Sari la conținut

Bestia De Oras


Tytus The VIRUS
 Share

Postări Recomandate

Io, spre rusinea mea sint mai comod asa ca va las pe voi sa va bateti capu si sa propuneti. -))). Preferabil totusi mai pe seara sa scapam si noi de sirbici si sa va vad xenoanele in actiune ca m-ar bate gindu si pe mine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 556
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Tytus, toata noaptea am visat numai tobe GPR! :-)

 

Sper ca nu si pe proprietarul lor :ok:

 

 

Maine seara (miercuri) ?

 

Poate la Arc si dupa la o tura si dupa la un suc ?

 

Eu ma bag clar daca nu ploua, ca maine schimb si gumele si am de facut rodaj la ele,propun sa ne vedem la arc in jur de ora 19 si de acolo ne hotaram unde plecam.

Doritori? :moto: :D

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleeooooo, ce-mi faceti...Miercuri e ziua mea de film...si mai aveam si o propunere de pariu la fotbal la consola...Da' ma bag.Doar spuneti daca ramine 19.00 sau 20.00.

 

Nu stiu de unde am scos-o p'aia cu 20.00....Ramine deci la 19.00 Arc. Io ma bag si vbesc si cu geserica poate vine si ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleeooooo, ce-mi faceti...Miercuri e ziua mea de film...si mai aveam si o propunere de pariu la fotbal la consola...Da' ma bag.Doar spuneti daca ramine 19.00 sau 20.00.

 

Nu stiu de unde am scos-o p'aia cu 20.00....Ramine deci la 19.00 Arc. Io ma bag si vbesc si cu geserica poate vine si ea.

 

Filme poti sa vezi tot anul , sezon bun pt motorism e cam 6luni so.... :D

Vorbeste tu si cu Alina atunci si ne vedem toti doritorii la 19 la arc :ok:

 

Neata,

Fac front comun cu geserica, si ori ne hotarim din timp ori vbim la telefon sau mess

 

Cind era noua si bagata prin namoale...astepta baita...Promit sa revin cu poze mai recente...

 

Frumoasa combinatia aia de culori , sa o stapanesti sanatos, nu ai trecut id de mess, da-mi tu pm cu al tau sau add la al meu daca vrei . :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu si pe proprietarul lor :moto:

 

Ba da! Se facea ca imi dadea cadiou GPR-ul lui! :ok:

 

 

Sper sa ajung si eu diseara in jur de 19 la arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai bag si io in seama din cand in cand, un pic off-topic fata de cursul actual al discutiei:

Problemele tipice semnalate prin revistele de profil/net la GSR sunt :

- oglinzi,

- vibratii

- probleme cu injectia

- de la 10.000 rot/min nu mai ai ce scoate din motor ( Motociclismo)

 

Ok, am dat peste o descriere in Moto Journal in care se spune :

Avantaje:

- oglinzi folositoare, care nu vibreaza

- motor vioi ( se umple de viata intre 9000 - 12000 )

- frane super

- cadru excelent

 

Dezavantaje:

- lipsa de personalitate (Desi are carca de caracter!)

- directie grea/greoaie (lourde) mai ales la viteze mici

 

Trageti voi concluzia- io zic ca e si multa labareala/marketing/un pic de nationalism poate/subiectivitate/interese prin review-urile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca nu stii ca-i chestie de marketing si in cazul asta de cine face review-ul. Ca sint o gramada de articole scrise de habarnamisti sau scrise la comanda. Important e cum simti tu motoru si problemele care apar le afli de la forumisti sau personal in service...

Cind te bagi si tu la o iesire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozeeee ! :moto:

Cred ca e suparat ca a luat Steaua bataie, si nu le mai pune. :ok:

 

@ddmkro review-rile pot fi intr-adevar subiective. Insa problemele respective sunt ridicate pe toate forumurile din afara.

www.gsritalia.it

www.gsr600.net

www.suzuki-gsr.co.uk

 

GSR-ul e super, insa, de ca sa negam, motorul vibreaza la anumite turatii. te gadila la maini si talpi. :-) deasemeni oglinzile, intr-o anumita plaja de turatii, vibreaza si ele distorsionand imaginea.

