu se zice mai mult. asa ca motocicleta langa masina nu este ilegal in conditiile in care in afara de continua care separa sensurile nu mai e alt marcaj. asta era ideea mea.

totul e diferentierea intre separarea pe benzi si separearea sensurilor.

 

citeste, daca ai decretul, la partea cum cum se cirucla pe benzi. eu nu am posibilitatea. ceea ce spun imi aduc aminte cu siguranta de cand am laut eu sala (si chiar am invatat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu exista proba cu poza fa contestatie si cu 2-3 dintre baietii cu care ai fost la proces ai sanse sa castigi.Trebuie sa te inarmezi insa cu rabdare.Si cand ai dreptate nu-i dai permisul din mana.Amenda este destul de mare si nu se merita sa te complaci.Mai nasol este ca va trebui sa faci naveta lunar la Constanta sa iti prelungeasca dovada si este cheltuiala.Pune-le in cumpana si vezi cum da mai bine.Bibicu de la Cvoda face ravagii.Vrea el sa iasa in frunte.De la Fetesti incolo este dezastru cu militienii-numai vedete.Sa te fereasca.Dumnezeu de cei din Fetesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Deabea acum am vazut thread-ul. E GS500F din 2007 nu hornet...daca ziceai si tu GSXR mai veneai de acasa :pow:

 

Anyways...aici sunt cateva poze facute cu mobilul.

 

Pe autostrada nu m-ati mai prins ca am tinut-o cu 170 de la Fetesti la Bucuresti, de s-au dereglat oglinzile si a sarit cablul de la vitezometru ;)

 

Tura misto...trebuie sa mergem si la sub 0 grade ca sa fim si mai hard core :ok:

post-14239-1193653968_thumb.jpg

post-14239-1193653979_thumb.jpg

post-14239-1193653992_thumb.jpg

post-14239-1193654000_thumb.jpg

post-14239-1193654011_thumb.jpg

post-14239-1193654055_thumb.jpg

post-14239-1193654083_thumb.jpg

post-14239-1193654500_thumb.jpg

post-14239-1193654598_thumb.jpg

post-14239-1193654727_thumb.jpg

post-14239-1193654877_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine poze, faina excursie .... nush cui tre sa-mi cer scuze, dar imi cer mii de scuze pt ca am plecat sambata in viteza de la scoica si am uitat sa platesc berea .... miiiiiilioane de scuze, plzzz plzzz plzzzz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine poze, faina excursie .... nush cui tre sa-mi cer scuze, dar imi cer mii de scuze pt ca am plecat sambata in viteza de la scoica si am uitat sa platesc berea .... miiiiiilioane de scuze, plzzz plzzz plzzzz.

Stai calm frate ca nu s-a simtit,a lasat toata lumea cate 20 30 de mii asa ca nu e panica la vara ne dai cate o gagica cand venim la mare ca sa te recompensezi :ok: ;) :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...