In ceea ce priveste injectia, eu simt foarte rar acel efect "on-off" si nu ma deranjeaza.

 

Toate astea le spun din experienta proprie, si fara sa compar cu alte marci de motoare, pentru ca nu am avut ocazia sa testez.

 

Bafta si asfalt uscat!

Editat de baspri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezavantaje:

- lipsa de personalitate (Desi are carca de caracter!)

- directie grea/greoaie (lourde) mai ales la viteze mici

 

Normal ca i greoaie cu ghidonu ala stock de bicicleta. Asa-s toate. Pacat ca fraierii aia nu stiu sau nu vor sa stie ca pui un LSL cu 40 de euro si ai alta motoreta. ;)

 

Iar cu faza cu personalitatea si caracteru si alte beshini de genu sa ne mai scuteasca, mai ales aia de la Motociclismo, ca ne lasa rece.

 

Sa traiasca toate japo, mai ales Suzi! :D

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca i greoaie cu ghidonu ala stock de bicicleta. Asa-s toate. Pacat ca fraierii aia nu stiu sau nu vor sa stie ca pui un LSL cu 40 de euro si ai alta motoreta. ;)

 

Iar cu faza cu personalitatea si caracteru si alte beshini de genu sa ne mai scuteasca, mai ales aia de la Motociclismo, ca ne lasa rece.

 

Sa traiasca toate japo, mai ales Suzi! :D

 

ce este LSL ? ghidon ? da mai multe detalii te rog.tnx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si diferenta in ce consta ? In greutate ?

 

Am vazut ca in uk sunt foarte populare Renthall.

 

asta chiar nu stiu ar trebui sa ne lamureasca cineva care se pricepe . Empuu ?!? ne ajuti ?

cred ca ghidoanele alea sunt mai late si permite o manevrare mai usoara. asteptam un raspuns sa vedem ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat, m-am gandit si m-am hotarat la urmatoarea lista de cumparaturi pentru GSR:

 

Viitorul foarte apropiat:

 

 

Viitorul un pic mai indepartat:

 

 

Pareri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Cind te bagi si tu la o iesire?

 

Poate sapt viitoare. Oricum, ca idee, eu mai bag ture de placere noaptea sau dimneata devreme (nu stiu cine s-ar baga la ture pe la 4-5 dimineata prin oras, daca sunt doritori, ziceti).

 

A-propos de mers noaptea ...am auzit o stire tampita cum ca s-ar vrea sa se interzica mersul motocicletelor noaptea in Bucuresti ???? Ca fac prea multa galagie ? De acord, si pe mine ma deranjeaza motoarele turate noaptea pe Mihai Bravu, in vest se platesc amenzi grase de tot daca te prinde cu toba neomologata sau turezi motorul de-amboulea, sa ii arda pe astia care sunt nesimtiti. Da' cu restu' ce-or avea ?

 

Am si eu o intrebare...si-a luat tata un gsr din showroom acum 2 saptamani...si am observat amandoi ceva:plasticul de sub rezervor ARDE.Nu poti tina mana pe el.A mai observat cineva asa ceva?

 

Care plastic de sub rezervor ? te referi la capacele alea laterale care se scot ? Oricum, la mers prin oras - si mai ales daca e in rodaj - se incinge destul de zdravan cadrul, sub rezervor - dar nu e plastic, e aluminiu vopsit. Despre asta e vorba ?

 

Normal ca i greoaie cu ghidonu ala stock de bicicleta. Asa-s toate. Pacat ca fraierii aia nu stiu sau nu vor sa stie ca pui un LSL cu 40 de euro si ai alta motoreta. ;)

 

Iar cu faza cu personalitatea si caracteru si alte beshini de genu sa ne mai scuteasca, mai ales aia de la Motociclismo, ca ne lasa rece.

 

Sa traiasca toate japo, mai ales Suzi! :D

 

Ghidonul ala de bicicleta face toti banii in oras dupa parerea mea - am mobilitate de scuter cu el. Singurele imbunatatiri pe care le-as face, ar fi :

- parbriz - ma tot lupt cu ideea, ba vreau, ba nu mai vreau, ca sunt "purist", nu prea imi place sa ii stric aspectul, si mai e si treaba cu viteza ...daca in mod normal fara parbriz merg pe A2 cu 170-180 cu sprinturi la 210-220....daca as pune parbriz probabil as fi tentat sa merg tot timpul cu viteza mare.

- protectie de radiator - tot nu gasesc ceva care sa imi placa, sa fie discret, sa nu scrie MARE DE TOT GSR, sa fie usor de scos ptr spalare si eficient - sa prinda mustele, pietricelele si alte resturi.

 

De acord cu faza cu personalitatea si caracterul. Mie imi place Motociclismo(Motolife e cea mai neprofesionista, cea mai de amatori, Moto Univers e prea pro germana - ba motocicletele nemtesti sunt cele mai bune, ba cauciucrile sau castile nemtesti...)-mai ales editorialele, rezonez cu ideile tipului aluia.

Editat de ddmkro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzukigsr600200801oi9.th.jpg

Ala nu e plastic? :D

M-am gandit ca se incalzeste pentru ca e incepator si merge incet si e si in rodaj dar parca zici ca ia FOC...

Ce arati tu in poza sunt 2 elemente:

Cel de sus e un ornament care nu frige si e din plastic, iar cel de jos mai mare care la mine e argintiu e sasiul care fiind metal/aliaj si prins motorul de el , frige si frige rau , eu daca merg in pantaloni scurti si nu am grija cu picioarele ma fac pe pulpe ca o rata la cuptor :) tb sa ai grija cum tii picioarele.

Bafta ;)

 

Am stat, m-am gandit si m-am hotarat la urmatoarea lista de cumparaturi pentru GSR:

 

Viitorul foarte apropiat:

 

[*]Levers - Pazzo

De ce nu Rizoma?par f misto manetele de la ei.Oglinzi race nu vrei?

 

Poate sapt viitoare. Oricum, ca idee, eu mai bag ture de placere noaptea sau dimneata devreme (nu stiu cine s-ar baga la ture pe la 4-5 dimineata prin oras, daca sunt doritori, ziceti).

 

A-propos de mers noaptea ...am auzit o stire tampita cum ca s-ar vrea sa se interzica mersul motocicletelor noaptea in Bucuresti ???? Ca fac prea multa galagie ? De acord, si pe mine ma deranjeaza motoarele turate noaptea pe Mihai Bravu, in vest se platesc amenzi grase de tot daca te prinde cu toba neomologata sau turezi motorul de-amboulea, sa ii arda pe astia care sunt nesimtiti. Da' cu restu' ce-or avea ?

 

- protectie de radiator - tot nu gasesc ceva care sa imi placa, sa fie discret, sa nu scrie MARE DE TOT GSR, sa fie usor de scos ptr spalare si eficient - sa prinda mustele, pietricelele si alte resturi.

 

Eu sunt doritor de noapte , ma consider deja vampir profesionist :) ,propune ora si loc :D

 

Este neconstitutional sa interzici accesul cu mijloace moderne de deplasare,cu carutele alea sunt de acord sa nu,cu toate ca sunt cele mai potrivite in medievalul nostru oras :) , eu mi-am luat toba omologata , suna mai putin agresiv si incerc noaptea sa nu ii dau 10mii de ture in oras iar cand vin pe strada mea, o las sa curga in 0 cu motorul oprit sau de cele mai multe ori o imping, ca nu imi cade rangu.Sa dea santiuni pentru cele neomologate sa ridice taloane etc, cum se intampla in tariile civilizate.Daca e nici masina nu mai am si am de mers la spital noaptea la 3am ma duc pe jos?Romania :)

 

Si eu am cautat protectie spartana si fara tatuaje de radiator si pana acum nu am gasit nimic sa imi placa, deja nu prea mai imi bat capu, oricum e cu dus-intors cu aia pt ca si stopeaza fluxul de aer.

 

Bafta :)

 

Ghidonul ala de bicicleta face toti banii in oras dupa parerea mea - am mobilitate de scuter cu el. Singurele imbunatatiri pe care le-as face, ar fi :

 

De acord si eu , imi place si mie ghidonul stock , o simt usoara deja pt mine,dupa 14k de km cu dansa , aproape ca o bicicleta.

Furca mii se pare cam moale are cineva idee cum se mai rigidizeaza?Merita sa fac asta?

 

Pozeeee ! :D

Le-a pus omu aici, nu va mai luati de el :P

Sper ca data viitoare sa fim si mai multi, sa folosim o camera cu optiunea "wide" :)

 

/index.php?showtopic=247885

 

GSR-ul e super, insa, de ca sa negam, motorul vibreaza la anumite turatii. te gadila la maini si talpi. :-) deasemeni oglinzile, intr-o anumita plaja de turatii, vibreaza si ele distorsionand imaginea.

In ceea ce priveste injectia, eu simt foarte rar acel efect "on-off" si nu ma deranjeaza.

 

Nu suntem frate domnisoare virgine, cu limuzina de lux a lui taticu, sa nu se auda/simta nimic, eu nu vreau sa imi simt masinaria dintre picioare frigida :P daia mi-am luat motor sa urle , sa vibreze , sa impinga frenetic, sa simt ca respira,traieste si eu cu el mai mult , de fericire, este ca si cum ti-ai lua un Murcielago LP640 si ai vrea sa se comporte ca un Mercedes S 63AMG( sa fac o paralela pe 4 roti si ca putere cat de cat egala intre ele),e un non sens dpdv al confortului fizic/auditiv comparat. :D

 

A-propos de mers noaptea ...am auzit o stire tampita cum ca s-ar vrea sa se interzica mersul motocicletelor noaptea in Bucuresti ???? Ca fac prea multa galagie ? De acord, si pe mine ma deranjeaza motoarele turate noaptea pe Mihai Bravu, in vest se platesc amenzi grase de tot daca te prinde cu toba neomologata sau turezi motorul de-amboulea, sa ii arda pe astia care sunt nesimtiti. Da' cu restu' ce-or avea ?

 

Da idiotii aia cu masini care nu te vad/aud si tu vii cu toba stock si silentioasa si decenta si dau peste tine din nesimtire, ne-civilizatie,prostie si indiferenta de "Romania" ce au cu viata ta? :)

Cert este ca eu am devenit mult mai "vizibil" cu xenonul si cu toba si sunt mai linistit in trafic :D

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzukigsr600200801oi9.th.jpg

Ala nu e plastic? :D

M-am gandit ca se incalzeste pentru ca e incepator si merge incet si e si in rodaj dar parca zici ca ia FOC...

 

 

Tocmai venii si io de la serv si verificai - partea metalica arde ca dracu' - si e destul de liber deci mai dadui ceva viteza, si se mai raci. Si partea de plastic se incalzeste insa nu asa de rau. Concluzie - e normal sa se incalzeasca, probabil la tatal tau fiind si inceptaor si in rodaj, se incazeste si mai rau

 

Eu sunt doritor de noapte , ma consider deja vampir profesionist ;) ,propune ora si loc :)

 

Diseara pe la 11-12 ? Poate bem o cafea la Ploiesti ca in vremurile bune ? Asa, o tura batraneasca pe racoare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...